پناهندگی آلمان

بررسی شرایط پناهندگی در این کشور

 • پناهندگی آلمان و مقدمه ای بر آن
 • پناهندگی آلمان و شرایط عمومی آن
 • پناهندگی آلمان و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی آلمان و خطرات آن
 • پناهندگی آلمان و راه های جایگزین
 • پناهندگی آلمان و مراحل آن
 • پناهندگی آلمان و کیس های پناهندگی آلمان
 • پناهندگی آلمان و سخن پایانی
پناهندگی آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی آلمان و مقدمه ای بر آن

پناهندگی آلمان ، خطرات و زیان های این روش مهاجرت جهت زندگی در آلمان، را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می دهیم. آیا پناهندگی در کشور آلمان امکان دارد؟ چه خطراتی در مسیر پناهندگی وجود دارد؟ کنوانسیون ژنو چیست؟ پناهندگی آلمان مقوله‌ای است مهم که بسیاری از مهاجران به آن فکر می‌کند و از آنجا که کشور آلمان در اروپا از سطح زندگی و رفاه بالا سود می برد و از نظر تکنولوژی در سطح بالایی قرار دارد لذا این کشور به طور کلی متقاضی فراوانی را به خود جلب نموده است. حال در مورد پناهندگی آلمان و اطلاعات مربوط به پناهندگی آلمان در این مقاله صحبت خواهیم کرد. در ادامه حوادث و مسائل بین راه مهاجرت از طریق پناهندگی را برای شما خوانندگان محترم این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد و اینکه آیا به نظر شما پناهندگی آلمان می تواند روش مناسبی برای مهاجرت باشد یا خیر؟ زیرا بسیاری از افراد علی رغم شرایط خوب و مطلوبی که دارند باز هم روش پناهندگی را بر اثر عدم آگاهی انتخاب می‌کنند و فکر می‌کنند تنها راه مهاجرت نمایندگی می باشد لذا ما در این مقاله این روش مهاجرت را که همان پناهندگی آلمان می باشد برای شما عزیزان کامل مورد تجزیه و بررسی علمی قرار خواهیم داد و اگر احیانا سوالاتی برای شما عزیزان در این زمینه و سایر روش های مهاجرت به آلمان رخ داد می توانید با وکیل مهاجرت به آلمان و کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت رایگان سوالات را خود و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به آلمان

پناهندگی آلمان و شرایط عمومی آن

همان‌طور که قبلاً بیان شد این کشور از شرایط بسیار خوب چه از نظر  صنعت و تکنولوژی و چه از نظر رفاه و آسایش دارد. کشور آلمان با کشورهای مهم دیگری از جمله سوئیس اتریش جمهوری چک فرانسه و لهستان هم مرز است جمعیتی در حدود ۸۲ میلیون را در خود جای داده است و وسعت کشور آلمان ۳۵۷ هزار و ۱۲۱ کیلومتر مربع. می باشد از پرجمعیت ترین کشورهای اروپا محسوب می شود و زبان اصلی مردم کشور آلمان، آلمانی و واحد پول این کشور یورو و عضو اتحادیه اروپا می باشد شرایط بازار کار بسیار خوبی برای شهروندان این کشور وجود دارد. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند به شما در زمینه ی مهاجرت از روش های مختلف به آلمان، کمک فراوانی نماید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

پناهندگی آلمان و کنوانسیون ژنو

پناهندگی آلمان

پناهندگی آلمان و کنوانسیون ژنو که خود از مهم‌ترین مواردی است که برای حفاظت و حمایت از حقوق بشر به تاریخ ۱۹۵۱ مورد تصویب کشورهای عضو کنوانسیون قرار گرفت کشورهای عضو این کنوانسیون را دعوت می کند به اینکه همکاری لازم را برای حمایت از پناهندگان و سایر ممالک و دیگر کشورهای جهان به عمل آورند و البته. هزینه بالایی برای بخشیدن پناهندگی برای دولت‌ها در بر خواهد داشت. کمیسیون سازمان ملل متحد وظیفه‌اش این است که تمامی موارد کنوانسیون ژنو را در باره پناهندگان نظارت کند و کمک هایی مثل غذا لباس برای پناهجویان و همینطور مسائل بهداشتی و درمانی. برای پناهندگان سایر ممالک را نظارت کند.  بعد پناهنده با دلایل متفاوتی از راه پناهندگی به کشورهایی که پناهنده می پذیرند. مراجعه می کند  تا بتواند بهتر و راحت تر خود و خانواده‌اش زندگی کنند و دلایل مختلفی برای پناهنده شدن خود دارد مثل بیم کشته شدن به خاطر اعتقادات مذهبی و یا نژادی و یا عضو شدن در گروه های سیاسی و در نتیجه مجبور به ترک سرزمین خود شده و به کشورهای امن پناه می‌برند البته باید در نظر داشت کشوری که پناهنده به ان مراتجعه می کند حتما عضو کنوانسیون ژنو باشد که کشور آلمان نیز عضو کنوانسیون ژنو میباشد و از قوانین کنوانسیون پیروی می کند.

پناهندگی آلمان و خطرات آن

پناهندگی آلمان

پناهندگی آلمان و خطرات آن موضوعی است که باید حتماً افراد پناهجو از آن مطلع باشند و با علم بر اینکه مهاجرت از طریق پناهندگی حوادث زیادی را چه از لحاظ مالی، چه از لحاظ جانی برای افراد مهاجر در بر دارد ولی باز هم خیلی از افراد به دلیل نداشتن آگاهی لازم اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی می نمایند البته این موضوع قابل انکار هست که افراد متقاضی پناهندگی به خاطر مشکلات متفاوتی که در سرزمین خود با آن مواجه هستند اجبارا میهن خود را ترک نموده و همه مشکلات را به جان می خرند تا زندگی بهتری را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

 

یکی از نکاتی که برای پناهجویان می تواند خیلی مهم باشد و البته از آن شاید بی خبر باشند مسئله سکونت در کمپ هایی است که از شرایط خوبی برای اسکان پناهجویان برخوردار نیست و چه از لحاظ بهداشت و چه از لحاظ نظافت و البته نداشتن فضای کافی برای خانواده ها می باشد که می تواند بسیار مشکل ساز باشد و حتی احتمال بروز انواع بیماری های واگیردار نیز وجود دارد یا ممکن است افراد از خانواده های خود جدا شوند و به شهرهای دیگر کشور آلمان فرستاده شوند. طول مدت زمانی که در کشور آلمان پرونده افراد پناهجو مورد بررسی قرار می گیرد ۶ ماه است و در تمام این مدت افراد اجازه ندارند از کمپ‌ها خارج شوند و تازه بعد از گذشت ۶ ماه به افراد اجازه داده می شود. در محوطه کمپ‌ها رفت و آمد کنند و ممکن است بعد از مدت ۶ ماه با درخواست پناهندگی افراد موافقت نشود و افراد پناهجو ناچارند کشور آلمان را چه بسا ترک کند، باز هم با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد.

 

پناهندگی آلمان و راه های جایگزین

پناهندگی آلمان و راه های جایگزینی که می‌تواند به جای اینکه افراد متقاضی مهاجرت به کشور آلمان را مخاطره‌آمیز و سخت پناهندگی آلمان را برگزیند. راههای مطمئن تر و بهتر و راحت تر را برای مهاجرت به کشور آلمان در نظر بگیرند ولی عموماً افراد به علت عدم آگاهی از راه های مهاجرت از طریق قانونی به‌سمت راه غیرقانونی و پر مخاطره پناهندگی آلمان فکر می‌کند. حال در این بخش به راه های مهاجرت به کشور آلمان از طریق قانونی اشاره خواهیم کرد.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت کاری به آلمان

  همان طور که می دانید کشور آلمان جزو کشورهایی است که از نظر تکنولوژی و صنعت در زمره کشورهای درجه یک دنیا قرار دارد و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد لذا فرصت های زیادی برای افراد جویای کار و نیروی متخصص و تحصیل کرده دارد تا با ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر که به افراد متقاضی کار تعلق می گیرد در کنار رزومه کاری و سابقه کار و البته مسلط بودن به زبان آلمانی بتوانند وارد بازار این کشور شوند.

 • مهاجرت تحصیلی به آلمان

  مهاجرت تحصیلی یکی از راه های خوب و مطمئن در کشور آلمان میباشد و متقاضی می تواند با تحصیل در کشور آلمان و در ادامه جذب شدن در بازار کشور آلمان شرایط اخذ اقامت دائم خود را فراهم سازد و از آنجا که نظام تحصیلی در کشور آلمان رایگان است بنابراین راه تحصیل هم در کنار ویزای کار از راه های بسیار مطمئن برای اقامت در کشور آلمان به شمار می رود.

 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

  مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور آلمان هم از راه های خوب و مناسب برای مهاجرت به کشور آلمان می باشد چون متقاضی می تواند با سرمایه مناسب و تجربه کافی در زمینه کاری و سوابق خویش با ارائه بیزینس پلن مناسب و قوی اقدام به ثبت شرکت در کشور آلمان کرده و شرایط خوبی را برای اقتصاد و درآمد خود و خانواده خود رقم بزند.

 • مهاجرت به آلمان از طریق تولد

  تولد در آلمان نیز از طریق خون می باشد و فرزند در صورتی که پدر و مادرش تابعیت آلمان را داشته باشند، می توانند تابعیت این کشور را اخذ نماید. البته در صورتی که فرزند متولد شده در آلمان، تابعیت پدر و مادرش مشخص نباشد، تابعیت آلمان به او اعطا می گردد.

 • مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

  یکی از روش هایی که فرد بتواند تابعیت کشور آلمان را بدست آورد، ازدواج با تبعه این کشور می باشد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که فرد در این صورت میبایست ثابت نماید که دو سال از زمان آشنایی و سال سال از ازدواج آن ها گذشته است تا بتواند جهت اخذ اقامت و تایعیت، اقدام نماید.

پناهندگی آلمان و مراحل آن

افراد پناهجو باید در نظر داشته باشند که تا موقعی که پرونده آنها در حال بررسی است این اجازه را دارند که در کشور آلمان باشند و البته می توانند برای پروسه خود وکیل اختیار کند و در تمام این مدت می توانند از کلیه خدمات اجتماعی و رفاهی مثل اسکان خوراک پوشاک و بهداشت و درمان آن بهره ببرند و همچنین کودکان پناهجویان نگهداری شده و در نهایت امکانات محدودی در اختیار پناهندگان کشور آلمان قرار می‌گیرد و مدارکی که در پروسه مهاجرت از طریق پناهندگی آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرد عبارتند از :

پناهندگی آلمان
 • ارائه دو عدد عکس

 • مدارک هویتی

 • ارائه فرم درخواست پناهندگی

پناهندگی آلمان و کیس های پناهندگی آلمان

پناهندگی آلمان و کیس های پناهندگی آلمان مقوله‌ای است که فرد متقاضی باید به آن توجه فراوانی داشته باشد چون کیس پناهندگی خود مسئله بسیار مهمی می باشد و خاص. کسانی هست که به دلیل ترس از کشته شدن و یا تهدید به مرگ شدن و همچنین آزار یا شکنجه شدن خود و خانواده شان به دلیل مسائل مختلف در گروه‌های سیاسی و حزبی و یا اختلافات عقیدتی و قومی و اعتقادی که در کشور خود با آن مواجه باشند کشور خود را ترک نموده و به کشورهای امن پناه می برند.

پناهندگی آلمان

آلمان هم جزء آن دسته کشورهایی است که افراد از ترس جانشان خود و خانواده خود را به این کشور رسانده و درخواست پناهندگی در کشور آلمان را می دهند البته منظور از خانواده همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می باشد که در بعضی موارد خاص فرزندان بالای ۱۸ سال که وابستگی به خاطر خانواده خود داشته باشند نیز می‌توانند درخواست پناهندگی در کشور آلمان را بدهند و اگر سابقه کیفری در این کشور نداشته باشند و به زبان آلمانی تسلط پیدا کنند با درخواست پناهندگی آنها موافقت و پس از چند سال اقامت و تابعیت کشور آلمان را بگیرند.

اعزام دانشجو به آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای آلمان
پناهندگی آلمان و سخن پایانی

پناهندگی آلمان را در این مقاله سعی بر این شده که مورد تجزیه و تحلیل کامل قرار دهیم و خطرات احتمالی چه از لحاظ مالی و جانی که می‌تواند برای افراد پناه. در بر داشته باشد را بررسی کردیم و پیشنهاد ما به افراد متقاضی مهاجرت به آلمان این است که راه‌های قانونی و مطمئن را برای مهاجرت به کشور آلمان به جای راه های پناهندگی المان برگزیند و در ادامه. مقایسه این راه و گزینه پناهندگی چنانچه تمایل به مهاجرت به کشور آلمان از طریق قانونی داشتید با کارشناسان و متخصصین موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

2 پاسخ
 1. نرگس
  نرگس گفته:

  سلام .من خانمی دارایه دومدرک فوق لیسانس جامعه شناسی ولیسانس فلسفه ازدانشگاه سراسری هستم من میتوانم پناهنده درکشورالمان شوم؟!لطف کنیدشرایطش رابگویید؟ازکجابایداقدام کرد

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و احترام. بزرگوار در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود. همچنین برای پاسخ گویی به این سوالات نیاز به اطلاعات جامع تری است. اگر قصد دارید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *