پناهندگی در هلند

پناهندگی در هلند و بررسی شرایط آن

 • پناهندگی در هلند و مقدمه‌ای بر آن

 • شرایط عمومی پناهندگی در هلند

 • پناهندگی در هلند و کنوانسیون ژنو

 • خطرات پناهندگی در هلند

 • مراحل پناهندگی در هلند

 • کیس های پناهندگی در هلند

 • روش های جایگزین پناهندگی در هلند

 • پناهندگی در هلند و سخن پایانی

پناهندگی در هلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی در هلند و مقدمه ای بر آن

پناهندگی در هلند، مهاجرت به کشور هلند از طریق پناهندگی و زندگی در هلند در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که اقامت و مهاجرت از طریق پناهندگی خطرات زیادی به دنبال دارد که در نتیجه نیاز به تصمیم گیری درست در این زمینه است. سوالات بسیاری در رابطه با پناهندگی در هلند در ذهن مخاطبین نقش بسته است از جمله اینکه خطرات پناهندگی در هلند چیست؟ مراحل پناهندگی در هلند به چه صورت می باشد؟ کیس های پناهندگی در هلند کدام ها هستند؟ در این نوشتار پاسخ این سوالات را خواهید یافت. در سال های اخیر مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است ولی متاسفانه اکثر افراد اطلاعات صحیحی در این باب ندارند. این افراد می توانند از پروسه های قانونی و صحیح به جای پناهندگی استفاده نمایند. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله قصد دارد، در باب راه های مناسب جهت مهاجرت به هلند و سختی های پناهندگی در هلند، شما عزیزان را آگاه و راهنمایی کند. جهت اخذ اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق تر شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان با تجربه ما، شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی نمایند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی در هلند
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی در هلند

شرایط عمومی پناهندگی در هلند

کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر آمستردام می باشد. کشور هلند از شرق با کشور آلمان و از جنوب با کشور بلژیک و از غرب با دریای بریتانیا همسایه می باشد. بندر روتردام جزء بزرگترین بنادر اروپا محسوب می شود و همچنین از نظر وسعت نیز دومین شهر هلند محسوب می شود. مساحت کشور  هلند 41.526 کیلومتر بوده و جمعیت آن 16.570.613 نفر می باشد. تولید ناخالص داخلی هلند در سال 2006 بیش از 500 میلیارد یورو بوده است. نرخ بیکاری در کشور هلند در سال 2019 به میزان 3.4 درصد بوده است، به همین دلیل مهاجران زیادی از سرتاسر جهان تمایل به مهاجرت به این کشور زیبا دارند. هلند یکی از مقاصد پناهجویان در جهان به شمار می رود و لذا تعداد افراد پناه برده به کشور هلند در سال های اخیر را در نمودار زیر مشاهده می نمایید:

کاریابی در هلند
استارت آپ هلند

پناهندگی در هلند و کنوانسیون ژنو

قانون کنوانسیون ژنو به این صورت است که در 28 ژوییه سال 1951 توافق نامه ای بین کشور ها به تصویب رسیده و در 22 آوریل 1954 به اجرا در آمد که بر طبق آن از افراد پناهنده حمایت می کنند و این کنوانسیون بین 144 کشور امضا شده است و کشور هلند نیز عضو این کنوانسیون می باشد. از این رو کشور هلند پذیرفته است تا در صورتی که افرادی به این کشور پناه بیاورند، شرایط اولیه زندگی را برای آنها فراهم بیاورند. اما قطعا دلایل پناهندگی شخص و صحت ادعای او از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتوان وی را به عنوان یک پناهنده به رسمیت شناخت. پناهندگان افرادی هستند که به دلیل مذهب، نژاد، جنسیت و سیاست مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و به یکی از کشور های عضو کنوانسیون ژنو پناه می آورند. از این رو سازمان پناهندگان هلند برای افراد پناهنده و افرادی که جانشان در خطر است شرایطی را فراهم نموده است که طبق قانون کنوانسیون ژنو بایستی از آنها حفاظت شود.

وظایف کلی اعضای کنوانسیون ژنو در قبال پناهنجویان به این صورت است که قوانین ومقررات خاصی بایستی برای حفظ نظم عمومی به عمل می آید از جمله اینکه:

 • عدم تبعیض

  دولت موظف است که بدون تعبیض از لحاظ نژاد با مذهب درباره پناهندگان اجرا کنند.

 • دین

  دولت وظیفه دارد تا در ازای آزادی پناهجویان در اجرای فرایض دینی و آموزه های مذهبی فعالیت داشته باشد.

کنوانسیون ژنو پیمانی است که بین کشور های امضا کننده بسته شده است و لذا دارای مفادی است که مهمترین بخش آن حقوق بین الملل بشر دوستانه است.

 • ماده حقوق بین الملل بشر دوستانه

  هدف قانون این است که با هدف کاستن رنج دیدگان و حمایت از قربانیان جنگ بر اساس حفظ و کرامت انسانی می باشد.کنوانسیون چهارگانه ژنو 1949 و پروتکل های الحاقی 1977 پس از جنگ جهانی دوم را مرکز اصلی حقوق بشر دوستانه به شمار آورد. پروتکل دوم الحاقی 1977 ژنو در قیاس با سه ماده مشترک،پروتکل های دوم هدایت عملیات جنگی و حمایت از رزمندگان دارد.

خطرات پناهندگی در هلند

پناهندگی در هلند خطرات زیادی به دنبال دارد. به طور مثال، پناهجویان بایستی به صورت غیر قانونی از کشور خارج شوند، که این راه بسیار پر خطر می باشد زیرا از مرز ها باید بگذرند و طی گذشتن از مسیر و راه های صعب العبور ممکن است جان فرد به خطر بیافتد. همچنین ممکن است به دلیل خروج از کشور به صورت غیر قانونی در گیر قاچاقچیانی که جان انسان را در خطر می اندازند شوند. در این مسیر خیلی از افراد دچار برخورد با حیوانات وحشی، تجاوز و …. شده اند که آثار روحی و جسمی زیادی را متحمل شده اند، همچنین خیلی از افراد سرمایه خود را در مسیر از دست داده اند و یا پولی که همراهشان بوده است توسط سارقان دزدیده شده است. به جز خطرات مسیر، بحث ارائه موضوع پناهندگی است که خیلی از افراد مجبور به گفتن دروغ به افسران کشور هلند می شوند که بعد از تایید درخواست نیز بایستی در کمپ هایی که شرایط بهداشتی، اسکان و تغذیه مناسبی ندارند زندگی کنند که در این مدت اجازه کار کردن نیز ندارند. لذا متقاضیان مهاجرت به هلند بهتر است با توجه به خطراتی که وجود دارد از طریق قانونی اقدام به مهاجت نمایند و به صورت صحیح و بدون خطر به کشور هلند ورود داشته باشند.

مهاجرت به هلند
زندگی در هلند

مراحل پناهندگی در هلند

برای اثبات پناهندگی در هلند بایستی دلایل کافی ارائه دهید، به طور مثال ثابت کنید که جانتان به دلایلی نظیر دلایل مذهبی، نژادی، سیاسی و … به خطر افتاده است و در صورت برگشت به کشور خود جانتان را از دست خواهید داد. در ابتدا برای درخواست پناهندگی در هلند از هر طریقی ورود داشته و به پلیس هلند مراجعه کنید. سپس شما به کمپ های مهاجرین فرستاده می شوید که این کمپ ها توسط سازمان ملل مشخص می شوند. پس از آن باید اطلاعاتی جهت اینکه به چه دلیل قصد پناهندگی در هلند را دارید به صورت صحیح ارائه شود. درخواست پناهندگی به مدت 8 روز در کشور هلند بررسی می شود. در مرحله بعد یک مصاحبه با نماینده سازمان ملل جهت بررسی پرونده و اطلاعات فردی برگذار می شود، البته توجه داشته باشید که افرادی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند، در اختیار آنها مترجم قرار می گیرد. مرحله بعدی به این صورت است که مصاحبه در دادگاه انجام می شود و بایستی ثابت کنید که به دلیل موجهی کشور خود را ترک کرده اید و نیاز است که مدارک کافی ارائه شود. در این مرحله وکیل در کنار پرونده شما حضور دارد. پس از بررسی های لازم و دقیق و پس از گذشت چند روز به پناهجو پاسخ داده خواهد شد که اگر دلایل کافی باشد اقامت و پناهندگی به شخص داده می شود، اما در صورتی که صحت ادعای شخص برای مامور پرونده ثابت نشود درخواست پناهندگی شما رد خواهد شد.

پناهندگی در هلند

کیس های پناهندگی در هلند

کیس های پناهندگی در هلند، به طور کلی شامل موارد زیر می باشند:

 • جنگ
 • دلایل سیاسی
 • دلایل اجتماعی
 • دلایل مذهبی و نژادی
 • عضویت در گروهی خاص

کیس های پناهندگی در هلند به این صورت است که در واقع بایستی دلیل مهاجرت و پناهندگی ارائه شود، که این دلایل می تواند به دلیل  مذهب، سیاسی، مشکلات قومی و قبیله ای و … باشد که باعث شده است فرد جانش به خطر بیافتد و اعلام پناهندگی کنند. در واقع دلیلی که فرد برای پناهندگی خود اعلام می کند، کیس پناهندگی او شناخته می شود. یکی از کیس های پناهندگی که افراد زیادی از این کیس به هلند مهاجرت می کنند جنگ در کشور مبدا است. افرادی که در کشورشان شرایط جانی مناسبی ندارند به دلیل جنگ جانشان در خطر است می توانند این کیس را ارائه دهند. همچنین بعضی افراد وارد گروه هایی در کشور می شوند که این گروه ها با قوانین کشور ها تداخل دارد و غیر قانونی است و منجر به این می شود که اشخاص زندانی یا شکنجه شوند. برای مثال می توان به گروه های سیاسی خاص که خلاف با قوانین کشور هستند و یا گروه های جنسیتی خاص مانند هم جنس گرایان و … که در کشورشان پذیرفته نمی شوند. همچنین ممکن است افراد بدلیل داشتن مذهبی خاص و یا به دلیل رنگ پوست خود در کشور خود از نظر جانی در خطر باشند که در نتیجه می توانند درخواست پناهندگی داشته باشند.

روش های جایگزین پناهندگی در هلند

پناهندگی در هلند یکی از راه های مهاجرت به این کشور است که براساس آن فرد بایستی اثبات کند که جانش در کشور خود در خطر است و به واسطه آن کیس پناهندگی ارائه دهد. بعضی از افراد فکر می کنند که تنها مسیر مهاجرت پناهندگی می باشد ولی سخت در اشتباه هستند، زیرا که این مسیر بسیار پر خطر است و پیشنهاد می کنیم از راه های جایگزین پناهندگی در هلند به صورت قانونی استفاده نمایید. راه های مهاجرت به هلند از چند طریق امکان پذیر است از جمله روش های تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری، ازدواج و تولد که در این قسمت به آنها می پردازیم:

 • مهاجرت از طریق تحصیل

  یکی از راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در دانشگاه های آن می باشد که در صورت واجد شرایط بودن می توان از دانشگاه های هلند پذیرش را بدست آورد. یکی از الزامات تحصیل در کشور هلند مدرک زبان آیلتس می باشد که بر اساس مقطع تحصیلی مشخص می شود. تحصیل در مقطع لیسانس نیازمند آیلتس 5.5 و در مقطع فوق لیسانس آیلتس 6 نیاز است. پس از تحصیل در هلند نیاز است تا شما وارد بازار این کشور شوید و به کار مشغول شوید. خوبی تحصیل در این کشور این است که دانشگاه های آن شما را راهنمایی می نمایند و موقعیت های شغلی را معرفی می نمایند تا با توجه به توانایی های شما، کاری مرتبط با تحصیل خود پیدا نمایید. سپس در صورتی که وارد بازار کار شوید، می توانید پس از 5 سال اقامت دائم هلند را بدست آورید. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تحصیل در این کشور به تنهایی نمی تواند به دریافت اقامت دائم این کشور منتهی شود.

پناهندگی در هلند
 • مهاجرت از طریق کار

  کشور هلند با نرخ بیکاری پایین 3.4 درصد شرایط ایده آلی جهت کار را دارد و افراد زیادی مایل به کار کردن در این کشور زیبا را دارند. شرایط کار در هلند به این صورت است که حتما بایستی ویزای آن را دریافت نمود. همچنین مدارک تحصیلی، سن و سطح زبان در اخذ این ویزا تاثیر گذار است. بیشتر مردم هلند به زبان انگیلسی صحبت می کنند. در حال حاضر برای کار در این کشور نیاز به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشد و پس از دربافت پیشنهاد شغلی و قرارداد شغلی می توان درخواست ویزا را جهت کار در هلند ارائه داد.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  یکی از راه های مهاجرت به هلند از طربق سرمایه گذاری می باشد که مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در این کشور1.250.000 یورو می باشد. به واسطه این سرمایه گذاری در هلند می توان اقامت کشور هلند را بدست آورد. چند فاکتور برای این پروسه مهم است، یکی از این فاکتور این است که حتما مورد تایید وزارت اقتصاد کشور هلند باشد و حداقل طی 5 سال بتواند 10 نفر را استخدام نماید. همچنین ارائه بیزنس پلن و نو آوری نیز مهم می باشد. اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند 5 ساله می باشد و پس از آن می توان درخواست تابعیت این کشور را ارائه داد.

پناهندگی در هلند
 • مهاجرت از طریق ازدواج

  یکی از راه های مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور ازدواج می باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که ازدواج بایستی واقعی باشد و جنبه صوری نداشته باشد. بر اساس قوانین بین الملل ازدواج فرد هلندی با فرد خارجی در صورت ارائه مدارک و شواهد منجر به اقامت موقت می شود. برای ازدواج با فرد مقیم هلند بایستی وضعیت مانند مدارک ازدواج، شرایط و وضعیت اقامتی فرد هلندی، تمکن مالی و … ارائه شود. در صورت تایید و پس از سه سال زندگی می توان درخواست اقامت دائم و سپس تابعیت را ارائه داد.

پناهندگی در هلند
 • مهاجرت از طریق تولد

  یکی از راه های اخذ تابعیت در کشور هلند تولد می باشد. قوانین تولد به دو دسته تقسیم می شوند که شامل قانون خاک و قانون خون هستند. قانون خاک به این معنی است که اگر کودک متولد شده در خاک کشوری به دنیا بیاید که صرف نظر از اینکه پدر و مادر آن چه تابعیتی دارند، تابعیت به آن کودک تعلق می گیرد. در قانون خون کودک متولد شده حتما بایستی از پدر یا مادر دارای تابعیت متولد شود که تابعیت را بدست آورد. کشور هلند در اصل از قانون خون و در واقع از هر دو قانون پیروی می کند، به این صورت که اگر کودک متولد شده از والدین نامعلوم باشد به آن کودک تابعیت داده می شود.

اخذ تابعیت هلند
دفتر حقوقی ملک پور
پناهندگی در هلند و سخن پایانی

پناهندگی در هلند، خطرات پناهندگی در هلند، راه های جایگرین پناهندگی در هلند در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته شد. کشور هلند با نرخ بیکاری پایین و واقع در اروپای غربی افراد زیادی را جهت مهاجرت به خود جذب کرده است، ولی خیلی از افراد بدون آگاهی و اطلاعات دقیق مسیر پناهندگی در هلند را انتخاب می کنند و از آثار و عواقب بعد از آن اطلاعی ندارند. خیلی از مهاجران از این طریق سرمایه و جان خود را از دست داده اند و سال ها اثرات منفی پناهندگی در هلند را از نظر جایگاه اجتماعی متحمل شده اند. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی کند و خدماتی در این زمینه ندارد، این مقاله جهت آگاهی شما و اطلاع رسانی به شما عزیزان نگارش شده است. برای اخذ اقامت و مهاجرت به هلند و کشور هایی اروپایی نظیر اتریش، آلمان، دانمارک و … به صورت قانونی و صحیح با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان شما را راهنمایی بفرمایند، همچنین در قسمت دیدگاه سوالات خود را مطرح بفرمایید تا مشاورین به سوالات شما در زمینه پناهندگی در هلند پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *