پناهندگی سنگاپور

پناهندگی سنگاپور و بررسی آن

 • پناهندگی سنگاپور و مقدمه ای بر آن

 • پناهندگی سنگاپور و شرایط عمومی

 • پناهندگی سنگاپور و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

 • پناهندگی سنگاپور و خطرات آن

 • پناهندگی سنگاپور و مراحل آن

 • پناهندگی سنگاپور و کیس های پناهندگی

 • پناهندگی سنگاپور و روش های جایگزین

 • پناهندگی سنگاپور و سخن پایانی

پناهندگی سنگاپور

پناهندگی سنگاپور و مقدمه ای بر آن

پناهندگی سنگاپور، مراحل و خطرات پناهندگی در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچ فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و این راه را پیشنهاد نمی کند. آیا کشور سنگاپور پناهنده می پذیرد؟ خطرات پناهندگی چیست؟ ما در این مقاله سعی داریم به سوالات شما در خصوص پناهندگی سنگاپور، خطرات، مراحل و روش های جایگزین پناهندگی سنگاپور بپردازیم. پس از مطالعه این مقاله در صورتی که شرایط اقدام از طریق راه های جایگزین پناهندگی را دارید می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سنگاپور
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی سنگاپور

پناهندگی سنگاپور و شرایط عمومی

جمهوری سنگاپور در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. پایتخت آن شهر سنگاپور است. کشور سنگاپور بسیار مدرن و ثروتمند است. جمهوری سنگاپور از سال ۱۸۲۴ تا ۱۹۶۳ میلادی مستعمره بریتانیا بود. کشور سنگاپور با ۷۲۲ کیلومتر مربع مساحت کمی کوچکتر از شهر تهران است. در سنگاپور بیشتر فصول سال هوا گرم و مرطوب است. کشور سنگاپور ۵ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت دارد. در زمینه پناهندگی سنگاپور کشوری است که رابطه خوبی با پناهندگان ندارد و پناهندگان در این کشور وضعیت مناسبی، از لحاظ امنیت برخوردار نیستند و حتی مورد آزار قرار می گیرند تا حدی که بسیاری از پناهندگان یا این کشور را ترک می‌کنند یا اعتصاب غذا و در نهایت نیز اقدام به خودکشی می کنند.

اقامت سنگاپور
سنگاپور

پناهندگی سنگاپور و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

کمیسیون پناهندگان ۱۹۵۱ ژنو، قانونی را وضع نموده که بر اساس آن و با تصویب ۱۴۵ کشور اصطلاح پناهنده را تعریف و حقوق و حد و مرز افراد آواره را تعیین می نماید. از دولت‌های کشورهای عضو نیز ،تعهدات قانونی برای اجرای آن گرفته است. طبق کنوانسیون ژنو پناهنده نباید به کشوری که در معرض تهدید و آزار جدی قرار دارد برگردانده شود و طبق کنوانسیون ژنو پناهنده به کسی اطلاق می شود که به موجب ترس از تهدید، آزار، شکنجه، خطر مرگ، به واسطه عقاید دینی، سیاسی، عضویت در فرقه های خاص، مسائل قومی، نژادی و فرهنگی از کشور خود به کشور دیگری پناه می‌برد و آزادی و زندگی وی تحت خطر است. به موجب این کنوانسیون شخص با چنین مشخصه باید به اولین کشور امنی که رسید اعلام پناهندگی نماید و آن کشور در صورت عضویت در کنوانسیون ژنو مکلف به نگهداری و تعیین تکلیف و اعطای حق زندگی و حمایت شخص است در صورتی که کشور پناه برنده عضو کنوانسیون ژنو نباشد، موظف است تا ضمن تعیین تکلیف پناهنده از وی نگهداری نموده و به وی پناه دهد.

پناهندگی سنگاپور و خطرات آن

وارد شدن در راه پناهندگی خطرات بسیار زیادی دارد. برای پناهندگی در هر کشوری افراد ناچار به عبور از مرز ها به صورت قاچاق هستند و همین متوسل شدن به افرادیکه کارشان قاچاق انسان است، بسیار خطرناک است و ریسک بزرگی را در بر دارد. علاوه بر این‌ها خطرات مسیر راه نیز به آن اضافه می شود. حتما تا به حال به کرات در خبرها شنیده اید که قایق‌های حامل پناهندگان در دریا واژگون شده و عده زیادی از پناهندگان جانشان را از دست دادند. راه های آبی پرخطر، راه های کوهستانی و صعب العبور، خطرات پناهندگی را دو چندان می‌کند، علاوه بر اینها کشور سنگاپور در زمینه پناهندگی سابقه خوبی ندارد. پناهندگی سنگاپور در وضعیت بسیار بدی قرار دارد دولت سنگاپور هیچگونه امتیاز و مزایا و محل اسکان مناسبی را نیز برای پناهندگان در نظرنمی گیرد و این به مشکلات پناهندگی سنگاپور می افزاید.

ویزای سنگاپور

پناهندگی سنگاپور و مراحل آن

پناهندگی سنگاپور

کشور سنگاپور عضو کنوانسیون ژنو نیست و متاسفانه پناهندگان در سنگاپور با درهای بسته روبرو می شوند. سنگاپور از سرمایه‌گذاران خارجی گردشگران  و متخصصین استقبال می نماید. اما با وجود موقعیت اقتصادی بسیار مناسب متاسفانه پناهجو نمی پذیرد و سرنوشت پناهندگان در سنگاپور یا  به بازداشت شدن توسط ماموران و یا تبعید ختم می شود. پناهندگان در سنگاپور بازداشت می‌شوند و در زندان نگهداری می‌شوند بنابراین مراحلی برای پناهندگی وجود ندارد، چرا که سنگاپور پناهنده نمی پذیرد. جمهوری سنگاپور دلایل مختلفی را برای نپذیرفتن پناهندگان اعلام می‌نماید. پیش از پرداختن به علت عدم قبول پناهندگی سنگاپور به این نکته اشاره می کنیم که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده و هر گونه کپی کردن از این مقاله به هر نحوی شرعا حرام است و پیگرد قانونی دارد. علت اصلی این که دولت سنگاپور پناهنده نمی پذیرد مساحت کم و کوچک بودن این کشور است. اما با وجود فعالیت های پیشرفته در زمینه زیرساخت های زمین‌ها در سنگاپور و احیای زمین، سنگاپور توانایی حمایت و جای دادن پناهندگان را ندارد. یکی دیگر از دلایل عدم پذیرش پناهنده در سنگاپور اختلافات داخلی بین دولتمردان سنگاپور است.

خرید ملک در سنگاپور

پناهندگی سنگاپور و کیس های پناهندگی

کیس پناهندگی موضوعی است که شخص به موجب آن به کشور مقصد پناه میبرد. کیس های مختلفی در زمینه پناهندگی وجود دارد. در بالاتر نیز اشاره نمودیم، پناهنده کسی است که به موجب ترس از آزار و شکنجه، تهدید جانی، جنگ، عقاید مذهبی، اختلافات قومی،  نژادی و یا تمایلات خاص جنسی و همچنین عضویت در گروه خاص مذهبی در کشور خود امنیت ندارد. حال کیس های پناهندگی به چند بخش تقسیم می‌شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • کیس های اجتماعی

  افرادی که به موجب نداشتن آزادی در زندگی اجتماعی روزمره با مشکل مواجه هستند و یا به موجب گرایشات خاص جنسی از سوی جامعه طرد و مورد آزار و اذیت قرار می گیرند جزو این دسته از کیس ها قرار دارند.

 • کیس سیاسی

  افرادی که به موجب مخالفت و داشتن نظری متفاوت نسبت به سیاست‌های کشور خود مورد آزار و زندان و شکنجه قرار می‌گیرند در این دسته از کیس ها قرار دارند.

 • کیس قومی و نژادی

  به طور مثال در بسیاری از شهرهای کشور خودمان به دلیل تعصبات قومی و نژادی، قتل هایی اتفاق می افتد. افرادی که به موجب اختلافات قومی و نژادی مورد آزار و اذیت و تهدید جانی قرار دارند در این دسته از کیس ها قرار می گیرند.

 • کیس مذهبی

  افرادی که به موجب داشتن دینی خاص که در کشورشان مورد قبول و تایید نیست مورد آزار قرار می گیرند و از حقوق اجتماعی محروم می شوند در این دسته قرار می گیرند.

 • کیس جنگی

  در این نوع کیس افراد از ترس کشته شدن در کشور خود به موجب جنگ به کشور دیگری پناه می‌برند مانند شرایط فعلی مردم سوریه.

پناهندگی سنگاپور و روش های جایگزین

همیشه راه های بهتری برای مهاجرت و جایگزینی پناهندگی وجود دارد. اکثر افراد شرایط مهاجرت از طریق قانونی و اصولی را دارند. چرا که راههای قانونی زیادی برای مهاجرت افراد ثروتمند، افراد متوسط و افراد کم درآمد وجود دارد. راه هایی از قبیل تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج و یا تولد در کشورهای مورد نظر.  اما اکثر افراد متقاضی مهاجرت از شرایط خود برای مهاجرت قانونی آگاهی کافی ندارند و به همین خاطر اقدام به پناهندگی می‌کنند. در ادامه به بررسی راه‌های جایگزین پناهندگی سنگاپور می پردازیم:

 • مهاجرت کاری به سنگاپور

  برای مهاجرت به سنگاپور از طریق کار، داشتن دعوتنامه کاری الزامی است. در ابتدا شما باید از طریق سایت های کاریابی سنگاپور شغل و کارفرمای مورد نظر خود را پیدا نموده و نامه پیشنهاد کاری دریافت نمایید و برای ویزای کاری اقدام کنید. شخصی که در سنگاپور پنج سال مداوم کار کند و مالیات پرداخت نماید، می تواند برای اقامت دائم اقدام کند و سپس بعد از ۴ سال زندگی در سنگاپور پس از دریافت اقامت دائم که جمعا  پس از گذشت نه سال می تواند برای تابعیت اقدام کند. اما نکته این است که دولت سنگاپور ترجیح می‌دهد که نیروهای داخلی را استخدام نماید.

   نمودار نرخ بیکاری در سنگاپور

 • مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

  متقاضیان می توانند در سنگاپور، در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا  تحصیل نمایند. دانشگاه های سنگاپور در رده بندی رتبه جهانی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند اما باید در نظر داشت که تحصیل در دانشگاه های سنگاپور سبب اخذ تابعیت نمی شود و در صورتی که شخص پس از تحصیل کار پیدا نموده و کار کند می تواند پس از ۵ سال  اقامت دائم و در ادامه تابعیت دریافت کند.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  سنگاپور از سرمایه گذاران خارجی با آغوش باز استقبال می کند سرمایه گذاری های مختلفی در سنگاپور وجود دارد که منجر به دریافت اقامت در این کشور می شود.

 • مهاجرت از طریق ازدواج

   ازدواج با یک شخص سنگاپوری منجر به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت می شود. اما اثبات ازدواج خیلی مهم است و این که شخص بتواند از طریق سابقه رابطه اعم از تماس‌های مکرر، عکس های مشترک، سفر شخص مقابل به کشورش و از این دست ثابت نمایند که ازدواج صوری نیست و رسمی است پس ازسه تا 5 سال زندگی مشترک می تواند برای دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت اقدام نماید.

 • مهاجرت از طریق تولد

  در قانون مهاجرت از طریق تولد کشورها از اصل خون و یا خاک تبعیت می کنند. اصل خاک به این صورت است که هر نوزادی فارغ از اینکه پدر و مادرش چه تابعیتی دارند در خاک کشور دیگری به دنیا بیاید تابعیت آن کشور را به دست می‌آورد. اما در اصل خون حتما باید یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشد تا نوزاد نیز تابعیت آن کشور را به دست آورد. کشور سنگاپور نیز از اصل خون تبعیت می کند و چنانچه نوزادی در خاک سنگاپور متولد شود و یکی از والدینش تبعه کشور سنگاپور باشد، می تواند تابعیت کشور سنگاپور را به دست آورد. اما کودکی که از پدر و مادری نا معلوم متولد شود و بی  باشد و در کشور سنگاپور متولد می‌شود نیز تابعیت سنگاپور را اخذ می‌کند.

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی سنگاپور و سخن پایانی

پناهندگی سنگاپور ،مطالب مرتبط با پناهندگی، مشکلات و خطرات پناهندگی و راههای جایگزین در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که ذکر کردیم، پناهندگی سنگاپور امکانپذیر نمی باشد و پناهندگان در سنگاپور یا مجبور به ترک خاک هستند و یا باید در زندان های سنگاپور زندگی نمایند. افرادی که به دنبال پناهندگی هستند اکثرا از راههای جایگزین اطلاع ندارند و همچنین نمی دانند که اکثریت افرادی که برای پناهندگی اقدام می کنند، شرایط مناسب برای مهاجرت از طرق قانونی و درست را دارند. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان در زمینه پناهندگی فعالیتی نداشته و این راه را به هیچ شخصی پیشنهاد نمی کند. با توجه به مطالب این مقاله و وجود راههای بسیار مناسب جایگزین در صورتیکه تمایل دارید شرایط خود را در رابطه با راههای قانونی مهاجرت بررسی نمایید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمودهو مشاوره رایگان دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *