کار بعد از تحصیل در پرتغال

کار بعد از تحصیل در پرتغال چه شرایطی دارد ؟ آیا کار بعد از تحصیل در پرتغال منجر به اخذ اقامت یا تابعیت پرتغال می شود؟ فرایند کار بعد از تحصیل در پرتغال برای فارغ التحصیلان چگونه است؟ آیا قوانین مهاجرت پرتغال اجازه یافتن کار بعد از تحصیل در پرتغال را به فارغ التحصیلان بین المللی می دهد؟چه مدت برای یافتن کار بعد از تحصیل در پرتغال زمان دارید؟ آیا کار بعد از تحصیل در پرتغال ممکن است؟ مراحل کار بعد از تحصیل در پرتغال چگونه است؟ مزایای کار بعد از تحصیل در پرتغال چیست؟  موسسه مشاوره ای MIE آماده پاسخگویی و مشاوره تلفنی رایگان به شما هموطن عزیز با مشاوران مجرب و کارآزموده خود می باشد، با یکی از شعبات ما در تهران و شهرستان ها تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح بفرمایید.

اقامت و کار بعد از تحصیل در پرتغال در ابتدا بستگی به هدف تحصیل در پرتغال دارد و اینکه ابتدا فرد با هدف اقامت به پرتغال وارد شده تا بتواند بعد از تحصیل به جستجوی کار بپردازد و یافتن کار برای کسانیکه در زمینه ای قبلأ سابقه کار دارند یا در حین تحصیل در کشور پرتغال توانسته اند بصورت پاره وقت داشته باشند یا در تابستان بصورت تمام وقت باشد.آشنایی به فرهنگ و زبان پرتغالی یا انگلیسی هم بسیار کمک کننده خواهد بود.برای کسانیکه به هدف ماندن در پرتغال ویزای تحصیلی گرفته اند کار پس از تحصیل امری حیاتی است و پس از دریافت مدارک و پیداکردن کار و گذشت پنج سال از اقامت در پرتغالمی توانند درخواست تابعیت دهند.یکی از شاخصه های ماندن و زندگی در پرتغال پایین بودن میانگین هزینه های زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایست.متقاضی می تواند به دیگر کشورهای اروپایی برای کارو سکونت نقل مکان کند وبا 105کشور جهان بدون اخذ روادید وبا پاس پرتغالی سفر کند.هزینه های زندگی در پرتغال ماهی 150-400یورو می باشد و اجاره مسکن هم برای یک نفر دانشجو با خانواده اش 500-800یورو است.برای اتاق ماهی 300یورو باید پرداخت کرد که شامل هزینه اینترنت،آب برق و گاز است.در این مقاله سعی داریم تا شما را با حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار و تخصص پس از تحصیل آشنا کنیم.این مقاله با عنوان  کار بعد از تحصیل در پرتغال  متعلق به موسسه مشاوره ای  MIE  می باشد.

  آمار کار در پرتغال:

نرخ اشتغال در پرتغال 65.8%در سال 2009اعلام شد که جزء آمارهای بالای حد متوسط در منطقه اقتصادی یورو است.یافتن کارهای حسابداری و IT، در پرتغال فراوان است و کارهای فنی و مهندسی هم نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر است.و 2.11%افراد در پرتغال کار پاره وقت دارند.در سال 2010بالغ بر 550,000نفر بیکار در پرتغال در مراکز کار ثبت شده اند که حدود 7%بیکاران اتباع خارجی اند.اشتغال در بخش های جنگلداری ، کشاورزی، شیلات حدود 11.5%از جمعیت شاغل در صنعت و ساختمان و تجارت و ادارات برق و آب 27.5%و حدود60.8%در بخش خدمات حضور داشتند.

بخش فروش و بازاریابی 15%کل اشتغال را در پرتغال دارا بوده و بخش هتل ها و گردشگری 5.6%و گردشگری به وضوح نیروی محرکه اقتصاد و بازار کار باقی مانده.به تازگی حضور شرکتهای چند ملیتی  سونی، نوکیا ، سامسونگ و …در این کشور افزایش یافته .خدمات عمومی شامل مدیریت عمومی ، دفاع،امنیت، آموزش ، بهداشت و کار حدود 20.7%شاغلین را به خود اختصاص داده.این مقاله با عنوان  کار بعد از تحصیل در پرتغال  متعلق به موسسه مشاوره ای MIE  می باشد.

  کار در پرتغال:

بازار کار در پرتغال بشدت وابسته به گردشگری است اما نرخ بالای بیکاری باعث رقابت سخت در یافتن کاراست.

صنایع عمده:  گردشگری،املاک و کسب و کار و خدمات ،هتل ها و پذیرایی ،خدمات عمومی ،کشاورزی،جنگلداری و شیلات ،منسوجات،چوب و چوب پنبه، خرده فروشی،

زمینه های رشد اخیر: مراکز مخابراتی و ارتباطی، مراکز IT،صنایع هوا فضا، بیوتکنولوژی

کمبود مشاغل: شغلهای فصلی گردشگری ، هتل و پذیرایی، بخش IT، زمینه های مختلف تخصص پزشکی، مدیریت و بازاریابی

شرکت های بزرگ: EDP ، مصالح ساختمانی. برق. ساخت و ساز و انرژی های تجدیدپذرMartifer، املاک و مستغلات RE/MAXپرتغال، چوب و چوب پنبه Corticeira، گروه انرژی هزاره ،کاغذ و خمیر کاغذ سویورسل، مخابرات ، پورتوسل……

میانگین ساعات کار درپرتغال :

,حدود 40، ساعت در هفته حداکثر قانونی که گاهی در بعضی مشاغل به 60، ساعت در هفته هم می رسد.

  تعطیلات:

حق مرخصی سالانه حداقل 22روز، علاوه بر تعطیلات عمومی است. ساعات شروع کار و اتمام کار بطور معمول شروع 9:00، تا19:00،و نهار که دو ساعت است.

  نرخ مالیات:

مالیات بیمه ملی و کمکهای امنیت اجتماعر بصورت خودکار از حقوق و دستمزد بصورت پایه در سیستم کسر خواهد شد.کاهش مالیات برای ساکنان پرتغال ( معمولأ برای بیش از 183روز در سال در پرتغال زند گی کرده اند.) از 48%به14.5%، می باشد.

سال مالیاتی پرتغال 31دسامبر است.

  درخواست کار:

استخدام آنلاین در پرتغال مرسوم است.با استفاده از فرم های درخواست کار پر می شود، که در هر کاری فرم متفاوت است.بعد اگر برای مصاحبه دعوت شدید مدارک خود را ارائه می کنید. به همراه CV، سه تا چهار صفحه رزومه متقاضی، بهمراه سابقه کار در زمان دانشجویی در پرتغال که به امضای کارفرما رسیده.در CV، شروع با اطلاعات شخصی خود (نام تاریخ محل تولد وضعیت مدنی آدرس و شماره تلفن وid، شخص متقاضی کار) بعلاوه اگر گواهینامه رانندگی دارد ذکر شماره آن و دوره های آموزشی و دسته بندی آموزش های آکادمیک و دانشگاهی ، سابقه کار، توانایی زبان در حد صحبت کردن روزانه، گواهی های مربوط به شرکت در سمینارها، مهارت های کامپیوتر هم ارائه شود.

  روند درخواست:

بعد از درخواست آنلاین ممکنست فرد یک تا چند جلسه برای مصاحبه دعوت شود.بیشترین تاکید بر تجربه حرفه ای و آموزش عملی است.وبعد آزمون های روانی و فنی ازفرد می گیرند.و شغل های تا سطح مدیریت میانی آزمون استعداد و روانی می دهند.البته کارفرمایان بدنبال فارغ التحصیلانی هستند که در زمینه کار مورد نظر تخصص دارند.بسیار دقت شود که نامه تایپ شده از مهارت و تجربه شما کوتاه و ساده وبا سبک معمولی باشد.و از کارفرمایان قبلی که با آنها کار کرده اید نیز مختصر نام برده شود.

  نگاه اجمالی به بازار کار پرتغال و فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان خارجی:

بواقع بررسی اغلب سایتهای کار پرتغالی آمار راضی کننده ای از کار بعد تحصیل در پرتغال ارائه نم دهند اما با وجود هدف های از پیش گفته شده تابعیت پرتغال برای یک ایرانی مزیت های زیادی را در بر دارد و به پرتغال بعنوان یک سکوی پرش برای رسیدن به کشور مورد نظر خود می تواند بیندیشد. دلایلی همچون فرصت های شغلی کمیاب در پرتغال و سطح بیکاری بالا و اقتصاد با رشد کم پرتغال و شانس پایین یافتن شغل که هر سال کمتر می شود و اینکه هر سال از 70,000، فارغ التحصیل پرتغالی باعث بالا رفتن آمار بیکاری در جامعه پرتغال است.اگر میخواهید شانس خود را در یافتن شغل بالا ببرید باید به زبان پرتغالی و انگلیسی  صحبت کنید.یا دیگر زبان های اروپایی مثل فرانسوی،آلمانی و اسپانیایی و …بدانید و به استخدام بخش دولتی یا خصوصی آموزش و پرورش دربیایید.

پرتغال با کمبود کارگران در مناطق تخصصی تر مانند پزشکی،پرستاری و فناوری اطلاعات مواجه است که شما برای ورود به این کارها نیازمند دانش زبان پرتغالی هستید.

    مالیات بردرآمد در پرتغال   :

خارجیان مقیم پرتغال نیز مؤظف به پرداخت مالیات بردرآمد خود هستند.نرخ مالیات در هر نقطه بین 10%، تا، 42%، از دستمزد کارکنان در هر ماه است.

  تامین اجتماعی در پرتغال:

یک کارمند 10%از دستمزد خود را به تامین اجتماعی کمک می کند.و کارفرما حدود 25%به تامین اجتماعی در هر ماه کمک می کند .

بهداشت و درمان در پرتغال :

بعد از اجازه کار در پرتغال و دادن مالیات ، بیمه تامین اجتماعی ،نوبت به گرفتن کارت مراقبت های بهداشتی وزارت بهداشت پرتغال می رسد.

مزایای بیکاری در پرتغال :

شهروندان پرتغالی و ساکنان قانونی در پرتغال بعداز بیکاری می توانند از دولت تا پیداکردن کار جدید حقوق بیکاری بگیرند. اتباع خارجی که در پرتغال کارکرده اند می توانند با همان نرخ بیکاری بعنوان یک شهروند پرتغالی چهار هفته بعد از بیکاری حقوق بیکاری بگیرند و مجاز به دریافت , 65% حقوق دستمزد گذشته خود از دولت هستید. البته خارجیانی که برای حداقل دو سال در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا به امنیت اجتماعی کمک کرده اند.که برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www1.seg-social.ptامنیت اجتماعی مراجعه کنید.حداقل دستمزد فعلی پرتغال 530 یورو در هر ماه است.

 طرح های بازنشستگی در پرتغال:

سن بالای 65، سال فرد بازنشسته می شود. ویا افرادیکه حداقل 15سال از طریق دستمزد خود به تامین اجتماعی کمک کرده اند شامل طرح های بازنشستگی می شوند.

درنتیجه افرادیکه در پرتغال فارغ التحصیل می شوند می توانند به مدت یکسال بدنبال کار باشند و اقامت تحصیلی خود را به کاری تغییر دهند و کار کنند و مالیات بپردازند و از این طریق با اقامت پنج سال خود تابعیت بگیرند که بعد دو سال کار می توانند به دیگر کشورهای اتحادیهشینگن برای کارو سکونت نقل مکان کنند.

این مقاله با عنوان  کار بعد از تحصیل در پرتغال  متعلق به موسسه مشاوره ای MIE  می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *