کارآفرینی در دانمارک

 • کارآفرینی در دانمارک و شرایط عمومی آن
 • کارآفرینی در دانمارک و اجازه کار
 • کارآفرینی در دانمارک و بیزنس پلن (ایده تجاری )
 • کارآفرینی در دانمارک وثبت شرکت در دانمارک
 • کارآفرینی در دانمارک و مدت زمان انجام
 • کارآفرینی در دانمارک و میزان مالیات
 • کارآفرینی در دانمارک واخذ ویزای کار در دانمارک
 • کارآفرینی در دانمارک و اخذ و.یزای همراه
 • کارآفرینی در دانمارک و نکات مهم
 • کارآفرینی در دانمارک و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • کارآفرینی در دانمارک و سخن پایانی
کارآفرینی در دانمارک

کارآفرینی در دانمارک و مقدمه ای برآن

کارآفرینی در دانمارک و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در دانمارک و شرایط کارآفرینی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. مراحل انجام کارآفرینی در کشور دانمارک چیست؟ مدارک لازم برای کارآفرینی چیست؟ آیا کارآفرینی سبب اخذ اقامت دائم و تابعیت در دانمارک می شود؟ کارآفرینی در دانمارک یکی از راه های مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت دانمارک میباشد. اگر به دنبال اخذ اقامت در دانمارک هستید ما در این مقاله شمارا با طرق مختلف آن و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در دانمارک آشنا میکنیم . امروزه افراد بسیاری به دنبال کارآفرینی در کشورهای اروپایی میباشند که از این طریق به اقامت در کشور مورد نظر دست پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید. همچنین پس از مطالعه مقاله در صورت وجود سوال می توانید سوالات خود را در قسمت سوالات همگانی سایت مطرح نموده و پاسخ آن را به صورت رایگان دریافت نمایید.

کارآفرینی در دانمارک وشرایط عمومی آن

دانمارک یک کشور اروپایی است که در شمال اروپا قرار دارد و جمیعتی بالغ بر 5.5 میلیون نفر دارد.زبان کشور دانمارک، دانمارکی میباشد و واحد پول کشور دانمارک کرون است.پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ میباشد.دانمارک به عنوان قلب کهن امپراطوری وایکینگ ها و یکی از جواهرات قاره ی اروپا محسوب میشود.در سال 2016 کشور دانمارک شاد ترین کشور دنیا شناخته شد.دانمارک راضی ترین نیروی کار در دنیا را دارا می باشد اختلاف درآمد مردم در دانمارک بسیار کم است ورتبه اول درجهان رادر این زمینه به خود اختصاص داده است.همچنین از نظر درآمد سرانه رتبه هفتم جهانی را به خود اختصاص داده است.دانمارک کشوری با کم ترین فساد اداری است ودارای اقتصادی قوی میباشد.به دلیل این مزایا در کشور دانمارک سالانه افراد زیادی متقاضی کارآفرینی دردانمارک واخذ اقامت دانمارک از طریق کارآفرینی میباشند.براساس شاخص جهانی کارآفرینی در دانمارک براساس راه اندازی کسب و کار جدید،جذب فن آوری،نوآوری محصول و سرمایه ی انسانی  در سال 2017 رتبه پنجم جهانی و رتبه دوم اروپا را به خود اختصاص داد.ودر میان 137 کشوررکن کار آفرینی رتبه 14 را دارا میباشد.

دانمارک فرایند کار آفرینی و ایجاد کسب و کار را در محیط تجاری انعطاف پذیر،شفاف و ایمن درچهار روش ایجاد کرده است.

ایجاد محیط کارآفرینی بسیار گسترده

ایجاد جامعه کارآفرینی در سطح بالای اعتماد که سبب میشود ارتباط برقرار کردن و اشتراک گذاشتن تجربیات با همه آسان شود.

با توجه به سیستم آموزشی  معتبر حضور افراد با استعداد و رو به رشد در سطح بین المللی در جامعه کارآفرینی در دانمارک رو به افزایش است

دسترسی سریع به فضای سرمایه گذاری و ایجاد همکاری در میان سرمایه گذاران

بنابراین شما برای کارآفرینی در دانمارک باید یه کار نوآورانه و پیشرفته راه اندازی کنید. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است و هر گونه کپی برداری و استفاده از این مقاله بدون ذکر منبع شرعا حرام است و پیگرد قانونی دارد. ابتدا برای کار آفرینی در دانمارک باید مجوز دریافت کنید.شهروندان اروپایی و سوئیسی برای کارآفرینی در دانمارک نیازمند مجوز کسب و کار نمیباشند.اما افرادی که عضو اتحادیه اروپا نمیباشند برای کارآفرینی در دانمارک نیازمند مجوز هستندکه باید از اداره کسب و کار در دانمارک این مجوز را کسب کنند.دریافت مجوز کسب و کار براساس نمره بندی 1تا 5 میباشد که فرد حداقل نمره 3 را باید کسب کند.برای دریافت نمره 3 مجوز کار در دانمارک شماباید نشان دهید که توانایی کارآفرینی در دانمارک را دارید،کسب و کار شما نوآورانه میباشدوطرح شما برای ورود به بازار جذابیت کافی را دارد.مجوز کسب و کار شما در اداره کار به مدت 6 هفته بررسی میشود البته امکان دارد زمان بیشتری هم طول بکشد پس از بررسی های انجام شده اگر مجوز کسب و کار واقامت شما تایید شود باید مدارکی را ارائه دهید مبنی بر اینکه شما توانایی پرداخت مالیات به مدت یک سال را در کشور دانمارک را دارید.بنابراین با دریافت مجوز کار آفرینی در دانمارک شما شانس زندگی در یک کشور پیشرفته اروپایی با زیر ساخت های قوی اقتصادی را به دست می آورید.اما این را هم باید گفت نرخ مالیات در کشور کانادا بالا میباشد اما از آنجایی که مالیات در دانمارک برای رفاه حال شهروندان این کشور میباشد و دولت مالیات دریافتی را به خوبی برای رفاه حال مردم مصرف میکند ملت دانمارک این مالیات را با رضایت پرداخت میکنند که همین امر سبب شده است جزو شادترین کشورهای دنیا شناخته شود.

کارآفرینی در دانمارک و اجازه کار

اولین و مهمترین موضوع در بحث کارآفرینی در دانمارک کسب مجوز کسب و کار است. شهروندان شمال اروپا، سوییس و اتحادیه اروپا برای ایجاد یک شغل در دانمارک نیازی به دریافت مجوز ندارند اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای ایجاد کسب و کار نیاز به مجوز دارند. برای دریافت مجوز کسب و کار باید به اداره ثبت اختراعات و استخدام بین المللی دانمارک مراجعه نمایید. افرادی که به هر طریقی اعم از تحصیلی، یا به عنوان همراه در دانمارک اقامت دارند نیز باید مجوز کسب نمایند.

کارآفرینی در دانمارک و بیزنس پلن (ایده تجاری )

برای کارآفرینی در دانمارک نیاز به ایده تجاری دارید. برای این منظور باید طرح کارآفرینی خود را با جزییات شرح دهید و یک طرح بنویسید. کسب و کارهای موفق از دل ایده های خوب بوجود می آید بنابراین فرقی ندارد که طرح شما چقدر کوچک یا بزرگ باید بلکه خوب و مفید بودن ایده از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ایجاد کسب و کار جدید تحقیق نمایید و با دیدی باز و اشراف کامل اقدام به شروع کسب و کار نمایید.  راه اندازی کسب و کار نو آورانه با پتانسیل رشد مورد پذیرش است اما کسب و کارهایی مانند رستوران، شرکت های مشاوره ای، مغازه های خرده فروشی و شرکت های صادرات و واردات معمولا رد می شوند. موسسه حقوقی ملک پور برای نوشتن و طراحی بیزنس پلن با همکاری وکلای مجرب بین المللی آماده ارائه طرح های تجاری امتحان شده و زود بازده به متقاضیان عزیز می باشد.

ثبت شرکت در دانمارک
سرمایه گذاری در دانمارک
مهاجرت به دانمارک

کارآفرینی در دانمارک و ثبت شرکت در دانمارک

یکی از راه های کارآفرینی در دانمارک ثبت شرکت در این کشور میباشد . برای ثبت شرکت در دانمارک باید به این نکته توجه داشته باشید که شما باید شرکت شخصی خود را ثبت کنید و در مالکیت آن  خود شما سهیم باشید. انواع مختلفی شرکت برای ایجاد کار آفرینی در دانمارک وجود دارد از جمله:

 • شرکت با مسئولیت محدود در دانمارک

  این شرکت درابتدای سال 2014 توسط دولت دانمارک طراحی شد که تمامی شرایط یک شرکت خصوصی در دانمارک را دارا می باشدبا این تفاوت که نیاز به سرمایه گذاری بسیار ندارد.در عوض میتوانید این شرکت را تنها با یک  کرون  آغاز کرده و مبلغ 670 کرون را برای ثبت نام پرداخت کنید و سپس با سرمایه گذاری 50 هزارکرون آن را به یک  شرکت وسیع با نیروی کار زیاد تبدیل کنید.این نوع شرکت میتواند یک پل عالی برای اجرای ایده شما باشد.و این اجازه را به شما میدهد که یک کار بدون ریسک را در یک شرکت نامحدود ایجاد کنید.

 • شرکت خصوصی در دانمارک

  شرکت خصوصی در دانمارک یک شرکت با کسب و کار یک نفره میباشد بنابراین این را باید در نظر بگیرید که تنها مالک این شرکت خود شما هستید.بنابراین قانون کسب و کار شما یک وجهی میباشد بدین معنی که شما مسئولیت هر نوع بدهی و تعهداتی که کسب و کار ممکن است دارا باشد را متحمل میشوید.به این دلیل است که این شرکت ها را شرکت های با مسئولیت نامحدود می نامند.شما میتوانید این نوع شرکت ها بدون سرمایه گذاری پولی به طور کلی بدون سرمایه گذاری سهامی ایجاد کنید با این حال به یاد داشته باشید که سرمایه لازم باید در تمامی مراحل وجود داشته باشد تا بتوانید کسب و کار خود را انجام دهید و بدهی های خود را پرداخت کنید.برای ثبت نام این نوع شرکت شما نیازمند پرداخت پولی نمیباشید.

 • شرکت سهامی عام در دانمارک

  شرکت سهامی عام دارای یک یا چند صاحب میباشد.که هر کدام از این صاحبان در حیطه ی کاری خود مسئول میباشند.این نوع شرکت حداقل سه عضو باید داشته باشد که شامل هیئت مدیره؛هیئت اجرا و هیئت نظارت میباشد.برای ثبت این نوع شرکت باید  مبلغ 500 هزار کرون به صورت نقد ودارایی غیر نقد سرمایه گذاری کنید.اگر شرکت شما شامل چند سهام دار میباشد برای  ایجاد توافقنامه سهامداری شما حتما نیازمند یک وکیل میباشید که این موضوع بسته به وکیل انتخابی شما با کم ترین هزینه میتواند انجام شود.ثبت نام برای ثبت این نوع شرکت نیازمند پرداخت 670 کرون میباشد.

  مدارک لازم برای ثبت شرکت در دانمارک:

  مدارک تحصیلی

  کپی از تمام صفحات گذرنامه در صورت وجود همراه کپی تمام صفحات گذرنامه همراهان

  آدرس محل سکونت فرد در کشور مبدا

  مدارک شغلی که نشان دهد فرد تجربه ی کافی در زمینه تجارت مورد نظررا دارد

کارآفرینی در دانمارک و مدت زمان انجام

طرح کسب و کار معمولا توسط هیئت مدیره اداره کار و ثبت اختراعات دانمارک مورد ارزیابی قرار می گیرد. و پروسه بررسی معمولا 6 هفته به طول می انجامد. ممکن است در برخی موارد بیشتر از 6 هفته نیز زمان بر باشد. پس از دریافت نتیجه، در صورتی که مثبت باشد متقاضی باید برای ثبت و راه اندازی تجارت خود در دانمارک اقدام نماید و برای این منظور باید به آژانس بین المللی کار و تجارت دانمارک مراجعه نماید و این پروسه نیز از زمان ارسال درخواست تا دریافت پاسخ  4 هفته به طول می انجامد. در صورت رد درخواست و طرح کارآفرینی، متقاضی می تواند مجددا طرح خود را بهبود بخشیده و با کمی تغییر در ساختار ان را ارائه نماید و یا اعتراض نموده و منتظر نتیجه تجدید نظر بماند.

کارآفرینی در دانمارک و میزان مالیات

در دانمارک قوانین زیادی برای مالیات وجود دارد. مالیات در دانمارک برای برنامه بازنشستگی، مشارکت در حقوق افراد کم بضاعت و حقوق شهروندی و امنیت اجتماعی مورد استفاده قرار میگیرد.

میزان مالیات شرکت ها در دانمارک به میزان ثابت 25% است. گزارش مالی شرکت ها باید به صورت سالانه ثبت گردد و تا 3 ماه پس از پایان سال مالی مهلت تسلیم گزارش مالیاتی است. سال مالی در دانمارک بین اول ژانویه تا 31 مارچ است.

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده تحت عنوان MOMS در دانمارک شناخته می شود. نرخ مالیات ارزش افزوده نیز در دانمارک 25% است.

کارآفرینی در دانمارک واخذ ویزای کار در دانمارک

در بسیاری از کشورها شما ازطریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در آن کشور میتوانید به اخذ اقامت آن کشور دست پیدا کنید. کشور دانمارک جزو این کشورها میباشد بنابراین شما با ایجاد کارآفرینی در دانمارک میتوانیدبه اخذ اقامت و پاسپورت کشور دانمارک دست پیدا کنید. البته به غیر از ویزای کار شما از طرق دیگر مانند تحصیل ، ازدواج و … میتوانید به اخذ ویزای دانمارک دست پیدا کنید . برای اخذ ویزای کارآفرینی امتیازاتی مانند : مدرک تحصیلی ، مدرک زبان ، سن و سابقه کار حائز اهمیت میباشد . شما پس از ایجاد کارآفرینی در دانمارک و اخذ ویزای دانمارک 5 ماه فرصت دارید که به کشور دانمارک وارد شوید بعد از ورود به کشور دانمارک باید مراحل معرفی خود را طی کنید تا به صورت رسمی مورد معرفی این کشور قرار بگیرید . سپس میتوانید برای مهاجرت همراهان خود اقدام کنید. در پایان دوره یک ساله فرد متقاضی میتواند یک سال دیگر ویزای خود را تمدید کند این روند سه سال طول میکشد که در طول این سه سال فرد باید بتواند مالیات و بیمه را پرداخت کند که بعد از طی کردن این مراحل به شخص یک اقامت موقت 4 ساله داده میشود که پس از آن فرد اقامت دائم دانمارک از طریق کارآفرینی در دانمارک را دریافت میکند.

کارآفرینی در دانمارک و اخذ ویزای همراه

در پروسه کارآفرینی در دانمارک پس از طی مراحل اولیه و تایید طرح شخص می تواند برای خود و خانواده درخواست ویزای دانمارک نماید. در کارآفرینی دانمارک خانواده ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ) می توانند به طور همزمان با متقاضی وارد خاک دانمارک شده و اقامت این کشور را دریافت نمایند.

کارآفرینی در دانمارک و نکات مهم

 • داشتن طرح نوآورانه و خلاق با سود دهی
 • ثبت نام در اداره کار دانمارک برای ارزیابی و بررسی طرح
 • مدارک لازم برای اثبات دارایی کافی برای اجرای طرح
 • دریافت CVR که همان شماره شناسایی شرکت است و برای انجام امور مالیاتی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • دریافت اجازه کار از دانمارک

کارآفرینی در دانمارک و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

همانطور که در بالاتر اشاره نمودیم کارآفرینی در دانمارک نیاز به یک طرح خلاق و نوآورانه همراه با گزارش کامل از رشد و پیشرفت حرفه در یک سال و جزییات حرفه مورد نظر است. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امور حقوق بین الملل و ثبت شرکت و ارائه طرح های تجاری با همکاری وکلای مجرب ایرانی و بین المللی، می تواند در زمینه مشاوره و ارائه طرح تجاری مناسب و قابل قبول به شما یاری رساند. همچنین تهیه و مشاهده ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می تواند به متقاضیان مهاجرت کمک شایانی نموده و چون چراغی پر فروغ روشنگر راه مهاجرت باشد و شما را به سوی مسیر درست مهاجرت هدایت نماید.

کلام آخر

کارآفرینی در دانمارک و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در دانمارک را برای شما در این مقاله شرح دادیم. که شما عزیزان بتوانید با انتخاب درست به اخذ ویزای کشور دانمارک دست پیدا کنید. همان طور که بیان کردیم شما از طریق کارآفرینی در دانمارک میتوانید به اخذ اقامت دانمارک دست پیدا کنید.همچنین شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این باره و طرق مختلف مهاجرت با همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE در اتریش تماس حاصل فرمایید و مشاوره لازم در این زمینه ها را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *