پناهندگی در مجارستان

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

آیا کشور مجارستان را برای پناهندگی انتخاب نموده اید؟  آیا از شرایط پناهندگی در مجارستان با خبر هستید؟ آیا به پناهندگی فکر می کنید؟ آیا از جزئیات پناهندگی در مجارستان آگاه هستید؟ آیا پناهندگان در کشور مجارستان از حمایت برخوردار هستند؟ چه کسانی در کشور مجارستان می توانند پناهنده شوند؟ آیا پناهندگان در کشور مجارستان دارای شرایط رفاهی و اقتصادی مناسبی می باشند؟ آیا پناهندگی در مجارستان راه مناسبی می باشد؟ دیدگاه مردم کشور مجارستان درباره پناهندگان چگونه است؟ خطرات پناهندگی در مجارستان چیست؟ آیا با پناهندگی در مجارستان می توان اقامت دائم داشت؟
برای گرفتن پاسخ همه این سوالات می توانید به سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید.

مجارستان با داشتن ده میلیون پناهنده ، به تازگی به یکی از مراکز ورودی اصلی به اتحادیه اروپا برای پناهجویان مبدل شده و این بدون شک یک چالش جدی می باشد. هیچ بحران مهاجرتی در مجارستان وجود ندارد . مجارستان با 1.5 درصد مهاجر از کل جمعیت کشوریکی از پایین ترین نرخ را در جهان دارد .در ماه های اخیر، بیش از 80% پناهجویانی که به کشور مجارستان مهاجرت کرده اند , از شرایط و بحران جهانی فرار کرده اند . از سوریه، افغانستان و عراق و 20 درصد باقیمانده از کشورهایی مانند پاکستان، سومالی، اریتره و ایران ، که کشورهایی با سوابق حقوق بشر ضعیف و سطح بالایی از خشونت می باشند. با وجود اینکه افراد مهاجر این کشورها به عنوان مهاجران اقتصادی شناخته می شود , مجارستان تعهد قانونی برای حفاظت از آن ها و پناهندگان دیگر دولت ها را پذیرفته است .
سیستم پناهندگی مجارستان در حال حاضر دقیق ترین و سریع ترین سیستم پناهندگی در اروپا می باشد.
مجارستان در سال 2014 , به تنها 9% از متقاضیان پناهندگی اعطا کرد . در حالی که بیش از 40% از آن ها از کشورهایی مانند سوریه و افغانستان اقدام کرده بودند . این پایین ترین نرخ در کل اتحادیه اروپا می باشد که به طور متوسط 45% از درخواست ها مورد پذیرش قرار گرفت .
تعداد مهاجران که به دنبال پناهندگی در مجارستان هستند , به صورت تصاعدی رو به فزونی می باشد. این تعداد از حدود 4000 نفر در سال 2012 به بیش تر از 170،000 نفر تا ماه سپتامبر سال 2013 افزایش پیدا کرده است.
مجارستان به تازگی قوانین پناهندگی خود را با قصد تنها نگه داشتن مردم به دنبال حمایت بین المللی از مجارستان اصلاح نموده است.
درخواست پناهندگی باید در اسرع وقت ارائه گردد، از طریق تماس با اداره مهاجرت یا پلیس درخواست ارائه شود . اگر در مجارستان با مدارک جعلی وارد شوید ، باید فورا این قید گردد، و در صورت امکان اسناد واقعی خود را ارائه نمایید , در غیر این صورت این موضوع می تواند مشکلات بعدی را در روند پناهندگی شما درست کند. معمولا شما با یک افسر مهاجرت ، در عرض چند روز پس از ورود خود مصاحبه خواهید کرد . ازشما در خصوص اطلاعات شخصی خود و در مورد دلایل اینکه چرا شما درخواست پناهندگی کردید سوال پرسیده خواهد شد  (این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد)
شما در صورتی با پاسخ منفی مواجه می شوید که :
اگر در حال حاضر به عنوان یک پناهنده توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا توسط کشور دیگری به رسمیت شناخته شده اید ، و این وضعیت همچنان معتبر می باشد و شما می توانید به این کشور بروید.
– درخواست پناهندگی قبلی شما در مجارستان رد شده باشد .
– شما به  “کشور امن ثالث” قبل از آمدن به مجارستان سفر کرده باشید  و به شما یک فرصت برای حفاظت کافی وجود دارد،
– یک “کشور امن ثالث” درخواست استرداد خود را (به عنوان مثال اگر شما یک جرم را مرتکب شده وجود دارد)، داده باشد
– دلایل خود را برای پناهندگی به وضوح بی ربط گفته باشید (برای مثال تنها ادعای شما این باشد که قادر به پیدا کردن یک شغل در کشور خود نیستید)
هزینه
اگر اولین بار روند پناهندگی خود را در مجارستان طی می نمایید، شما از تمام هزینه رویه دادگاه، از جمله هزینه تفسیر معاف می باشید.
روند پناهندگی
ضرب الاجل
روند پناهندگی در شصت روز انجام خواهد شد. در این زمان مصاحبه شخصی خود را انجام خواهید داد . چند گام می تواند این مدت را طولانی تر نماید.اگر روند پناهندگی در فرودگاه اعمال شده، به شما ارسال خواهد شد. این روش در هشت روز انجام خواهد گردید.
در روند پناهندگی تصمیمات زیر ممکن است گرفته شود :
–          اعطای پناهندگی؛
–          اعطای حمایت تکمیلی؛
–          اعطای “اقامت ” وضعیت را قادر می سازد پناهجو به موقت در مجارستان بماند .
–          برنامه به طور کامل رد کرد ؛
اگر شما با تصمیم مقامات پناهندگی اختلاف نظر داشته باشید، شما ممکن است یک درخواست برای بررسی دادگاه به مرجع رسیدگی پناهندگی ارائه نمایید. با تجدید نظر دادگاه می توانید آن را تغییر دهید، یا می توانید آن ها را  به بازنگری در برنامه الزام نمایید.
در ژانویه 2014 سیستم حمایت هایی که به طرح های کمک های متعدد تقسیم می گردد، توسط یک سیستم واحد برای هدایت و توجه بیشتر به حقوق و تعهدات پناهنده طرح ریزی گردید.
ترویج ادغام اجتماعی پناهنجویان و افراد حفاظت شده به وسیله اداره مهاجرت و ملیت در همکاری با سرویس حمایت از خانواده صالح در طول اقامت از پناهنده یا فرد محافظت شونده  (از 1 ژانویه 2014) تضمین شده است.

در مجموع مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از روش های پر ریسک و پر خطر مهاجرت است که به هیچ عنوان توسط موسسه مشاوره ای MIE توصیه نمی گردد. شما برای مهاجرت می توانید از طریق راه های قانونی دیگری که در این زمینه موجود است استفاده کنید. شما می توانید برای تکمیل اطلاعات خود با موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و از مشاوره رایگان توسط مشاوران موسسه ما استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *