پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان

ایا تا کنون به تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان فکر کرده اید ؟ ایا شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان را می دانید ؟ تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان چگونه هست ؟

همانطور که در جریان هستید افراد زیادی کشور مجارستان را برای تحصیل انتخاب می نمایند کشور مجارستان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی زمینه مناسبی دارد و اکثر دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان مورد تایید وزارت علوم می باشند و این مطلب را باید بدانید که تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان نسبت به کشور های دیگر مانند انگلیس و روسیه ارزان تر می باشد لذا تحصیل در این رشته ها یعنی پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان باعث اخذ اقامت در این کشور است. برای اینکه بتوانیم در مورد تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان اطلاعاتی کسب کنید و یا در زمینه های دیگر مهاجرتی با ما همراه باشید .

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکي مجارستان به زبان های انگلیسی ، آلمانی و مجاری می باشد و هر ساله  تعداد زیادی افراد خارجی خواهان تحصیل در مجارستان از کشورهای اسکاندیناوی ، آلمان ، اتریش ، آمریکا و کشورهای آسیایی هستند از جهت علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا است. دوره پیش دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکي را در تمام ساله کالج اینترنشنال و اوسینا واقع در شهر بوداپست برگزار می نماید و دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان باید در ان شرکت نمایند. درمانگاه ها و بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی یک بخش بزرگ از پایتخت مجارستان را در بر میگیرند از جمله امکانات می توان به کتابخانه این دانشگاه با یک چهارم میلیون کتاب دارای یکی از بزرگترین با کیفیت ترین مجموعه های پزشکی و بیولوژیکی مجارستان می باشد بیشتر از آن 3000 تخت در بخشهای بالینی بیمارستان های در بخش مراقبت های پزشکی و بخش های دیگر از ویژگیهای مهم بیمارستانهای آموزشی دانشگاه های این کشور می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

در حال حاضر اکثر دانشجویان قصد  ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و پیشرفته ای را دارند که مدارک تحصیلی آنها در تمام دنیا معتبر است . دانشگاه های پزشکی مجارستان یکی از معتبر ترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در جهان است باید بدانیم کشور مجارستان با قدمتی 1100 ساله در مرکز  اروپا قرار دارند که پایتخت آن شهر بوداپست و زبان رسمی مردم مجارستان ، مجاری و واحد پول آنها فورینت می باشد 19 شهر کشور مجارستان را تشکیل می دهند  که شهر های مهم آن به غیر از بوداپست ،شهر های دیگر مانند  پچ ، دبرسن ، سگد ، گیور و میشکوالتس
می توان به این مسئله اشاره نمود که رشته پزشکی و دندان پزشکی یکی از پر طرفدار ترین رشته های درسی می باشند این رشته ها در کشور مجارستان و در جهان یکی از پر طرفدارترین رشته ها در گروه علوم پزشکی بشمار می روند و همان طور که  گفتیم به علت شهریه مناسب و هزینه کم و کیفیت بسیار خوب دانشگاه های این کشور سالانه دانشجوهای بسیاری را از ایران و نقاط دیگر جهان برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی به خود جذب می کند این مطلب را باید بدانیم که تحصیل در این رشته ها به زبان انگلیسی می باشد .
شرایط ورود به دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان برای رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی
کسانی که قصد دارند در مجارستان در رشته دندان پزشکی تحصیل کنند باید در دوره های پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی را در یکی از کاج ها و دانشگاه های معتبر پزشکی در مجارستان را طی کنند و بعد از اتمام دوره با در نظر گرفتن نمره بدست امده می توانند در دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان جهت تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی با زبان انگلیسی اقدام  کنند لذا باید این موضوع اشاره کرد که تحصیل در رشته دندان پزشکی پنج سال هست و بعد از گذراندن این مقطع دانشجو می تواند در تخصص های مختلف در گرایشات این رشته اقدام کند. تحصیل در دانشگاه های مجارستان دو ترم در سال است که از ماه های سپتامبر و ژانویه شروع می شود لذا افرادی که متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی باید از یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام کنند و افراد متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد( master ) و دکترا باید از سه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام در دانشگاه موردنظر کنند.برای تحصیل در رشته های دندان پزشکی و پزشکی  مجارستان در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دبیرستان است افراد در مقطع کارشناسی میتوانند 20 ساعت در هفته کار کنند و در هفته مبلغی حدودا 160 تا 200 یورو بعنوان حقوق دریافت کنند که بعنوان حقوق می توانند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را تامین کند .تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های مجارستان یک تا دو سال زمان برده و افراد در این مدت می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و در مقطع دکترا که حدود سه سال زمان میبرد دانشجو میتواند 30 ساعت در هفته را کار کند.

مزیت های تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان

1-معتبر بودن مدارک پزشکی و دندان پزشکی عمومی دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان در کل دنیا
2-معتبر بودن مدارک تخصص های دندان پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان در دنیا
3-امکان کار کردن بعد از اتمام رشته دندان پزشکی در تمام کشورهای اتحادیه اروپا بدون مشکل
4- ادامه تحصیل و کار در کلیه کشور های اروپایی ، انگلستان ، آمریکا ، کانادا
5-عضویت دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان در سازمان بهداشت جهانی
6-امکان انتقال به کشور های دیگر اروپا و آمریکا و کانادا  در حین تحصیل
7-مورد تایید بودن مدارک دندان پزشکی دانشگاه های مجارستان داخل ایران توسط وزارت بهداشت
8-امکان انتقال به ایران در حین تحصیل دندانپزشکی مجارستان
9-سطح بالا آموزش و بین المللی بودن دانشگاههای مجارستان
10-دانشجویان در طی تحصیل از بیمه درمانی بهره مند میشوند.

دانشگاه های معتبر پزشکی مجارستان
دانشگاه علوم پزشكي پچ مجارستان
دانشگاه علوم پزشکي سملوايز مجارستان
دانشگاه علوم پزشکی سگد آلبرت سنت جورجی

در خاتمه باید بدانیم که تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان به علت ارزان بودن و معتبر بودن مدارک دانشگاهی این کشور بهترین گزینه برای تحصیل می باشند لذا یکی دیگر از مزیت های تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان مورد تایید تمام دانشگاه های اروپا و ایران می باشند بنابراین یکی از راحت ترین راه ها برای مهاجرت تحصیلی می باشد در کل هدف از تهیه این مقاله دادن اطلاعات کافی برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان را دارند شما می توانید در زمینه های مهاجرتی با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *