پناهندگی در آمریکا

پناهندگی در آمریکا و بررسی شرایط پناهندگی در این کشور

 • پناهندگی در آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی پناهندگی در آمریکا
 • کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)
 • خطرات پناهندگی در آمریکا

 • مراحل پناهندگی در آمریکا
 • کیس های پناهندگی در آمریکا
 • روش های جایگزین پناهندگی در آمریکا
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق تولد
  • مهاجرت از طریق ازدواج
 • سخن پایانی
پناهندگی در آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی در آمریکا و مقدمه ای بر آن

پناهندگی در آمریکا ، شرایط  پناهندگی در آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. ممکن است سوالی از این موارد، برای افراد پیش بیاید از جمله اینکه: آیا پناهندگی در آمریکا، موجب اخذ اقامت، در این کشور می گردد؟ پناهندگی در این کشور، با چه خطرات و ریسک هایی همراه است؟ امکانات پناهندگی در آمریکا، چگونه می باشد؟ امیدواریم در این مقاله، که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور، نگارش گردیده است، تمامی مطالب موردنیاز، در رابطه با پناهندگی در آمریکا را به خوبی دریابید. آمریکا، یکی از کشورهای قدرتمند در سرتاسر جهان، می باشد که افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند. البته ذکر این نکته ضروریست که در حال حاضر، ایران در تحریم به سر می برد و امکان مهاجرت از طریق پناهندگی، توسط ایرانی ها بسیار کم است. پناهندگی به دلیل ریسک های زیادی که در پی دارد، به هیچ وجه توصیه نمی شود. موسسه حقوقی ملک پور، خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و مطالب ذکر شده در خصوص افزایش آگاهی شما از خطرات پناهندگی  می باشد. در صورت وجود سوال در مورد سایر روشهای مهاجرتی ، با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، تماس گرفته  و مشاوره رایگان، دریافت کنید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به آمریکا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی

شرایط عمومی پناهندگی در آمریکا

آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان می باشد که سومین رتبه از نظر جمعیت و چهارمین رتبه را، از نظر وسعت دارد. وسعت آن حدود 9.833.517 کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۲۵ میلیون نفر، می باشد. این کشور با  حدود ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان، بزرگترین اقتصاد جهان را داراست. این عوامل موجب شده است که همه روزه مهاجرت به این کشور، تقاضای بسیاری داشته باشد. پناهندگی در آمریکا، یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. پناهندگی به این معنا می باشد، که افراد به علت دلایل سیاسی، مذهبی، دینی، نژادی و شرکت در گروه های اجتماعی خاص، بیم آن دارند که در کشور خود، مورد آزار و شکنجه، قرار گیرند. از این رو به کشور های دیگر پناه می آورند و در خواست پناهندگی میکنند. پناهندگی در آمریکا، کار بسیار پر خطر و پر ریسکی می باشد و پیشنهاد ما به شما، این است که روش های جایگزین، همچون مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … را انتخاب نمایید و با کم ترین خطر و ساده ترین راه نسبت به پناهندگی، مهاجرت کنید.

زندگی در آمریکا
زندگی در آمریکا

کنوانسیون ژنو(کنوانسیون پناهندگی)

پناهندگی در آمریکا، یکی از روش هایی است که همه روزه، افراد بسیاری، از سایر نقاط جهان اقدام به این عمل می کنند. البته قابل ذکر است که این روش، به هیچ عنوان توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود راه های جایگزین که بسیار بهتر و کم خطر نیز می باشند را انتخاب نمایید. در سال 1951 در کشور سوئد، کنوانسیون ژنو برگزار شد و تمامی کشورهایی که عضو سازمان بین الملل بودند، در آن حضور پیدا نمودند. در طی این کنوانسیون در رابطه با حمایت از پناهندگان نیز صحبت شد و توسط بسیاری از کشورها، ازجمله آمریکا، مورد تایید قرار گرفت. آمریکا، در حال حاضر پناهندگی را می پذیرد و افرادی که در اثر مسائل سیاسی، فرهنگی، دینی، نژادی و شرکت در گروهای خاص و … در کشور خود، ممکن است که مورد آزار و اذیت قرار بگیرند، می توانند جهت پناهندگی در آمریکا اقدام نمایند. اما این افراد می بایست در کشور آمریکا بمانند و حق آمدن به کشور خود را ندارند. همچنین آمریکا، به این افراد اجازه می دهد همسر قانونی و فرزند خود را پس از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، به آمریکا بیاورند و اجازه ورود آنان به آمریکا را می دهد. افرادی که مرتکب جرم و جنایت و نسل کشی شده اند، امکان پناهندگی به آمریکا را ندارند. در حال حاضر ایران در تحریم است و آمریکا پناهندگان ایرانی را نمی پذیرد.

خطرات پناهندگی در آمریکا

روش های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد. یکی از روش های غیر قانونی، پناهندگی در آمریکا می باشد که خطرات بسیاری دارد و افرادی سودجو با وعده های دروغین، عده ای را فریب می دهند و در معرض خطر قرار می دهند تا بتوانند به اهداف خود، برسند. این افراد، ممکن است در راه پناهندگی در معرض آسیب های جسمی و روحی قرار گیرند و افسرده شوند و دولت مربوطه به عنوان افراد درجه دو، به پناهندگان نگاه می کند و حقوق بسیار ناچیزی به آن ها می دهد. همچنین این افراد، امکان بازگشت به کشور خود را ندارند و برای همیشه می بایست دور از هموطنان خود، زندگی کنند. بنابراین بهتر است با یک وکیل حقوقی معتبر در زمینه مهاجرت، مشورت نمایید تا بهترین راه، مطابق با شرایط آنان را در اختیارتان قرار دهد.

مراحل پناهندگی در آمریکا

پناهندگی در آمریکا به این صورت می باشد که فرد پس از ورود به آمریکا، حدود یک سال فرصت دارد که درخواست پناهندگی دهد. جهت درخواست پناهندگی، فرد می بایست طی یک قرار حضوری با مسوولین سفارت آمریکا، ثابت کند که به دلایلی از جمله، سیاسی، دینی، نژادی، مذهبی یا بودن در گروه اجتماعی خاص و … در کشور خود، بیم آن را دارد که مورد اذیت و شکنجه، قرار گیرد. اگر پس از پنج ماه خبری از موافقت یا مخالفت در پناهندگی فرد، دریافت نشد، فرد می تواند به جست و جوی کار بپردازد. همچنین فرد پس از دریافت موافقت پناهندگی خود، میتواند جهت ورود خانواده خود که شامل همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود است، اقدام نماید. جالب است بدانید نیمی از آمار پناهندگان کل جهان، به کشور آمریکا پناهنده شده اند و آمریکا پناهندگی آنان را موردقبول قرار داده است.

کیس های پناهندگی در آمریکا

افرادی که در اثر خطرات سیاسی، مذهبی، نژادی و دینی و عضویت در برخی گروه های اجتماعی خاص و … ، بیم آن دارند که در کشور خود، در معرض شکنجه و آزار و اذیت قرار گیرند، به کشور های دیگر پناه می آورند. یکی از موارد پناهندگی تغییر دین می باشد که در ایران، برخورد بسیار بدی با اینگونه افراد می شود، از همین رو افراد به کشورهای دیگر پناهنده می شوند و آمریکا، پذیرای این افراد می باشد. در واقع هر چیزی که موجب آزار جسم و جان افراد شود، دلایل و کیس های پناهندگی محسوب می شود و در صورتی که دلایل و مدارک معتبری در این باره ارائه دهند و دولت آمریکا، این دلایل را بپذیرد، درخواست پناهندگی آنان مقبول واقع می شود. مقاله پناهندگی در آمریکا توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده و هیچ شخصی اجازه کپی از این مقاله را بدون رضایت موسسه ندارد. در زیر به توضیح انواع کیس های پناهندگی می پردازیم:

 • کیس پناهنده مذهبی یا دینی

  کسانی که در اثر تغییر دین یا مذهب، در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اند و آزادی عمل و اعتقاداتی ندارند، می توانند به کشور دیگر پناهنده شوند

 • کیس پناهنده جنسیت

  کسانی که به علت وجود تمایلاتی که خدا در وجود آنان، قرار داده است و به هم جنس خود تمایل دارند و بخاطر این ویژگی خدادادی، در کشور خود، مورد آزار و اذیت، قرار گرفته اند، می توانند به کشورهای دیگر پناهنده شوند.

 • کیس پناهنده اجتماعی

  کسانی در کشور خود، امکانات و شرایط رفاهی لازم را ندارند و در سختی به سر می برند، تصمیم به خارج شدن از کشور خود و پناهندگی در سایر کشورها را می گیرند.

 • پناهندگان سیاسی

  کسانی که در گروه های سیاسی خاصی وارد شده اند و جان آن ها در خطر می باشد، می توانند در صورتی که اثبات نمایند جان آنان در خطر است، به کشورهای دیگر، پناهنده شوند.

 • پناهندگان جنگ زده

  کسانی که کشورشان مورد حمله قرار گرفته و جنگ زده می باشند و از امکانات رفاهی برخوردار نیستند، می توانند برای نجات جان خود، به سایر کشورها، درخواست پناهندگی دهند.

تحصیل در آمریکا
سرمایه گذاری در آمریکا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

روش های جایگزین پناهندگی در آمریکا

مهاجرت به آمریکا، به دلیل امکانات زندگی در این کشور و قدرت و اقتصاد قوی، همواره جزو آرزوهای افراد بوده است. پناهندگی به آمریکا به دلیل مشکلاتی که خدمتتان عرض شد، روش خوبی جهت مهاجرت، نمی باشد و مشکلات بی شماری برای افراد بوجود می آورد. بنابراین توصیه ما این است که از یکی از روش های جایگزین که در زیر به توضیح مختصری از آن می پردازیم استفاده نمایید.

 • مهاجرت از طریق تحصیل

  تحصیل در آمریکا، همه روزه آرزوی بسیاری از افراد بوده است. چرا که با تحصیل در این کشور، راه برای اخذ مجوز کار نیز باز می شود و بسیاری از افراد تمایل دارند، نیروهای کاری خود را از بین کسانی که در خود آمریکا تحصیلشان را گذرانده اند، انتخاب نمایند. همچنین آمریکا دارای معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد که اخذ پذیرش آن ها نیاز به رزومه بسیار قوی دارد.

 • مهاجرت از طریق کار

  مهاجرت کاری یکی از انواع مهاجرت ها می باشد که افراد استقبال زیادی از آن میکنند چرا که به اندوخته افراد، بستگی ندارد و فرد می تواند با حقوق و درآمدی که کسب می کند، خرج خود را در بیاورد. جهت گرفتن ویزای کاری آمریکا که H1B نام دارد می توانید با ویزای کاری وارد آمریکا شوید، البته می بایست اقدام به جست و جوی کارفرما کنید. . نمودار نرخ بیکار آمریکا را نیز می توانید مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در آمریکا
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  یکی از روش های بسیار عالی جهت مهاجرت به آمریکا، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. چرا که آمریکا، اقتصاد بسیار قوی دارد و از سرمایه گذاری نیز استقبال می کند. البته این نکته را باید بدانید که سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه بسیار زیادی میخواهد. یکی از مزیت های این روش، این است که فرد نیازی به مدرک تحصیلی و مدرک زبان ندارد.

 • مهاجرت از طریق تولد

  کشورهای مختلف در تولد فرزند، دو سیستم خاک و خون دارند. سیستم خاک به این صورت می باشد که اگر فرزندشان در خاک این کشور متولد شود، شهروند آن کشور در نظر گرفته می شود. سیستم خون، بدین صورت می باشد که تابعیت فرزند، بر اساس تابعیت پدر و مادر او می باشد. آمریکا سیستم خاک دارد و با تولد فرزند در خاک این کشور، تابعیت به او اعطا میگردد اما پدر و مادر تا سن ۲۱ سالگی فرزند، نمی توانند جهت اقامت و اخذ تابعیت، اقدام نمایند.

 • مهاجرت از طریق ازدواج

  افرادی که با شهروندان آمریکایی ازدواج می کنند، می توانند اقامت دائم آمریکا را اخذ نمایند. همانگونه که می دانید، آمریکا ویزای نوع k را برای کسانی که همسرشان، شهروند آمریکا است، صادر می نماید و این ویزا به مدت دو سال می باشد که فرد در این مدت می بایست جهت دریافت گرین کارت خود نیز اقدام نماید. آمریکا این قانون و ویزا را به علت عدم جدایی زن و شوهران، وضع کرده است.

ازدواج در آمریکا
کار در آمریکا
سخن پایانی

پناهندگی در آمریکا، خطرات و ریسک های پناهندگی در این کشور و شرایط پناهندگی در این کشور، در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امید است که توانسته باشیم، تمامی مطالب در زمینه پناهندگی در آمریکا را به خوبی شرح دهیم. آمریکا، یکی از کشورهای وسیع و قدرتمند با اقتصاد بسیار قوی می باشد که زندگی در آن، آرزوی بسیاری از افراد می باشد. پناهندگی در آمریکا، به دلیل خطراتی که در راه دارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود و پیشنهاد ما، این است که راه های جایگزین را انتخاب نمایید. البته در حال حاضر ایران در تحریم به سر می برد و مهاجرت به آن کار بسیار سختی است. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی فعالیتی ندارد. در صورت هرگونه سوال، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. شما می توانید در پایان مقاله قسمت دیدگاه ها، سوال خود درج نمایید تا در اولین فرصت به آن، پاسخ داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *