کار آفرینی در لوکزامبورگ

یکی از طرق مهاجرت به سایر کشورها طریق کارآفرینی می باشد. و در حال حاضر این طریق به نسبت سایر طرق مهاجرتی یک طریق نو تازه به حساب می آید. لذا در این مقاله بر آن هستیم که به کار آفرینی در لوکزامبورگ بپردازیم، مزایای کار آفرینی در لوکزامبورگ و همچنین چشم اندازی در خصوص کار آفرینی در لوکزامبورگ خدمت شما عزیزان ارائه نمائیم. اما در نهایت به منظور کسب اطلاعات کامل و جامع تر پیشنهاد می نمائیم با وکلا و مشاورین ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان شما را در باب کار آفرینی در لوکزامبورگ راهنمائی نمایند.

کارآفرینی یا استارت آپ در کشور لوکزامبورگ در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین ها در عرصۀ بین المللی می باشد و تنها در یک مدت زمان کوتاه خیل عظیمی از کارآفرینان از این طریق وارد خاک کشور لوکزامبورگ شده اند. و در حال حاضر این طریق مهاجرتی بسیار پرطرفدار می باشد البته گرچه که بسیار راه پر مخاطره ای می باشد. و در واقع در این روش به نوعی مالکیت و مدیرت با یکدیگر ترکیب یافته به منظور دگرگون ساختن بازار کاری  و فرصت هایی طلائی در زمینه های فن آوری و تکنولوژی. و چنین فعالیت هائی در غالب شخصیت های حقوقی، فعالیتهای اجتماعی، مدنی، کسب و کارهای کوچک، خاص و منحصر به فرد.

اما به طور کلی مسئلۀ کارفرمائی امری نو و تازه می باشد که مربوط به قرن ۲۱ است که از مشخصه های آن سرعت بالای زندگی، اقتصاد رقابتی و جهانی می باشد. اما حفظ و نگهداری سود و مزایا نیازمند این می باشد اشخاص حقیقی، شرکتها و یا اشخاص حقوقی و به طور کلی اتباع یک کشور بتوانند بازار را پیش بینی نمایند.

و اگر بخواهیم به طور کلی کارآفرینی در خصوص بهره برداری از ایده های نو و تازه و ارائۀ برترین و خلاقانه ترین نظرات می باشد. اما مهمتر از این کارآفرینی به نوعی ایجاد ارتباط و بیان چشم انداز کلی از طرح کلی در حال حاضر و در آینده می باشد. چنین روندی نیازمند  اطلاع و آگاهی از مفاهیم کلی قوانین و مقررات در این زمینه و حوزۀ کاری و همچنین کسب تجربۀ عملی در این زمینه می باشد.

و در نهایت در بخش مقدمه بد نیست به این نکته اشاره نمائیم که بر طبق گزارشات صورت گرفته از سوی موسسۀ لگاتوم کشور لوکزامبورگ جزء ده کشور نخست به جهت کارآفرینی می باشد.

 

مروری بر کارآفرینی در کشور لوکزامبورگ

دولت لوکزامبورگ همواره از کارآفرینی حمایت می کند و این حمایت در آینده نیز ادامه خواهد داشت. و این حمایت به خصوص در مورد برنامه و پروژه های جوان بیشتر خواهد بود. و دولت لوکزامبورگ هموراه به دنبال ایجاد راهکارها و قوانینی می باشد که راههای ورود سایر کمپانی های خارجی و بین المللی را به این کشور سهل و آسانتر سازد. و مسماً قرارگیری در قلب کشور اروپا، شرایط کاری دوستانه، محیط کاری دوستانه و چندفرهنگی تمامی این موارد مسائلی است که کارآفرینی در این کشور را جذاب نموده است.

 

مزایای کارآفرینی در کشور لوکزامبورگ

اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته و طبق مقایسه ای که میان کشور آمریکا و کشورهای اروپائی همچنین کشور لوکزامبورگ نشان داده شده است که کشورهای اروپائی به لحاظ سطح رقابتی و همچنین به لحاظ سود و مزایا یک مقدار پائین تر می باشند. اما در میان کشورهای اروپائی باز کشور لوکزامبورگ کشوری است که به افرادی که نیازمند ایجاد شعبه ای از شرکت خود در آن کشور می باشند بسیار پیشنهاد می شود. به لحاظ تاریخی هم اگر بخواهیم در نظر داشته باشیم، کشور لوکزامبورگ برای سرمایه گذاری و کارآفرینی کشور بسیار مساعدی می باشد.

طرح های کارآفرینی نیز همواره از سوی دولت لوکزامبورگ مورد تأیید و تشویق قرار گرفته است و سیاست های خاصی را به منظور حمایت از چنین شرایطی در نظر گرفته شده است و در تمامی بخش های کارآفرینی، پذیرای افراد با ایده های نو و خلاقانه می باشند. و افرادی که به لحاظ شرایطی و موقعیت تمایل به ایجاد شرکت مستقل خود در این کشور می باشند، لوکزامبورگ کشوری است که بسیار پیشنهاد می شود.

اما در نهایت موفقیت در زمینه کارآفرینی، بسته به موقعیت و مکانی می باشد که اقدام می نمائید.

و در صورتیکه بخواهیم مقایسه ای کوتاه در این خصوص میان کشور لوکزامبورگ و یکی از کشورهای موفق آسیایی نظیر سنگاپور داشته باشیم، باید گفت به طور مثال اگر شما تصمیم داشته باشید.

اما کشور لوکزامبورگ تا جائی به مبحث کارآفرینی اهمیت می دهد که کرس های درسی در این خصوص در واحدها درسی در دانشگاه ها در نظر گرفته است.

اما مزیت دیگری که با توجه به قوانین آزاد در این کشور برای کارآفرینی ایجاد نموده است همانا امکاری بررسی و نظارت از راه دور می باشد. و مزیت دیگر این است که میزان مالیات در این کشور چندان سنگین نمی باشد و به این لحاظ بسیار به کشورهای فرانسه و بلژیک نزدیک می باشد.

کارمند و کارآفرین بودن به طور همزمان

ازجمله خصایصی که کارآفرینی به همراه دارد این است که شخص در یک زمان در عین این که می تواند در شغل خود اشتغال داشته باشد به امر کارآفرینی نیز می تواند بپردازد و حتماً نیاز نیست که از شغل فعلی خود استعفا نماید بلکه می تواند در شغل خود مشغول به کار باشد و از طرفی به امر کارآفرینی نیز بپردازد. در حقیقت شما می توانید به نوعی میان خود اشتغالی و کارمند بودن ترکیبی را ایجاد نمائید. این امر به ویژه از این جهت اهمیت دارد که می توانید از این طریق قبل از اینکه به طور جدی وارد کار شوید و به امر کاآفرینی بپردازید از قبل آن را امتحان و آزمایش نمائید. اما مسئلۀ مهم دیگری که در این زمینه وجود دارد همانا آگاهی و اطلاع از میزان مالیات در کشور مورد نظر می باشد که در کشور لوکزامبورگ این رقم بین ۲۲ الی ۲۹ درصد متغییر می باشد و در این خصوص میان شهرها نیز تا حدودی تفاوت وجود دارد.

اما باز نکتۀ دیگر که بد نیست در اینجا به آن اشاره نمائیم که از اهمیت ویژه ای هم برخوردار می باشد سنجش میزان  ریسک پذیر بازار در حوزه ای می باشد که در آن می خواهد اقدام به کارآفرینی نمائید.

 

در خاتمه در باید به این امر اشاره نمائیم که کشور لوکزامبورگ چه به لحاظ شرایط کاری و محیطی و چه به لحاظ قوانین و مقررات حمایتی از اتباع خارجی در زمینۀ کار آفرینی در لوکزامبورگ است که شرایط بسیار مهیایی دارد که در خلال مقاله به تمامی مزایای کار آفرینی در لوکزامبورگ پرداخته ایم اما در نهایت به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ کار آفرینی در لوکزامبورگ پیشنهاد می نمائیم با وکلا و مشاورین ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان شما را در مسیر صحیح مهاجرت راهنمائی و هدایت نمایند.

 

منابع

http://wwwen.uni.lu/studies/fdef/master_in_entrepreneurship_and_innovation_professionnel

 

نگارنده: جیران تاج بخش

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.