پناهندگی در مجارستان

پناهندگی در مجارستان و بررسی شرایط پناهندگی در این کشور

 • پناهندگی در مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • پناهندگی در مجارستان و شرایط عمومی
 • پناهندگی در مجارستان و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی در مجارستان و خطرات آن

 • پناهندگی در مجارستان و مراحل آن
 • پناهندگی در مجارستان و کیس های پناهندگی در مجارستان
 • پناهندگی در مجارستان و روش های جایگزین
  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق تولد
  • مهاجرت از طریق ازدواج
 • سخن پایانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی در مجارستان و مقدمه ای بر آن

پناهندگی مجارستان، خطرات و مشکلات پناهندگی و راههای جایگزین پناهندگی در مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مراحل پناهندگی در مجارستان چیست؟ آیا کشور مجارستان عضو امضا کننده کنوانسیون ژنو است؟ راههای جایگزین پناهندگی چیست؟  پناهندگی مجارستان از جمله موضوعاتی است که افراد، اغلب با توجه به عدم آگاهی از شرایط و خطرات پناهندگی، اقدام به مهاجرت از این طریق می نمایند.پناهندگی روشی پر خطر و با ریسک بالاست  که با جان و مال شخص بازی می کند و ممکن است به ظاهر ساده باشد اما خطرات زیادی دارد. افراد زیادی در مسیر پناهندگی جان خودرا از دست داده اند. عده زیادی در مواجهه با قاچاقچیان انسان قربانی تجاوز شده اند. بسیاری از کودکان در این مسیر قربانی آبها و کوهستان ها و یا جنگل ها شده اند و از شدت گرسنگی و  یا سرما جان باخته اند.  مؤسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ندارد و این مقاله برای آگاهی از خطرات پناهندگی و آشنایی با روشهای جایگزین نگاشته شده است. شما هم برای بررسی شرایط خود، با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در مجارستان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در مجارستان

پناهندگی در مجارستان و شرایط عمومی

مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. پناهندگان زیادی از کشور سوریه در سالهای گذشته به این کشور پناه برده و اعلام پناهندگی نموده اند. تعداد زیاد پناهندگان باعث شد که دولت مجارستان شرایط پناهندگی در این کشور را سخت تر نماید و به این ترتیب به راحتی پناهنده نمی پذیرد. همین اکر باعث شد که مرزهای مشترک خود با صربستان را به شدت کنترل نماید تا افراد به صورت غیر قانونی وارد این کشور نشوند. پس از عملی شدن این تصمیم، هر شخصی که در هنگام ورود بدون مجوز و قاچاقی به خاک مجارستان دستگیر شود، سه سال حبس خواهد داشت. در ادامه به بررسی نکات پناهندگی در مجارستان در این مقاله می پردازیم.

کاریابی در مجارستان
اطلاعات عمومی مجارستان

پناهندگی در مجارستان و کنوانسیون ژنو

کنوانسیون 1951ژنو در سال 1951 در سوئیس برگزار شد و همه کشورهای عضو سازمان ملل متحد در این گردهمایی شرکت کردند. در آن سالها به موجب تعدد جنگ و جنگ زده یکی از موضوعاتی که در این کنوانسیون مطرح و به تصویب رسید، حمایت از آوارگان جنگی بود و قرار شد که اعضای این معاهده و امضا کنندگان آن، از آن پس به آوارگان جنگی در کشورشان پناه دهند. تقریبا همه کشورهای دنیا این معاهده را قبول دارند و آن را به جز تعداد معدودی، امضا کرده اند. چند سال بعد مفادی هم به این معاهده کنوانسیون ژنو اضافه شد که تعرف دیگری از پناهنده ارائه داد. تعریف کنوانسیون ژنو از پناهنده اینست که پناهنده فردی است که به دلیل ترس از آزار و شکنجه به دلایل مذهبی، نژادی، سیاسی، اجتماعی و یا آواره جنگی از کشور خود به اولین کشور امنی که رسید پناه می برد. یعنی پناهندگان پس از فرار از کشور خود باید به اولین کشور امنی که رسیدند اعلام پناهندگی نموده و مستقر شوند و اگر مشخص شود که شخص قبل از رسیدن به آن کشور، وارد کشور امن دیگری شده که عضو پیمان ژنو بوده ودرخواست نداده، او را به کشور امن اول باز می گردانند. کشور مجارستان نیز کنوانسیون ژنو را پذیرفته و به موجب آن باید پناهندگان را بپذیرد. اما درخواست پناهندگی مجارستان به نسبت کشورهای عضو کنوانسیون بسیار دشوار است. این کشور اخیراً مرزهای خود را روی اکثر پناهجویان بسته است. با توجه به شرایط فعلی، کنوانسیون پناهندگی ژنو، این مسئله را خلاف قانون دانسته است. از جمله امکانات کنوانسیون ژنو در خصوص پناهندگی مجارستان را می توان به امکان استفاده رایگان از خدمات درمانی و مراقبت های بهداشتی، استفاده رایگان از خدمات آموزشی و فرهنگی، امکان اخذ حقوق ماهیانه برای امرار معاش پناهجو و هم چنین استفاده رایگان از وسایل نقلیه عمومی اشاره نمود.

پناهندگی در مجارستان و خطرات آن

پناهندگی از راههای پر ریسک و پرخطر است. شخصی که بعنوان فراری می خواهد از کشور خود خارج شود باید به صورت غیر قانونی دست به فرار بزند که این خروج غیر قانونی و ورود غیر قانونی به کشور مقصد خود جرم محسوب می گردد. در مسیر فرار یا شخص باید خود را به دست قاچاقچیان انسان بسپارد که این خود نیز معضل بزرگی است چرا که قاچاقچی به تنها چیزی که فکر می کند منفعت خود است. بنابراین ممکن است جان شخص در معرض خطر قرار بگیرد و به دست قاچاقچیان کشته شود و اعضای بدنش قاچاق شود. گذشته از اینها، بارها در خبرهای گوناگون شنیده اید که قایق حامل پناهجویان در دریاها غرق شده، یا اینکه پناهنجویان در جنگل ها رها شده و اسیر دست حیوانات درنده شده اند. تاوز یکی دیگر از خطرات است که چه مرد و چه زن را تهدید میکند. از دیگر خطرات پناهندگی از دست رفتن اموال و رها شدن توسط قاچاقچیان است. در هر صورت گذشته از همه این خطرات پس از رسیدن در صورتیکه سالم به مقصد برسید، رد شدن پرونده بزرگترین معضل است و در نهایت منجر به اخراج شما از کشور مورد نظر می گردد. بنابراین درصورتیکه قصد مهاجرت دارید، راههای گوناگونی وجود دارد که منجر به مهاجرت قانونی شما می گردد. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ وجه پناهندگی را پیشنهاد نمی کند.

پناهندگی در مجارستان

پناهندگی در مجارستان ومراحل آن

پس از اینکه شخص به کشور مجارستان رسید که به  دو روش شخص وارد خاک مجارستان می شود یا از طریق مرزهای هوایی و یا مرزهای زمینی. این بستگی به این دارد که شخص از راه هوایی سفر نموده باشد و یا راه زمینی. شخص باید در همان بدو ورودش درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید در صورتیکه  وارد خاک مجارستان شود و مدتی بعد درخواست دهد، ممکن است در روند پناهندگیش اختلال وارد شود. پس از اینکه شخص اعلام پناهندگی می کند، از وی اطلاعات شناسنامه ای اش را می پرسند و به صورت مختصر در مورد علت پناهندگی. پس از این، آزمایشات سلامت و معاینات وی انجام میگیرد و ممکن است او را تا نتیجه آزمایش در قرنطینه نگهداری نمایند. پس از آن شخص را به کمپ های پناهندگی می فرستند که اصلا مناسب نیست و ممکن است شخص با هر فردی در یک اتاق، هم اتاق شود. پس از این شخص باید منتظر روز مصاحبه اصلی بماند که ممکن است تا یک سال هم طول بکشد تا زمان مصاحبه فرا برسد. پس از مصاحبه در صورتیکه شخص کیس پناهندگی اش قبول گردد که به وی اقامت داده می شودو اجازه کار و زندگی دارد. اما اگر کیسش قبول نشود، حق اعتراض دارد و این پروسه ممکن است حتی تا 2-3سال هم طول بکشد. بسیاری از افراد در کمپ ها بخاطر طولانی شدن پروسه رسیدگی به پرونده، و خستگی از بلاتکلیفی و بیکاری و همچنین دوری از کشور و خانواده دست به خودکشی می زنند. درهرصورت باز هم متذکر می شویم که پناهندگی اصلا راه مناسبی برای مهاجرت نیست.

پناهندگی در مجارستان و کیس های پناهندگی در مجارستان

کیس پناهندگی به دلایلی که شخص به موجب آن کشور خود را ترک و به یک کشور امن پناه میبرد، کیس گفته می شود. کیس های پناهندگی شامل کیس های اجتماعی، کیس های سیاسی، کیس های مذهبی و کیس های جنگ می شود که در ادامه به توضیحی در مورد هر یک می پردازیم:

 • دلایل اجتماعی

  افراد به دلایل مختلف اجتماعی مانند نداشتن آزادی بیان، نداشتن آزادی ظاهری، تمایلات جنسی مخالف عرف جامعه مثل همجنسگرایی، اختلافات قومی و قبیله ای و موضوعاتی از این دست جانشان در کشور خودشان در خطر است و به کشوری امن پناه می برند.

 • دلایل دینی و مذهبی

  افراد به دلیل تغییر دین، داشتن دینی خاص و یا اقلیت های دینی در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار می گیرند و از حقوق اجتماعی محروم می شوند و به کشوری امن پناه می برند.

 • دلایل سیاسی

  افرادی که با سیاست کلی جامعه مخالف هستند و نظرات و افکاری بر خلاف عرف سیاسی جامعه دارند به موجب این افکار و نظرات ممکن است در معرض شکنجه و محرومیت قرار گیرند که به کشورهای دیگر پناه می برند.

 • دلیل جنگ

  آوارگان جنگی که جانشان به موجب نداشتن امنیت در خطر است می توانند برای امنیت به کشوری امن پناه ببرند.

کار در مجارستان
خرید ملک مجارستان
سرمایه گذاری در مجارستان

پناهندگی در مجارستان و روش های جایگزین

روشهای قانونی جایگزین پناهندگی در مجارستان شامل 5 روش است که در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک می دهیم:

 • مهاجرت تحصیلی

  به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل در مجارستان، این کشور مورد توجه افراد زیادی برای تحصیل قرار دارد. همینطور پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور اروپایی به نسبت دیگر کشورهای اروپا، متقاضیان تحصیل و زندگی در مجارستان را بیشتر کرده است. تحصیل در مجارستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای علاقمندان در دسترس است.

اقامت کانادا
 • مهاجرت کاری

  در صورت داشتن پیشنهاد کاری در مجارستان افراد می توانند ویزای کاری دریافت نموده و به کشور مجارستان مهاجرت کاری داشته باشند.

مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری یکی از روشهای جذاب و پر طرفدار برای افراد با تمکن مالی است. سرمایه گذاری یکی از راههای آسان برای دریافت اقامت و تابعیت است. سرمایه گذاری در مجارستان ابعاد گوناگونی دارد.

پناهندگی در مجارستان
 • مهاجرت از طریق تولد

  : قوانین مجارستان برای اخذ تابعیت از طریق خون می باشد. یعنی نوزادی که در مجارستان متولد می شود رد صورتیکه یکی از والدینش اهل مجارستان باشند، نوزاد نیز تابعیت مجارستان را بدست می آورد.

پناهندگی در مجارستان
 • مهاجرت از طریق ازدواج

  ازدواج با یک شخص تبعه مجارستان در صورتیکه صوری نباشد، پس از گذشت سه سال از ازدواج و تداوم ان می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت مجارستان گردد

مشاوره اقامت آلمان
ویزای تحصیلی مجارستان
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ازدواج در مجارستان
سخن پایانی

پناهندگی در مجارستان، راهها و خطرات پناهندگی در مجارستان و راههای جایگزین پناهندگی دراین مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. پناهندگی یکی از راههای پرخطر و پر ریسک است که موسسه حقوقی ملک پور به کسی این راه را پیشنهاد نمی کند و فعالیتی نیز در این زمینه ندارد. ما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه اقدام به پناهندگی نمایید، شرایط خود را توسط یک مشاور متخصص بررسی نمایید. چون اکثر اشخاصی که اقدام به پناهندگی می کنند راه اقدام از طرق قانونی را نیز دارند و خودشان از این موضوع مطلع نیستند. ما در این مقاله در مورد مخاطرات و مشکلات پناهندگی قبل و بعد از رسیدن توضیح دادیم. پس از مطالعه مقاله حاضر اگر سوالی در زمینه مهاجرت و روشهای قانونی مهاجرت دارید و ای تمایل دارید شرایط خود را بررسی نمایید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه ام آی ای اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید. در پایان در صورتیکه از مقاله فوق رضایت دارید نظر خود را در دیدگاهها ثبت و به مقاله با 5 ستاره رای دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *