پناهندگی اتریش

پناهندگی اتریش برای چه کسانی ممکن است؟ آیا از مزایا و معایب پناهندگی اتریش با خبرید؟ برای پناهندگی اتریش چه کارهایی باید انجام دهید؟ آیا با انواع پناهندگی اتریش آشنا هستید؟ آیا می دانید پس از پناهندگی اتریش چه مشکلاتی بر سر راه شما خواهد بود؟ آیا به غیر از پناهندگی اتریش راه دیگری را برای مهاجرت بررسی کرده اید؟ می دانید که راه های دیگر مهاجرت به این کشور چه هستند و آیا راه راحت تری برای مهاجرت وجود دارد یا نه؟

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی اتریش ذهن بسیاری ازافرادرابه خوددرگیرکرده است وهمواره سوالات بسیاری دررابطه با پناهندگی اتریش بوجود اورده است. موسسه مشاوره ای  MIE بزرگترین وموثق ترین موسسه مشاوره ای خاورمیانه  برای پاسخگویی به سوالات طرح شده درابطه با پناهندگی اتریش مقاله ای برای افرا
دی که قصد پناهندگی اتریش را دارند و از قوانین آن بی اطلاع هستند به نگارش در آورده است لذا تمام عزیزان می توانیداین مقاله رابه دقت مطالعه نموده و از خطرات پناهندگی آگاه شوند و برای راههای قانونی مهاجرت مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید و اگاه باشید مهاجرت از طریق پناهندگی عواقب بسیارخطرناکی رادرپی خواهد داشت. شما همواره میتوانید با تمامی دفاترهمکار این موسسه درسراسرایران تماس حاصل نموده و از وکلای بنام وحقوقدانان وکارشناسان رسمی این دفاتربه صورت تلفنی ورایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

درابتدای بحث پناهندگی اتریش به معرفی کشور اتریش به صورت کلی خواهیم پرداخت.کشوراتریش در اتحادیه اروپاوعضوحوزه شنگن بوده که دارای مساحت ۸۳/۸۷۱کیلومترمربع باجمعیتی نزدیک ۸/۱۹۰/۰۰۰نفرمی باشد.کشوراتریش با کشورهایی نظیر المان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا، مجارستان، چک، اسلواکی واسلوونی همسایه می باشد. پایتخت کشور اتریش شهر بسیار زیبا و آرام وین می باشد. زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است واحد پول کشور اتریش یورو می باشد.دین رسمی مردم اتریش نیزمسیحیت می باشد. اکنون به بحث اصلی پناهندگی اتریش می پردازیم باتوجه به اینکه کشور اتریش جزکشورهای اتحادیه اروپاست لذا قوانین  ومراحل پناهندگی اتریش به قوانین پناهندگی سایر کشورهای اروپایی شبیه می باشد، اما باز هم گاها بعضی از قوانین کشورها در موارد جزئی با یکدیگرمتفاوت می باشد. براین اساس باتوجه به اینکه ازسال ۲۰۱۵بسیاری ازافراد پناهجو به سمت کشور اتریش روانه شدند قوانین مربوط به پناهندگی راباتغییراتی روبه رو شد. یکی از قوانین مهمی که در کشور اتریش در رابطه با پناهندگی اتریش اعمال می کردد، اجرایی ساختن دوبلین ازمهم ترین قوانینی می باشد که برای پناهجویان به کشور اتریش اعمال می گردد است.

قانون دوبلین به این صورت است که اگر شخصی قبل از ورود به قصد پناهندگی در اتریش دریک کشور دیگرعضواتحادیه اروپا غیر از یونان و مجارستان به عنوان پناهنده به سر برده باشد و پس از آن وارد کشور اتریش شده باشد به همان کشور اول بازگردانده خواهد شد، بنابراین شخص پناهجو درزمانی که تحت عنوان پناهندگی در اتریش ورود نماید و قبل از ورود خود درکشورهای یونان و مجارستان نیز پناهنده باشد شامل دوبلین نبوده و بازگردانده نخواهدشد روشی که از آن طریق به حضور شخص پناهنده در یک کشور دیگرپی خواهند برد به این صورت خواهد بود که پلیس در مناطق و بخش های مهم این کشور مانند فروشگاه ها ،ایستگاه های قطار، خیابان های شلوغ و… حضور داشته و به بازرسی و کنترل دقیق خواهند پرداخت. افراد خواهان پناهندگی اتریش قادر خواهند بود که در مراکز پلیس تقاضای خود را ارائه دهند، پس از این مرحله، وضعیت آنها بررسی خواهد شد که آیا قوانین دوبلین باید برای این شخص پناهجو اعمال شود یا خیر؟یعنی اینکه آیا این پناهجو قبلا در یک کشور اروپایی دیگر پناهنده بوده است یا خیر؟ که درصورت چنین امکانی، شخص پناهنده را به همان کشور اصلی خود باز می گردانند و درصورت عدم چنین چیزی ،اشخاص پناهنده را در نقاط مختلف اتریش تقسیم نموده و در مناطق مختلف اسکان داده خواهند شد.تقسیم بندی هایی که انجام می شود برای هر استان یک دسته بندی خاص وجود خواهد داشت . وافرادی که درهر منطقه سکنا گزیده باشند امکان جابجایی آنها برای مناطق دیگر اتریش بسیار سخت و غیرقابل اعمال خواهد بود، مگر در موارد خاص و بنا به دلایل مهمی همچون بیماری خاص .افرادی که پناهندگی اتریش را انتخاب می نمایند این نکته را باید مدنظر داشته باشند که طول مدت بررسی کیس ارائه داده شده ی خود ممکن است تا 2سال به طول انجامد ولی این مدت می تواند بسته به نوع کیس ارائه شده کوتاه تر از این مدت نیز باشد.افراد متقاضی پناهندگی در اتریش در صورتی که در کشور دیگری مراحل انگشت نگاری را انجام داده باشد از همان ابتدای بررسی پرونده ی خود تقاضای پناهندگی آنها دیگر مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و اینگونه افراد را به همان کشوری که در آنجا انگشت نگاری نموده است برگشت خواهند خورد. افراد متقاضی پناهندگی در زمانی که به ایستگاه پلیس وارد می شود تمامی اموال و مدارک ومستندات آنها بررسی خواهد شد و سوالات مهمی نظیر ،نام افراد ،تاریخ تولد آنها،زبان رسمی و تابعیت شان پرسیده می شود و بالاخره اینکه افراد باید آماده پاسخگویی به سوال مهم تری با این عنوان که به چه هدفی از کشور خود مهاجرت نموده و به صورت پناهنده به خاک کشور اتریش پناه آورده اند؟ در مرحله ی بعد از بازجویی اولیه ، پناهندگان در اردوگاه ها و کمپ های مشخص شده انتقال داده خواهند شدکه این اردوگاهها وضیعیت قابل قبولی برای زندگی به خصوص خانواده ها و کوکان ندارند لذا توصیه می شود در صورت وجود شرایط لازم جهت مهاجرت قانونی به هیچ وجه از این را برای اخذ اقامت وارد کشور اتریش نشوید. جهت بررسی شرایط خود و انتخاب بهترین راه برای مهاجرت می توانید با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید.

یک نکته ی دیگر در رابطه با پناهندگی اتریش این است که زمانیکه عدم اجرای قانون دوبلین برای افراد مشخص شد یک مصاحبه ی چند ساعته ی نسبتا طولانی از این متقاضیان انجام می گیرد که در این مصاحبه دلایل پناهنده شدن خود را شرح خواهند داد.بعد از این مرحله کیس و دلیل ارائه شده به دادگاه کشور اتریش داده می شود که مراحل رسیدگی را طی نماید.افرادی که پناهندگی به اتریش را برگزیده اند پس از مراحل بازجویی و ارسال کیس و پرونده ی مطروحه به دادگاه می تواند یک وکیل یا مشاور حقوقی داشته باشد.از زمان ارسال کیس به دادگاه تا صدور رای ممکن است زمانی حدود 1سال به طول انجامد. پناهندگی در اتریش برای اشخاصی که فاقد سرپرست هستند و سن آنها کمتر از سن قانونی باشد ،معمولا به مراکز اقامتی بزرگسال انتقال داده می شوند. نکته حائز اهمیت در مورد پناهندگی در اتریش این است که هرگاه رای نهایی دادگاه مبتنی بر خروج افراد پناهنده صادر شود، باید سریعا از کشور اتریش خارج شوند .و در صورت عدم خروج از کشور اتریش این احتمال وجود دارد که به زندان های اتریش روانه شوند.افراد پناهجویی که سن آنها مشخص نباشد،از طریق آزمایشات و مراحلی توسط پزشکان این کشور ،سن واقعی آنها به دست خواهد آمد.

حقوق و مزایای پناهندگی در اتریش

افراد پناهجو به کشور اتریش در مکانهای تعیین شده امکان داده خواهند شدو از طریق خوراک و پوشاک و دارو از طرف دولت تامین خواهند شد.اینگونه افراد باید مراحل سخت سکونت در مکانهای عمومی همانند کمپ با اتاق خواب مشترک ،سرویس های بهداشتی مشترک از انواع ملیت ها و کشورهای مختلف را متحمل شده تا زمانی که رای نهایی آنها از دادگاه صادر شود والبته ابین نکته راجع به پناهندگی در اتریش مطرح می باشد که اگر افراد منطقه ای را غیر از منطقه ای که برای اسکان آنها تعیین شده است برای سکونت انتخاب نمایند،دیگر از هیچگونه پشتیبانی مالی وحمایتی از طرف دولت اتریش برخوردار نخواهند بود.  در یک نتیجه گیری کلی راجع به پناهندگی اتریش و خطرات پناهندگی ،اینگونه می توان بیان نمود که با توجه به شرایط اخیری که در حوزه ی اروپا به وجود آمده است و با توجه به وضعیت بسیار اسفناک و حاد تمام پناهندگان و سیاست های جدیدی که در رابطه با پناهندگان در دست اقدام است،شرایط پناهجویان بسیار نگران کننده بوده و آنها هیچ گاه از ارزش و احترام مناسبی چه از طرف دولت مقصد وچه از طرف دولت مبدا برخوردار نخواهند بود و حتی به دلیل وضعیت های نامناسب و غیر بهداشتی کمپ ها ممکن است با بسیاری از بیماری ها دست وپنجه نرم کنند. لذا موسسه مشاوره ای MIE توصیه می نماید که افراد از طریق راه های قانونی همانند مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق ویزای کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و … برای ورود به کشور اتریش اقدام نموده و پناهندگی اتریش را از گزینه های پیش و روی خود حذف نمایند. بنابراین شما عزیزان همواره می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی تر و مشاوره ی تخصصی در تمامی زمینه های مهاجرت قانونی با دفاتر همکار موسسه ی مشاوره ایMIE بزرگترین موسسه ی مشاوره ای در خاورمیانه ،تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و کارشناسان و حقوقدانان رسمی و معتبر این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *