پناهندگی در کشور مجارستان

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی در کشور مجارستان راه مناسبی است؟آیا از جزئیات پناهندگی در کشور مجارستان آگاهی دارید؟ آیا در فکر پناهندگی هستید؟ آیا شرایط پناهندگی در کشور مجارستان را می دانید؟ آیا کشور مجارستان را برای پناهندگی انتخاب کرده اید؟ آیا پناهندگی در کشور مجارستان از حمایت برخوردار می باشند؟چه کسانی در کشور مجارستان می توانند پناهنده بشنود؟ آیا پناهندگی در کشور مجارستان از شرایط رفاهی و اقتصادی برخوردارند؟ دیدگاه مردم کشور مجارستان درباره پناهندگان چگونه است؟ خطرات پناهندگی در کشور مجارستان چیست؟ آیا با پناهندگی در کشور مجارستان می توان اقامت دائم گرفت؟ برای یافتن پاسخ تمامی این سوالات می توانید به سایت موسسه مشاوره ای MIE مراجعه کنید. آدرس سایت موسسه مشاوره ای  MIE می باشد.

کشور اروپایی مرکزی با 10 میلیون پناهنده، به تازگی به یکی از نقاط ورودی اصلی به اتحادیه اروپا برای پناهجویان تبدیل شده و این بدون شک یک چالش جدی است.هیچ بحران مهاجرتی در مجارستان وجود ندارد مجارستان با 1.5 درصد مهاجر از کل جمعیت کشوریکی از پایین ترین نرخ را در جهان دارد. در ماه های اخیر، بیش از 80% پناهجویانی که به کشور مجارستان رسیده اند از شرایط و بحران جهانی فرار کرده اند:

سوریه، افغانستان و عراق و 20 درصد باقیمانده از کشورهایی مانند پاکستان، سومالی، اریتره و ایران ، کشورهای با سوابق حقوق بشر ضعیف و سطح بالایی از خشونت. با وجود برچسب زنی به عنوان مهاجران اقتصادی، سوری، عراقی ها، افغان ها، سومالی، و پناهندگان دیگر دولت مجارستان تعهد قانونی برای حفاظت از آن ها را دارد.

سیستم پناهندگی مجارستان در حال حاضر دقیقترین و سریع ترین آنهایی است که در اروپا بوده هر سال 2014،به تنها 9% از متقاضیان پناهندگی اعطا کرد. زمانی که بیش از 40% از آن ها از کشورهایی مانند سوریه و افغانستان آمده بودند. این پایین ترین نرخ در کل اتحادیه اروپاست. که به طور متوسط 45% از درخواست ها تصویب شد.

مجارستان یکی از معدود کشورهای عضو اتحادیه اروپا که اولین بار به بازداشت پناهجویان به شمار زیاد اقدام کرد. و حتی کسانی که در مراکز پذیرش باز به سر می برند، فاقد خدمات پشتیبانی عمومی هستند، و شرایط بهداشتی اغلب غیر قابل قبول است. تعداد مهاجران که به دنبال پناهندگی در مجارستان به صورت تصاعدی افزایش یافته است. اینتعداد از حدود 4000 نفر در سال 2012 به بیش از 170،000 تا ماه سپتامبر سال2013افزایش یافته است. اکثر قریب به اتفاق پناهجویان به سمت غرب فرار می کنند. مجارستان به تازگی قوانین پناهندگی خود را با قصد تنها نگه داشتن مردم به دنبال حمایت بین المللی از مجارستان اصلاح شده کرده است.

باید درخواست پناهندگی در اسرع وقت ارائه شود، از طریق تماس با اداره مهاجرت و یا پلیس (Rendőrség)، اگر شما در زندان هستند، در مرز و یا در فرودگاه هستید. اگر در مجارستان با مدارک جعلی وارد شدید، باید فورا این ذکر شود، و در صورت امکان اسناد واقعی خود را نشان دهید در غیر این صورت این می تواند مشکلات بعدی را در روند پناهندگی شما ایجاد کند. اگر شما می از  افسر درخواست پناهندگی که شما را درک نمی کنند می ترسید ، به وضوح کلمه “MENEKÜLT” (پناهندگان) را می گویید  و یا “MENEDÉK” (پناهندگی) در و یک درخواست با امضا به زبان خودتان می دهید. شما با یک افسر مهاجرت، معمولا در عرض چند روز پس از ورود خود مصاحبه می کنید. ازشما در مورد اطلاعات شخصی خود سوال خواهد شد، و در مورد دلایل اینکه چرا شما درخواست حمایت آمد کردید.(این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد)

درخواست شما رد می شود اگر:

اگر در حال حاضر به عنوان یک پناهنده توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا توسط کشور دیگری به رسمیت شناخته شده اید ، و این وضعیت همچنان معتبر است و شما می توانید به این کشوربروید.

– روند پناهندگی قبلی شما در مجارستان رد شده است .

– شما به  “کشور امن ثالث” قبل از آمدن به مجارستان سفر کرده باشید  و به شما یک فرصت برای حفاظت کافی وجود دارد،

– یک “کشور امن ثالث” درخواست استرداد خود را (به عنوان مثال اگر شما یک جرم را مرتکب شده وجود دارد)، داده باشد

– دلایل خود را برای پناهندگی به وضوح بی ربط گفته باشید (برای مثال تنها ادعای شما این است که قادر به پیدا کردن یک شغل در کشور خود نیستید)

هزینه

اگر اولین بار روند پناهندگی خود را در مجارستان طی می کنید ، شما از تمام هزینه رویه دادگاه، از جمله هزینه تفسیر معاف است.

روند پناهندگی

ضرب الاجل

روند پناهندگی در 60 روز انجام خواهد شد. در این زمان مصاحبه شخصی خود را بگنجانید. چند گام می تواند این مدت را طولانی تر کند .اگر روند پناهندگی در فرودگاه اعمال شده، به شما خواهد شد. این روش در هشت روز انجام خواهد شد.

 در روند پناهندگی تصمیمات زیر ممکن است گرفته شود:

–          اعطا پناهندگی؛

–          اعطا حمایت تکمیلی؛

–          اعطا “اقامت ” وضعیت را قادر می سازد پناهجو به موقت در مجارستان بماند.

–          برنامه به طور کامل رد کرد؛

–  ختم

اگر شما با تصمیم مقامات پناهندگی اختلاف نظر داشته باشید، شما ممکن است یک درخواست برای بررسی دادگاه به مرجع رسیدگی پناهندگی ارسال کنید. با تجدید نظر دادگاه می توانید آن را تغییر دهید، یا می توانید آن ها را  به بازنگری در برنامه الزام کنید.

در ژانویه 2014 سیستم حمایت های، که به طرح های کمک های متعدد تقسیم می شد، توسط یک سیستم واحد برای هدایت و توجه بیشتر به حقوق و تعهدات پناهنده طرح ریزی شد.

ترویج ادغام اجتماعی پناهندگان و افراد حفاظت شده توسط اداره مهاجرت و ملیت در همکاری با سرویس حمایت از خانواده صالح در طول اقامت از پناهنده یا فرد محافظت (از 1 ژانویه 2014) تضمین شده است.

شما می توانید برای تکمیل اطلاعات خود با موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *