پناهندگی در کشور اتریش

پناهندگی در کشور اتریش یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. اما چه اطلاعاتی از پناهندگی در کشور اتریش دارید؟ آیا از سخت ها و مشکلات پناهندگی در کشور اتریش  اطلاع دارید؟ آیا به راه های مهاجرت جایگزین پناهندگی در کشور اتریش فکر کرده اید؟

شرایط پناهندگی در کشور اتریش چیست؟ برای پناهندگی در کشور اتریش باید به کجا مراجعه کنیم؟ ایا سیستم حمایتی برای پناهندگان اتریشی وجود دارد؟ یکی از مسائل و مشکلاتی که جوامع بشری تقریبا از بدو تاسیس تا زمان فعلی همواره با آن مواجه بوده است مساله پناهندگی و حمایت بین المللی از افراد پناهنده است. با خواندن مقاله زیر از تمامی اطلاعات پناهندگی در کشور اتریش آگاهی پیدا کنید و راهکار مناسب خود را برای مهاجرت انتخاب کنید.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد. 

پناهندگی در کشور اتریش به عنوان یکی از ویژگی های حیات بین المللی عموما با یک مکان و یک محل جغرافیایی ملازم است و از جمله دلایلش ناآرامی و بحران های منطقه ای و جهانی است که تاکنون میلیون ها نفر را وادار به ترک دیار خود کرده است و از سوی دیگر شکاف فزاینده سطح توسعه اقتصادی و اجتماعی در میان کشورها و نقض اصول استانداردهای رفتار دولت ها با اجتماع تحت نظر خود از جمله دلایل ایجاد معضل پناهندگی است. به بیان دیگر وضعیت افراد پناهنده به صورتی بوده است که از یک طرف به دلیل خطراتی که متوجه جسم، جان و آزادی آنها بوده، مجبور به ترک وطن خود و پناه گرفتن در کشور دیگر شده و رسما با عملا حمایت دولت متبوع خود را از دست داده و از طرف دیگر بدلیل نامشخص بودن وضعیت خود در کشور پذیرنده محروم از حمایت مناسب و مقتضی دولت یا نهاد بین المللی دیگر بودند.

شرایط زندگی اسفناک و مصائب و مشکلات فراوانی که این افراد با آن مواجه بوده اند، باعث گردید تا از همان زمان تاسیس جامعه ملل و با تلاش برخی نهادهای بشردوستانه، موضوع حمایت بین المللی از افراد پناهنده و پناهجو در دستور کار جامعه بین المللی و نهادهای بین الملی مرتبط با این قضیه از جمله جامعه ملل قرار گیرد، به گونه ای که در طول دوران فعالیت آن اقدامی را در این زمینه به عمل آورد. (این مقاله با عنوان پناهندگی در کشور اتریش متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

مراکز پذیرش اولیه ی درخواست کنندگان پناهندگی:

1.ادارهی امور خارجیان و پناهندگی، در شرق  تریسکیرخن

2. اداره امور خارجیان و پناهندگی، در غرب قریه تالهام

  1. ادارهی امور خارجیان و پناهندگی، در فرود گاه شویخات

در هرسه مرکز پناهنده پذیر یک دفتری از پولیس وجود دارد که مسئول اولین بازجویی یک پناهنده است

برای پناهندگی  در اتریش  ابتدائا  اثر انگشت پناهجو را در کشورهای قبلی دیگر جستجو میکنند سپس اطلاعات فردی و دلیل امدن به اتریش از شما پرسیده خواهد شد و سپس از شما عکسی گرفته خواهد شد و در صورت یافتن اثر انگشت طبق موافقتنامه ی دوبلن، از پذیرفتن وی خودداری میکنندو به کشورهای قبلی فرستاده می شوید  در صورت عدم تمایل به بازگست به کشور قبل میتوان از مشاوران حقوقی استفاده کرد. (این مقاله با عنوان پناهندگی در کشور اتریش متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

بعد شما یک کارت قرمز داده خواهد شد که تا چند روز ارتباط دارد. تا زمانی که شما این کارت قرمز را دارید فقط در محدوده معینی که از طرف پلیس به شما توضیح داده میشود، حق رفت و امد و اقامت داریدودر صورت رفت و امد امکان جریمه نقدی وجود دارد و در صورتی که فرد در کشور دیگر اثر انگشت داشته باشد، کارت سبزصادر میشود.

محدوده زمانی

آژانس فدرال مهاجرت و پناهندگی(BFA) دپارتمانی تخصصی در وزارت داخله است که به امور پناهندگان رسیدگی میکند. از سال 2014 به بعد وظایف آژانس به رسیدگی به حقوق اتباع بیگانه هم گسترش یافت.

مطابق با قانون مراحل اداری عمومی (AVG) تصمیمات باید ظرف شش ماه پس از آنکه درخواست پناهندگی تسلیم شد گرفته شود.پس از 20 روز کاری، آژانس فدرال پناهندگی و مهاجرت موظف است تا تصمیم بگیرد که آیا مایل به رد درخواست پناهندگی به دلیل مسئولیت دیگر کشورهای عضو تحت قانون دوبلین به عنوان یک درخواست نارواست یا اینکه درخواست را به هر دلیل دیگری رد کند. اگر هیچگونه مشکل رئیه ای در جریان درخواست ناهندگی تا 20 روز رخ ندهد، درخواست پناهندگی در پروسه ی قانونی قرار گرفته و پذیرفته شده است. (این مقاله با عنوان پناهندگی در کشور اتریش متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

در 31 دسامبر 2-13، 915 درخواست پناهندگی به مدت بیش از یک سال در صف انتظار قرار گرفتند در حالی که 77 تای آنها حتی بیشتر منتظر ماندند مثلا حدود 5 سال.

طبق تجربه ی این سازمان، پناهندگان معمولا بیش از 6 ماه منتظر قرار مصاحبه می مانند. چند سال پیش بسیار طبیعی بود که پناهنده باید تا چند سال منتظر وقت مصاحبه میماند اما اکنون بیشتر موارد در کمتر از یک سال مورد رسیدگی و تصمیم گیری قرار میگیرند.

مصاحبه شخصی

همگی درخواست کنندگان ناهندگی باید یک بار مصاحبه شوند. پناهجویان پس از ارائه ی درخواستشان تحت بازجویی سرویس امنیت ملی قرار میگیرند. اینگونه بازجویی با هدف تایید و تصدیق هویت و مسیر سفر پناهجو انجام میگیرد.اینگونه بازجویی ها نباید با هدف معینی که ناشی از محتویات درخواستی که ارائه شده باشد. در واقع اظهارات پناهنده در این بازجویی با افزایش قابل اعتماد بودن وی در ارتباط است و البته با توجه به این واقعیت که این بازجویی توسط پلیس طرح ریزی شده است نه کسی که مسئول اتخاذ تصمیم در مورد سرنوشت پناهجو است.(این مقاله با عنوان پناهندگی در کشور اتریش متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

پناهجویان باید در جریان مصاحبه با شخص قابل اعتمادشان همراهی شوند. کودکانی که در در حضور معرف قانونی خود نیستند نباید مورد مصاحبه قرار گیرند.

اگر پناهجو بیم شکنجه ی جنسی در جریان مصاحبه را دارد میتواند درخواست کند که مصاحبه کننده همجنس وی باشد.و مسئولین باید این توان را داشته باشند که این موضوع را اثبات کنند.

در صورتهای زیر درخواست پناهندگی شخص رد می شود:

1 شخص از یک کشور جهان سومی امن بیاید.

2 شخص قبلا به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس پناهنه شده باشد.

3 کشور دیگری مسئول درخواست وی تحت قانون دوبلین

 

جهت کمک به افراد پناهده موسساتی توسط مراکز مذهبی و ساکنان اتریش وجود دارد به طور مثال موسسه (Volkshilfe) را میتوان نام برد

مطابق امار اعلام شده در سال 2015 نوده هزار در خواست پناهندگی اتریش ثبت شده است که نشانده افزایش سه برابری درخواست پناهندگی در یک سال اخیر می باشد در سالهای گذشته کشور اتریش بیشترین مقدار پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا را داراست البته تعداد پناهجویان در قیاس با المان و سوئد پایین تر است. با توجه به روند افزایشی دولت مردان با تصویب قوانین جدید و شرایط خاص سعی در کنترل این موضوع داشته اند.به طوری که اعلام کرد فقط پناهجویانی را می‌پذیرد که قصد اقامت در کشور اتریش را دارند و به افراد اجازه عبور نمیدهد. در این مقاله سعی شده اطلاعاتی مختصر در باب پناهندگی در اتریش عنوان شود هرچند که به خوبی میدانیم که پناهندگی غالبا همراه با مشکلاتی است شما میتوانید از روشهای خیلی بهتری برای اقامت اقدام بفرمایید.موسسه مشاوره ای  MIE با چندین سال تجربه و موسسات همکار در سطح کشور در انتخاب بهترین روش برای مهاجرت یاری خواهد رساند.(این مقاله با عنوان پناهندگی در کشور اتریش متعلق به موسسه مشاوره ای  MIE می باشد.)

منابع:

https://www.asylumineurope.org/reports/country/AUSTRIA/statistics

https://www.caritas-linz.at

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *