پناهندگی در کشور آلمان

پناهندگی در کشور آلمان

پناهندگی در کشور آلمان چگونه است؟ بهترین شهرها برای پناهندگی در کشور آلمان چه شهر هایی است؟ انواع پناهندگی در کشور آلمان را نام ببرید؟ افرادی که قصد پناهندگی در کشور آلمان باید در چه شهرهایی اقامت داشته باشند؟ پناهندگی در کشور آلمان دارای چه شرایطی می باشد؟ آیا از هزینه های زندگی در کشور المان اطلاع دارید؟ برای پناهندگی در کشور آلمان راه های قانونی زیادی وجود دارد اما بعضی از افراد مهاجرت از طریق پناهندگی را انتخاب می کنند. این در حالی است که پناهندگان در کشور آلمان در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی به سر می برند.

همانطور که می دانید  راههای متعددی برای مهاجرت و اخذ اقامت وتابعیت کشور آلمان وجود دارد که یکی از این راهها مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور آلمان می باشد.مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور آلمان یکی از پر خطرترین و اشتباه ترین راههای مهاجرت می باشد که خیل عظیمی از افراد مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور آلمان را انتخاب میکنند.  موسسه مهاجرتی MIE در این مقاله سعی دارد شرایط مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور آلمان را به شما توضیح دهد و به سوالات شما در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور آلمان پاسخ دهد.

 

پناهندگان در کشور آلمان چندبن سال در شرایط مهاجرتی نا مناسبی قرار دارند تا با تقاضای پناهندگیشان موافقت شود.در کل می توانیم بگوییم که پناهندگان در این دوران در سخت ترین شرایط چه از نظر مهاجرتی و چه از نظر روحی قرار دارند.

طبق کنوانسیون پناهندگی 1951ژنو پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود به دلایل نژادی،مذهب،ملیت،عقاید سیاسی،تعلق به یک گروه اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

از جمله مشکلاتی که پناهندگان در کشورهای اروپایی به ویژه کشور آلمان با آن رو به رو هستند نبود اطمینان می باشد به این دلیل که پناهندگان در کمپ های پناهندگی و در شرایط سخت در کنار هم زندگی می کنند از دیگر مشکلات تفاوت ملیت ها است به دلیل اینکه مردم زیادی با ملیت های متفاوت و با فرهنگ های مختلفی در این کمپ ها و در کنار هم زندگی می کنند.

پناهندگان در کشورآلمان در کمپ های پناهندگی در وضعیت نا مساعدی زندگی می کنند،اتاق های کوچک،شرایط بهداشتی نا مناسب و بدون امکانات،پناهندگان مجبور هستند تا زمانی که با تقاضای پناهندگیشان موافقت نشده است در کمپ های پناهجویی زندگی کنند.

پناهندگان در کشور آلمان تا زمانی که وضعیت حقوقیشان مشخص نشده است از هیچ نوع حق وحقوقی برخوردار نخواهند بودو حتی اجازه کار را هم در کشور آلمان نخواهند داشت.

کنوانسیون پناهندگی امتیازاتی را به پناهندگان داده است از جمله این امتیازات:

داشتن جای خواب،حق داشتن خورد وخوراک کافی،پاس سفید.

پاس سفید مدرکی است که فرد پناهنده اجازه سفر به کشورهای دیگر را خواهد داشت اما حق سفر به کشور خود را ندارد.

افرادی که در کشورهای اروپایی مثل کشور آلمان پناهنده می شوند اگر بعد از مدتی یعنی قبل از اینکه درخواست پناهندگیشان پذیرفته شود به کشور خود باز گردند تا 10 سال اجازه ورود به کشورهای اروپایی را نخواهند داشت و هیچگونه ویزایی برای سفر به کشورهای اروپایی به آنها داده نخواهد شد.

چندین نوع درخواست پناهندگی وجود دارد که عبارتند از: پناهندگی سیاسی،پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی.

افرادی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می دهند این نوع پناهندگی مورد قبول کشور آلمان واقع نمی شود .

ایرانیانی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می کنند به دلیل اینکه کشور ایران شرایط اقتصادی نابسامانی ندارد و همچنین از امنیت بسیار بالایی هم برخوردار است پناهندگی اجتماعی مورد قبول واقع نمی شود.

افرادی که در کشور المان درخواست پناهندگی مذهبی می کنند باید بتوانند اثبات کنند که در کشور خود دین خود را تغییر داده اند و اگر به کشور خود باز گردند مورد اذیت وازار قرار خواهند گرفت به همین دلیل از کشور خود خارج شده و درخواست پناهندگی کرده اند این گونه افراد حق بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت چون در غیر این صورت حرف خود را با عملشان نقض کرده اند.

اشخاصی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی سیاسی می کنند باید بتوانند اثبات کنند که در کشور خود مورد آزار واذیت جسمی و روحی قرار گرفته اند تا بتوانند به عنوان پناهنده در کشور آلمان پذیرفته شوند.

بررسی تقاضای پناهندگی سیاسی و صدور حکم نهایی در کشور المان حدود 7 ماه به طول می انجامد.

اشخاصی که درخواست پناهندگی سیاسیشان قبول می شود از تمام حقوق شهروندان آلمانی از جمله حق کار واشتغال و همچنین از خدمات اجتماعی برخوردار خواهند شد.

در کشور آلمان حملات متعددی به پناهگاه پناهندگان صورت می گیرد چندی پیش کمپ مهاجرین در دوسلدورف آلمان مورد حمله و آتش سوزی قرار گرفت.

 

برای پناهندگان در کشور آلمان 3 نوع محل اقامت وجود دارد.

: مراکز پذیرش اولیه  2:مراکز اقامت جمعی  3:محل اقامت غیر متمرکز.1

پناهجویان در کشور آلمان در 6 ماه اولیه موظف هستند که در مراکز پذیرش اولیه اقامت داشته باشند.

برخی از کشورهای فدرال آلمان مثل بایرن،نیدرزاکسن ونوردراین وستفالن دارای امکانات متعددی برای پذیرش اولیه هستند.

در کشور المان پس از 6 ماه اولیه که پناهندگان باید در مراکز پذیرش اولیه اقامت داشته باشند پس از سپری شدن 6 ماه باید در محل اقامت جمعی ساکن شوند که این مراکز معمولا در همان مرکز پذیرش اولیه می باشد.

بیشتر پناهجویان در کشور آلمان در محل اقامت جمعی زندگی می کنند.

برخی از مراکز پذیرش اولیه در کشور آلمان در نزدیک شهرهای بزرگ واقع شده است مثل برلین،مونیخ،دورتموند و برخی دیگر در شهرستان های کوچک و برخی دیگر از این مراکز در نقاط دور شهرستان ها قرار دارند.

این مقاله متعلق به موسسه مهاجرتی MIE می باشد. موسسه مهاجرتی MIE این امکان را دارد که راههای مهاجرت به صورت قانونی را برای شما هموطنان عزیز ارایه دهد و پرونده های مهاجرتی و قانونی شما را به انجام برساند.

درخواست پناهندگی به کشور آلمان در سالهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

پناهجویان در کشور آلمان برای زندگی بین 16 ایالت تقسیم می شوند ودر تمام ایالت ها در کمپ های پناهندگی زندگی می کنند.

متقاضیان دریافت پناهندگی در کشور آلمان باید موقع ورود به کشور درخواست پناهندگی خود را در اداره کنترل مرزی ویا اداره پلیس به ثبت برسانند پس از ثبت پناهندگی فرد به یکی از کمپ های پناهندگی منتقل می شود و بعد درمورد پناهجویان تصمیم می گیرند که به کدام ایالت منتقل شوند.

وقتی پناهندگان به کمپ های پناهندگی منتقل شدند از آنها توسط پلیس عکس واثر انگشت گرفته می شود تا مشخص شود که این افراد در کشور اروپایی دیگری درخواست پناهندگی کرده اند یا خیر.

کمپ های پناهندگی در کشور آلمان دارای ساختمان های بزرگ،ایستگاه پلیس،پزشک،سالن غذاخوری وسالن های خواب با  ظرفیت بسیار زیاد می باشد.

در کشور آلمان کارکنان اداره مهاجرت و پناهندگان آلمان از پناهجویان سوالاتی را می پرسند که برای چه چیزی کشور خود را ترک کرده اند و بعد ازین پرسش وپاسخ ها از پناهجویان تصمیم می گیرند که برای فرد پناهنده پرونده پناهندگی صادر کنند یا خیر.

در حال حاضر کشور آلمان بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا پناهنده می پذیرد. بیشتر پناهندگان از کشورهای ایران،ترکیه،افغانستان،سوریه وعراق ذمی باشند.

معمولا راه ورود پناهندگان به کشورهای اروپایی از مسیر یونان و ایتالیا می باشد.

اداره فدرال مهاجرین کشور آلمان اعلام کرده است که انتظار دارد 300000پناهنده وارد کشور آلمان شود. در سال گذشته 1.1 میلیون پناهنده وارد کشور آلمان شده است.

مراحل اخذ پذیرش توسط قانون پناهندگی برای پناهجویان اداره می شود.

در کشور آلمان پس از درخواست پناهندگی به پناهجویان یک گواهی نامه اجازه اقامت در جمهوری فدرال آلمان در طول روند پناهندگی داده می شود.

در کشور آلمان افرادی که درخواست پناهندگی داده و اجازه اقامت موقت  در کشور آلمان را دارند می توانند از بیمه های اجتماعی برخوردار شوند.

در کشور آلمان افرادی که گواهی نامه اجازه موقت کشور آلمان را دریافت کرده اند ممکن است پس از گذشت چند سال درخواست پناهندگیشان رد شود که در این صورت باید فورا کشور را ترک کنند.

در  رابطه با هزینه زندگی در کشور المان بهتر است بگوییم که هزینه زندگی در کشورها متفاوت می باشد و بستگی به سطح زندگی افراد دارد ولی درکل می توان گفت که هزینه زندگی در کشور آلمان در سطح مناسبی قرار دارد.

در نهایت می توان گفت که کشورهای اتحادیه اروپا به ویژه کشور آلمان شرایط نامناسبی را برای پناهندگان در نظر گرفته اند و پناهندگان در شرایط سختی به سر می برند.البته این نکته را هم باید در نظر داشت که ورود غیرقانونی به اروپا تضمین قبولی پناهندگی نخواهد بود و ورود قانونی به اروپا دلیلی بر رد شدن پرونده پناهندگی نخواهد بود.هنوز بسیاری از متقاضیان پناهندگی درک درستی از قوانین پناهندگی و جنبه های مهاجرتی آن ندارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه مهاجرت به صورت قانونی کسب نمایید.

منابع:

 

www.wsj.com

www.theguardian.com/germany

www.bmi.bund.de

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *