پناهندگی در پرتغال

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی در پرتغال یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. پناهندگی در پرتغال چگونه است؟ آیا تابحال به پناهندگی در پرتغال اندیشیده اید؟ آیا پناهندگی پرتغال راه حل درستی برای مهاجرت است؟ مراحل پناهندگی در پرتغال کدام است؟ آیا سازمان SEF را میشناسید؟ اعتراض به رای عدم پذیرش در پناهندگی پرتغال چگونه است وچه مراحلی دارد؟ اقامت موقت پناهندگی در پرتغال چگونه است؟ سازمان CPR چگونه در امر پناهندگی در پرتغال کار می کند؟ افراد آسیب پذیر پناهنده پرتغال از نظر CPR چه اقشاری اند؟ پناهنده پرتغال بعد از چند سال اقامت و تابعیت دریافت می کند؟ مشکل پناهندگان پرتغال در مورد مسکن چگونه رفع می شود؟ پناهنده پرتغال چگونه به جمعیت سلامت پرتغال می پیوندد؟ پناهنده پرتغال اجازه کار دارد؟ بعد از چه مرحله ای پناهنده پرتغال می تواند مشغول کار شود؟ پناهنده پرتغال درحین کار مالیات پرداخت می کند؟ پناهنده پرتغال و رابطه اش با LEFP چیست؟ آمار پناهندگان پرتغال چگونه است؟

موسسه مشاوره ای MIE با کادری مجرب از مشاوران با تجربه آماده ارائه مشاوره در امر مهاجرت قانونی است.

 

افرادی که قصد پناهندگی در پرتغال دارند باید خود را به مقامات یا خدمات مرزی در بخش بیگانگان که در حال حاضر SEF,Serviço Estrangeiro Fronteiras بعد از لحظه ورود به پرتغال تا هشت روز مهلت دارند تا به SEFبروند و بعد برایشان تصمیم گیری شود که در پرتغال بمانند یا نه. که جواب با با تاخیر انجام می شود. یعنی فرد متقاضی ابتدا باید فرم درخواست پناهندگی SEFرا پر کند و منتظر جواب بماند. (این مقاله با عنوان پناهندگی در پرتغال متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

مدارک درخواست پناهندگی SEFپرتغال: اسناد و مدارک متقاضی پناهندگی،. رزومه، گواهی حق اقامت بیست روزه.

مراحل تعیین وضیت پناهندگی :

 • سازمان SEFدر پرتغال بیست روز برای پذیرش یا رد درخواست پناهندگان زمان می دهد بعد از آن یک بررسی دقیق تر از تمام موارد گرفته می شود.
 • اگر بعد بیست روز جواب مدیر SEFمنفی شد باید درخواست به کمیساریای ملی پناهندگان بفرستد که تصمیم ظرف 48ساعت اعلام می شود.
 • اگر باز هم تصمیم منفی بود، ظرف هشت روز قبل از دادگاه اداری اعتراض داد.
 • اگر پذیرش مثبت شد، اجازه اقامت موقت صادر خواهد شد برای یک دوره 2ماهه که برای 30روز هم قابل تمدید است..
 • مزایای گواهی اقامت موقت پرتغال :
 • برای کار
 • جهت شرکت در دوره های آموزش حرفه ای
 • مطالعه و تحصیل
 • دریافت کارت کمک مالیات
 • دریافت مشاوره حقوقی رایگان
 • کمکهای اضطراری اجتماعی توسط شورای پرتغالی پناهندگان CPR,conseelho portugal refugiadosیا همان سیستم همکاری با دیگر سازمان های بشردوستانه است.(این مقاله با عنوان پناهندگی در پرتغال متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

 

افراد آسیب پذیر عبارتند از :

 • زنان بدون همراه و یا با کودکان زیر سن قانونی
 • افراد معلول و بیمار
 • افراد زیر سن قانونی
 • افراد مسن

افراد آسیب پذیر، توسط خدمات اجتماعی اورژانس سانتا کاسادا لیسبون پشتیبانی می شوند.

مقامات مرزی بعداز ثبت نام  پناهنده بلافاصله باید به CPRشورای پرتغالی پناهندگان اطلاع دهند و تمام اسناد و مدارک ترجمه شده را به CPRتحویل دهند.

با داشتن اجازه اقامت موقت مشاوران CPRاجازه اعطای کمکهای اجتماعی بشردوستانه را برای فرد پناهنده تحت عنوان دوره 4ماهه می دهند. تا زمانیکه فرد کار کند و برای کار خود دستمزد  دریافت کند. و این اقامت قانونی یک بیگانه در پرتغال است که قابل تمدید سالانه برای یک دوره 5ساله است.

اما اگر درخواست در CPRرد شود، دفتر مشاوره حقوقی به منظور کمک به متقاضی درخواستی مبنی بر اعتراض به رأی  ظرف 20روز تسلیم دادگاه عالی  اداری STA می کند.(این مقاله با عنوان پناهندگی در پرتغال متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

 

مسکن : مشکل اصلی برای پناهجویان پس از ورود به پرتغال است. چگونه برای حل مشکل مسکن از محل اقامت اضطراری در لحظه  ورود به کشور پرتغال اقدام می شود؟ *CPRشورای پناهندگان پرتغال، دارای یک مرکز پذیرش اضطراری است که پناه جویان می توانند در آنجا به مدت یکماه در انتظار تصمیم پذیرش خود بمانند.

برای بی خانمانهای در انتظار پذیرش چه مکانهایی وجود دارد :

 • اتاق های اضطراری در CPR
 • اجاره اتاق
 • اجاره خانه
 • اجاره مسافرخانه

پناهجو در خانه کسیکه  صاحب خانه  است با مبلغ مشخصی پول  می ماند.  توافق نامه کتبی انجام میشود.و پرداخت ماهیانه و نگهداری فضای مورد توافق،، اجاره خانه بصورت قرارداد بین مالک و مستأجر پناهجواست.استفاده موقت از خانه در ازای یک مبلغ موردتوافق است.برای اثبات اجاره بها  موجر رسید پرداخت ماهانه دریافت کند.قرارداد توسط موجر مالک و ضامن امضاء می شودو اجاره دو ماه بعنوان گارانتی بصورت پیش،پرداخت می شود. اجاره ماهانه شامل پرداخت ماهیانه  بعلاوه آب برق گاز تلفن  است. بعد از حل شدن مشکل مسکن پناهجو، جمعیت سلامت پرتغال کمکهای پزشکی و دارو به فرد اعطا می کند.(این مقاله با عنوان پناهندگی در پرتغال متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

 الحاق به جمعیت سلامت پرتغال :

ثبت نام با مرکز بهداشت منطقه مسکونی

دسترسی به خدمات کمک دائمی

دسترسی به بخش اورژانس بیمارستان

مراکز بهداشت چگونه کار می کنند؟مراکز بهداشت به مناطقی تقسیم شده که مردم با توجه به منطقه مسکونی خود در یک مرکز ثبت نام می کنند.اما برای ثبت نام با مرکز بهداشت محل خود نیاز به ارائه گواهی اقامت دو شاهد از اهل محل اقامت هستید.

بعد از گرفتن ّگواهی اهل محل اقدام به گرفتن دکتر خانوادگی می کند و دریافت کارت ملاقات و معاینات در تمام واحدهای بهداشت عمومی خواهد بود.و در برابر پرداخت مالیات کم به خدمات  مشاوره مراکز بهداشت و معاینات پزشکی و اورژانس بیمارستان است. اما زنان حامله، کودکان زیر 12سال، افراد بیکار، افراد نیازمند بهره گیری از کمک هزینه است.(این مقاله با عنوان پناهندگی در پرتغال متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

 تنها پس از صدور اجازه اقامت که پناهجو به طور کامل موفق به احراز شرایط زندگی در پرتغال شده، قادر به انجام فعالیت حرفه ای است و شرایط دسترسی به کار برای پناهندگان مثل شرایط  اتباع پرتغال است.

چگونه یک پناهنده بدنبال کار باشد؟ در روزنامه ها، تبلیغات اشتغال،ویا از طریق حمایت از سازمانها و موسسات بعنوان موسسه آموزش اشتغال حرفه ای LEFP

مرکز اشتغال LEFPدر سرتاسر پرتغال توزیع شده است.و متقاضی باید از منطقه  سکونت خود با مرکز استخدامی منطقه خود تماس بگیرد.

هر شهروند خارجی با اقامت قانونی  در پرتغال به یک سطح برتر از آموزش و پرورش در سطح اتباع خود کشور، دسترسی خواهد داشت.

درخواست به رسمیت شناختت مدارک تحصیلی معادل دانشگاهی تنها می توان یک بار به یک موسسه آموزشی فرستاده شود.

 آمار ورود پناهندگان به پرتغال بسیار کمتر از اسپانیا 5,615نفر، یونان9,430نفر، ایتالیا 64,625نفراست. در سال 2014در حالیکه نخست وزیر پرتغال پدرو پاسوس کوئیلو اظهار داشت دولت عملا آماده دریافت 4,500یعنی 0.042%جمعیت پرتغال است.که با توجه به دفتر آمار اروپا 440درخواست پناهندگی در 2014دریافت کرد.

برای مشاوره در امر مهاجرت قانونی به موسسه MIE بیاید. ما هیچگاه پناهندگی را به شما بعنوان تنها راه مهاجرت پیشنهاد نمی کنیم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *