پناهندگی در استرالیا

پناهندگی در استرالیا و بررسی شرایط و خطرات پناهندگی

 • پناهندگی در استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی پناهندگی در استرالیا
 • کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)
 • خطرات پناهندگی در استرالیا
 • مراحل پناهندگی در استرالیا
 • کیس های پناهندگی در استرالیا
 • روش های جایگزین پناهندگی در استرالیا

   مهاجرت از طریق تحصیل

   مهاجرت از طریق کار

   مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

   مهاجرت از طریق تولد

   مهاجرت از طریق ازدواج

 • سخن پایانی
پناهندگی در استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی در استرالیا و مقدمه ای بر آن

پناهندگی در استرالیا ٬ اخذ اقامت و تابعیت از طریق پناهندگی و روش های جایگزین پناهندگی٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. شاید بعضی از افراد سوالاتی از این قبیل داشته باشند که پناهندگی در استرالیا چه خطراتی را شامل می شود؟ روش های بهتر جهت جایگزینی این روش چیست؟ آیا پناهندگی در استرالیا موجب اخذ اقامت می گردد؟ امید است در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش نگارش گردیده است٬ سوالات و ابهامات شما در رابطه با پناهندگی در استرالیا و اخذ اقامت و تابعیت از طریق پناهندگی و خطرات و زیان های آن در استرالیا برطرف شود. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی خدماتی ارائه نمی دهد و این مقاله در جهت آگاهی رسانی به شما نسبت به خطرات پناهندگی می باشد. همانگونه که می دانید استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر می باشد که همه ساله عده زیادی از افراد از روش های مختلف همچون تحصیلی٬ کاری٬ سرمایه گذاری و روش های دیگر اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. در صورت هرگونه سوال می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کنید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به استرالیا

شرایط عمومی پناهندگی در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای نیمکره جنوبی است که جمعیت آن حدود ۲۵ میلیون نفر می باشد و مساحت آن حدود ۷ میلیون کیلومتر است. پایتخت این کشور شهر کانبرا است. این کشور به دلیل رقابت با کشورهای توسعه یافته٬ از نیروهای متخصص مهاجر استقبال زیادی می‌کند. مردم استرالیا جزو خوشحال ترین ملت به شمار می روند. سطح رفاهی و آموزشی و فرهنگی در استرالیا بسیار عالی می باشد. این عوامل موجب می‌شود که همه روزه عده بسیاری از مردم تصمیم به مهاجرت به این کشور را داشته باشند. پناهنده کسی است که به دلایل مذهبی٬ همچون تغییر دین یا دلایل سیاسی مختلف٬ بیم آن دارد که در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار گیرد٬ از این رو به کشورهای دیگر رجوع می‌آورد. پناهندگی در استرالیا٬ یکی از روش‌های غیر قانونی جهت مهاجرت به استرالیا به شمار می رود که فرد دچار خسارت و زیان های زیادی می شود٬ از این رو پناهندگی در استرالیا به هیچ وجه توصیه نمی شود و افراد می بایست از یکی از روش‌های کاری٬ تحصیلی٬ سرمایه گذاری و … اقدام نمایند.

استرالیا
اطلاعات عمومی استرالیا

کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

در سال 1951، در کشور سوئیس، کنوانسیون ژنو برگزار شد و کشورهای عضو سازمان بین الملل، در ان حضور پیدا کردند. یکی از مواردی که در این کنوانسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت، حمایت از پناهندگان بود که مورد تایید بسیاری از کشورها، از جمله کشور استرالیا، قرار گرفت و این کشور حمایت از پناهندگان را تایید نمود. به موجب این کنوانسیون پناهنده، شخصی است که به دلایل مختلف مذهبی، سیاسی، نژادی، جنسیتی و شرکت در گروه های خاص اجتماعی، در کشور خود، مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و بیم آن دارند که جانشان در خطر باشد، از این رو به کشورهای دیگر، درخواست پناهندگی می دهند.

کشور استرالیا٬ پناهندگی را به رسمیت می شناسد و کنوانسیون پناهندگی در استرالیا اعلام کرده است که پناهنده ای که توسط کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته٬ می تواند درخواست پناهندگی دهد و این قانون بین خیلی از کشورها تصویب گشته و مورد امضا قرار گرفته است. کشور استرالیا نیز این قانون را تایید نموده است. پناهندگان در استرالیا می بایست ظرف مدت ۶ تا ۱۰ ماه درخواست پناهندگی خود را به ثبت رسانند٬ در غیر این صورت مورد تایید دولت استرالیا قرار نخواهد گرفت.

موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی و روش های غیرقانونی دیگر،هیچگونه خدماتی ندارد و پیشنهاد می دهد از روش های بهتر و قانونی برای مهاجرت، استفاده نمایید. جهت اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به استرالیا از روش های مختلف به شما پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

کار در استرالیا
سرمایه گذاری در استرالیا
تحصیل در استرالیا

خطرات پناهندگی در استرالیا

افراد پناهجو٬ خطرات زیادی را می بایست با این انتخاب متحمل شوند و جان و مال و ناموس خود را در خطر می اندازند و ممکن است توسط افراد سودجو مورد سوءاستفاده قرار گیرند. افرادی که با پناهندگی در استرالیا سعی در بهبود زندگی خود دارند٬ از نظر اقتصادی نیز با مشکل مواجه می شوند. پناهندگان در استرالیا وضعیت رفاهی و بهداشت مناسبی ندارند همچنین از نظر اجتماعی بسیار آسیب پذیرترند و دچار افسردگی می شوند و حتی ممکن است اقدام به خود کشی کنند یا در این راه به زندان بیفتند و توسط پلیس دستگیر شود و در این راه مورد تجاوز نیز قرار بگیرند. لذا توصیه می شود تمام کسانی که قصد دارند از این راه مهاجرت کنند٬ این ریسک را نپذیرند و از طریق قانونی و راه های جایگزین اقدام نمایند. این مطالب، توسط کارشناسان مقاله نویسی  موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و کپی از آن غیرقانونی است. پیشنهاد می شود جهت مهاجرت یکی از مسیرهای قانونی را انتخاب نموده و از پناهندگی در استرالیا منصرف شوید.

مراحل پناهندگی در استرالیا

پناهندگی در استرالیا به این صورت می باشد که اگر شخص در کشور خود امنیت جانی نداشته باشد و بیم آن رود که مورد شکنجه و آزار قرار گیرد٬ به کشورهای دیگر پناه می آورد و درخواست پناهندگی می دهند و اگر درخواست او از جانب کشور موردنظر٬ مورد تایید قرار گیرد٬ او را پناهنده می نامند. پناهندگی در استرالیا به این صورت می باشد که فرد به محض ورود به استرالیا ۶ تا ۱۰ ماه فرصت دارد که درخواست خود را به دولت استرالیا اعلام کند و فرم درخواست پناهندگی را پر نماید. ذکر این نکته ضروری است که این افراد می بایست توسط یک فرد که اقامت دائم استرالیا را دارا است یا یک فردی که شهروند استرالیا می باشد٬ مورد تایید قرار گیرد درغیر این صورت درخواست پناهندگی او پذیرفته نمی شود. ضمنا می بایست فرم های ۶۸۱ و ۸۴۲ را نیز پر کرده و به دولت استرالیا تحویل دهد. این موارد صرفا به دلیل رساندن اطلاعات خدمت شما توضیح داده می شود٬ به صورت کلی پناهندگی در هیچ صورتی توصیه نمی شود.

کیس های پناهندگی در استرالیا

پناهندگی می تواند در اثر تغییر مذهب و دین٬ مسائل سیاسی٬ مسائل اجتماعی٬ نژاد٬ جنگ و موارد دیگر صورت بگیرد و افراد جهت حفظ جان خود به کشورهای دیگر پناهنده می شوند. طبق اماری که از کشورهای مختلف جمع آوری گشته است در سال ۲۰۱۵ این نرخ به ۸۵ درصد رسیده است و در سال ۲۰۱۶ این نرخ ۷۲ درصد و سال ۲۰۱۸ ٬ ۵۸ درصد بوده است. پناهندگی در استرالیا به این صورت موفقیت امیز می باشد که فرد به صورت کاملا صادقانه و بدون هیچ گونه دروغ علت پناهندگی خود را مطرح نماید٬ چرا که هرگونه دروغ و جعل اسناد٬ موجب گمراهی و شک آفیسر می شود و کار را سخت تر می نماید. درصد تصمیمات مثبت در کشورهایی که بیشترین درخواست را دارند، تا سال 2018  عبارت است از: اریتره 27٪، سوریه 36٪، ایران 69٪، ترکیه 70٪، تایلند 86٪. 41٪ از پناهجویان در سال 2016 کودکان زیر 18 سال داشتند. درصد کودکان زیر سن قانونی از پاییز 2015 افزایش یافته بودکه مجددا رو به کاهش رفته است. در سال 2019 تنها 5 درصد از پناهجویان مستعد بیسوادی بودند. در قسمت زیر به شرح مختصری از برخی از کیس های پناهندگی، می پردازیم:

 • دلایل اجتماعی

  گاهی افراد، به علت وضعیت نامساعد در زندگی خود و نداشتن امکانات کافی در زندگی، ناچار هستند که از کشور خود خارج شوند و به کشور دیگری مهاجرت نمایند. چرا که فکر می کنند می توانند در آن کشور، امکانات و. شرایط ایده آل جهت رفاه خود را فراهم نمایند.

پناهندگی در استرالیا
 • دلایل دینی و مذهبی

  گاهی اوقات، افراد امکان تغییر دین و مذهب در کشور خود را ندارند و در صورت تغییر دین، در کشور خود، با آنان برخورد می شود. از این رو به کشورهای دیگر، مهاجرت نمودهع تا بتوانند آزادانه دین خود را تغییر دهند و عقایدشان حفظ شود.

پناهندگی در استرالیا
 • دلایل سیاسی

  گاهی اوقات، افراد به علت انجام امور سیاسی و شرکت در گروه های سیاسی خاص، موجب آزار و اذیت روحی و جسمی قرار می گیرد. در این صورت می تواند درخواست پناهندگی به کشور دیگر را بدهد و پناهنده شود. ذکر این نکته ضروری است که فرد می بایست اثبات نماید که جانش در خطر است و امنیت روحی و جانی در کشور خود، ندارد.

پناهندگی در استرالیا

روش های جایگزین پناهندگی در استرالیا

 • مهاجرت از طریق تحصیل

  یکی از روش های بسیار خوب و جایگزین پناهندگی در استرالیا، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. به این صورت که فرد می تواند در طی تحصیل به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کند و مقداری از هزینه زندگی خود را بدست آورد. پس از گذراندن دوره تحصیلی در استرالیا، کار پیدا کنند و پس از پرداخت مالیات، اقامت دائم اخذ نمایند. همچنین افراد زیر ۱۸ سال در استرالیا میتوانند به همراه پدر و مادر خود با ویزای گاردین به استرالیا مهاجرت کنند.

 • مهاجرت از طریق کار

  یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به استرالیا کار، می باشد. استرالیا به نیروهای متخصص بسیار نیاز دارد و از افراد متخصص مهاجر بسیار حمایت میکند. البته کار در استرالیا بر اساس سیستم امتیازدهی می باشد و فرد باید شرایطی مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و … را در حد موردنیاز کسب نماید.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  یکی از روش های مهاجرت به استرالیا که شامل افرادی میشود که مال و سرمایه زیادی دارند، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری میباشد. به این صورت که به فرد یک ویزای چهار ساله داده می شود و فرد می تواند اقدام به ثبت شرکت یا کارآفرینی نماید و پس از چهار سال اگر ثابت شود که کار او سودده و موفقیت آمیز بوده است، به او اقامت دائم می دهند و پس از آن با پرداخت مالیات، پاسپورت میگیرد.

 • مهاجرت از طریق تولد

  یکی از روش های مهاجرت به استرالیا تولد می باشد. کشورهای مختلف بر اساس خاک یا خون به افرادی که متولد میشوند، تابعیت می دهند. کشورهایی که بر اساس خون به فرزند تابعیت می دهند یعنی تابعیت فرزند بر اساس تابعیت پدر و مادر او می باشد و کشورهایی که بر اساس خاک به فرزند متولد شده تابعیت می دهند یعنی اگر فرد در خاک کشور موردنظر به دنیا بیاید به او اقامت و تابعیت آن کشور، اعطا می گردد. سیستم استرالیا مبنی بر خون می باشد و تابعیت پدر و مادر به فرزند منتقل می شود که البته به صورت فرعی خاک را نیز می پذیرد و اگر فرزندی که پدر و مادرش مشخص نیستند و در خاک استرالیا به دنیا بیاید به وی تابعیت می دهند.

 • مهاجرت از طریق ازدواج

  یکی از راه های جایگزین پناهندگی در استرالیا، ازدواج می باشد. البته فرد با ازدواج با فرد استرالیایی به صورت سریع به تابعیت دست پیدا نمیکند و میبایست مدتی از ازدواج آن ها بگذرد و در رابطه طولانی مدت باشند تا اقامت دائم یا تابعیت به آنها داده شوند.

تابعیت از طریق تولد در استرالیا
مهاجرت قاچاقی به استرالیا
سخن پایانی

پناهندگی در استرالیا ٬ خطرات و زیان های پناهندگی در استرالیا ٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. موسسه حقوقی ملک پور به شما پیشنهاد می کند روش های قانونی و امن نظیر مهاجرت به استرالیا از طریق کار٬ تحصیل٬ سرمایه گذاری و … را جایگزین پناهندگی کنید چرا که خیلی از افراد به علت نداشتن آگاهی٬ پناهندگی در استرالیا را جهت مهاجرت انتخاب نموده و مشکلات زیادی را متحمل می شوند که توصیه می شود پس از مشورت با وکیل معتبر از روش های جایگزین نام برده استفاده نمایند. امید است در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است به تمامی سوالات و ابهامات شما دوستان عزیز پاسخ داده شده باشد. شما سروران گرامی، این امکان را دارید تا با موسسه حقوقی ملک پور، تماس حاصل نمایید و شرایط حود را مطرح کنید تا همکاران ما با توجه به شرایط شما، بهترین گزینه برای مهاجرت را به شما عزیزان، پیشنهاد دهند. در قسمت پایین این مقاله، دیدگاه ها نیز می توانید، نظرات و ایرادات خود، در رابطه با این موضوع را مطرح نمایید تا در اولین فرصت، شما را راهنمایی کنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *