پناهندگی در آلمان و خطرات آن

پناهندگی در آلمان و خطرات آن

پناهندگی در آلمان و خطرات آن چه چیزهایی می باشد؟چه عواقبی برای پناهندگی در آلمان وجود دارد ؟

آینده متقاضیان مهاجرت از طریق پناهندگی ، قوانین پناهندگی و شرایط اسفناک پناهندگان در آلمان ، طرق قانونی مهاجرت کدام اند ؟آیا درباره پناهندگی در آلمان و خطرات آن اطلاعات دارید؟پناهندگی در آلمان و خطرات آن شامل چه چیزهایی است؟

پناهندگی در آلمان و خطرات آن با توجه به قوانین بین الملل خصوصی چه مشکلاتی را برای شما در خواهد داشت .

امروزه سوالات زیادی در باب پناهندگی در آلمان و خطرات آن سبب شده است تا باری دیگر به بیان طرق قانونی مهاجرت بپردازیم و پس از بررسی دوباره باب پناهندگی راه ها ی قانونی مهاجرت را گوش زد نمائیم و در راه روشن شدن ذهن تمام هموطنان عزیز و بزرگوار قدمی موثر برداریم .

راه های مهاجرت عبارت اند از : ادامه تحصیل ، کار ، کار آفرینی ، سرمایه گزاری ، ثبت شرکت ، ازدواج ، تولد فرزند و در آخر هم پناهندگی .

گفتنی است که در حال حاضر شما با پناهندگی مخصوصاً پناهندگی در آلمان و خطرات آن خود سبب تباه شدن و یا شاید از بین بردن شانس های نهایی و غایی خود خواهید شد و در آخر شاید آینده ی خوبی در انتظار شما بزرگواران و خانواده محترمتان نباشد .

شایان ذکر است در زمینه پناهندگی در آلمان و خطرات آن بر آن شدیم تا علاوه ذکر طرق قانونی مهاجرت قوانین و شرایط و فاکتور های پناهندگی در آلمان و خطرات آن و آینده تحصیلی ، شغلی و کاری و همچنین امنیت شما بزرگواران در این امر مهم را به بررسی نشسته و پس از ذکر قوانین بین المللی خصوصی در این باب به معایب و خطرات این موضوع با یک دیگر بپردازیم .

در ابتدا به معرفی اجمالی کشور آلمان می پردازیم .

آلمان کشوری در قاره اروپا  که پایتخت آن برلین است و از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک ، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه ، لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند مرز دارد.

مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پر جمعیت‌ترین کشور اروپا است .

در نظر داشته باشید تا زمانی که شما می توانید به صورت قانونی ، حقوقی و با احترام از راه های قانونی مثل تحصیل و یا کار و یا ثبت شرکت و غیره وارد خاک آلمان شوید و آینده ی فوق العاده روشنی را در پیش رو داشته باشید چرا پناهندگی در آلمان و خطرات آن انتخاب نمائیم ؟

توصیه می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر و دقیقتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .

تعاریف متعددی در باب پناهندگی ارائه شده است و اساتید حقوق بین الملل تلاش کرده اند تا بتوانند از بین تعاریف نختلفه برای عنوان پناهنده تعریف جامع و مانعی ارائه دهند لذا وفق ماده ۳ قانون پناهندگی سوئیس تعاریف ذیل ارائه گردیده است که این تعریف تحت عنوان پناهنده در کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو است که مورد توافق سوئیس و ۱۴۳ کشور دیگر قرار گرفته است .

پناهندگان کسانی هستند که در کشور خود و یا در آخرین کشور محل اقامت خود در معرض آسیب جدی هستند یا به علت نژاد ، مذهب ملیت ، عضویت در یک گروه اجتماعی و یا اعتقادات سیاسی ترس واقعی از آسیب جدی دارند.

” آسیب جدی” یعنی: تهدید خطرناک زندگی ، جسم و یا آزادی ، یا درمان بیماری ای که باعث فشار غیر قابل تحمل روانی شده است. توجه ویژه به دلایل خاص برای ،خلاصى جستن به زنان داده شده است.

 

آمار ها و اخبار نشان می دهد که از سال ۱۹۸۴ که انتشار آمار پناهندگان آلمانی در آلمان شروع شد تا پایان سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۳۰ هزار پناهجوی ایرانی از آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

این آمار نشان می دهد افزایش چشمگیری در زمینه پناهندگی در آلمان داشته ایم .

به نظر اکثر حقوق دانان و کارشناسان سیاسی و بین المللی این آمار و ارقام نشان دهنده این است که افراد متقاضی مهاجرت از قوانین بین المللی اطلاعات بسیار کم و اندکی دارند که دست به پناهندگی در آلمان و خطرات آن می زنند .

 

برمبنای این قرارداد مذکور پناهنده گان باید درخواست پناهندگی خود را در اولین کشور اتحادیه اروپا که به آن وارد می‌شوند تحویل دهند.
افراد متقاضی پناهندگی در آلمان حق ندارند از آن کشور عبور کرده و تقاضای پناهندگی خود را در کشوری دیگر تحویل دهند. با تصویب این قانون احتمال تقاضای پناهندگی در چند کشور اروپایی نیز به شدت کاهش می یابد .

از نظر کانون حمایت از پناهجویان، نکاتی که در قوانین پناهندگی آلمان باید تغییر کند و ویرایش شود وضعیت و حال روز پناهجویانی است که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند و یا پناهندگانی که دارای تجربه شکنجه و شوک روحی هستند و به دلیل بیماری نمی‌توانند همه مراحل رسیدگی به پرونده را مانند بقیه پناهجویان طی کنند. پرونده آنان و وضعیت ویژه آنان باید به طور جداگانه بررسی شود .

ولکن با توجه به آمار و اخبار رسیده پناهندگان در کشور آلمان زیاد از اوضاع خوبی برخوردار نیستند و سیل کثیری از این افراد پس از گذشت زمان های طولانی به فکر اقدااتی از جمله خودکشی و غیره می افتند .

سازمان‌های مدافع حقوق پناهندگان در عین حال خواستار رسیدگی ویژه به وضعیت کودکان پناهجو هستند.

دبیر سازمان مذکور در این مورد می‌گوید: «در آلمان به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از کودکان توجه نمی‌شود.

چرا با پرونده یک نوجوان ۱۶ ساله مانند پرونده یک بزرگسال برخورد می‌شود، اگر چه طبق قانون سن بلوغ افراد در آلمان ۱۸ سال است. این نکته نیز باید در قوانین پناهندگی آلمان تغییر کند.»

به این ترتیب در حالیکه تعداد پناهجویان به آلمان در سال ۱۹۹۱ بیش از ۲۵۶ هزار نفر بود، این رقم در سال ۲۰۱۱ به حدود ۴۶ هزار نفر رسید.

لذا شایان ذکر است امروزه به علت رایگان بودن سیستم آموزش این کشور و صنعتی بودن کشور آلمان این راه ها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود .

در پایان لازم به ذکر است که بیان شود امروزه متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از موسسات که رنگ و بویی از حقوق و قانون نبرده اند و فقط چشم به اندوخته های مالی شما بزرگواران دارند به شما بدون بررسی شرایط پیشنهاد پناهندگی در آلمان و خطرات آن می دهند و می خواهند از این راه بدون نگاه به آینده شما هموطنان عزیز کسب درآمد کنند لذا گفتنی است شما بزرگواران می توانید جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر و دقیقتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .

رضا شریفی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *