کاریابی در هلند

کاریابی در هلند و بررسی شرایط آن

 • کاریابی در هلند و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی کاریابی در هلند
 • کاریابی در هلند از طریق ویزای job seeker
 • کاریابی در هلند از طریق ویزای job offer
 • نرخ بیکاری در هلند
 • مشاغل موردنیاز ۲۰۱۹ در هلند
 • مراحل جست و جوی کار در هلند
 • کاریابی در هلند به صورت مجازی
 • کاریابی در هلند به صورت حضوری
 • موسسات کاریابی در هلند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار در هلند
 • میزان حقوق در هلند
 • کاریابی در هلند و بررسی ویزای همراه آن
 • کاریابی در هلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در هلند
 • سخن پایانی
کاریابی در هلند

شما می توانید٬ شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی٬ وارد کرده تا مشاورین ما٬ شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کاریابی در هلند و مقدمه ای بر آن

کاریابی در هلند، قوانین و شرایط کاریابی در هلند و همچنین شرایط مهاجرت کاری به این کشور را ما در این مقاله به صورت تفصیلی مورد بررسی قرار می دهیم تا در صورتی که این کشور زیبا را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید علم کافی نسبت به قوانین کار در هلند داشته باشید. آیا امکان کاریابی در کشور هلند برای اتباع خارجی وجود دارد؟ متقاضیان کار در هلند برای کاریابی در این کشور چه مدارکی را باید ارائه دهند؟ میزان حقوق و دستمزدها در هلند به چه صورتی است؟ با توجه به شرایط مهاجرپذیر بودن کشور هلند و قوانین کار در این کشور، ما در این مقاله سعی کردیم تمامی سوالاتی که در ذهن شما عزیزان من باب کاریابی در هلند بوجود می آید را به صورت کامل شرح دهیم تا اطلاعات حقوقی شما عزیزان ارتقا یابد. چنانچه کشور هلند را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید و نسبت به قوانین مهاجرتی و کار در این کشور اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما به شما این است در ابتدا این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی من باب کاریابی در کشور هلند با مشاورین زبده  موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش مشاوره کامل داشته باشید تا در این خصوص مشاورین با ارائه خدمات حقوقی و مشاروه ای برجسته بتوانند کمک های شایانی به شما عزیزان ارائه دهند.

کاریابی در هلند و شرایط عمومی آن

هلند کشوری است زیبا و کوچک، که در شمال غربی اروپا واقع شده است، پایتخت کشور هلند شهر زیبای آمستردام است. جمعیت این کشور در حدود 17 میلیون نفر است که اکثر اتباع این کشور مسیحی و پروتستان هستند. واحد پول رایج در این کشور یورو می باشد. زبان های رایج و کاربردی در این کشور علاوه بر هلندی که زبان اصلی و بومی این کشور است زبان انگلیسی نیز در کنار دیگر زبان های این کشور مرسوم می باشد. کشور هلند در زمره کشورهایی است که اکثر اتباع این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و این امر باعث می شود افراد برای ورود به بازار این کشور ملزم به یادگیری زبان نباشند. کشور هلند با کشورهایی مانند آلمان و بلژیک در جنوب و با کشور انگلستان در شمال غرب از طریق خاک و آب هم مرز می باشد. اقتصاد کشور هلند براساس صنعت تورسیم و کشاورزی و دامداری پایه گذاری شده و این امر باعث شده شرایط کار و بازار کار برای رشته های مربوط به این مشاغل در این کشور بیشتر باشد.

آلمان
استارت آپ هلند

کاریابی در هلند و انواع ویزای کاری

افراد متقاضی کار در هلند و کاریابی در این کشور باید توجه داشته باشند نیاز به اخذ ویزا می باشد. البته شرایط اخذ ویزا و ورود به این کشور برای اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس فرق می کند و اتباع این کشورها نیازی به اخذ ویزا ندارند و به راحتی  می توانند وارد خاک هلند شوند و اقدام به کاریابی در این کشور نمایند. برخی کشورهای اروپا مانند اتباع کرواسی فقط برای سال اول نیاز به اخذ ویزا دارند و در سال های بعد نیازی به اخذ ویزا نیست. در مورد اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا فرق می کند و اتباع این کشورها برای ورود به هلند باید درخواست نوع ویزای درخواستی خود را به سفارت هلند در کشور مبدا خود ارائه دهند. برای اخذ ویزای هلند بسته به نوع ویزا و مدت زمان ورود، ویزاها در این کشور به دو نوع ویزای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی شده است که به شرح زیر است:

 • ویزای کوتاه مدت

 • تایپ ویزای A

  این نوع ویزا مخصوص ترانزیت در نظر گرفته شده است و افراد با داشتن این نوع ویزا تنها می توانند در بخش بین المللی فرودگاه وارد شوند. این نوع ویزا زمانی صادر می شود که افراد قصد مسافرت به کشور دیگری را دارند و ناچارا باید در فرودگاه هلند توقف کوتاهی را به هر دلیلی داشته باشند. افراد متقاضی باید توجه داشته باشند در صورتی که تمایل دارند از فرودگاه خارج شوند باید تایپ ویزای C درخواست نمایند، این نوع ویزا ویژه اقامت های کوتاه مدت است.

 • تایپ ویزای C

  این نوع ویزا مخصوص اقامت های کوتاه مدت مخصوصا ویزای توریستی می باشد که به واسطه این نوع ویزا افراد می توانند سه ماه را در کشور مقصد حضور داشته باشند. در صورتی که افراد طی مدت زمان مقرر 3ماهه بتوانند با کارفرما قرارداد کاری عقد نمایند باید به کشور مبدا خود بازگردند و درخواست ویزا و اقامت بلند مدت کاری دهند.

 • مجوز اقامت بلند مدت GVV

  نام مختصر GVV  برگرفته از واژه هلندی Machtiging voorlopig verblijf  که نوعی از اقامت بلند مدت 90 روزه است که برای افراد متقاضی صادر می شود و به افرادی مثل تجار و کسانی که اقوامشان در هلند حضور دارند اجازه اقامت در این کشور را می دهد. البته این نوع ویزا برای افرادی که قصد کار کردن در این کشور ندارند و یا به مدت کوتاه ماموریت کاری در این کشور را دارند نیز صادر می شود.

 • اقامت بلند مدت کاری GVVA

  این نوع اقامت برای افرادی که با هدف کار کردن در هلند قصد مهاجرت به این کشور را دارند توسط اداره مهاجرت این کشور IND صادر می شود که به واسطه این نوع ویزا به افراد اجازه اقامت و کار داده می شود. به واسطه این نوع ویزا افراد اجازه اقامت کاری به مدت بیش از 3ماه دریافت می کنند و زمانی که قرارداد کاری بین کارفرما و فرد متقاضی بسته شد کارفرما باید از اداره مهاجرت هلند درخواست تمدید اقامت فرد را به مدت بیش از یک نماید که با توجه به مدارک ارائه شده این نوع اقامت از یک تا 3 سال تمدید می شود.

کاریابی در هلند
 • کاریابی در هلند از طریق ویزای job seeker

  با توجه به اینکه در اکثر کشورها به ویژه کشور هلند افراد متقاضی ورود به بازار کار، باید پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما یا شرکت داشته باشند و این امر مستلزم انجام آگهی از سوی کارفرما خواهد بود که شانس فرد را در ورود به بازار این کشور کم و گاها غیرممکن می کند، در برخی کشورها برای اینکه فرد شانس بیشتری برای ورود به بازار کار داشته باشد یک نوع تایپ ویزا در نظر گرفته شده است که به فرد اجازه می دهد با داشتن این نوع ویزا وارد کشور مقصد شود و براساس توانایی فردی و تجربه کاری خود با شرکت ها و کارفرماها به صورت حضوری ارتباط برقرار کند، این امر باعث می شود فرد شانس بیشتری برای ورود به بازار کار کشورمقصد داشته باشد. این نوع ویزا به ویزای job seeker  معروف است و در برخی کشورها مانند آلمان، اتریش و ایسلند این نوع ویزا برای افراد در نظر گرفته شده است و کشور هلند متاسفانه تایپ ویزای JOB SEKER یا جستجوی کار را برای ورود افراد از این طریق در نظر نگرفته است و فرد باید پیشنهاد شغلی یا JOB OFFER داشته باشد.

کاریابی در هلند
 • کاریابی در هلند از طریق ویزای job offer

  یکی از مرسوم ترین روش های کاریابی در کشوری مثل هلند همانند دیگر کشورهای اروپایی، کاریابی از طریق JOB OFFER یا داشتن پیشنهاد شغلی می باشد. در این روش فرد با داشتن شرایط اولیه کار در این کشور، مثل داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، داشتن حداقل 3سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، دارا بودن شرایط سنی مناسب (زیر سن 40 سال) و همچنین تسلط به زبان انگلیسی یا هلندی می تواند با ارسال مدارک تحصیلی و رزومه کاری خود برای کارفرما نظر وی را جلب نماید و در صورت تایید رزومه کاری فرد متقاضی از سوی کارفرما، وی باید براساس قانون اتحادیه اروپا و هلند در ابتدا در کشور هلند به مدت 3ماه و در دیگر کشورهای اروپایی 3ماه دیگر آگهی جذب نیرو بزند و در صورت نبودن نیروی کاری مورد نظر می تواند با ارسال پیشنهاد شغلی خود برای متقاضی به فرد در اخذ ویزای این کشور کمک کند. باید توجه داشت با توجه به اینکه پروسه آگهی در هلند و اتحادیه اروپا انجام می شود شانس فرد بسیار پایین خواهد بود و گاها شانسی برای فرد در ورود به بازار این کشور وجود نخواهد داشت.

کاریابی در هلند و نرخ بیکاری در هلند

یکی از مواردی که افراد متقاضی باید در مورد کشور هدف خود در خصوص اخذ ویزای کار در نظر داشته باشند نرخ بیکاری و شرایط کار در آن کشور است. علم به نرخ بیکاری کشوری مانند هلند می تواند به فرد کمک کند تا در صورتی که این کشور را هدف مهاجرتی قرار داده با اطمینان کشور خود را انتخاب کند. زمانی که نرخ بیکاری در کشوری کاهش یابد، این امر نشان دهنده رشد اقتصادی و به تبع آن نیاز بازار کار آن کشور به نیروی کار می باشد، این امر باعث می شود که افراد با داشتن شرایط اولیه کار در آن کشور شانس بیشتری در ورود به بازار کار داشته باشند. نرخ بیکاری در کشور هلند از سال 2014 روند رو به کاهش داشته و براساس آخرین آمار اعلام شده در ماه آپریل 2019 نرخ بیکاری در این کشور به4/3 درصد رسیده است. با توجه به نرخ بیکاری 3.4 درصدی کشور هلند، باید توجه داشت که این موضوع می تواند بیانگر بازار کاری مناسب کشور هلند می باشد و این امر می تواند باعث شود افراد در صورت داشتن رزومه کاری مناسب شانس بیشتری برای ورود به بازار این کشور داشته باشند.

نمودار نرخ بیکاری در هلند

کاریابی در هلند و مشاغل موردنیاز ۲۰۱۹

کار در کشور هلند علاوه بر آگاهی و اطلاع از نرخ بیکاری، شرایط و قوانین کار در این کشور مستلزم آگاهی از مشاغل مورد نیاز این کشور نیز می باشد. افراد متقاضی برای کار در این کشور باید به نیازهای بازار کار این کشور توجه کنند و براساس نیاز بازار کار هلند و برای یافتن کار در هلند ابتدا می بایست نیازهای شغلی این کشور را مورد بررسی قرارداد و با توجه به آن و با در نظر گرفتن مهارت های فردی  و رشته تحصیلی خود نسبت اقدام به اخذ ویزای کار نمایند. مشاغل مورد نیاز در کشور هلند شامل موارد ذیل است: رشته های مربوط به علوم کامپیوتر و  IT و فناوری اطلاعات، رشته های فنی و مهندسی، رشته های مربوط به امور مالی مثل حسابداری و مدیریت مالی، بازاریابی و خدمات مشتری، رشته های مربوط به مراقبت های بهداشتی، مالیاتی، مدیران موقت و آموزش و پرورش می باشد. در جدول ذیل برخی از رشته های مورد نیاز این کشور شرح داده می شود:

کاریابی در هلند

کاریابی در هلند و مراحل جست و جوی کار در هلند

در پروسه ورود فرد متقاضی به بازار کار در یک  کشور فرآیند جستجوی کار به صورت حضوری و رو در رو و به صورت مجازی هرکدام مزایا و شرایط خاص خود را دارد، ولی در کل زمانی که فرد اقدام به جستجوی کار می نماید باید در نظر داشته باشد که رزومه کاری و تحصیلی وی می تواند نقش تاثیر گذاری داشته باشد و همچنین توانایی فردی و تسلط فرد به زبان هرکدام نقش بسزایی در پی خواهد داشت. لازم به ذکر است زمانی که فرد در کشوری به واسطه ویزای جستجوی کار وارد می شود مواردی که می تواند به افراد جویای کار کمک کند تسلط افراد متقاضی به کار و حرفه کاری خود، تسلط به زبان و توانایی فردی بالای آنها هست که می تواند نقش مهمی در ورود آنها به بازار کار داشته باشد.

کاریابی در هلند
کاریابی در هلند
 • کاریابی در هلند به صورت مجازی

  کاریابی در هلند به صورت مجازی به عنوان اولین مرحله ورود فرد به بازار کار یک کشور محسوب می شود، بدین ترتیب که افراد متقاضی در ابتدا با مراجعه به سایت ها و ایمیل های شرکت ها و کارفرماها با ارسال رزومه کاری خود اقدام به جلب نظر کارفرما می نمایند. این روند کاری در واقع همان اخذ job offer  یا پیشنهاد شغلی می باشد. در صورت موافقت و تایید رزومه کاری فرد از سوی کارفرما، شرکت یا کارفرمای باید پروسه قانونی آگاهی و جذب نیرو را در ابتدا از کشور مبدا خود انجام دهد در صورت نبودن نیروی کاری مورد نظر در کشور، کارفرما می تواند نیروی کاری خود را از خارج از کشور جذب کند. با توجه به افزایش روز افزون ارتباطات از طریق مجازی، پیدا کردن کار نیز به تبع این شرایط برای افراد متقاضی راحت تر شده است، در صورتی که افراد بتوانند از طریق این روش نظر کارفرما یا شرکت مدنظر خود را جلب کنند می توانند شانس خود را در ورود به بازار کار یک کشور افزایش دهند.

 • کاریابی در هلند به صورت حضوری

  یکی از موارد و محاسن کاریابی حضوری این است که فرد زمانی که به صورت حضوری در کشور مقصد حضور دارد در ابتدا می تواند شرایط بازار کار را بررسی نماید و در نهایت پس از بررسی های اولیه اقدام به کاریابی می نماید، زمانی که فرد در کشور مقصد حضور داشته باشد امکان ارتباط حضوری در شرکت ها برای وی فراهم می شود و این امر باعث می شود کارفرما نظرش بیشتر جلب شود و شناخت بهتری نسبت به فرد پیدا کند، فرد براساس توانایی فردی خود بهتر می تواند نظر کارفرما را جلب کند. ارتباط حضوری محاسن بیشتری نسبت به ارتباط مجازی و از راه دور دارد و شانس موفقیت فرد را بیشتر خواهد کرد. زمانی که فرد به صورت حضوری با کارفرما ارتباط برقرار می کند امکان ارائه توانمندی های وی بیشتر خواهد شد و همین موضوع باعث می شود موفقیت در جلب نظر کارفرما برای افراد متقاضی بیشتر شود.

کاریابی در هلند و موسسات کاریابی در هلند

کاریابی و ورود به بازار کار این کشور مستلزم آگاهی از شرایط کار در این کشور است که در این خصوص آشنایی با موسسات کاریابی در هلند می تواند در پروسه ورود فرد به بازار کار این کشور تاثیر بسزایی داشته باشد، در ذیل برخی موسسات کاریابی در هلند را خدمت شما عزیزان شرح می دهیم.

 • AQUENT در مورد طراحی وب، استراتژی و محتوای وب
 • ARDEKEY مشاغل مربوط به علوم کامپیوتر
 • DARWIN RECRUITMENT مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات
 • RAVE RECRUITMENT فناوری اطلاعات

لیست سایت های مربوط به کاریابی به شرح زیر می باشد:

 • MONSTERBOARD شرکت های هلندی
 • STEP STONE
 • INTER MEDIAIR
 • LINKDIN
 • EXPATICA
 • EURES
 • UWV

کاریابی در هلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار

یکی از مواردی که افراد متقاضی برای ورود به بازار کار هلند باید توجه داشته باشند مدارک مورد نیازی است که افراد باید به سفارت کشور هلند ارائه دهند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار بسته به نوع ویزای کار برای هر فرد متفاوت می باشد و معمولا در فرم ویزای افراد قید می شود که افراد باید چه مدارکی را آماده و ارائه دهند، این مدارک به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن اعتبار حداقل 6ماه و کپی از پاسپورت
 • ارائه دو قطعه عکس سه در چهار
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه و تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه فرم قرارداد کار

کاریابی در هلند و میزان حقوق در هلند

کشور هلند از آن دسته کشورهای اروپایی است که درآمد و حداقل حقوق دریافتی افراد، می تواند باعث شود افراد زندگی مناسبی در این کشور داشته باشند. به عنوان مثال در کشور هلند یک کارگر ساده حداقل حقوق که برای هر ساعت کار دریافت می کند در حدود  8 الی 10 یورو می باشد. البته سابقه کاری و تجربه و مدرک تحصیلی افراد در میزان حقوق دریافتی آنها تاثیرگذار خواهد بود و به عنوان مثال یک فرد متخصص ممکن است بسته به تخصص و تجربه کاری در هر ساعت 25 تا 30 یورو درآمد و حقوق داشته باشد. براساس بررسی های انجام شده در مورد حقوق و دستمزدهای افراد در شهری مثل آمستردام نا خالص حقوق یک فرد در طول یک سال 59،100 یورو است و میانگین حقوق خالص 39،683 یورو در سال است و مرسوم ترین حقوق ناخالص 33،890 یورو در سال است. حداقل مدرک تحصیلی برای کار در این کشور لیسانس است که رایج ترین مدرک تحصیلی فوق لیسانس می باشد و حداقل سابقه کار در این کشور 4 الی 8سال تعریف شده است. در جدول زیر تعدادی از مشاغل و میزان درآمد و دستمزدها در هلند شرح داده شده است:

کاریابی در هلند

کاریابی در هلند و بررسی ویزای همراه

کار در هلند و شرایط الحاق خانواده به متقاضی اصلی با توجه به قوانین این کشور به این صورت است که زمانی که فرد با موفقیت وارد بازار کار این کشور شد و قرارداد کاری بین فرد و کارفرما بسته شد می تواند درخواست دهد خانواده به وی ملحق شوند . خانواده فرد در صورت دارا بودن شرایط مد نظر از سوی کشور هلند می توانند از طریق ویزای MVV  به فرد اصلی ملحق شوند. شرایطی که افراد خانواده باید داشته باشند به شرح ذیل است:

 • همسر و فرزندان زیر سن 18 سال
 • متقاضی باید اثبات نماید شغل و شرایط اقامتی وی برای پوشش دادن هزینه های خانواده مناسب است
 • افراد باید ثابت نمایند ازدواج آنها واقعی بوده و در این خصوص مدارک و اسناد ازدواج خود را باید ارائه دهند
 • فرد متقاضی باید اثبات نماید محل اسکان خود و خانواده را در نظر گرفته است.

کاریابی در هلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در هلند

شرایط اقامت و تابعیت در کشور هلند به واسطه ورود فرد به بازار کار این کشور بدین صورت است که زمانی که فرد موفق شد وارد بازار کار هلند شود و به صورت مستمر به مدت 5سال اقامت کاری وی به طول انجامد می تواند پس از گذشت مدت مذکور درخواست اقامت دائم دهد. با توجه به ایکه کشور هلند در زمره کشورهای مهاجر پذیر می باشد می تواند قصد مناسبی برای افراد متقاضی برای مهاجرت و اقامت کاری به حساب آید در این خصوص در صورت ورد افراد به بازار کار و پرداخت مرتب مالیات می توانند درخواست اقامت دائم دهند. پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور به بعد از اخذ اقامت دائم این کشور موکول می شود و افراد پس از اخذ کارت اقامت دائم در صورتی که اثبات نمایند به قوانین هلند پایبند هستند و به زبان بومی این کشور تسلط کامل داشته باشند و به نوعی در جامعه این کشور ادغام شده باشند و در مدت زمان حضور خود در این کشور مرتکب جرم کیفری و جزایی نشده باشند می توانند درخواست تابعیت این کشور را نمایند البته پروسه اخذ تابعیت ممکن است 1 الی 3 سال به طول انجامد.

موسسات کاریابی در هلند
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار
تبدیل اقامت به تابعیت هلند
کاریابی در هلند و سخن پایانی

کاریابی در هلند و شرایط مهاجرت کاری به این کشور و همچنین قوانین کاریابی در هلند را ما در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم تا در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید اطلاعات حقوقی شما عزیزان نسبت به قوانین کار در این کشور به روز باشد. کشور هلند از جمله کشورهای مهاجر پذیر است که قوانین مهاجرتی خاصی را من باب مهاجرت کاری دارد که ما سعی کردیم در این مقاله قوانین کاریابی در هلند و کار در این کشور را به صورت تفصیلی توضیح دهیم تا علم شما عزیزان ارتقا یابد. با توجه به اینکه کشور هلند در زمره کشورهایی است که نرخ بیکاری پایینی دارد کار پیدا کردن و ورود به بازار کار این کشور برای افرادی که توانایی بالایی دارند و تجربه خوبی در رشته کاری خود دارند بسیار آسان خواهد بود ولی باید توجه داشت پیش از هر اقدامی باید اطلاعات حقوقی شما عزیزان نسبت به شرایط و قوانین ورود به بازار کار این کشور کامل باشد، در این خصوص پیشنهاد می شود در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه خود را دریافت نمایید و سپس در صورت لزوم می توانید با مشاورین برتر موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش تماس برقرار نمایید و از تجربه مشاورین این موسسه استفاده نمایید.