پناهندگی در انگلستان

پناهندگی در انگلستان و بررسی شرایط پناهندگی در انگلیس

 • پناهندگی در انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی پناهندگی در انگلستان
 • پناهندگی در انگلستان و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)
 • خطرات پناهندگی در انگلستان
 • مراحل پناهندگی در انگلستان
 • کیس های پناهندگی در انگلستان
 • روش های جایگزین پناهندگی در انگلستان

  مهاجرت از طریق تحصیل

  مهاجرت از طریق کار

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  مهاجرت از طریق تولد

  مهاجرت از طریق ازدواج

 • سخن پایانی پناهندگی در انگلستان
پناهندگی در انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار انگلستان

پناهندگی در انگلستان و مقدمه ای بر آن

پناهندگی در انگلستان، خطرات و زیان های مهاجرت از این روش و شرایط پناهندگی در انگلیس  و مدت زمان پناهندگی در انگلیس ، در این مقاله به صورت دقیق و علمی، مورد بررسی قرار میگیرد. آیا پناهندگی در انگلستان، می تواند راه مناسبی جهت مهاجرت، باشد؟ راههای مهاجرت امن به انگلستان چه هستند؟ خطرات و زیان های پناهندگی چیست؟ در این مقاله، هرگونه سوال در باب پناهندگی در انگلستان و ضررهای آن و کنوانسیون ژنو و قوانین آن، پاسخ دهیم. موسسه حقوقی ملک پور، همکار mie اتریش، هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی در انگلستان، ارائه نمی دهد و به شما پیشنهاد می دهد که با تفکر و با استفاده از شرایط خود، روش های جایگزین که بهتر و کم خطر تر هستند را انتخاب کنید. در صورت هرگونه سوال و ابهام، می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا همکاران ما به صورتی تلفنی و رایگان، به شما مشاوره ی لازم را بدهند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی در انگلستان در 5 بخش
بخش دوم
بخش سوم
بخش چهارم
بخش پنجم
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی در انگلستان
بخش دوم
بخش سوم
بخش چهارم
بخش پنجم

شرایط عمومی پناهندگی در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته ی قاره سبز است. این کشور دارای قدرت و ثبات اقتصادی بر پایه ی، تولید ناخالصی داخلی میباشد. انگلستان در لیست کشورهایی که، ثبات اقتصادی بر اساس برابری قدرت خرید دارند، رتبه ی هشتم را به خود اختصاص داده است. دانشگاههای موجود در این کشور، از سطح علمی بسیار مناسبی برخوردار هستند. بسیاری از دانشگاههای انگلیس، در لیست برترین دانشگاههای جهان قرار دارند. به دلیل همین سطح علمی بالا، انگلستان دومین کشوری است که، تعداد دانشجویان زیادی را به سمت خودش، جذب میکند. نرخ بیکاری پایین، امنیت کاری بالا و حقوق و دستمزدهای بالا، در کنار عواملی که در بالا ذکر شد، باعث علاقه ی بسیاری از افراد، برای زندگی در این کشور شده است. پناهندگی در انگلستان، از جمله روش هایی است که، میتوان به این کشور مهاجرت نمود. پناهنده شخصی است که به دلیل عوامل سیاسی، مذهبی، نژادی و شرکت در گروه های اجتماعی و سیاسی خاص، بیم آن دارد که در کشور خود، مورد شکنجه و آزار و اذیت، قرار گیرد، از این رو به کشوری دیگر پناه می آورد. جهت پناهندگی انگلستان می بایست اثبات نمایید که جانتان در کشورتان در خطر بوده است. بیش از 90 درصد افراد متقاضی پناهندگی در انگلستان، از قوانین آن بی اطلاع هستند. پناهندگی یکی از راههای پر خطر و زمان بر میباشد، که ممکن است جان شما به خطر بیفتد. پیشنهاد ما به شما این هست که، از راههای دیگری که وجود دارد، برای مهاجرت به انگلستان، استفاده نمایید. در نمودار زیر، لیست و تعداد، کشورهایی که بیشترین تقاضای پناهندگی در انگلستان را داشته اند، مشاهده میفرمایید.

پرچم انگلیس
پناهندگان کشورها در انگلستان

پناهندگی در انگلستان و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

پناهندگی در انگلستان، یکی از پر خطرترین راه های مهاجرت به انگلیس میباشد. ریسک این روش، خیلی زیاد است. پیشنهاد میشود که تا حد امکان اصلا از این روش، استفاده نفرمایید. در سال 1951، در کشور سوئد، کنوانسیون ژنو، برگزار گردید و تمامی کشورهای عضو سازمان ملل، در آن حضور پیدا کردند. در این کنوانسیون بسیاری از کشورها ، حمایت از پناهندگان را پذیرفتند. کنوانسیون پناهندگی در انگلستان، تنها درخواست افرادی را میپذیرد که، جانشان در خطر باشد. حال این خطر میتواند به دلایلی زیادی از قبیل دین، نژاد، افکار و اقدامات سیاسی، جنگ و یا گرایش های جنسی، باشد. انگلیس درخواست شهروندان عضو اتحادیه ی اروپا را برای پناهندگی در انگلستان، رد میکند و نمیپذیرد. اعضای خانواده ی فرد پناهجو، میتوانند در کنارش باشند، اما در مورد هر عضو خانواده به عنوان فردی مستقل، رفتار میگردد. در صورتی که درخواست پناهندگی فرد پناهجو در خصوص پناهندگی، پذیرفته شود، او به مدت پنج سال می تواند در این کشور به کار و زندگی بپردازد و پس از طی این سال ها، میتواند اقامت دائم بگیرد.

خطرات پناهندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از روش های مختلفی میتواند صورت بگیرد. اما، پر خطر ترین راه، پناهندگی در انگلستان میباشد. فرد در طی راه، ممکن است در دریاها غرق شود یا توسط حیوانات درنده در جنگل ها دریده شود. همچنین ممکن است مورد تعارض جنسی توسط بیگانگان، قرار گیرد. دولت به افراد پناهنده به چشم افراد درجه 2 نگاه میکند و حقوق بسیار نا چیزی را برایشان قائل میگردد و این افراد را در مکان هایی نگهداری میکنند که، از حداقل امکانات برخوردار هستند. در پناهندگی در انگلستان، فرد پناهنده دیگر قادر به بازگشت، به کشورش نیست و این فرد باید دور از وطن و هموطنان خودش، در شرایط نامساعدی زندگی کند. از مضرات پناهندگی، اجازه اسکان در مناطق فقیر نشین میباشد، که عموما در این مناطق، جرم و جنایات بسیار زیاد است. نگاه ها به فرد پناهنده اصلا مناسب نیست و ممکن است، برخوردهای ناشایستی با وی صورت بگیرد. برخی موارد به پناهنده جو، به چشم فردی که به کشورش پشت نموده است، نگاه میشود و ممکن است با این نگاه، با آنها برخورد گردد. فرد، در بسیاری موارد برای درخواست پناهندگی، می بایست تابعیت قبلی اش را کنار بگذارد. در این صورت، اگر درخواست پناهندگی اش رد بشود، عملا بی هویت و بی میهن، میگردد. در این مواقع، فرد را به کشور دیگری  می فرستند. در این مسیر فرد ممکن است دچار آسیب های روحی و جسمی زیادی بشود.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی

مراحل پناهندگی در انگلستان

درخواست پناهندگی در انگلستان باید، در اولین فرصت داده شود و این درخواست باید به افسر اداره مهاجرت، در بدو ورود پناهنده به کشور انگلستان داده شود و یا به نزدیکترین اداره مرزبانی این کشور و یا از طریق پست، نیز میتوان درخواست را تحویل داد. بیشتر، افراد متقاضی را در مراکزی که از حداقل امکانات برخوردار هست، نگه میدارند. با توجه به نبود افراد متقاضی و درخواست هایی مبنی بر، پناهندگی در انگلستان، وقت های مصاحبه و جلسات رسیدگی، با سرعت کمی طی میگردد. پس از مصاحبه و پاسخ به سؤالات اداره مرزبانی، باید اسناد و مدارکی که نشان دهنده ی اجبار شما و در خطر بودن جان شما می باشد، ارائه نمایید. این خطرات میتواند به دلایل مختلفی از جمله تفکرات و رفتارهای سیاسی شما، تفکرات و نحوه ی دین و مذهب شما، تمایلات و هویت جنسی شما و یا حتی به خاطر نژاد شما، باشد. این مراحل مصاحبه معمولا بسیار کند، طی میشود و به طبع، در این حالت افراد پناهجو، با مشکلات کمبود غذا و موارد بهداشتی، مواجه میگردند.

کیس های پناهندگی در انگلستان

افرادی که از نظر جانی در خطر قرار میگیرند، میتوانند به پناهندگی انگلستان روی بیاورند. این خطرات جانی میتواند به خاطر مسائل متعددی روی دهد. کیسهای پناهندگی انگلستان را میتوان در چند دسته قرار داد و تقسیم بندی نمود.

پناهندگی انگلستان
اقامت انگلستان
تحصیل در انگلستان
 • پناهندگان مذهبی

  بر این گونه است که، باید ثابت نمایید که با تغییر دادن دین و مذهبتان، در کشورتان با شما برخورد شده است، و جانتان به خطر افتاده است. در ایران، با افرادی که مذهبشان را تغییر دهند، برخورد بدی صورت میگیرد.

 • پناهندگان سیاسی

  به این صورت است که باید اثبات کنید، به خاطر عقاید سیاسی، مورد آزار و اذیت واقع شده اید.

 • پناهندگان اجتماعی

  کسانی که به دلیل تمایلاتی که در وجودشان قرار دارد و یانداشتن آزادی و یا مشکلات قومی و نژادی در کشور خود در معرض تهدید هستند، می توانند جهت پناهندگی در کشور دیگر اقدام نمایند.

 • پناهندگان جنگی

  آوارگان جنگی نیز به دلیل وجود جنگ در کشورشان می توانند به کشورهای دیگر پناهنده شوند.

 برای هر دسته و هر موردی که موجب آزار شما، و در خطر انداختن جان شما، میگردد، باید اسناد و مدارک معتبری ارائه نمایید، تا انگلستان، درخواست شما را جهت پناهندگی در انگلستان، قبول نماید.

روش های جایگزین پناهندگی در انگلستان

انگلیس کشوری قدرتمند، با اقتصادی قوی و ثابت است. که از سطح علمی بالا، و نرخ بیکاری پایینی، برخوردار است. به همین دلیل زندگی در انگلیس، هدف بسیاری از افراد می باشد. افرادی که پناهندگی در انگلستان را، به عنوان راه مهاجرت انتخاب مینمایند، با خطرات جانی و مشکلات فراوانی مواجه میگردند. پناهندگی در انگلیس علاوه بر مشکلات و مضراتی که دارد، نسبت به سایر روش ها زمان بیشتری را، میگیرد. بنابراین، پیشنهاد ما به شما این هست که، از روش های دیگری که در زیر به توضیح مختصر آنها میپردازیم، استفاده نمایید.

 • مهاجرت از طریق تحصیل

  سطح علمی دانشگاه های انگلستان بسیار بالا بوده، و بسیاری از دانشگاه های آن دارای، رنکینگ جهانی میباشند. به همین دلیل، کشور انگلستان پس از آمریکا، دومین کشوری است که، مهاجران برای تحصیل را به خود جذب میکند. به راحتی میتوان برای تحصیل به این کشور درخواست داد. برای تحصیل در هر مقطعی، باید مدارک تحصیلی معتبر مقطع های قبلی را ارائه نمایید. و حتما ارائه مدرک تحصیلی با نمره موردقبول جهت تحصیل در این کشور، الزامیست. حتی میتوانید با داشتن رزومه ای قوی و مقاله هایی معتبر، بورسیه ی تحصیلی این کشور را بدست بیاورید، و کمک هزینه ای برای هزینه های تحصیلی خود، داشته باشید. این مقاله متعلق به سایت ملک پور است و هر گونه استفاده از آن ببدون ذکر منبع حرام و خلاف قانون است.

پناهندگی انگلستان
 • مهاجرت از طریق کار

  مهاجرت کاری یکی دیگر از روش های دریافت ویزای انگلیس میباشد. برای دریافت ویزای کاری، باید حتما یک درخواست کاری، از یک کارفرمای انگلیسی داشته باشید. کارفرما برای اینکه بتواند یک کارگر خارجی استخدام نماید، بایستی ابتدا درخواست خودش را به مدت سه ماه در روزنامه های معتبر انگلیس، چاپ کند. اگر در این مدت، کسی را نیافت، باید به مدت سه ماه دیگر، این درخواست را در اتحادیه اروپا به چاپ برساند، پس اگر در این شش ماه موفق به استخدام فرد مورد نظرش نشد، اجازه خواهد داشت که کارگری خارجی استخدام نماید. فردی که ویزای کاری دریافت میکند، میتواند با طی کردن شرایط و زمان خاصی، موفق به اخذ اقامت دائم این کشور، و همچنین پاسپورت این کشور شود. همچنین اجازه خواهد داشت برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خودش، ویزا بگیرد. نرخ بیکاری انگلستان را در نمودار زیر مشاهده می کنید که در حال حاضر بسیار مناسب و کم است.

پناهندگی انگلستان
نرخ بیکاری در انگلستان

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  یکی از بهترین روش های دریافت ویزای انگلیس، سرمایه گذاری میباشد. ویزای سرمایه گذاری به چند دسته تقسیم میگردد. نوع اول این ویزا، ویزای سرمایه گذاری است، که باید حداقل 2 میلیون پوند در کشور انگلیس سرمایه گذاری نمایید. نوع دیگر این ویزا، ویزای عالی میباشد که تعدا این نوع ویزا، محدود است. و فقط به 2 هزار نفر در سال اهدا میگردد. ویزای کارآفرینی نیز، از دیگر ویزاهای سرمایه گذاری میباشد. که این نوع ویزا، فقط مختص افرادی است که در دانشگاه های کشور انگلستان، فارغ التحصیل شده اند.

پناهندگی انگلستان
 • مهاجرت از طریق تولد

  به نوزادی که تازه به دنیا آمده است، از طریق خون، فقط در حالتی که در زمان تولدش یکی از والدین وی، شهروند بریتانیا باشد، یا یکی از والدین وی، مقیم قلمرو بریتانیا باشد، تابعیت انگلستان داده خواهد شد. از طریق خاک نیز، در حالتی که نوزاد در خاک کشور بریتانیا به دنیا بیاید، تابعیت این کشور را کسب خواهد کرد. تولد نوزاد در خاک انگلستان، نمیتواند به والدین برای دریافت تابعیت، کمکی بکند.

پناهندگی انگلستان
 • مهاجرت از طریق ازدواج

  از دیگر روش های اخذ اقامت انگلیس، میتوان به ازدواج اشاره نمود. این نوع ویزا را میتوان به دو گروه ازدواج و نامزدی تقسیم نمود. ویزای ازدواج یعنی اینکه، یکی از شهروندان عضو اعمال نفوذ موضوعی بریتانیا با یکی از ساکنان و شهروندان انگلیس، ازدواج نمایند. به همسر وی ویزا و اقامت انگلیس اهدا خواهد شد. و اعتبار اولیه ی این نوع ویزا، 6 ماه میباشد.

پناهندگی انگلستان
سرمایه گذاری در انگلستان
زندگی درانگلستان
کار در انگلستان
سخن پایانی پناهندگی در انگلستان

پناهندگی در انگلستان٬ شرایط پس از مهاجرت و خطرات و آسیب های وارد شده در بین راه٬ در این مقاله به صورت علمی و مفید مورد بحث و بررسی دقیق قرار گرفت. در این مقاله، ضمن توضیحاتی در رابطه با کشور انگلستان، به بررسی شرایط و قوانین پناهندگی در انگلستان، حقوق پناهندگی در انگلستان و درخواست پناهندگی انگلستان و روش هایی که می توان جایگزین آن نمود، صحبت شد. همانگونه که می دانید، انگلستان کشوری به روز و با کیفیت عالی از هر نظر می باشد و افراد بسیاری تمایل دارند از راه های مختلف، به این کشور مهاجرت نمایند. در صورت هر گونه سوال و ابهام در خصوص پناهندگی در انگلستان و روش های بهتر جایگزین٬ همکاران ما در دفاتر موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار mie اتریش، می توانند به صورت کامل و جامع، به شما، مشاوره ی رایگان تلفنی و جامعی را ارئه دهند. همچنین در صورت تمایل می توانید در قسمت نظرات و دیدگاه ها، اظهارات خود را بیان نمایید تا در سریع ترین وقت ممکن، پاسخگوی آن باشیم.

4 پاسخ
 1. میلاد
  میلاد گفته:

  سلام من میتونم از طریق ویزای توریستی به انگلیس برم و از اونجا اقدام له پناهندگی بکنم چون اینجا اموالم مورد مصادره قرار گرفته ممنون میش راهنمای کنید

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   دوست گرامی ما در زمینه پناهندگی فعالیتی نداریم و به شما هم این روش را پیشنهاد نمی کنیم . توصیه می کنیم از روش های قانونی اقدام نمایید.

   پاسخ
 2. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  سلام من بخوام به انگتستان سفرکنم ازراه قانونی چقدرهزینه داره مهاجرت داعم شما یک راه را معرفی کنید

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی جهت مهاجرت به انگلستان دانستن اطلاعات بیشتری از شما مورد نیاز می باشد و شرایط شما باید بررسی شود در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید
   تلفن:02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *