پناهندگی در اتریش

پناهندگی در اتریش و بررسی مشکلات پناهندگی

 • پناهندگی در اتریش و مقدمه

 • پناهندگی در اتریش و شرایط عمومی آن

 • پناهندگی در اتریش و کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگی

 • پناهندگی در اتریش و خطرات پناهندگی

 • پناهندگی در اتریش و مراحل پناهندگی

 • پناهندگی در اتریش و کیس های آن

 • پناهندگی در اتریش و روش های جایگزین و قانونی

 • پناهندگی در اتریش و کلام آخر

پناهندگی در اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی در اتریش و مقدمه

پناهندگی در اتریش، خطرات و ریسک های موجود در مسیر پناهندگی و روش های قانونی جایگزین پناهندگی، در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می‌گیرد. آیا پناهندگی راهی مناسب برای مهاجرت است؟  پناهنده کیست؟  ما در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور تنظیم گردیده به سوالات شما در رابطه با پناهندگی در اتریش پاسخ می دهیم و به مشکلات و معضلات پناهندگی در اتریش و در کل، پناهندگی می پردازیم.  یادآور می شویم موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش هیچ خدماتی در رابطه با پناهندگی ندارد و این روش را نیز پیشنهاد نمی کنددرصورت تمایل می توانید جهت  بررسی شرایط خود در مورد  مهاجرت قانونی با مشاورین ما در موسسه تماس حاصل فرمایید و شرایط خود را  برای مهاجرت قانونی به صورت رایگان بررسی کنید.  با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله به بررسی پناهندگی در اتریش بپردازیم:

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی

پناهندگی در اتریش و شرایط عمومی آن

کشور اتریش، کشوری زیبا است که در اروپای مرکزی قرار دارد.  آلمان و چک از شمال، مجارستان  از شرق، سوئیس و لیختن اشتاین از غرب  و ایتالیا  از جنوب با اتریش هم مرز می‌باشند. کشور اتریش ۸۳ هزار و ۸۷۸ متر مربع مساحت و حدود ۸ میلیون و ۲۲ هزار و ۶۹۷ نفر جمعیت دارد. اتریش جزو کشورهای ثروتمند در جهان است و یکی از قطب های اقتصادی اروپاست. وین یکی از زیباترین شهر ها و پایتخت اتریش است و برای ده سال پیاپی بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شده است. با توجه به شرایط آب و هوا در اتریش و مزایای دیگر هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت به اتریش از راههای گوناگون اقدام می‌نمایند. یکی از راه‌هایی که متاسفانه عده‌ای از افراد از طریق آن اقدام به مهاجرت می نمایند، پناهندگی است. در سالهای اخیر به دلیل رایگان بودن تحصیل در کشور اتریش و امکان بردن همراه، متأسفانه عده زیادی از افراد به بهانه تحصیل وارد این کشور شده و اقدام به پناهندگی نموده اند،

به همین دلیل دولت اتریش تصمیمی اتخاذ نمود و شرایط مهاجرت تحصیلی را نیز محدود و سخت نموده است. پناهندگی  روشی نیست که مناسب افراد عادی باشد و قوانین خاصی دارد. متاسفانه اکثر افرادی که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت می نمایند از اینکه شرایط مهاجرت قانونی را دارند مطلع نیستند و بدون آگاهی از شرایط خود اقدام به پناهندگی می‌کنند. در هر صورت پناهندگی، روشی مناسب برای مهاجرت نیست و به هیچ عنوان ما این راه را توصیه نمی‌کنیم و پیشنهاد می‌کنیم درصورت تمایل قبل از اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی از مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان دریافت نموده و شرایط خود را بررسی نمایید. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی مشکلات پناهندگی بپردازیم.

پناهندگی در اتریش و کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگی

کنوانسیون ژنو برای اولین بار در سال ۱۸۶۴ توسط دوازده کشور تشکیل شد و به تصویب رسید، که مربوط به اسرای جنگی بود. پس از طی چهار مرحله نشست در سال‌های مختلف سرانجام در سال ۱۹۴۹ و پس از پایان جنگ جهانی دوم کنوانسیون حقوق بشر ژنو  به تصویب رسید و کشورهای مختلفی به عضویت این کنوانسیون درآمدند. کشور اتریش نیز یکی از اعضای امضا کننده معاهده کنوانسیون ژنو است. طبق تعریف کنوانسیون ژنو،  پناهنده فردی است که به موجب ترس از آزار و شکنجه و یا تهدید جانی  به دلایل جنگ، عقاید مذهبی، سیاسی، قومی و قبیله‌ای، عضویت در فرقه و گروهی خاص و موارد اینچنینی در کشور خود به کشوری دیگر پناه می برد. بر اساس  قوانین کنوانسیون ژنو،  شخص پناهنده به اولین کشور امنی که می رسد باید درخواست پناهندگی نماید. کشور اتریش همانطور  که گفته شد یکی از اعضای معاهده کنوانسیون ژنو است و موظف است که به پناه‌جویان پناه بدهد و موضوع پناهندگی آنها را بررسی نماید. اما با توجه به آمار زیاد پناهندگانی که به اتریش طی چند سال اخیر مراجعه نمودند، دولت کشور اتریش کمی پروسه پناهندگی را سخت نموده و به راحتی به هر شخصی  پناهندگی نمی‌دهد و اکثر افرادی را که به دروغ ادعای پناهندگی کرده‌اند، اخراج و به کشورشان باز می گرداند. تا حدی که تصمیم به خروج از کنوانسیون گرفته بود.

پناهندگی در اتریش و خطرات پناهندگی

پناهندگی پروسه ای پیچیده و خطرناک است، که به هیچ شخصی توصیه نمی گردد. اشخاص برای اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی از صفر تا ۱۰۰ در خطر هستند. برای پناهندگی در ابتدای مسیر، شخص مجبور است که به طور غیرقانونی از مرز خارج شود، که همین خروج غیرقانونی از مرز، مستلزم عبور از راه های خطرناک است و نیاز به افراد راه بلد دارد.

عموما افراد راه بلدی که شخص باید به آنها مراجعه نماید قاچاقچی انسان هستند و خود این مسئله بسیار خطرناک است، چرا که در اخبار و بسیار زیاد شنیده ایم که قاچاقچیان انسان چه بلاهایی که بر سر انسان های بیگناه آورده اند. دومین خطر که در کمین افراد پناهجو قرار دارد راه های صعب العبور کوهستانی، دریایی و یا جنگل است که چه بسیار افراد زیادی در این راه ها جان خود را از دست داده اند یا در جنگل ها گم شده اند یا گرفتارحیوانات درنده شده و یا در دریا غرق شده اند. سومین خطر، خطر تجاوز است. همانطور که میدانید  تجاوز نه تنها زنان،  بلکه مردان را نیز تهدید می‌کند. که اگر شخص در معرض تجاوز قرار گیرد علاوه بر آسیب های جدی جسمی، آسیب های روحی جبران ناپذیری را نیز متحمل می شود. خطر دیگری که افراد متقاضی پناهندگی را تهدید می کند از دست دادن سرمایه استف چه بسا قاچاقچیان انسان به دنبال کلاهبرداری و به دست آوردن پول هستند و عده زیادی از افراد با اعتماد به آنها نه تنها موفق به مهاجرت نشده‌اند بلکه سرمایه خود را نیز از دست داده‌اند. علاوه بر خطرات مسیر پناهندگی و ریسک رسیدن، پس از رسیدن نیز شرایط خوبی در انتظار افراد پناهنده نیست. شخص پس از

رسیدن به اتریش و اعلام پناهندگی به کمپ فرستاده می‌شود. کمپ های پناهندگی نیز یکی از معضلات پناهندگی است. کمپ های پناهندگی به صورت عمومی هستند و فرد مجبور خواهد بود که با افراد از کشورهای مختلف در یک فضای کوچک زندگی کنند، که آن هم مشکلات خاص خود را دارد. یکی دیگر از مشکلات این است که فرد برای اخذ اقامت و قبولی در پروسه پناهندگی مجبور به گفتن دروغ می‌شود که زندگیی که بر پایه دروغ بنا شود، اساس درستی ندارد.  شخص در دورانی که منتظر بررسی پرونده است حق کار کردن ندارد و نمی تواند کار کند. در مجموع اینها مشکلات و معضلات پناهندگی است که باید قبل از اقدام به آن فکر کنیم. همیشه راه های بهتری برای جایگزینی پناهندگی وجود دارد.

پناهندگی در اتریش و مراحل پناهندگی

پناهندگی در اتریش مراحلی دارد که در اینجا به آن می پردازیم. در ابتدا و پس از رسیدن، شخص باید در مرز، اگر از مرز زمینی وارد شده است، اگر از طریق هواپیما وارد شده است در فرودگاه،  تقاضای پناهندگی نماید. در مرحله بعد با شخص مصاحبه ای انجام می شود که در آن مصاحبه فرد باید مشخصات و دلایل کلی پناهندگی اش را اعلام نماید. پس از انجام مصاحبه و پر نمودن فرم ها از شخص آزمایشی    گرفته میشود که سلامت وی را بررسی می‌کند. در مرحله بعدی، شخص  به کمپ فرستاده می شود تا پناهندگی اش مورد بررسی قرار گیرد و مصاحبه اصلی انجام گیرد. پس از انجام مصاحبه اصلی، شخص باید منتظر بماند تا نتیجه اعلام گردد و البته از زمان ورود به کمپ تا زمان مصاحبه، ممکن است یک سال و یا بیشتر هم به طول انجامد. بررسی کیس و اعلام نتیجه نیز پروسه زمان‌بر است که ممکن است حتی بالای دو سال طول بکشد. پس از بررسی در صورتی که نتیجه مثبت باشد به شخص اقامت یک ساله اعطا می گردد و شخص اجازه کار دارد، اما در صورتی که نتیجه منفی باشد، شخص حق دارد وکیل گرفته و اعتراض نماید. پس از بررسی مجدد در صورتی که جواب منفی باشد، دولت به شخص دستور خروج از کشور را میدهد و در صورت امتناع،  دولت وی را سوار هواپیما نموده و شخص را از کشور خارج می‌کند.

پناهندگی در اتریش

پناهندگی در اتریش و کیس های آن

کیس پناهندگی، دلیلی است که شخص به واسطه آن اعلام پناهندگی می‌کند، در بالاتر گفتیم که کیس های پناهندگی عبارت است از:

 • کیس مذهبی

  در این نوع کیس ها، شخص به دلایل مختلف اعتقادات مذهبی، تغییر دین و امثالهم در کشور خود مورد تهدید قرار می گیرد.

 • کیس سیاسی

  در این نوع کیس نیز شخص  به دلیل مخالفت با نظام حاکم بر کشور مورد تهدید و یا حتی سابقه زندان قرار می‌گیرد.

 • اختلافات قومی

  در بسیاری از کشورها به خاطر فرهنگی خاص، افراد تحت قوانین فرهنگی قوم و قبیله خود قرار دارند و امتناع از قوانین حتی ممکن است به قیمت جانشان تمام شود، این نوع کیس ها نیز امکان پناهندگی دارند.

 • عضویت در فرقه یا گروهی خاص

  بسیاری از گروه ها و فرقه های  خاص در کشورها وجود دارد که ممکن است از نظر دولت آن کشور عضویت در آنها ممنوع باشد و عضویت با تهدید جانی همراه است.

 • جنگ

  مردم کشورهایی که در معرض جنگ قرار دارند نیز می توانند برای پناهندگی در کشوری دیگر اقدام نمایند.

پناهندگی در اتریش و روش های جایگزین و قانونی

همیشه راه های مناسبی برای مهاجرت وجود دارد که بسیاری از افراد می‌توانند از روش‌های قانونی مهاجرت نمایند. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است و کپی از ان به هر طریقی ممنوع است و پیگرد قانونی دارد. در ادامه به بررسی روش های قانونی مهاجرت می‌پردازیم:

 • پناهندگی در اتریش و مهاجرت از طریق کار

  یکی از روش های پر مخاطب و خوب برای جایگزینی پناهندگی، مهاجرت از طریق کار است. چرا که نیاز به سرمایه زیادی ندارد. مزیت این روش نسبت به سایر روشهای مهاجرت اینست که  آسانتر است. مهاجرت از طریق کار برای افراد با مدرک حداقل فوق دیپلم و مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5  با سابقه کار مرتبط است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کار در اتریش را مطالعه نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

 • پناهندگی در اتریش و مهاجرت از طریق تحصیل

  تحصیل در دانشگاههای اتریش تقریبا رایگان است، به همین خاطر افراد زیادی متقاضی تحصیل در کشور اتریش هستند. برای تحصیل رایگان در اتریش باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید.  تحصیل در اتریش نیز برای مشتاقان تحصیل امکان پذیراست. در بعضی موارد امکان دریافت بورسیه نیز وجود دارد.

اعزام دانشجو به اتریش
 • پناهندگی در اتریش و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در اتریش یکی از روش‌های مطلوب است، چون هم آسان است و هم خیلی سریع انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در کشور اتریش از راه های مختلفی چون ثبت شرکت، خرید ملک، خرید فرانچایز، کار آفرینی و خود حمایتی امکان دارد.

تمکن مالی اتریش
 • پناهندگی در اتریش و مهاجرت از طریق ازدواج

  ازدواج با فرد اتریشی سبب دریافت اقامت و در نهایت تابعیت اتریش می‌شود. ازدواج باید رسمی باشد و  به ثبت برسد. دو همسری در اتریش ممنوع است و شخصی که به واسطه ازدواج به اتریش می آید در صورتی که سه سال متوالی، مداوم با همسر اتریشی خود زندگی کند می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید و در صورتی که قبل از سه سال طلاق بگیرد باید پس از اتمام مدت اقامت خود به کشورش باز گردد. در اینجا لازم به ذکر است که ازدواج مدنی نیز در اتریش مورد تایید است.

 • پناهندگی در اتریش و مهاجرت از طریق تولد

  کشورها در مورد تولد و اخذ تابعیت از طریق تولد از دو قانون کلی پیروی می کنند. این دو قانون عبارتند از:

   قانون خاک:  به موجب این قانون، نوزاد در هر کشوری که به دنیا بیاید فارغ از تابعیت والدینش در صورتی که کشور تابع قانون خاک باشد در بدو تولد تابعیت آن کشور را به دست می‌آورد.

  قانون خون: اتریش برای اخذ اقامت و تابعیت از قانون خون پیروی می کند. به سبب این قانون نوزاد در صورتی که یکی از والدینش شهروند کشور اتریش باشند می تواند تابعیت کشور اتریش را حتی اگر در خارج از خاک اتریش متولد شود به دست بیاورد.

روش های مهاجرت به اتریش
دفتر حقوقی ملک پور
پناهندگی در اتریش و سخن پایانی

پناهندگی در اتریش، شرایط و خطرات پناهندگی، راه های جایگزین و تعریف پناهنده در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. ما در این مقاله به بررسی خطرات و ریسک های موجود در مسیر پناهندگی، شرایط پس از پناهندگی و راه های قانونی مناسب جایگزین پناهندگی در اتریش پرداختیم. همانطور که مطالعه نمودید راه های گوناگونی برای جایگزینی پناهندگی، وجود دارد. در صورتیکه در امر مهاجرت تصمیم جدی دارید می توانید با موسسه تماس حاصل و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین اگر سوالی دارید میتوانید در انتهای این مقاله در بخش دیدگاه ها مطرح کرده و پاسخ رایگان دریافت نمایید. در صورتی که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته است خوشحال می شویم نظرات خود را همراه با رای، ثبت نمایید تا در بهتر شدن مقالات به ما کمک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *