کارآفرینی در انگلستان

کارآفرینی در انگلستان و بررسی شرایط کار در این کشور

 • کارآفرینی در انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی کارآفرینی در انگلستان
 • اخذ اقامت با کارآفرینی در انگلستان
 • استانداردهای سرمایه گذاری کارآفرینی در انگلستان

 • شاخص های اقتصادی تأثیرگذار کارآفرینی در انگلستان (مالیات و ... )
 • انواع کارآفرینی در انگلستان
 • هزینه های موردنیاز کارآفرینی در انگلستان
 • نقاط مثبت ثبت کارآفرینی در انگلستان
 • وکیل کارآفرینی در انگلستان و خدمات مؤسسهMIE
 • مراحل کارآفرینی در انگلستان
 • طرح تجاری (بیزینس پلن) برای کارآفرینی در انگلستان
 • نکات مهم و نهایی کارآفرینی در انگلستان
 • سخن پایانی
کارآفرینی در انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کارآفرینی در انگلستان و مقدمه ای بر آن

کارآفرینی در انگلستان، شرایط اخذ اقامت از این طریق و سرمایه گذاری در انگلستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. کارآفرینی در انگلستان چگونه است؟ آیا با کارآفرینی در انگلستان می توان اقامت این کشور را کسب نمود؟ امیدواریم این مقاله که توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش، نوشته شده است، به  سئوالات و ابهامات ذهنی شما پاسخ دهد و اطلاعاتی در باب کارآفرینی در کشور انگلستان و مهاجرت از این طریق را، خدمت شما عزیزان ارائه نماید. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کارآفرینی در انگلستان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کارآفرینی در انگلستان

شرایط عمومی کارآفرینی در انگلستان

انگلستان یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر است و پایتخت آن شهر لندن می باشد. مساحت این کشور ۱۳۰۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر بوده‌است. زبان رسمی این کشور انگلیسی سلطنتی و واحد پول رسمی پوند است. اقامت و کار آفرینی در انگلستان می تواند به دلیل سطح کیفیت بالای زندگی و نرخ بیکاری پایین در این کشور یک انتخاب هوشمندانه و سود آور برای متقاضیان باشد. انواع ویزا های انگلستان با شناسه tier   شناخته می شوند که برای سرمایه گذاری و یا کارآفرینی tier1  نام دارد. این نوع ویزا به طور مستقیم از سوی دولت انگلستان ارائه نمی شود و شرط دریافت این ویزا این است که فرد متقاضی فارغ التحصیل کشور انگلستان باشد و یک طرح تجاری مبتکرانه و خلاقانه ارائه  نماید. این طرح تجاری در صورتی مورد تایید قرار می گیرد که مشخص شود که این طرح رو به رشد است و به عنوان یک طرح تجاری موفق شناخته شود. کارآفرینی در انگلستان به دو صورت start up (کارآفرینی نو آورانه) و innovator (طرح مبتکرانه) قابل انجام است. در صورتی که فرد متقاضی خارج از اتحادیه اروپا باشد نیاز است که یکسری ملزومات را رعایت نماید. در ادامه به بررسی کامل این موضوعات خواهیم پرداخت.

پرچم انگلیس
ویزای کار انگلستان

اخذ اقامت با کارآفرینی در انگلستان

 • روش کارآفرینی نو آورانه (start up)

  در روش کارآفرینی نو آورانه (start up)  فرد متقاضی طرح و پلن تجاری خود را ارائه می دهد و بعد از تایید دولت یک ویزای ۲ ساله به فرد متقاضی داده می شود که این ویزا قابل تمدید نیست و در صورتی که طرح موفق و رو به رشد باشد می تواند ویزای خود را به ویزای tier1 تبدیل کند و بعد از اینکه ۵ سال در خاک کشور انگلستان حضور داشته باشد می تواند اقامت دائم خود را دریافت نماید. در این روش حداقل ۳ ماه برای بررسی درخواست و تایید طرح تجاری فرد زمان نیاز است.

 • روش طرح مبتکرانه (innovator)

  در روش طرح مبتکرانه (innovator)   یک ویزای ۳ ساله به متقاضی ارائه می شود که این ویزا بدون محدودیت قابل تمدید است و فرد می تواند این ویزا را هر چند بار که نیاز داشته باشد تمدید نماید. در این روش هم مانند روش قبلی زمانی که فرد ۵ سال را در خاک انگلستان حضور داشته باشد می تواند اقامت دائم خود را دریافت نماید. در این روش هم حداقل ۳ ماه برای بررسی درخواست و تایید طرح فرد زمان نیاز است.

استانداردهای سرمایه گذاری  کارآفرینی در انگلستان

یکی از مهم ترین عوامل برای انتقال سرمایه به کشور های دیگر تعیین استاندارد سرمایه گذاری در آن کشور می باشد، میزان مصادره اموال برای اتباع خارجی  یکی از مهم ترین فاکتور های تعیین کننده است. این مورد از مهمترین دغدغه های سرمایه گذاران در کشور های خارجی است. هر قدر که میزان مصادره اموال برای اتباع خارجی هر کشور نرخ بالا تری داشته باشد، امکان شکست در سرمایه گذاری و یا کارآفرینی وجود دارد و ممکن است دولت اموال اشخاص خارجی را به نفع تبعه کشور مقصد و یا به نفع دولت مصادره کند. در این بخش نموداری ضمیمه شده است تا میزان مصادره اموال اتباع خارجی برای موضوع کارآفرینی در انگلستان بررسی شود.

نرخ مصادره اموال انگلستان

همانگونه که ملاحضه فرمودید، میزان مصادره اموال افراد خارجی در کشور انگلستان به پایین ترین نرخ ممکن تعیین شده است. همچنین روابط خوب سیاسی و اقتصادی دولت ایران و کشور انگلستان موجب شده است تا بسیاری از سرمایه داران و سرمایه گذاران ، کشور انگلستان را انتخاب نمایند. یکی دیگر از مهم ترین عواملی که در زمان انتقال سرمایه برای کارآفرینی در انگلستان نیاز است که به آن توجه نمود سیستم قضایی این کشور می باشد  که میزان سلامت و فساد در سیستم قضایی باید مورد بررسی قرار گیرد.

کارآفرینی در انگلستان

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار کارآفرینی در انگلستان (مالیات و … )

همواره برای اشخاصی که قصد کارآفرینی در انگلستان و سرمایه گذاری در این کشور را دارند آگاهی از شاخص های اقتصادی تاثیر گذار این کشور راهی برای شناخت آینده سرمایه گذاری و کارآفرینی خود در این کشور است. بی شک میزان مالیات و تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی می بایست مورد مطالعه متقاضیان کارآفرینی در این کشور باشد. هر چقدر که تولید ناخالص داخلی رشد اقتصادی بیشتر و  نرخ بیکاری و نرخ تورم یک کشور کمتر باشد نشان دهنده اوضاع اقتصادی مطلوب آن کشور است. جهت کسب اطلاعات پیرامون نرخ بیکاری در انگلستان را در نمودار زیر می توانید مشاهده کنید که در سال های اخیر بسیار کم بوده است :

ویزای کار انگلستان

همچنین جهت آگاهی عزیزانی که قصد کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور انگلستان را  دارند نمودار نرخ تورم این کشور را که فقط 2 درصد است  جهت مطالعه و اطمینان  شما آورده شده است :

زندگی در انگلستان

انواع کارآفرینی در انگلستان

همانطور که به اختصار گفته شد اگر می خواهید کارآفرینی در انگلستان داشته باشید ، می توانید برای ویزای طرح مبتکرانه یا ویزای نوآورانه اقدام نمایید. هرکدام از این روش ها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد:

 • Start up (نوآورانه)

   افرادی می توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند که یک ایده نوآورانه و جدید داشته باشند و بخواهند تجارتی جدید را در کشور انگلستان راه اندازی کنند. یکی از ملزومات اجرای این طرح این است که این طرح و ایده باید توسط یک نهاد مورد تایید دولت انگلستان مورد ارزیابی قرار گیرد و بعد از آن نامه تاییدیه برای متقاضی ارسال می گردد.

 • حداقل سن ۱۸ سال است.
 • دانش زبان انگلیسی
 • پشتوانه مالی کافی برای ایده و طرح ارائه شده
ثبت شرکت در انگلستان
 • Innovator

  طرح مبتکرانه برای اینکه متقاضی بتواند یک طرح تجاری موفق ارائه نماید باید یک ایده جدید ارائه نماید و این بدین معنی است فرد نمی تواند به یک شرکت آماده بپیوندد و یا سرمایه گذاری کند و باید ایده ای ارائه نماید که پتانسیل رشد را در کشور انگلستان دارد. برای انجام دادن این موضوع مبلغ ۵۰۰۰۰ پوند انگلستان به عنوان سرمایه ابتدایی نیاز است. این ایده قبل از اجرایی شدن باید توسط یک نهاد مورد تایید از طرف دولت انگلستان ابتدا بررسی و بعد تایید شود که در صورتی که بتواند اجرایی گردد نامه تاییدیه برای متقاضی ارسال می گردد.

 • حداقل سن ۱۸ سال است.
 • دانش زبان انگلیسی
 • پشتوانه مالی کافی برای ایده و طرح ارائه شده معادل ۵۰۰۰۰ پوند
ثبت شرکت در انگلستان

هزینه های موردنیاز کارآفرینی در انگلستان

هزینه های مورد نیاز برای کارآفرینی در انگلستان به محل استقرار فرد متقاضی مرتبط می باشد.

کارآفرینی در انگلستان

نقاط مثبت کارآفرینی در انگلستان

یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین مواردی که برای یک سرمایه گذاری و یا کارآفرینی باید مد نظر داشت امنیت سرمایه در کشور مقصد است. اقتصاد با ثبات و رو به رشد اصلی ترین عامل برای انتقال سرمایه و کارآفرینی در انگلستان است. در نهایت امر، ثبات سیاسی این کشور ، سطح کیفی زندگی و امنیت عمومی در سطح بسیار بالا قرار دارد و تمامی این عوامل که ذکر شد می توانند دلایل بسیار محکمی برای انتقال سرمایه باشد. اگر بخواهیم این موارد را به صورت فهرست وار و طبقه بندی شده ذکر نماییم عبارتند از:

 • ثبات سیاسی بالا و سیستم قضایی مورد اطمینان

 • کیفیت بالای زندگی و امنیت عمومی بالا در سطح جامعه

 • مدیریت عمومی کارآمد

 • ارتباط خوب و موثر بین کارگر و کارفرما

 • امنیت بالا برای سرمایه

 • نرخ مالیات مناسب

پس در این بخش می توان گفت که کارآفرینی در انگلستان می تواند بسیار کارآمد و مفید واقع شود.

وکیل کارآفرینی در انگلستان و خدمات مؤسسهMIE

کارآفرینی در انگلستان علمی تخصصی است که هر فردی که متقاضی این روش می باشد باید با وکیل آشنا به امور اقدام نماید. مقاله حاضر توسط تیم کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و کپی از آن به هر نحو شرعاً حرام می باشد. موسسه حقوقی ملکپور با داشتن بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در امور مهاجرت با بهره گیری از علم روز دنیا و وکلای متخصص خدمات و مشاوره های تخصصی خود را در عرصه بین المللی و امور مربوط به کارآفرینی در کشور انگلستان و باقی کشور ها برای موکلین خود ارائه می دهد.

کارآفرینی در انگلستان

مراحل کارآفرینی در انگلستان

برای کارآفرینی در انگلستان افراد علاوه بر اینکه می بایست تمکن مالی لازم را برای این کار آفرینی داشته باشند می بایست یکسری ویژگی های دیگر را برای واجد شرایط شدن برای انجام این کار داشته باشند. جهت کارآفرینی در انگلستان فرد می بایست حداقل مبلغ۵۰ هزار پوند را در این کشور سرمایه گذاری نماید و اگر که شخص سابقه تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس انگلستان را داشته باشد این مبلغ سرمایه گذاری و کارآفرینی می تواند حداقل مبلغ 50 هزار پوند باشد. دیگر شرایطی که فرد متقاضی کار آفرینی در انگلستان داشته  باشد به شرح ذیل است:

 • مبلغ مورد نیاز برای کارآفرینی می بایست 3 ماه در حساب بانکی فرد باشد

 • دانش زبان انگلیسی برای سرمایه گذاری 50 هزار پوندی ( افرادی که سابقه تحصیل در انگلستان را دارند نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند )

 • متقاضی حداقل 18 سال داشته باشد.

 • متقاضی می بایست هزینه های زندگی در انگلستان را برای خود و خانواده اش داشته باشد

 • ارائه نقشه تجاری با بیزینس پلن

 • کسب امتیازات مورد نیاز ( 95 امتیاز ) در جدول امتیازات متقاضیان کار آفرینی در انگلستان

طرح تجاری (بیزینس پلن) برای کارآفرینی در انگلستان

طرح تجاری برای کارآفرینی در انگلستان باید توجیه اقتصادی و نوآوری داشته باشد. این روش به این صورت می باشد که فرد متقاضی باید طرح تجاری خود را به سازمان مربوطه ارائه نماید و پس از تایید طرح و دریافت نامه کتبی در باب تایید طرح می توان برای دریافت ویزا اقدام نمود. این طرح اقتصادی در حالتی مورد تایید قرار می گیرد که طرح تجاری ارائه شده برای دولت و فرد مفید تشخیص داده شود و مبتکرانه باشد.

کارآفرینی در انگلستان

نکات مهم و نهایی کارآفرینی در انگلستان

از نکات مهم دریافت ویزای استارت آپ این است که شما می توانید اعضای خانواده خود را به همراه خود بیاورید. همچنین قابلیت تغییر این نوع ویزا به ویزاهای دیگر می باشد. همچنین در این نوع ویزا می توان در نوع دیگری از مشاغل در کشور انگلستان استفاده کرد؛ دقیقا به همان کیفیت شغل خودتان. اما از این طریق نمیتوانید کمک هزینه عمومی کشور را دریافت کنید. برای عناوین شغلی پزشکی و دندان پزشکی نمیتوانید کار و یا حتی تمرین کنید. همچنین در عناوین شغلی ورزشی مثل سرمربی وزرشی هر نوع حرفه ای نمیتوانید مشغول شوید. نکته مهم دیگر این است که با توجه به این نوع ویزا نمیتوانید درخواست اقامت دائم و یا پاسپورت این کشور را داشته باشید. بزرگترین تفاوت ویزای استارت آپ و ویزای خلاقانه این است که در ویزای خلاقانه نمیتوانید شغلی خارج از حرفه خود داشته باشید.

کارآفرینی در انگلستان
خدید ملک در انگلستان
پاسپورت انگلستان
سخن پایانی

کارآفرینی در انگلستان ، راه های دریافت اقامت و تابعیت از طریق کارآفرینی در انگلستان در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اگر در خصوص نحوه اقدام و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان سوالی برای شما پیش آمد، می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه حقوقی ملک پور، از مشاوره رایگان تلفنی استفاده کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید. همچنین در پایان این بخش در قسمت ثبت دیدگاه، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا افراد صاحب علم بدان پاسخ دهند. در قسمت پرسش و پاسخ همگانی سایت نیز می توانید عمده سوالات ذهنی خود را مطرح نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *