کارآفرینی در روسیه

کارآفرینی در روسیه را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم و در مورد چگونگی و شرایط کارآفرینی در روسیه اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان این راه می گذاریم که پاره ای از موارد برای اشخاصی که تمایل دارند کارآفرینی در روسیه را دنبال کنند و به دنبال کسب آن هستند آشکار و شفاف گردد. این مقاله در باب کارآفرینی در روسیه ، مقدار سرمایه مورد نیاز برای کارآفرینی در روسیه، و همچنین اطلاعات کلی در باب کارآفرینی در روسیه برای خارجیانی که از خارج از روسیه اقدام می کنند نگاشته شده است تا مطالب به صورت جامع در یک مقاله در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد همچنین برای تکمیل اطلاعات خود در مورد کارآفرینی در روسیه این امکان را دارید که با مشاورین برتر و وکلای با تجربه موسسه مشاوره ای MIE در زمینه حقوق بین الملل تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگانی که در اختیار شما قرار می دهند بهره مند شوید.

چشم انداز کسب و کار در روسیه در دهه های گذشته کاملا تغییر نموده است و در حال حاضر بیشتر اتباع خارجی شروع به کارآفرینی در روسیه کرده اند و به دنبال فرصت های جدید برای رشد و همچنین فضای جدید برای توسعه ایده های خود هستند. کارآفرینان خارجی در روسیه تجارب خود را از طریق RTBH در اختیار دیگران می گذارند. قبل از اواسط سال 2000 باور بر این بود که فقط شرکت های بین المللی کشورهای توسعه یافته این امکان را دارند که در روسیه کارآفرینی کنند در صورتی که اکنون این گونه نمی باشد و با توجه به اطلاعاتی که سال 2005 اداره مالیات فدرال روسیه ارائه نموده است  کمتر از 15 درصد بیزینس های کوچک توسط شهروندان خارجی بوده است نه از کشورهای مشترک المنافع که در آن زمان در حال توسعه بخش بازار تجارت خود بودند. با توجه به اطلاعات FTS ماه می در سال 2013 در حدود 25 هزار اتباع خارجی به عنوان مالک تنها اجازه کار دریافت نمودند در کنار شهروندان کشورهای مستقل مشترک المنافع با حساب 60 درصد از اخذ این مجوز به طور مثال در مسکو و سن پطرزبورگ می توان نانوا از کشور فرانسه، رستوران از کشور ژاپن و همچنین صاحب یک بوتیک مد از ایتالیا پردا کرد. در سه، چهار سال اخیر دولت روسیه با اصلاح قانون خود در جهت بهبود شرایط کارآفرینی در روسیه و تسهیل این امر برای خارجیان بسیار تلاش نموده است.

از مهم ترین شرایط برای مهیا ساختن کارآفرینی و اخذ مجوز ملک تنها(کارآفرین) در روسیه تهیه مدارک و ارائه کلیه مدارک مورد نیاز به دولت فدرال است. مدارک ذیل بایستی به دولتد فدرال روسیه ارائه شود:

ترجمه محضری و قانونی پاسپورت یک شهروند خارجی( غیر از ملیت روسی)

ارائه کارت اقامت موقت و یا موقت دائم متقاضی در روسیه

دریافت رسید تایید پرداخت 800 روبل به دولت روسیه.

یک نکته بسیار مهم برای کار و کارآفرینی در روسیه که اشخاص باید بدانند این است که بایستی ویزا و اجازه اقامت کشور مربوطه را دریافت کنند. با توجه به تحقیقات اشخاصی که به عنوان Sole Proprietor اقدام نموده اند رضایت بیشتری دارند نسبت به اشخاصی که از طریق نهاد مهاجرتی دیگر مانند رجیستر شرکت با مسئولیت محدود اقدام کرده اند زیرا برای شرکت با مسئولیت محدود هم اسناد بیشتری نیاز دارد و همچنین مالیت بیشتری را شامل می شود. برای ثبت نام یک نهاد قانونی توصیه می شود که حتما با شرکت های روسی که خدمات مهاجرتی در این باب در اختیار خارجیان قرار می دهند مشورت کرده که هزینه مشاوره با این دفاتر 5 هزار روبل می باشد. میزان سرمایه مورد نیاز برای شروع یک بیزینس و به عبارتی کارآفرینی در روسیه به نوع فعالیت، حرفه و بیزینسی که شخص در نظر دارد راه اندازی کند بستگی دارد ولی به طور کل برای هر راه اندازی بیزینسی حداقل 20 هزار یورو مورد نیاز است خصوصا اگر شخص از کشور مبداء ساپورت مالی ندارد با سرمایه کمتر از 20 هزار یورو به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برای این کار شخص ابتدا باید شرایط زندگیش مشخص شود و در کشور روسیه به عبارتی شرایط مستقر شدن داشته باشد بایستی امکانات رفاهی برای خود مهیا سازد و پیگر آن باشد همچنین یک آپارتمان اجاره کند که این آپارتمان هم می تواند در مسکو و یا هر کدام از شهرهای روسیه باشد که هزینه آن متغیر می باشد به طور مثال هزینه اجاره یک آپارتمان مبله در خارج از مسکو در حدود 10 هزار روبل می باشد و هر ماه 310 دلار و همچنین در مسکو حداقل هزینه اجاره منزل 25 هزار روبل و هر ماه 775 دلار می باشد که البته این نرخ ها که از تحقیقات به دست آمده است قابل تغییر است.

قابل ذکر است برای اینکه بیزینس شخص رشد داشته باشد نیاز می باشد تاجر و به عبارتی کارآفرین بایستی زبان روسی را بداند که بتواند با مردم همان کشور به زبان خودشان صحبت کند و ارتباط داشته باشد، این نکته ذکر شده بسیار در امر رشد بیزینس دخیل است. نکته دیگری که بسیار مهم است این می باشد که شخص قبل از اینکه بیزینس خود را راه اندازی نماید باید حتما بیزینس پلن کامل و دقیقی رو آماده کرده باشد و طرح و برنامه ریزی فعالیت خود را به طور کامل تدوین کرده باشد.

تفاوت اصلی بین LLC و SP در روند و پروسه رجیستر شدن بیزینس می باشد، به طور مثال به منظور اخذ مجوز مالک تنها شخص بیستی مبلغ 800 روبل عوارض دولتی پرداخت کند ولی برای ثبت نام جهت LLC سرمایه مجار حداقل 10 هزار روبل مورد نیاز است و همچنین بایستی منشور و اساس نامه شرکت نیاز نوشته شود. ثبت نام SP  برای خارجیان تنها پس از دریافت اجاره کار با حق کار در روسیه و همچنین ارائه یک آدرس منزل در روسیه ممکن خواهد بود.

در مورد کارآفرینی در روسیه ، حداقل هزینه و سرمایه مورد نیاز برای کارآفرینی در روسیه، چگونگی رشد و توسعه بیزینس شخص در روسیه و انواع رجیستر کردن شرکت در جهت کارآفرینی در روسیه اطلاعات جمع آوری شده را در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان این راه قرار دادیم چنانچه در راستای گردآوری تحقیقات خود مطالب نگاشته شده کافی نبوده است این امکان را دارید با مشاورین برجسته و وکلای با تجربه موسسه مشاوره ای  MIE تماس بگیرید و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهند بهره مند شوید همچنین این امکان را دارید که در جهت تکمیل اطلاعات خود به سایت هایی که در انتهای مقاله ذکر شده رفته و از اطلاعات موجود در آن سایت ها استفاده کنید.

 

https://waytorussia.net/business/legal-status.html

https://rbth.com/business/2013/07/23/how_to_start_a_small_business_in_russia_28325.html

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *