کاریابی در استرالیا

کاریابی در استرالیا و روش های آن

 • کاریابی در استرالیا و مقدمه
 • شرایط عمومی کاریابی در استرالیا
 • انواع ویزای کاری استرالیا
 • کاریابی در استرالیا از طریق ویزای جاب سیکر (JOB SEEKER )
 • کاریابی در استرالیا از طریق ویزای جاب آفر (JOBOFFER )
 • کاریابی در استرالیا و نرخ بیکاری
 • کاریابی در استرالیا و مشاغل مورد نیاز
 • کاریابی و مراحل جستجوی کار

  جستجوی کار مجازی

  جستجوی کار حضوری

 • کاریابی در استرالیا و موسسات و سایتهای کاریابی
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا
 • میزان حقوق در استرالیا
 • کاریابی در استرالیا و ویزای همراه
 • وضعیت اقامت و تابعیت برای کار در استرالیا
 • سخن پایانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کاریابی در استرالیا و مقدمه

کاریابی در استرالیا ،نحوه جستجوی کار، مشاغل مورد نیاز در استرالیا و نکات مرتبط با کاریابی در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا امکان سفر به استرالیا و کاریابی در استرالیا به صورت حضوری وجود دارد؟ آیا با داشتن پیشنهاد کاری میتوان برای ویزای کاری استرالیا اقدام نمود؟ این سوالات و هزاران سوال مرتبط با کاریابی در استرالیا ما را بر آن داشت تا مقاله حاضر را در مورد کاریابی در کشور استرالیا تهیه و تنظیم نماییم. استرالیا، کشوری پهناور است که به دلیل آب و هوای معتدلی که دارد، همواره متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. مهاجرت به استرالیا از روش‌های کاری، روشیست که به دلیل عدم نیاز به سرمایه زیاد مورد توجه قرار دارد. شما می توانید پس از مطالعه مقاله در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاورین در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE  اتریش تماس و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اسکیل ورکر استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به استرالیا

شرایط عمومی کاریابی در استرالیا

کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه قرار دارد. استرالیا کشوری ساحلی با آب و هوای معتدل است که مساحت این کشور حدود 7.686.850 کیلومتر مربع است و در رتبه ششم پهناورترین کشورهای جهان قرار دارد، جمعیت آن نیز حدود 25.367.000 نفر است و زبان رسمی آن انگلیسی است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است و بزرگ‌ترین شهر آن سیدنی است. شهر سیدنی بزرگ ترین و یکی از زیباترین شهرهای استرالیاست. کشور استرالیا به دلیل داشتن آب و هوای معتدل، سواحل زیبا، طبیعت بکر و همچنین زبان انگلیسی، متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. مهاجرت کاری به استرالیا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است. برای کار در استرالیا آگاهی از نحوه کاریابی در استرالیا از اهمیت زیادی برخوردار است.

استرالیا
اطلاعات عمومی استرالیا

انواع ویزای کاری استرالیا

ویزاهای کاری استرالیا به چند دسته تقسیم می شوند:

 • ویزای SKILL SELECT

  این ویزا برای افراد ماهری که علاقه‌مند به مهاجرت به استرالیا از طریق SKILL SELECT هستند، صادر می گردد.

 • ویزای حمایتی کارگران

  این نوعی ویزا برای  افرادی که مهارت و تحصیل و یا تجربه ای در زمینه به خصوصی دارند صادر می شود.

 • ویزای HARVEST TRAIL

  این نوع ویزا برای کسانی است که می‌خواهند در صنعت باغبانی در سراسر استرالیا مشغول به کار شوند

 • ویزای ساب کلاس ۱۸۹

  برای این نوع ویزا باید از اسکیل سلکت اقدام نمایید.

 • ویزای فهرست مشاغل تخصصی

  افرادی که در لیست مشاغل تخصصی مورد نیاز استرالیا هستند می توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند.

 • ویزای کار ماهر ساب کلاس 4۵۷

  این ویزا برای ۴ سال برای اشخاصی که میخواهند به استرالیا برای کار بروند صادر می گردد.

 • ویزای سفر به استرالیا

  این نوع ویزا برای کسانی است که مایلند در استرالیا یک کسب و کار کوچک راه بیندازند و یا یک کسب و کار موجود در استرالیا را خریداری نمایند.

 • ویزای ساب کلاس ۴۶۲

  این ویزا برای افراد ۱۸ تا ۳۰ سال که مایل به کار در استرالیا برای یک سال هستند، صادر می‌شود. برای درخواست این نوع ویزا باید یک گذرنامه معتبر از یک کشور واجد شرایط داشته باشید.

 • ویزای کار ساب کلاس 417

  این ویزا نیز برای یک سال صادر می شود و برای افراد ۱۸ تا ۳۰ سال است.

 • ویزای کار ساب کلاس 417

  این ویزا نیز برای یک سال صادر می شود و برای افراد ۱۸ تا ۳۰ سال است.

کاریابی در استرالیا از طریق ویزای جاب سیکر (JOB SEEKER )

ویزای جاب سیکر، به شخص متقاضی اجازه می دهد برای مدتی که در کشورهای مختلف متفاوت است، با ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار وارد آن کشور شده و در جستجوی کار باشد.  مدت زمان این ویزا معمولا ۶ ماه است. در صورتی که شخص بتواند کار مرتبط با رشته و تجربه شغلی اش و کارفرما پیدا نماید، می تواند با نامه و پیشنهاد کاری که دریافت می کند برای تبدیل اقامت خود به اقامت کاری اقدام و خانواده خود را نیز به آن کشور منتقل نماید. استرالیا چنین ویزایی ندارد و امکان دریافت ویزای جاب سیکر برای استرالیا وجود ندارد.

کاریابی در استرالیا از طریق ویزای جاب آفر (JOBOFFER )

ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری، ویزایی است که بر پایه پیشنهاد و دعوتنامه کاری صادر می گردد. در این روش شخص باید از کشور خود در سایت های کاریابی کشور استرالیا به دنبال کار و کارفرما باشد. چنانچه کارفرمایی پیدا شده و برای شخص دعوتنامه کاری ارسال نماید، شخص می تواند با استفاده از آن دعوتنامه به استرالیا رفته و مهاجرت نماید.

کاریابی در استرالیا و نرخ بیکاری

برای کار در هر کشوری توجه به نرخ بیکاری از اهمیت زیادی برخوردار است. کشورهایی که نرخ بیکاری بالایی دارند، احتمال پیدا کردن کار نیز در آنها بسیار پایین  است. هرچه نرخ بیکاری در کشوری پایین تر باشد، یافتن کار در آن کشور آسان تر است  و برای مهاجرت کاری مناسب تر است. نرخ بیکاری در استرالیا در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ ،  5.24%  بوده است که نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است. نرخ بیکاری در استرالیا در سال ۱۹۹۲ به اوج رسیده و میزان %۱۱.۲۲ بوده و در سال ۲۰۰۸ به کمترین میزان خود رسیده به طوری که در سال ۲۰۰۸ نرخ بیکاری استرالیا 3.98% گزارش شده است. این آمار را اداره آمار استرالیا ارائه نموده است. جمعیت استرالیا در دسامبر ۲۰۱۸ به 25.18 نفر -رسیده. و درآمد ماهانه در استرالیا در ماه نوامبر ۲۰۱۸ ، 357.97 دلار بوده است.  در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری در استرالیا تا سال ۲۰۱۹ را مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در استرالیا

کاریابی در استرالیا و مشاغل مورد نیاز

دولت استرالیا لیست مشاغلی که مورد نیاز است و با کمبود نیروی کار در آن مواجه است، طبق لیست هایی با کد مربوط به هر رشته اعلام می‌نماید. متقاضیانی که در این زمینه ها تجربه و تخصص دارند، در صورتی که واجد شرایط باشند و امتیازات لازم در جداول امتیازبندی نیروی متخصص استرالیا را بدست آورند،  می توانند اقدام نمایند. در ادامه لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا را برای شما آورده ایم:

مشاغل موردنیازدراسترالیا

کاریابی و مراحل جستجوی کار

برای اقدام از طریق نیروی کار متخصص در استرالیا در صورتی که پیشنهاد کاری داشته باشید، امتیاز بیشتری می توانید در مجموع امتیازات کسب نمایید. به این دلیل که دریافت ویزای کاری استرالیا، به روش امتیازی بوده وهر شخصی که امتیازات لازم را کسب نماید، می تواند برای ویزای کاری استرالیا اقدام نماید. برای یافتن کار به دو صورت میتوان اقدام کرد که در ادامه به بررسی این دوروش می پردازیم:

 • جستجوی کار مجازی:

   برای جستجوی کار مجازی باید سایت های کاریابی در دولت استرالیا را جستجو نموده و یافته و با توجه به تخصص خود شغل مورد نظرتان را یافته و رزومه خود را برای کارفرمای مربوطه ارسال نمایید. طی مکاتبات با کارفرما ها در صورتیکه کارفرمایی شما را دعوت به کار نماید،  این به عنوان امتیاز در پرونده شما محسوب می گردد.

 • جستجوی کار حضوری:

   نوع دیگری از جستجوی کار در کشورها، حضور در کشور مورد نظر و جستجوی کار است. این ویزا که ویزای جستجوی کار(جاب سیکر)  نام دارد به شخص فرصت می دهد که برای مدت شش ماه در کشور مورد نظر حضور پیدا کند و خود به دنبال کار مورد نظرش باشد. این ویزا در حال حاضر برای کشورهای آلمان و اتریش و آفریقای جنوبی وجود دارد و کشور استرالیا چنین ویزایی ندارد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت استرالیا

کاریابی در استرالیا و موسسات و سایتهای کاریابی

برای جستجوی کار در استرالیا بهترین روش، مراجعه به سایت های کاریابی معتبر این کشور و همچنین تماس با موسسات معتبر کاریابی این کشور است. در ادامه لیست تعدادی از سایت های کاریابی استرالیا را برای مطالعه در اختیار شما قرار می دهیم:

سایت های کاریابی استرالیا
زندگی در استرالیا
کار در استرالیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا

برای اقدام به مهاجرت از طریق کار باید مدارکی را ارائه نمایید و امتیازاتی را کسب نماییدکه ما در جدول زیر امتیازات کلی ویزای کاری استرالیا را ذکر نموده ایم:

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا

 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی سلامت جسمی و روانی
 • سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی همراه با بیمه
 • دعوت نامه کاریابی یا اسپانسرشیپ

میزان حقوق در استرالیا

میزان حقوق در استرالیا برای رشته ها، تخصص ها و سطح تحصیلات مختلف، متفاوت است. بنابراین میزان حقوق با موارد ذکر شده، در ارتباط است. حداقل میزان حقوق ماهیانه در استرالیا نیز شرایط یک زندگی متوسط و رو به بالا را فراهم می نماید. حداقل حقوق در استرالیا ۳۰۲۱ دلار استرالیا، در ماه  است و حداکثر حقوق در استرالیا ۶۱۲۰  دلار استرالیا، در ماه می باشد. طبق آمار دولتی استرالیا میانگین هزینه زندگی برای یک فرد در استرالیا ماهی ۱۷۷۰ دلار استرالیا می باشد. میزان حقوق و هزینه زندگی در استرالیا در شهرها و ایالات گوناگون متفاوت است. در جدول زیر میزان حقوق در مشاغل مختلف را ذکر می نماییم:

میزان حقوق در استرالیا

کاریابی در استرالیا و ویزای همراه

یکی از دغدغه ها و موارد قابل توجه برای افراد متاهل توجه به شرایط الحاق خانواده است. در امر مهاجرت برای افراد بالای ۱۸ سال، خانواده به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اطلاق می‌شود. بنابراین مهم است که شخصی که متاهل است چه خانم و چه آقا بتواند خانواده خود را نیز به همراه ببرد. متقاضیان مهاجرت کاری استرالیا می‌توانند به صورت همزمان برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز درخواست ویزای همراه داده و با هم وارد خاک استرالیا شوند. البته ترجیح این است که برای پایین آمدن ریسک ویزا خانواده کمی با فاصله برای ویزا اقدام نمایند. همچنین همراه، تحت شرایطی و با داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری و داشتن مدرک زبان، می تواند در استرالیا کار کند. تحصیل فرزندان نیز برای اشخاصی که با ویزای کاری به استرالیا مهاجرت می نمایند، رایگان است.

وضعیت اقامت و تابعیت برای کار در استرالیا

افرادی که با ویزای کار وارد استرالیا می شوند، در صورتی که ۴ سال در استرالیا کار کنند و بیمه و مالیات پرداخت نمایند، می توانند برای اقامت دائم استرالیا درخواست دهند. پس از پنج سال زندگی و کار در استرالیا اشخاص در صورتی که سابقه کیفری نداشته باشند، از حقوق خوبی برخوردار باشند، ثبات مالی داشته باشند، با جامعه استرالیا عجین شده باشند، قوانین استرالیا را به خوبی دانسته و رعایت نمایند و در آزمون شهروندی استرالیا قبول شوند، می توانند برای پاسپورت کشور استرالیا نیز درخواست داده و شهروند استرالیا شوند.

کاریابی در استرالیا
شرایط ویزای اسکیل ورکر (skill worker) استرالیا
کارآفرینی در استرالیا
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

کاریابی در استرالیا، راه های یافتن کار و کارفرما، شرایط ویزای همراه، مشاغل مورد نیاز، میزان حقوق در استرالیا و شرایط اخذ اقامت و تابعیت در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. کاریابی در استرالیا از دو طریق سایت های کاریابی و کاریابی در موسسات کاریابی امکان پذیر است. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت از طریق کار و کاریابی در استرالیا را دارید، مقاله فوق را مطالعه نموده و در صورت سوال می توانید سوالات را در پایان همین مقاله در بخش دیدگاه ها درج نمایید و یا با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره کوتاه رایگان دریافت نمایید. اگر مقاله ما مورد توجه شما قرار گرفته است، میتوانید نظراتتان را در دیدگاه ها ثبت و به این مقاله رای دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *