کارآفرینی در مجارستان

کارآفرینی در مجارستان و بررسی شرایط کارآفرینی در این کشور

 • کارآفرینی در مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی کارآفرینی در مجارستان
 • کارآفرینی در مجارستان و اخذ اقامت
 • کارآفرینی در مجارستان و شرایط آن

 • استانداردهای سرمایه گذاری تاثیر گذار کارآفرینی در مجارستان
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار کارآفرینی در مجارستان
 • کارآفرینی در مجارستان و انواع آن
 • هزینه های مورد نیاز کارآفرینی در مجارستان
 • نقاط مثبت کارآفرینی در مجارستان
 • وکیل کارآفرینی در مجارستان و خدمات موسسه MIE
 • مراحل کارآفرینی در مجارستان
 • طرح تجاری برای کارآفرینی در مجارستان
 • نکات مهم و نهایی کارآفرینی در مجارستان
 • سخن پایانی
کارآفرینی در مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کارآفرینی در مجارستان و مقدمه ای بر آن

کارآفرینی در مجارستان، اخذ اقامت و مزایای کارآفرینی  در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. در ادامه به بررسی کارآفرینی و تمامی مسائل مربوط به کارآفرینی در مجارستان می پردازیم. آیا اخذ اقامت از روش کارآفرینی در مجارستان امکانپذیر است؟ ثبت شرکت در این کشور به چه صورت است؟ مالیات و نرخ بیکاری در این کشور چند درصد است؟ ممکن است سوالات مختلف نظیر سوالات مطرح شده برای شما پیش بیاید که برای آنها به دنبال پاسخ مناسب باشید. بنابراین در این مقاله سعی شده است به تمامی مسائل مهم و کلیدی مربوط به کارآفرینی در مجارستان اشاره شود. شما عزیزان می توانید علاوه بر مطالعه این مقاله، برای اخذ اطلاعات جامعتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوران مجرب در زمینه مهاجرتی اطلاعات رایگان کسب کنید و همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر در زمینه کشور مجارستان با کلید واژه ملک پور جستجو کرده و تمامی مطالب مربوط به آن را به طور رایگان دریافت نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در مجارستان

شرایط عمومی کارآفرینی در مجارستان

قبل از اینکه به توضیح کامل کارآفرینی در مجارستان بپردازیم باید شناخت کلی از شرایط عمومی این کشور به دست آوریم. کشور مجارستان در اروپای مرکزی قرار داشته و با کشورهای اسلواکی، اتریش، رومانی،صربستان و اسلوونی هم مرز می باشد. این کشوربا جمعیت  حدود ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ دارای مساحت تقریبی ۳۵،۹۲۰ کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی این کشور مجاری بوده و دین اکثر مردم مسیحی می باشد. پایتخت این کشو شهرزیبای بوداپست بزرگترین شهر این کشور می باشد. واحد پول کشور مجارستان فورینت می باشد. کشور مجارستان از لحاظ اقتصادی و امنیتی در رنک بهترین کشورها قرار داشته و می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت باشد. کارآفرینی یکی از روش هایی می باشد که می تواند منجر به اقامت دائم و تابعیت افراد شود. متقاضیان باید برای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی یک ایده خلاقانه ارائه دولت داده و براساس آن کار جدید راه اندازی کنند. برای این کار باید شرکتی را ثبت کرده و خود کارآفرین در آن شرکت مشغول به کار شود و فعالیت شرکت براساس طرح تجاری تایید شده باشد. از این طریق کارآفرینان می توانند اقامت دائم و تابعیت کشور مجارستان را اخذ کنند.

استارت آپ هلند
اطلاعات عمومی مجارستان

کارآفرینی در مجارستان و اخذ اقامت

یکی از روش های ورود به کشور مجارستان از طریق کارآفرینی در مجارستان می باشد. اقامت از طریق کارآفرینی در این کشور به این صورت می باشد که شما یک شرکت تجاری در این کشور ثبت می کنید و از این طریق می توانید اقامت موقت بگیرید. بعد ازاقامت به مدت سه سال شخص می تواند برای اقامت دائم اقدام کند. به دلیل نیازبه زمان و سرمایه کم، این برنامه برای کارآفرینان بسیار جذاب بوده و از طرفداران زیادی برخوردار است ولی در انتهای مقاله جایگزین بهتری برای مجارستان انتخاب شده است. یکی از پیش نیازهای واجد شرایط بودن برای اخذ اقامت موقت از طریق کارآفرینی، ثبت شرکت می باشد. حداقل سرمایه مورد نیازبرای کارآفرینان در مجارستان برای انجام تمام مراحل ثبت شرکت ۵۰،۰۰۰ یورو بوده و پروسه ثبت شرکت در این کشور حدود ۲-۳ هفته کاری می باشد.  ثبت شرکت انواع مختلف دارد که معروفترین آنها در این کشور شرکت با مسئولیت محدود می باشد. دلایلی که شرکت با مسئولیت محدود مورد استقبال بسیاری از افراد در کشور مجارستان می باشد:

 • نیاز به سرمایه اولیه حدود ۱۰،۵۰۰ یورو

 • ثبت شرکت در حدود سه روز کاری

کارآفرینی در مجارستان و شرایط آن

همان گونه که ذکر شد برای کارآفرینی در مجارستان شخص می تواند از طریق ثبت شرکت اقدام کرده و از این طریق اقامت دائم این کشور را اخذ کند. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است وهرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد. یکی از نکات مهمی که کارآفرینان باید مد نظر قرار دهند این است که شخص کارآفرین باید قبل از ثبت شرکت به مجارستان سفر کرده و یک طرح تجاری قوی ارائه دولت این کشور داده و نشان دهد که چرا حضور کارآفرین برای ارائه و انجام این طرح تجاری در کشور مجارستان ضروری است. مسئله مهم دیگر سوددهی طرح تجاری ارائه شده می باشد.  کارآفرین باید ثابت کند که طرح تجاری ارائه شده و سود حاصل از این شرکت سوددهی کافی را خواهد داشت. بعد از گذراندن این مراحل شخص یک اقامت موقت سه ساله میگیرد که این اقامت شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص  می باشد و بعد از سه سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد.

شرایط اخذ اقامت دائم برای کارآفرینان در کشور مجارستان:

 • شرکت ثبت شده و طرح تجاری آنها سوددهی کافی را داشته و خواهد داشت.

 • دارای سوء پیشینه کیفری نباشد.

 • تسلط کامل به زبان کشور مجارستان داشته باشد.

متقاضی بعد از اقامت ۸ ساله در این کشور و داشتن سایرشرایط تابعیت می تواند درخواست پاسپورت دهد.

شرایط اخذ پاسپورت برای کارآفرینان در کشور مجارستان:

 • عدم سوء پیشینه در کشور مجارستان

 • آشنایی به زبان و فرهنگ کامل این کشور

 • داشتن شخصیت اجتماعی خوب

استانداردهای سرمایه گذاری تاثیر گذار کارآفرینی در مجارستان

قبل از هرگونه اقدام باید این نکته را در نظر داشته باشیم که آیا کارآفرینی در مجارستان و ثبت شرکت منجر به سوددهی می شود و افراد می توانند در کسب و کار خود موفق شوند و دانستن این نکته مستلزم این می باشد که افراد در مورد نرخ مصادره اموال در کشور مورد نظر اطلاعات کامل کسب کنند. نرخ مصادره اموال مربوط به ریسک سرمایه گذاری بوده و اطلاعات مربوط به مصادره اموال را در بازه ۱-۷ نشان میدهد. هر چقدر این نرخ به ۱ نزدیک باشد یعنی آن کشور مقصد خوبی برای سرمایه گذاری بوده و اموالشان ریسک مصادره از طرف دولت را ندارد ولی اگر این رقم به ۷ نزدیک باشد به این معنی می باشد که در آن کشور مصادره اموال وجود داشته و سرمایه گذاری سوددهی ندارد.  نمودار ذیل اطلاعات مفید در مورد نرخ مصادره اموال ارائه داده که براساس توضیحات ارائه داده شده مجارستان مقصد خوبی برای کارآفرینی و ثبت شرکت می باشد.

کارآفرینی در مجارستان

یکی دیگر از نکات مهم در کارآفرینی و ثبت شرکت آشنایی با شاخص فساد اداری می باشد. لازم به ذکر است هرچقدر این شاخص به عدد ۱۰۰ نزدیکتر باشد فساد اداری در این کشور کمتر می باشد. براساس اطلاعات ارائه شده در نمودار مربوط، شاخص فساد اداری درمجارستان به عدد ۵۰ نزدیک بوده و این نشاندهنده این است که این کشور مقصد نسبتا خوبی برای کارآفرینی می باشد.

کارآفرینی در مجارستان

با توجه به اطلاعات ارائه شده در نمودارها، کشور مجارستان کشور خوبی برای کارآفرینی و ثبت شرکت بوده ولی اگر بخواهیم نگاهی به کشورهای هم مرز با این کشورکنیم، کشور اتریش با نرخ فساد اداری ۷۶ و نرخ مصادره اموال ۱ جایگزین خوبی برای کشور مجارستان می باشد.

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار کارآفرینی در مجارستان

برخی افراد قصد کارآفرینی در مجارستان را داشته و قبل از اقدام در جستجوی شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در این کشور می باشند. در این قسمت از مقاله  سعی شده است به برخی ازاین شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در کارآفرینی و ثبت شرکت اشاره کنیم.

 • این کشور دارای نرخ بیکاری ۳.۳ درصدی بوده و افراد می توانند برای سرمایه گذاری و کارآفرینی اقدام کنند. نمودار ذیل نشان دهنده این است که از هر ۱۰۰ نفر در کشور مجارستان حداقل ۹۵ نفر مشغول به کار می باشند. بنابراین افرادی که قصد ادامه کار و زندگی در این کشور را دارند می توانند با ارائه یک طرح تجاری قوی و خلاقانه دارای آینده شغلی تضمینی باشند.

نرخ بیکاری مجارستان
 • یکی دیگر از مقوله های مهم در کارآفرینی در مجارستان بحث مالیات در این کشور می باشد. افرادی که قصد ادامه کار و زندگی در کشور دیگری را دارند باید قبل از اقدام از نرخ مالیات این کشور اطلاع کامل پیدا کنند. همانگونه که در نمودار زیر مشخص شده است میزان مالیات اخذ شده در کشور مجارستان ۹ درصد می باشد که در مقایسه با بسیاری از کشورها نرخ معقولانه ای است. برای همین افراد باید قبل از اقدام برای کارآفرینی تحقیق کاملی در مورد نرخ مالیات کرده و از نرخ دقیق اطلاع کامل پیدا کنند.

 • از عوامل تاثیر گذار دیگر در انتخاب کشور مورد نظر برای کارآفرینی نرخ سود بانکی می باشد. افرادی که قصد کارآفرینی و در کل سرمایه گذاری را دارند، باید به درصدهای سود بانکی توجه کنند. نمودار ذیل آمار مربوط به چهار سال اخیر را نشان می دهد. همانطور که در این نمودار نشان داده شده است سود بانکی در کشور مجارستان در سال ۲۰۱۴ حدود ۳٪ بوده ولی این عدد در سال ۲۰۱۸ به ۱٪ کاهش پیدا کرده است.

کارآفرینی در مجارستان

کارآفرینی در مجارستان و انواع آن

کارآفرینی در مجارستان از طریق ثبت شرکت بوده و منجر به اقامت می شود. ثبت شرکت به سه نوع می باشد که هزینه و سرمایه مورد نیاز برای هر کدام متغیر می باشد. بعضی شرکت ها به سرمایه حداقل ۱۰۰۰۰ یورو نیاز دارند ولی برخی شرکت ها به سرمایه اولیه حداقل ۱۰۰،۰۰۰ یورو احتیاج دارند. شرایط هر شرکت متغیر بوده و به سهامداران مختلفی احتیاج دارد. در ذیل به شرایط آنها پرداخته ایم.

 • شرکت با مسئولیت محدود

  هزینه ثبت شرکت برای مسئولیت محدود ۴۰۰۰ یورو بوده ولی سرمایه اولیه حدود ۱۰۵۰۰ یورو می باشد. افراد علاقمند به ثبت این نوع شرکت باید طرح تجاری قوی ارائه دهند تا مورد تایید دولت کشور مجارستان قرار گیرد و می تواند توسط یک سرمایه گذار نیز ثبت شود.

 • شرکت های سهامی

  سرمایه مورد نیاز برای شرکت های سهامی بیشتر از سایر شرکت ها بوده و افراد باید حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو سرمایه اولیه داشته باشند. این شرکت باید دارای یک هیئت ناظر و یک حسابرس باشد و مسئولیت افراد بستگی به میزان سرمایه آنها دارد.

 • شرکت شراکتی عام

  در این نوع شرکت حداقل باید دو سهامدار باشد و در صورت ورشکستگی همه سهامداران مسئول ضرر و زیان می باشند.

هزینه های مورد نیاز کارآفرینی در مجارستان

همانگونه که ذکر شد کارآفرینی در مجارستان از طریق ثبت شرکت امکان پذیر بوده و براساس شرکت هزینه های متفاوت دارد. افرادی که قصد کارآفرینی در این کشور را دارند باید قبل از اقدام اطلاع پیدا کرده وبا شناخت کافی اقدام کنند. ولی هزینه ثبت شرکت برای تمامی شرکت ها حدود  ۴ هزار یورو می باشد. میزان سرمایه اولیه برای شرکت با مسئولیت محدود ۱۰۵۰۰  یورو بوده و برای سایر شرکت ها حداقل ۵۰،۰۰۰ و ۱۰۰،۰۰۰ یورو می باشد. شما عزیزان باید در نظر داشته باشید که هزینه های کارآفرینی در مجارستان فقط شامل این موارد نبوده و افراد باید هزینه های جانبی مثل اجاره شرکت، خرید لوازم مورد نیاز برای شرکت، مالیات، هزینه لازم برای نوشتن طرح تجاری و حق الوکاله را در نظر بگیرند. عزیزان درنظر داشته باشند که هزینه های حق الوکاله براساس پرونده هر شخص متفاوت بوده و در جلسه مشاوره تخصصی بعد از بررسی کامل پرونده موکل توضیح داده می شود.

کارآفرینی در مجارستان

نقاط مثبت کارآفرینی در مجارستان

یکی از موارد مهم در کارآفرینی در مجارستان اشاره به نقاط مثبت و مزیت هایی است که با ثبت شرکت و کارآفرینی از آن بهره مند می شوید. در ذیل سعی شده است به برخی نقاط مثبت کارآفرینی اشاره کنیم.

 • افرادی که اقدام به ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور می کنند می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه بگیرند.

 • افراد علاقمند در کشوری اقدام به سرمایه گذاری می کنند که دارای استانداردهای سرمایه گذاری بالایی است.

 • همانگونه که در نمودارهای بالا نشان داده شد افراد با بهره کم می توانند تقاضای وام کنند.

 • میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه اولیه کم بوده و افراد می توانند به راحتی با مبلغی حدود ۵۰۰۰ یورو شرکتی را ثبت کنند.

 • همسر شخص به عنوان همراه حق کار فول تایم داشته و اگر به زبان این کشور مهارت داشته باشند می توانند تحصیل رایگان داشته باشند.

خرید اوراق قرضه در مجارستان
سرمایه گذاری در مجارستان
خرید ملک در مجارستان

وکیل کارآفرینی در مجارستان و خدمات موسسه MIE

همانگونه که در قسمت های قبلی ذکر شد کارآفرینی در مجارستان از طریق ثبت شرکت امکان پذیر بوده و افراد می توانند از این طریق اقامت بگیرند. موسسه حقوقی ملک پور با ۱۵ سال سابقه آماده ارائه خدمات مشاوره در زمینه کارآفرینی و ثبت شرکت می باشد و شما عزیزان نیز می توانید از این خدمات بهره مند گردید. تیم مشاوره موسسه ما با شناخت کامل از کارآفرینی در مجارستان، نحوه ثبت شرکت و مراحل و قوانین آن شما را در رسیدن به هدفتان یاری می کند.

راهنمایی های موسسه حقوقی ملک پور شامل مراحل زیر می باشد:

 • مشاوره تخصصی و ارزیابی شرایط شما برای مهاجرت و کارآفرینی درکشور مجارستان و سایر کشورها

 • توضیح جامع تمام روشهای مهاجرتی مناسب برای موکل

 • راهنمایی جامع برای نوشتن طرح تجاری متناسب با اهداف شرکت و کارآفرین

 • راهنمایی موکل بعد از حضور موکل در کشور مجارستان و ارائه طرح تجاری

 • ارائه مشاوره برای اجاره مکان مورد نظر

 • ارائه مشاوره برای بدست آوردن سوددهی بالای شرکت

کارآفرینی در مجارستان

مراحل کارآفرینی در مجارستان

یکی دیگر از نکات مهم دیگر در کارآفرینی در مجارستان مراحل کارآفرینی و ثبت شرکت در این کشور می باشد. همانگونه که در قسمت های قبلی ذکر شد اولین مرحله در کارآفرینی داشتن یک طرح تجاری قوی می باشد که باید دارای یک پیشنهاد خلاقانه باشد و برای کشور مجارستان سوددهی بالا داشته باشد. افرادی که آشنایی کافی به طرح تجاری و آماده کردن آن ندارند، موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه هر گونه خدماتی در این زمینه می باشند. مرحله دوم حضور در کشور مجارستان و ارائه طرح تجاری می باشد. افراد باید قبل از ثبت شرکت در کشورمجارستان حضور داشته و طرح تجاری خود را شخصا به دولت این کشور ارائه دهند. همانگونه که ذکر شد، سرمایه مورد نیاز براساس نوع شرکت متفاوت می باشد. این جمله بدین معنی میباشد که برخی شرکت ها نیاز به سرمایه ۱۰،۰۰۰ یورو، برخی حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو و برخی دیگر به سرمایه حداقل ۱۰۰،۰۰۰ یورو نیاز دارند.افراد بعد از گذراندن مراحل ذکر شده می توانند شرکت خود را ثبت کرده و کار جدید و خلاقانه خود را شروع کنند. متقاضی باید ۶ ماه از سال را در این کشور حضور داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم بگیرند.

طرح تجاری برای کارآفرینی در مجارستان

یکی از نکات خیلی مهم در کارآفرینی در مجارستان و ثبت شرکت، مقوله طرح تجاری و یا همان business plan می باشد. طرح تجاری ارائه یکسری اطلاعات ضروری در مورد هدف شخص از ثبت شرکت می باشد که نقشی مهم در کسب اجازه برای کارآفرینی در این کشور را دارد. نکته مهم دیگردر مورد کارآفرینی این است که امکان ارسال طرح تجاری از طریق ایمیل و یا یک شخص دیگرامکان پذیر نمی باشد و  شخص متقاضی باید در کشور مجارستان حضور داشته و بتواند طرح تجاری خود را ارائه دولت دهد. این طرح تجاری اگر مورد تایید دولت مجارستان قرار گیرد شخص می تواند شرکت خود را به ثبت رساند. شاید شما عزیزان سوال داشته باشید که چگونه باید طرح تجاری بنویسیم؟ موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه راهنمایی های لازم را خواهد کرد و شما براساس راهنمایی های ارائه شده می توانید طرحی را ارائه دولت بدهید که مورد نیاز و سودده بوده و از طرف دولت مجارستان مورد تایید قرار گیرد.

نکات مهم و نهایی کارآفرینی در مجارستان

برخی نکات مهم ضروری می باشد که برای شما ذکر شود و بهتر می باشد که شما عزیزان قبل از اقدام مد نظر داشته باشید. کارآفرینی در مجارستان و ثبت شرکت یکی از پروسه های پیچیده بوده و نیازمند اطلاعات حقوقی می باشد. بنابراین به شما عزیزان پیشنهاد می شود ابتدا با یک وکیل مهاجرتی مجرب مشاوره داشته تا شرایط شما به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. موسسه حقوقی ملک پور با ۱۵ سال سابقه در زمینه مهاجرتی آماده ارائه هر گونه خدمات در این زمینه می باشد. بنابراین به شما توصیه می شود ابتدا با مشاوران این موسسه مشاوره رایگان داشته باشید. اگر شما عزیزان شرایط مهاجرت در زمینه کارآفرینی در مجارستان را داشته باشید همکاران به شما پیشنهاد می کنند تا برای دریافت اطلاعات جزئی تر مشاوره تخصصی دریافت کنید. مشاوران ارشد در این مرحله تمامی جزئیات مربوط به روش مورد نظر را توضیح داده و در صورت واجد شرایط بودن اقدام می کنند.

مهاجرت به مجارستان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن پایانی

کارآفرینی در مجارستان، شرایط اقامت و استانداردهای کارآفرینی در مجارستان در این مقاله مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. در این مقاله اطلاعات کامل و دقیق در مورد روش کارآفرینی، سرمایه اولیه، نقش وکیل حقوقی در این پروسه و سایر مطالب ضروری برای شما عزیزان ارائه گردید. با توجه به اطلاعات ارائه شده مجارستان گزینه خوبی برای کارآفرینی می باشد ولی براساس شرایط ارائه شده کشورهای دیگری نظیر اتریش می تواند گزینه خوبی برای کارآفرینی باشد. در صورت وجود هر گونه سوال در مورد کارآفرینی در مجارستان و گزینه های جایگزین خوب شما عزیزان می توانید به سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و از اطلاعات رایگان نظیر ویدئوهای رایگان دکتر ملک پور و مقاله های موجود در این زمینه استفاده کنید. بعد از مطالعه این مقاله می توانید با این موسسه تماس گرفته و از مشاوران مجرب در این موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره سریعتر فرم مربوطه در سایت را تکمیل فرموده و شماره واتساپ خود را وارد کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند. همچنین شما می توانید سوالات خود را در قسمت پایانی مقاله ثبت کنید تا پاسخ خود را توسط همکاران دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *