شرايط پناهندگی در کشور هلند

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

شرایط پناهندگی در هلند چگونه است؟ چگونه می توان در کشور هلند پناهنده شد؟ کشور هلند دارای چه تعداد پناهنده است؟ هزینه های پناهندگی در هلند به چه صورت است؟ چگونگی پناهندگی در هلند. دریافت ویزای پناهندگی در کشور هلند. در خواست پناهندگی در هلند. شرایط زندگی پناهندگان در کشور هلند. پناهندگان عضو اتحادیه اروپا در کشور هلند. پناهندگی در هلند.

طبق اطلاعاتی که قبلا موسسه مشاوره ای MIE در اختیار شما عزیزان قرار داده است راه های متعددی برای مهاجرت به کشور های دیکر وجود دارد از جمله اخذ ویزا های تحصیلی . کاری . سرمایه گذاری و … وجود دارد که یکی از ریسکی ترین روش ها برای مهاجرت روش پناهندگی است که در این موضوع موسسه مشاوره ای MIE هیچ اقدامی را صورت نمیدهد.

پناهندگی در هلند:

سازمان پناهندگی در هلند برای افرادی که در معرض خطر هستند و اینکه اگر به کشور خود بازگردند به خطر می افتند برنامه ی پناهی را ترتیب داده است . با این حال روشهای خاصی برای تعیین اینکه انها یک پناه جوی واقعی هستند یا خیر وجود دارد تا در صورت لزوم از پناهنده ها حفاظت شود.

کشور هلند در مورد افرادی که در کشور خود در معرض خطر هستند این تعهد را به انجام کارهایی در معاهدات بین المللی دارد به ویژه :

  • کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگان میگوید که هر پناهنده حق دارد از او حفاظت شود.
  • کنوانسیون اروپایی حقوق بشر میگوید هیچکس از پناهندگان نباید مورد شکنجه . رفتار غیر انسانی و یا مجازات شود .

در خواست پناهندگی:

اتباع خارجی که قصد پناهنده شدن در کشور هلند را دارند باید ابتدا به سازمان مهاجرت و اعطای تابعیت IND واقع در ter Apel  گزارش دهند.

بعد از گزارش پناهندگی خود مرحله ی شناسایی و ثبت نام است. سپس پناهنده منتقل داده میشود به مرکز پذیرش و بر روی برنامه ی پناهندگی او کار میشود.

 

زمان استراحت و اماده سازی :

پناه جویان حداقل 6 روز جهت ریکاوری و اماده سازی پس از سفر خود به کشور هلند  فرصت دارند . سپس روند پناهندگی این افراد پس از ایین دوره 6 روزه اغاز میشود . در این هنگام  یعنی در زمان استراحت و اماده سازی یه پناه جویان اطالاعاتی در مورد پناهندگی ان کشور داده میشود  همچمین از یک وکیل کمک گرفته میشود جهت انجام امور پناه جو و نیز وجود پزشک در طول پروسه ی پناهندگی.

 

مصاحبه:

مصاحبه ی ویژه ای برای پناه جویان فاهم ماید که در این مصاحبه پناه  جو در کشور هلند توضیح میدهد که در کشور خودش چه چیزی را تجربه کرده است و چرا کور خود را ترک کرده است . برای پناهندگان در کشور هلند مترجمی تدارک میبینند . در مصاحبه پناه جوی در کشور هلند می تواند روی کمک وکیل یا نماینده شورای پناهندگان حساب کند . کشور هلند در این مصاحبه به پناه جویان اجازه می دهد ازادانه سخن بگویندهمچنین اجازه می دهد که در صورت لزوم IND  نیز سوالاتی بپرسد.

 

ارزیابی IND  :

  • حساب پناهجو (حقیقی و اعتبار )
  • وضعیت امنیتی کشور مبدا پناهجو

 

اجازه اقامت پناهندگی یا بازگشت پناهجو از کشور هلند :

اگر IND  تشخیص دهد که پناهجو نیاز به حفاظت دارد به او اجازه میدهد که در کشور هلند بماند.

اگر IND  تشخیص دهد که پناهجو نیاز به حفاظت ندارد به او اجازه ی پناهندگی در کشور هلند را نمی دهند و باید به کشور مبدا خود بازگردد. همچنین افرادی که رد میشوند از پناهندگی در کشور هلند ممکن است به دادگاه منطقه فرستاده شوند برای بررسی تصمیم IND و تا زمانی که بررسی کامل نشده است میتوانند در کشور هلند  بمانند.

پناهجویانی که در کشور هایی در لیست اتحادیه اروپا هستند هنگامی که جهت پناهندگی در کشور هلند وارد خاک هلند میشوند به ان ها اجازهی استراحت و ریکاوری نمی دهند و مستقیما وارد مرحله ی مصاحبه میشوند. ان ها نیز باید شرایط ترک کشور خود به منظور پناهندگی در کشور هلند را با دلایلی قانع کننده تر از پناهجویان غیر اروپایی ثایت کنند.همچنین این مصاحبه در حضور وکیل صورت نمیگیرد و پس از مصاحبه پناهجو می تواند وکیل بگیرد و اضافه توضیحات را به IND گزارش دهد.اگر این توضیخات مورد قبول IND نبود باید کشور هلند را ترک کند .

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)  در باب خطرات پناهندگی در هلند

 

موسسه مشاوره ای MIE برای شما عزیزان اطلاعاتی دیگر در زمینه ی پناهندگی در کشور هلند را در اختبارتان میگذارد.

 

هزینه:

پناهندگان در کشور هلند باید بیش از 700.00 یورو در4 سال اخیر به منظور پناهندگی در کشور هلند پرداخت کنند .در کشور هلند طبق مقرراتی که از سا 2008 به تصویب رسیده است پناهندگانی که در کشور هلند کار می کنند باید حد اقل 75٪ از درامد حاصله از زحمات خود را صرفه هزینه های روزمره  از جمله : هزینه ی پوشش و مواد غذایی و زندگی خود کنند.

الازم به ذکر است پناهجویان کشور هلند موظف اند که اعلام کنند هرگونه پس انداز یا شی با ارزشی را که وارد کشور هلند کردند به سازمان COA که در واقع همان سازمان پناهندگان هلندی است .

اعداد و ارقام و نمودار های نشان داده شده توسط سازمان COA حاکی بر این است که  پناهندگان در مجموع 221.000 یورو در سال 2012 و 178.000 یورو در سال 2013 و 177.000 یورو دز سال 2014 برای نگه داری ان ها پرداخت کرده اند و به طور موقت در سال 2015 137.000  یورو پرداخت شده هر چند که ممکن است افزایش یابد .

 

در حاضر نزدیک به 47.000 پناهنده در کشور هلند وجود دارد کخ این نزدیک به دو برابر تا پایان سال 2014 و سه برابر سال گذشته است .

همنطور که متوجه شدید کار پناهندگی کاری بس دشوار و خطرناک است و ممکن است شما را از مسیری که برای زندگی خود انتخاب کرده اید  دور کند. موسسه مشاوره ای MIE با سابقی درخشان خود شما را در زمینه ی مهاجرت به کشور های دیگر راهنمایی میکند. پس بهتر است راه درست که میتواند تحصیل و کار در کشور هلند باسد را بر گزینید که موسسه مشاوره ای MIE شما را در این امر تنها نمیگذارد. ممنون از حسن انتخاب شما.

 

منابع:

www.government.nl

www.theguardian.com

www.iamexpat.nl

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *