پناهندگی ارمنستان

پناهندگی ارمنستان و بررسی آن

 • پناهندگی ارمنستان ومقدمه ای بر آن
 • پناهندگی ارمنستان و شرایط عمومی
 • پناهندگی ارمنستان و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی ارمنستان و خطرات آن
 • پناهندگی ارمنستان و مراحل آن
 • پناهندگی ارمنستان و کیس های پناهندگی ارمنستان
 • پناهندگی ارمنستان و روش های جایگزین پناهندگی ارمنستان
 • پناهندگی ارمنستان و سخن پایانی
پناهندگی ارمنستان

پناهندگی ارمنستان ومقدمه ای بر آن

پناهندگی ارمنستان ، مهاجرت به ارمنستان از روش پناهندگی، اخذ اقامت کشور ارمنستان از طریق پناهندگی و همچنین آثار و خطرات آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. پناهنده به چه شخصی اطلاق می شود و چه حقوقی دارد؟ آیا پناهندگی ارمنستان روش مناسبی برای ورود به این کشور است و موجب کسب اقامت و در نهایت تابعیت می گردد؟ پناهندگی ارمنستان چه خطراتی به همراه دارد؟ در این مقاله موضوع پناهندگی ارمنستان به صورت ساده و خلاصه، مورد بحث قرار می گیرد. مهاجرت به کشور ارمنستان راه های متفاوتی دارد که پناهندگی هم یکی از روش های مهاجرت محسوب می شود، ولی لازم به ذکر است روش پناهندگی هیچ گاه مورد تایید نبوده است زیرا که این روش خطرات و ریسک های زیادی به همراهدارد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در مورد پناهندگی کشور ارمنستان و خطرات آن خدمت شما ارائه دهد. توجه داشته باشید که مؤسسه حقوقی ملک پور یا MIE اتریش، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی  ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در مورد خطرات پناهندگی نوشته شده است.

پاسپورت ارمنستان

پناهندگی ارمنستان و شرایط عمومی

برای مهاجرت به کشور ارمنستان مانند مهاجرت به هر کشور دیگر، نیاز است اطلاعات کاملی درمورد شرایط عمومی آن کشور داشته باشیم. ارمنستان کشوری است با جمعیتی حدود  2،936،075 میلیون نفر، آب و هوای قاره ای و زمستان ها بسیار سرد و تابستان های بسیار گرم حدود 40 کیلومتر مرز مشترک با ایران دارد. زبان رسمی و زبان گفتار و نوشتار ارمنستان، ارمنی است و نظام سیاسی آن ، جمهوری ریاستی می باشد. کشور ارمنستان امنیت اجتماعی بسیار بالایی دارد. برای ورود و مهاجرت به کشور ارمنستان روش های قانونی وجود دارد. در ادامه به بررسی پناهندگی ارمنستان می پردازیم.

ارمنستان

پناهندگی ارمنستان و کنوانسیون ژنو

کنوانسیون ژنو یا پیمان ژنو، پیمانی است که بین کشورهای عضو بسته شده‌ است و با اهمیت‌ ترین ماده حقوقی بین ‌الملل بشر دوستانه است. با تصویب کنوانسیون ژنو در سال 1949 چهارچوب جدیدی برای کمک به نیازمندان در شرایط جنگی به وجود آمد. این معاهده پس از پایان جنگ جهانی دوم منعقد شد و بیشتر برای اهداف انسان دوستانه و کمک به افراد جنگ زده و بی پناه بسیار کارآمد بوده است. کشور ارمنستان در 2 مارس 1992 عضو این معاهده شد. دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) به عنوان آژانس پناهندگی سازمان ملل متحد

شناخته شده است که در 130 کشور جهان فعالیت می کند. این سازمان مسئولیت هدایت و هماهنگی اقدامات بین المللی برای حفاظت از پناهندگان و پناهجویان در سراسر جهان را بر عهده دارد. این سازمان در دسامبر 1992 در ارمنستان تاسیس گردید تا به وضعیت پناهجویانی که از کشور آذربایجان به این کشور عزیمت کرده بودند، رسیدگی شود. در سال های نخستین کار آژانس پناهندگی سازمان ملل متحد، به صورت موقت برای بهبود به وضعیت پناهندگان آذربایجان با هدف ادغام اجتماعی و تسهیل مسائل رفاهی از قبیل مسکن، امور بهداشتی، زیر ساخت ها و آموزش انجام به کار می کرد اما در سال 2004 که صد ها پناهنده عراقی را دریافت کرد، باعث شد این سازمان به صورت دائمی در این کشور مشغول به کار شود. همچنین نزاع داخلی اوکراین در سال 2014 مزید بر علت شد که پناهجویان به سمت ارمنستان روانه شوند. در ادامه می توانید به بحث و بررسی در خصوص خطرات پناهندگی ارمنستان بپردازید.

پناهندگی ارمنستان

پناهندگی ارمنستان و خطرات آن

بحران پناهندگان یکی از موضوعات مهم و پیچیده در جهان است. در سال 2018 حدود 18000 نفر به کشور ارمنستان قصد پناهندگی را داشتند که از ملیت ها و کشور های مختلف بوده اند که در ادامه بحث به آمار و ارقام آن خواهیم پرداخت. اما خطرات پناهندگی ارمنستان به این صورت می باشد که از ابتدای ورود به این کشور شما در معرض خطر هستید. چرا که به صورت کلی پناهندگی ارمنستان می تواند غلط ترین و اشتباه ترین روش مهاجرت برای افراد متقاضی باشد. به این علت که ورود به کشور ارمنستان از کشور ایران، به طور کلی نیاز به دریافت ویزا ندارد و افراد از کشور ایران می توانند وارد این کشور شوند. از طرفی دیگر کشور ارمنستان به صورت تقریبی شبیه به کشور ایران، آذربایجان و دیگر کشور های همسایه می باشد. پس خیلی منطقی و عقلانی نیست که قصد پناهندگی ارمنستان را به عنوان روشی برای مهاجرت خود در نظر بگیرید! این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام است.

به صورت کلی در روش های پناهندگی، کمبود امکانات بهداشتی، کمبود نیروهای خدماتی و درمانی، سطح پایین رفاه اجتماعی در مراکز نگه داری، شیوع بیماری های واگیر دار مثل آنفولانزا، هپاتیت و… می تواند از جمله خطرات حضور در کمپ ها و مراکز نگه داری افراد خواهان پناهندگی ارمنستان باشد. اما در طول مسیر که بخواهید به این کشور برسید، اگر از راه غیر قانونی و زمینی وارد این کشور شوید، ممکن است با راهزن ها و قاچاقچیان انسان، همچنین مشکلات آب و هوایی، راه های صعب العبور و… مواجه شوید. در ادامه به بررسی و تحلیل آمار پناهجویان در کشور ارمنستان در سال 2018 خواهیم پرداخت.

پناهندگی ارمنستان

پناهندگی ارمنستان و مراحل آن

هر شخصی که در خاک کشور ارمنستان می باشد، می تواند به صورت کتبی یا شفاهی درخواست پناهندگی ارمنستان را به مقامات ارجاع دهد. حتی افرادی که به صورت غیر قانونی وارد خاک کشور ارمنستان شده اند نیز، می توانند درخواست پناهندگی ارمنستان را به مقامات تحویل دهند. در پرونده های پناهندگی ارمنستان، مورد های مختلفی فرض شده است که در ادامه به آن می پردازیم

 • ارائه درخواست پناهندگی در مرز جمهوری ارمنستان توسط سربازان ارتش دریافت شود:
 • درخواست پناهندگی را دریافت می کنند.
 • درخواست پناهندگی را ثبت می کنند.
 • به اداره مهاجرتی دولت ارمنستان در خصوص پناهندگی ارمنستان اطلاع می دهد.
 • ارائه توضیح توسط سربازان به افراد متقاضی که چگونه می توانید به این اداره بروید و مراحل کارتان چگونه است و درخواست پناهندگی خود را ارسال کنید.
 • در صورت لزوم برای رفتن به اداره مهاجرت دولتی، ارتش این کشور می تواند افراد را توسط مرز هوایی منتقل کند.

ارائه درخواست پناهندگی در خاک یکی از استان های ارمنستان:

 • درخواست پناهندگی را دریافت می کنند
 • انجام فرآیند برای ثبت درخواست پناهندگی شهروندان کشور های مختلف یا افراد بی تابعیت
 • ظرف 15 روز با پناهجو مصاحبه انجام می پذیرد
 • پس از ارسال درخواست پناهندگی ارمنستان، در عرض سه ماه برای پرونده تصمیم گرفته خواهد شد
 • ارائه تصمیم اتخاذ شده برای پرونده؛ رد یا قبول پرونده
 • صدور کارت هویت برای فرد قبول شده در این پروسه
 • ضمیمه کردن پیش نویس مربوط به مقررات و اسناد مربوط به حوزه پناهندگی ارمنستان
 • تکمیل فرآیند در پایگاه داده های سازمان پناهجویان

پناهندگی ارمنستان و کیس های پناهندگی ارمنستان

موضوعات سیاسی: عموما افرادی که در این موضوعات اقدام به درخواست پناهندگی ارمنستان می کنند، سابقه های کیفری سیاسی، محکومیت و یا اتهامات سیاسی، رفع اتهام و تبرئه شدن در موضوعات و پرونده های سیاسی دارند و با استناد به آن پرونده ها و محکومیت ها، برای کشور مقصد که در اینجا ارمنستان می باشد، ادعا می کنند که با توجه به پیشینه خود، امکان محکومیت، تعقیب و آزار و شکنجه توسط دولت کشور مبدا را دارند. عموما افرادی که در انقلاب ها و احزاب سیاسی فعالیت های غیر قانونی دارند، از این موضوعات و عناوین وارد پروسه پناهندگی ارمنستان می شوند.

موضوعات اجتماعی: افرادی که عموما در این موضوعات، پرونده های خود را در خصوص پناهندگی ارمنستان مطرح می کنند، که در کشور های خود جنگ های بین المللی، قحطی، نا به سامانی داخلی، جنگ ها و نزاع های داخل کشوری را به همراه دارند. فرار یا خروج غیر قانونی از این کشور ها بسیار مرسوم بوده و به کشور های امن روی می آورند. در سال 2014 کشور اوکراین در این شرایط بود که مردم کشور اوکراین در خواست پناهندگی ارمنستان را ارائه دادند.

موضوعات مذهبی: افرادی هستند که به دنبال دریافت پناهندگی ارمنستان هستند و از اینکه دین و یا مذهب خود را تغییر دهند و نگرشی جدید در این موضوع داشته باشند، ترس قریب الوقوع از مرگ، شکنجه و آزار و اذیت توسط دولت کشور و حتی افراد داخل کشور مبدا را دارند.

پناهندگی ارمنستان و روش های جایگزین پناهندگی ارمنستان

 • تحصیل

  تحصیل در ارمنستان می تواند راهی مناسب برای جایگزینی پناهندگی ارمنستان باشد. چرا که تحصیل در هر کشوری می تواند راهی برای ورود و به نوعی بهانه ورود شما به آن کشور باشد. تحصیل در ارمنستان ارزان و آسان می باشد و به جهت نزدیکی به ایران، مقصد مناسبی برای مهاجرین تحصیلی به این کشور می باشد. همچنین شرایط برای مهاجرت تحصیلی به کشور های برتر اروپا از قبیل هلند،‌ دانمارک، کانادا، اتریش و دیگر کشور های برتر اروپایی برای شما مقدور می باشد.

ویزای تحصیلی ارمنستان
 • کار

  مهاجرت کاری به هر کشوری می تواند راحت ترین و شاید کم هزینه ترین روش برای مهاجرت باشد. بهترین جایگزین برای مهاجرت از طریق پناهندگی می تواند مهاجرت از طریق کار باشد. اما اگر شرایط مناسب مثل سن، تحصیلات، سابقه کار تخصصی و فنی در این خصوص داشته باشید، می توانید به بهترین کشور های اروپایی مثل اتریش و آلمان به دنبال کار بگردید و ویزای جست و جوی کار در آلمان یا اتریش را دریافت کنید.  برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت ویزای جست و جوی کار در آلمان یا اتریش می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید.

 • سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری ها عموما از طریق ثبت شرکت و یا خرید ملک می باشد. با خرید ملک در ارمنستان می توانید از اقامت های ویژه و اقامت های بلند مدت معمولی و حتی پاسپورت این کشور استفاده کنید. با هزینه کمی هم می توانید برای دریافت اقامت و یا تابعیت کشور ارمنستان از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید. اما با ثبت شرکت در کشور های اروپایی مثل اتریش و آلمان می توانید برای دریافت اقامت اروپا در حوزه شنگن اقدام کنید. به عنوان مثال آیا می دانستید که با ثبت شرکت در اتریش می توانید برای خود و کل اعضای خانواده خود اقامت دائم اروپا را دریافت کنید؟ در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

 • تولد فرزند

  یکی از روش های دریافت اقامت و تابعیت کشور ارمنستان از طریق تولد فرزند است. اما به این حالت که وقتی فرزند در خاک کشور ارمنستان به دنیا می آید، می تواند طی شرایطی تابعیت کشور ارمنستان را دریافت کند. با مراجعه به لینک زیر می توانید به مطالب مهم و مفید در خصوص تولد فرزند در ارمنستان و نحوه دریافت اقامت و تابعیت این کشور و همچنین سود و امتیاز والدین وی در خصوص تولد فرزند در ارمنستان اطلاعات خود را افزایش دهید.

 • ازدواج

  از مرسوم ترین روش های مهاجرت به کشور های خارجی، ازدواج با اتباع آن کشور می باشد. با ازدواج با هر فرد خارجی که اقامت یا تابعیت کشوری را دارد، طبق قانون اکثر کشور ها می تواند به تبع اقامت شخص متبوع، از ویژگی های ایشان استفاده کند و به نسبت فرد اصلی، شرایط به همسر وی تسری پیدا کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت اقامت و یا تابعیت ارمنستان از طریق ازدواج می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

اقامت از طریق کار در ارمنستان
سرمایه گذاری در ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد
مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی ارمنستان و سخن پایانی

پناهندگی ارمنستان، نحوه مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی و خطرات و ریسک های موجود در روش مهاجرت از طریق پناهندگی ارمنستان در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پناهندگی از پرخطر ترین و پر ریسک ترین روش های مهاجرتی هر کشوری به خصوص ارمنستان می باشد که به هیچ عنوان از طرف موسسه حقوقی ملک پور پیشنهاد نمی شود و این موسسه هیچگونه فعالیتی در این زمینه نخواهد داشت. روش های مهاجرتی زیادی برای هر کشور وجود دارد که می تواند بر اساس شرایط افراد روش مناسب را جایگزین پناهندگی ارمنستان نمود.. پناهندگی ارمنستان از هیچ نظر گزینه مناسبی برای افراد نیست و موسسه حقوقی ملک پور نیز این روش را به شما توصیه نمی کند. بسیاری از افراد حتی به شرایط مناسب خود برای مهاجرتی آگاه نیستند هر شخص که از سن مناسب و تحصیلات عالیه آکادمیک دانشگاهی و یا سابقه کار برخوردار است، می تواند از روش های تحصیلی و کاری برای مهاجرت به کشور های برتر اروپا اقدام کند. این مقاله در خصوص پناهندگی ارمنستان نوشته شد و در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره های بیشتر می توانید از مشاوره های تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور استفاده کنید و در انتهای متن از قسمت دیدگاه ها و یا در پرسش و پاسخ همگانی سوالات ذهنی خود را مطرح کنید تا افراد صاحب علم در خصوص پناهندگی در کشور ارمنستان به شما پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *