کاریابی آلمان

کاریابی آلمان و بررسی روشهای کاریابی

 • کاریابی آلمان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی کاریابی آلمان
 • کاریابی آلمان و انواع ویزای کاری
 • کاریابی آلمان از طریق ویزای job seeker
 • کاریابی آلمان از طریق ویزای job offer
 • کاریابی آلمان و نرخ بیکاری در آلمان
 • کاریابی آلمان و مشاغل موردنیاز ۲۰۱۹
 • کاریابی آلمان و مراحل جست و جوی کار در آلمان
 • کاریابی آلمان به صورت مجازی
 • کاریابی آلمان به صورت حضوری
 • کاریابی آلمان و موسسات کاریابی در آلمان
 • کاریابی آلمان و مدارک موردنیاز اخذ ویزای کار
 • کاریابی آلمان و میزان حقوق در آلمان
 • کاریابی آلمان و بررسی ویزای همراه
 • کاریابی آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان
 • سخن پایانی
کاریابی آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کاریابی آلمان و مقدمه ای بر آن

کاریابی آلمان و شرایط کاریابی آلمان را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار میدهیم. برای کاریابی آلمان چه مدارکی مورد نیاز است؟ کدام شغل ها مورد احتیاج کشور آلمان می باشد؟ و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به پاسخ آنها میپردازیم. امروزه برخی از کشورهای صنعتی اروپا مانند آلمان، به واسطه ی پیشرفتی که در صنعت و تکنولوژی دارند، به شدت با مشکل کمبود نیروی کار مواجه هستند. کشور آلمان بعد از آمریکا و ژاپن سومین قدرت صنعتی دنیا به حساب می آید و این امر موجب شده که هر ساله تعداد زیادی از افراد که به دنبال کار در یک کشور پیشرفته هستند، آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب نمایند. کشور آلمان از رشد جمعیتی بالایی در این سال ها برخوردار نبوده و به همین علت یک کشور مهاجرت پذیر به حساب می آید تا بتواند نیروی کاری خود را تامین نماید. اگر شما هم به دنبال گرفتن ویزای کاری آلمان هستید میتوانید با مشاورین موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی MIE اتریش ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند گردید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کاری آلمان

شرایط عمومی کاریابی آلمان

یکی از روش های مهاجرت به  آلمان کاریابی است. شما برای گرفتن ویزای کاری و کاریابی آلمان باید از یکسری شرایط عمومی برخوردار باشید تا بتوانید به راحتی در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نمایید و مشغول به کار شوید. در حال حاضر کشور آلمان بیشتر به دنبال نیروهای متخصصی است که در زمینه  های فنی دارای تجربه ی کاری می باشند. نیرو های متخصص باید حداقل دارای مدرک لیسانس باشند و به زبان آلمانی مسلط باشند، چون برای اشتغال در این کشور شما باید بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید تا با همکاران و کارفرماها ارتباط برقرار نمایید و افرادی که علاوه بر زبان آلمانی به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند، از شانس کاریابی بیشتری برخوردار هستند.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

کاریابی آلمان و انواع ویزای کاری

شما برای کاریابی آلمان باید ابتدا ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. ویزاهای کاری به طور کلی 3 نوع هستند؛1- ویزاهای اسکیل ورکر 2- ویزای جاب آفر 3- ویزای جاب سیکر. در حال حاضر تنها ویزاهای کاری جاب آفر (JOB OFFER) و جاب سیکر (JOB SEEKER) از جانب کشور آلمان صادر میشود که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت. هر کدام از این ویزاهای کاری شرایط خاص خود را دارند که شما باید با توجه و بررسی به شرایط خودتان بهترین نوع ویزای کاری را انتخاب نمایید و نسبت به آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 • کاریابی آلمان از طریق ویزای job seeker

  کاریابی آلمان از طریق ویزای job seeker یکی از پر طرفدارترین روش های اقامتی از طریق ویزاهای کاری می باشد. زیرا در این روش شما شرایط بهتری را برای کاریابی تجربه می نمایید. برای گرفتن ویزای JOB SEEKER افراد باید شرایط زیرا داشته باشند:

 • مدرک لیسانس از دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم

 • دانش زبان آلمانی در سطح B1

 • حداقل 3 سال سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی تحصیلی

 • حداکثر 40 سال سن

افرادی که شرایط فوق را دارا باشند با ارائه ی مدارک خود به سفارت می توانند ویزای جست و جوی کار را دریافت کنند. اما بزرگترین مشکلی که در حال حاضر در این روش وجود دارد وقت دهی سفارت آلمان برای بررسی پرونده ی شما می باشد که حتی شاید 18 ماه به طول بیانجامد. بعد از اینکه زمان سفارت شما رسید و پرونده ی شما مورد بررسی و تایید گشت، به متقاضی ویزای 6 ماهه داده میشود که فرد بتواند به طور فیزیکی در خاک کشور آلمان حضور داشته باشد و به کاریابی بپردازد. نکته ی مهم برای افراد متاهل که از این روش قصد اقدام دارند این است که متقاضی در این 6 ماه حق الحاق همسر و همراه ندارد و باید به تنهایی مهاجرت نماید.

 • کاریابی آلمان از طریق ویزای job offer

  یکی دیگر از روش های کاریابی آلمان ، استفاده از JOB OFFER می باشد. در این روش ابتدا باید یک کارفرما در کشور آلمان شرایط و رزومه ی کاری فرد متقاضی را بررسی و به آن نیروی کاری اعلام نیاز نماید. سپس یک دعوت نامه ی کار به همراه پیشنهاد شغلی برای فرد متقاضی ارسال می نماید. اما گرفتن پیشنهاد شغلی و جاب آفر در کشور آلمان اصلا کار ساده ای نیست. برای این کار کارفرما در ابتدا باید تقاضای نیروی کار را 3 ماه در کشور آلمان آگهی کند و اگر فرد واجد شرایطی در این کشور یافت نشد،   3 ماه دیگر این پیشنهاد شغلی را در اتحادیه ی اروپا مجدد آگهی نماید و اگر باز هم فردی متناسب با این شغل یافت نشد؛ کارفرما اجازه دارد این شغل را به یک فرد خارجی پیشنهاد دهد.

کاریابی آلمان و نرخ بیکاری در آلمان

یکی از موضوعات مهمی که در بحث کاریابی در کشورهای مختلف مطرح است، این می باشد که آیا کشور مقصد دارای نرخ بیکاری پایینی می باشد یا خیر؟ زیرا نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده ی رونق اقتصادی و  بازار کار آن کشور می باشد. هر چه نرخ بیکاری در یک کشور پایین باشد بدین معنی می باشد که در آن کشور کاریابی راحت تر انجام میشود و افراد واجد شرایط به راحتی می توانند با توجه به استعداد و توانایی خود شغل مورد نظرشان را پیدا و در آن حوزه فعالیت نمایند.

در جدول زیرمیتوانید نرخ بیکاری کشور آلمان را مشاهده بفرمایید:

نرخ بیکاری در آلمان

همانطور که در این جدول ملاحظه میفرمایید نرخ بیکاری کشور آلمان 3 درصد می باشد که بسیار پایین می باشد و این موضوع بیانگر بازار کاری مناسب کشور آلمان می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پیشنهاد شغلی آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کاریابی در آلمان
مدارک لازم ویزای کار آلمان
اخذ ویزای کار در کشور آلمان

کاریابی آلمان و مشاغل موردنیاز ۲۰۱۹

هر ساله کشور آلمان بنا به نیاز خود لیستی از نیروهای کاری مورد نیاز خود ارائه میدهد. در این لیست انواع شغل هایی که در آنها نیروی کاری کمی وجود دارد اعلام میشود تا بدینوسیله افرادی که واجد شرایط هستند و بر اساس لیست اعلامی دارای توانایی در آن شغل می باشند بتوانند نسبت به گرفتن ویزای کاری اقدام کنند. این لیست ممکن است هر نوع از طبقات شغلی را شامل شود ولی باید توجه داشت که افرادی که مدرک تحصیلی آن شغل را دارند میتوانند از آن شغل استفاده نمایند. در زیر برخی از شغل های مورد نظر این کشور لیست شده است:

مشاغل مورد نیاز آلمان

کاریابی آلمان و مراحل جست و جوی کار در آلمان

بعد از اینکه شما توانستید ویزای جست و جوی کار در آلمان را از سفارت دریافت نمایید، این اجازه به شما داده میشود که 6 ماه در خاک کشور آلمان حضور داشته باشید و به کاریابی بپردازید. در نتیجه ابتدا شما باید یک رزومه ی قوی آماده سازید و تمام مدارک کاری و گواهی مهارت های شغلی خود را در آن بیان کنید. با این کار شما میتوانید زمانی که برای مصاحبه نزد کارفرما ها میروید یک معرفی خوب از خود داشته باشید. پس درست کردن یک رزومه ی کاری مناسب و اصولی بسیار حائز اهمیت می باشد. برای تنظیم قرارهای مصاحبه ای کار فرد متقاضی میتواند یا به طور مستقیم به کارفرما ها ایمیل زده و درخواست تایم مصاحبه ی کار نماید، و یا این کار را از طریق سایت های کاریابی انجام دهد. در ادامه در مورد سایت های کاریابی آلمان بیشتر اطلاعات کسب می نمایید.

کاریابی آلمان
 • کاریابی آلمان به صورت مجازی

  همانطور که بیان شد یکی از روش های کاریابی آلمان روش JOB OFFER است. افراد متقاضی میتوانند به طور مجازی و از طریق سایت های بین المللی کاریابی با کارفرماهای آلمانی ارتباط برقرار نمایند و رزومه ی خود را ارسال نمایند تا نمایندگان آن شرکت با بررسی رزومه ی فرد متقاضی نسبت به استخدام نیروی کار اقدام نمایند. در دنیای امروز که بیشتر کارها به صورت آنلاین و غیر حضوری در حال وقوع می باشد، افراد متقاضی کار نیز میتوانند به صورت مجازی درخواست کار خود را اعلام نمایند.

کاریابی آلمان
 • کاریابی آلمان به صورت حضوری

  یکی از محاسن استفاده از ویزای جست و جوی کار یا JOB SEKKER این است که فرد میتواند به صورت حضوری کاریابی انجام دهد. زمانی که شما قرار مصاحبه ی کاری هماهنگ میکنید و به صورت حضوری میتوانید خود را معرفی کنید، کارفرما خیلی راحت تر میتواند نسبت به شما شناخت پیدا کند و نسبت به توانمندی های شما مطلع شود. یکی از آیتم های مهم در مباحث کاری نوع ارتباط فرد متقاضی کار با کارفرما می باشد و زمانی که شما به صورت حضوری کاریابی انجام میدهد به راحتی میتوانید توانمندی های کار خود را به نمایش بگذارید و نظر کارفرماها را جلب نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مشاغل آلمان

کاریابی آلمان و موسسات کاریابی آلمان

کشورهای صنعتی و پیشرفته که به نیروهای کاری احتیاج دارند، برای منسجم کردن نیروهای کاری و راهنمایی بهتر متقاضیان کار که قصد دارند مهاجرت کاری انجام دهند، سایت های کاریابی ترتیب داده اند که به وسیله ی آنها بتوانند یک ارتباط کاری میان متقاضی و کارفرما ایجاد نمایند. در این سایت های کاریابی کارفرماها بر اساس نیاز خود پیشنهاد های شغلی مختلفی ارائه میدهند تا فرد متقاضی با بررسی پیشنهاد های شغلی مختلف بتوانند یکی از آنها را انتخاب نمایند و رزومه ی خود را برای آن کارفرما ارسال نمایید تا کارفرما آن را بررسی و به آن پاسخ دهد. همچنین بسیاری از متقاضیان کار شرایط خود را در این سایت به اشتراک میگذارند تا مسئولین سایت رزومه ها را برای کارفرما ها ارسال کنند تا در صورت نیاز به رزومه ی ارسالی پاسخ داده شود. در زیر تعدادی از سایت های معتبر کاریابی در آلمان به شما معرفی میشود:

 • stepstone.de
 • iamexpat.de
 • make-it-in-germany.com

کارت آبی اتحادیه اروپا

کاریابی آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار

برای کاریابی آلمان فرد متقاضی باید مدارک کاری و سابقه ی کاری خود را ارئه دهد. اگر سابقه ی کاری با بیمه باشد راحت تر قابل اثبات می باشد، در غیر این صورت باید یک نامه ی کاری از کارفرمای قبلی ارائه دهد که در آن سمت و میزان حضور و فعالیت در آن شرکت ذکر شده باشد. همچنین افراد اگر گواهی های بین المللی مهارتی و یا فنی و حرفه ای دارند را نیز باید ترجمه نمایند و به عنوان یک رزومه ی قوی در پرونده ی خود قرار دهند. ترجمه مدارک تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر مدارک کاری که اعلام شد فرد متقاضی باید مدارک هویتی مربوط به خود را نیز که شامل پاسپورت، کارت شناسایی و … میشود را نیز به همراه داشته باشد تا بتواند برای گرفتن ویزا به سفارت ارائه دهد.

کاریابی آلمان و میزان حقوق در آلمان

کشور آلمان از جمله کشورهای اروپایی به حساب می آید که در حداقل حقوق ماهیانه دریافتی نسبت به مخارج زندگی مناسب می باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در کشور آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر می باشد. حداقل حقوق دریافتی در ماه برای افراد شاغل در آلمان 1557 یورو می باشد که در سال 18684 یورو میشود. در کشور آلمان یک کارگر ساده ممکن است برای هر ساعت کار 8 الی 10 یورو دریافت نماید. میزان حقوق افراد کاملا بستگی به تخصص و سابق ی کار آنها دارد و افراد مهندس و متخصص نیز ممکن است حتی ساعتی 25 تا 30 یورو نیز درآمد داشته باشند و حدود درآمد ماهیانه برای افرادی که دارای تخصص و مهارت هستند میان 2000 تا 3000 یورو به صورت حداقلی میشود متصور شد. و طبیعی است گه هر چه افراد از نظر موقعیت کاری دارای رتبه و مسئولیت بیشتری باشند، به همان اندازه نیز درآمدشان افزایش پیدا میکند.

کاریابی آلمان و بررسی ویزای همراه

بسیاری از افرادی که از طریق کار مهاجرت می نمایند، این موضوع که آیا با گرفتن ویزای کاری میتوانند خانواده را نیز در کنار خود داشته باشند یا خیر مهم میشود.این موضوع کاملا بستگی به نوع ویزای کاری که متقاضی دریافت می نماید دارد. در ویزای JOB SEEKER یا جست و جوی کار، فرد نمیتواند در آن 6 ماه که به کاریابی مشغول است خانواده ی خود را در کنارش داشته باشد و اجازه ی همراه ندارد. اما زمانی که فرد توانست جاب آفر دریافت کند و پیشنهاد شغلی وی به صورتی باشد که حقوق آن کفاف مخارج همه ی اعضای خانواده را بدهد، میتواند درخواست الحاق خانواده نماید تا اعضای خانواده ( همسر و فرزند) به عنوان همراه کنار وی حضور داشته باشند. در نتیجه میزان حقوق آن شغل نباید از حداقل حقوق دریافتی در کشور آلمان( حدود 2هزار یورو در ماه ) کمتر باشد، در غیر این صورت امکان تایید ویزای کار وجود نخواهد داشت.

کاریابی آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان

کشور آلمان نیز از نظر اهدای اقامت مانند سایر کشورهای اروپایی رفتار مینماید. بر اساس قوانین این کشور افراد در ابتدا ویزای کاری یک ساله دریافت مینمایند و این ویزا تا یک سال دیگر قابل تمدید است. بعد از آن اگر همچنان مشغول به فعالیت باشند میتوانند ویزای 3 ساله دریافت کنند. اگر 5 سال در کشور آلمان حضور داشتند و مالیات خود را پرداخت کرده باشند، متقاضیان میتوانند درخواست اقامت دائم بدهند و 1 تا 2 سال بعد از آن برای گرفتن پاسپورت اقدام نمایند. از جمله مهمترین شرایط تمدید ویزاهای کاری برای دریافت اقامت دائم، پرداختن منظم مالیات و مرتکب جرم مالیاتی نشدن می باشد.

پاسپورت آلمان
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

کاریابی آلمان و شرایط اخذ ویزاهای کاری را در این مقاله ی علمی به طور کامل بررسی کردیم. کشور آلمان از جمله کشورهای خوب اروپایی می باشد که از شرایط کاری مناسبی برخوردار است و میتواند مقصد بسیاری از مهاجرینی باشد که به دنبال یک موقعیت کاری مناسب می باشند. کاریابی آلمان که نرخ بیکاری پایینی دارد کار دشواری نمی باشد و افرادی که واجد شرایط می باشند با ریسک کمی میتوانند این کشور را برای مهاجرت خود انتخاب نمایند. اما موضوع مهم دیگر در خصوص کاریابی آلمان این می باشد که متقاضیان باید به زبان آلمانی مسلط باشند. اگر تمایل دارید شرایط شما برای موضوع کاریابی در این کشور بیشتر بررسی شود، میتوانید با مشاورین موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی MIE اتریش تماس برقرار نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه استفاده نمایید.

2 پاسخ
 1. هادی
  هادی گفته:

  سلام 33 سالمه و لیسانس طراحی صنعتی.و 12 سال سابقه بیمه دارم و 8 سال در راه اهن مشغول کارم.مسلط به نرم افزار solidworksبا مدرک فنی و حرفه ای.زبان المانی رو هم در سطح Aیک هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید شرایطم جهت کار چگونه است و وقت سفارت چقد طول میکشه؟ممنون

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با عرض سلام
   دوست گرامی سن و سوابق کاری شما برای اخذ ویزای کاری آۀمان مناسب به نظر میرسد.
   وقت سفارت آلمان حدود 8 ماه تا 1 سال طول خواهد کشید.لطفا برای دریافت اطلاعات کامل تر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *