کار حین تحصیل در آلمان

کار در حین تحصیل در آلمان

کار حین تحصیل در آلمان چه شرایطی دارد ؟ آیا دانشجویان  می توانند به کار حین تحصیل در آلمان بپردازند ؟ آیا دانشجویان با کار حین تحصیل در آلمان می توانند اقامت کشور آلمان را اخذ نمایند؟  کار حین تحصیل در آلمان برای دانشجویان به چه صورت است؟ دستمزد دانشجویانی که به کار حین تحصیل در آلمان می پردازند چه میزان است ؟ دانشجویانی که به کار حین تحصیل در آلمان می پردازند چند ساعت اجازه کار دارند؟

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله سعی دارد تا کار حین تحصیل در آلمان را برای شما عزیزان توضیح دهد و به سوالات شما در زمینه کار در حین تحصیل در کشور آلمان پاسخ دهد.

همانطور که می دانید بسیاری از دانشجویان بین المللی در کشور آلمان برای گذراندن زندگی خود به کار حین تحصیل در آلمان می پردازند. شرایط کار در حین تحصیل در کشور آلمان متفاوت می باشد وبا توجه به شرایط دانشجو می تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت باشد. کار در حین تحصیل در کشور آلمان با محدودیت ها وقوانین و مقررات خاصی مواجه است.همه ساله افراد بسیاری قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند که می توانند به کار در حین تحصیل در کشور آلمان هم بپردازند. در این مقاله به کار حین تحصیل در آلمان می پردازیم .

برای دانشجویان بین المللی کار در حین تحصیل در کشور آلمان برای امرار معاش بسیار مناسب می باشد و می توانند از این طریق برخی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. با توجه به اینکه کشور آلمان یکی از کشور های صنعتی و پویا در اقتصاد می باشد دانشجویان بین المللی به راحتی می توانند در شرکت های بزرگ و معتبر کشور آلمان به کار مشغول شوند.

کار در حین تحصیل در کشور آلمان می تواند به صورت پاره وقت ویا تمام وقت باشد البته می توان گفت  که دانشجویان در کشور آلمان معمولا به صورت پاره وقت به کار مشغول هستند.دانشجویان خارجی می توانند بدون کسب اجازه به کار در کشور آلمان بپردازند اما باید توجه داشته باشند که ساعات کار در کشور آلمان برای دانشجویان محدود می باشد و حداقل 90 روز به صورت کامل و یا 180 روز به صورت نیمه روز  را در سال می توانند به کار مشغول شوند.اگر دانشجویان در مقطع لیسانس با کسب اجازه مشغول به کار شوند  می توانند 10ساعت در هفته به کار بپردازند و دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می توانند 20 ساعت در هفته به کار مشغول شوند و همچنین دانشجویان دکترا در کشور آلمان اجازه 30 ساعت کار در هفته در کشور آلمان را دارند.

دانشجویان در مقطع دکترا علاوه براینکه اجازه کار در حین تحصیل در کشور آلمان در حدود 30 ساعت در هفته را دارند این نکته وجود دارد که  برخی از رشته ها در مقطع دکترا علاوه بر اینکه فرد به تحصیل می پردازد می تواند از دانشگاه محل تحصیل خود حقوق هم دریافت نماید.

نکته مهمی که دانشجویان بهتر است بدانند این است که به دلیل اینکه قوانین هر ایالت با ایالت دیگر کشور آلمان متفاوت می باشد و هر ایات قوانین و مقررات خاص خود را دارد برخی از ایالت ها کار دانشجویی و یا کار در حین تحصیل در کشور آلمان را محدود به کار در بین هر نیم سال تحصیلی محدود کرده اند وفقط امکان کار برای دانشجویان در تعطیلات بین ترم وجود دارد.البته این امکان وجود دارد که اداره کار برخی از ایالت های کشور آلمان به برخی از دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل در کشور آلمان را صادر نماید که این اجازه می تواند به صورت 10 ساعت در هفته صادر شود.

دانشجویان در کشور آلمان می توانند به کار در حین تحصیل بپردازند به دلیل اینکه پیدا کردن کار برای دانشجویان بسیار راحت می باشد و حقوق دریافتی از کارفرمایان بسیار کمتر از حقوق یک فرد عادی در آلمان می باشد.نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که دانشجویانی که در کشور آلمان به کار در حین تحصیل مشغول هستند از پرداخت مالیات معاف می باشند.

این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE به عنوان یکی از بزرگترین موسسات مهاجرتی در خاورمیانه این امکان را دارد که شما را در زمینه مهاجرت و همچنین کار در حین تحصیل در کشور آلمان راهنمایی نماید و اطلاعات لازم را در احتیار شما عزیزان قرار دهد.

ممکن است برای خیلی از افراد  این سوال پیش آید که آیا می توانند با کار در حین تحصیل در کشور آلمان اقامت کشور آلمان را اخذ نمایند؟بهتر است بگوییم که دانشجویانی که در ضمن تحصیل به کار در کشور آلمان مشغول می باشند نمی توانند اقامت کشور آلمان را اخذ نمایند و دلیل مهمی که دارد این است که این افراد از پرداخت مالیات معاف هستند اما همین افراد بعد از تحصیل در صورتی که به کار در کشور آلمان مشغول شوند باید مالیات خود را پرداخت نمایند که در این صورت می توانند اقامت کشور آلمان را اخذ نمایند.

دستمزد دانشجویانی که به کار در حین تحصیل در کشور آلمان می پردازند چه دانشجویان کارشناسی و چه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا معمولا بین 8 تا 12 یورو در روز می باشد که با توجه به ساعت کاری محاسبه می شود که با این مبلغ می توانند تا حدودی هزینه زندگی خود را تامین نمایند با توجه به اینکه تحصیل در کشور آلمان به صورت کاملا رایگان می باشد.

کار در حین تحصیل در کشور آلمان معمولا کار در پیتزا فروشی،کار در هتل،رستوران و حتی صندوقدار فروشگاه می باشد که برای دانشجویانی که به کار در حین تحصیل در کشور آلمان می پردازند این کارها به صورت پاره وقت می باشد.البته بهتر است بدانید که دانشجویان پس از تحصیل در کشور آلمان و هنگامی که از دانشگاههای کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند می توانند به صورت فول تایم به کار مشغول شوند که در آن صورت شرایطشان با کار در حین تحصیل متفاوت می باشد.

دانشجویان در کشور آلمان برای اینکه بتوانند به کار در حین تحصیل و یا به کار بعد از تحصیل بپردازند باید تسلط کافی به زبان آلمانی را داشته باشند.تسلط به زبان آلمانی برای اشخاصی که قصد کار در حین تحصیل و یا کار بعد از تحصیل را دارند می تواند یک مزیت محسوب شود.

دانشجویان بین المللی که در کشور آلمان به تحصیل مشغول هستند نمی توانند خود اشتغالی و یا کار آزاد انجام دهند.

در نهایت می توان گفت که دانشجویان در کشور آلمان می توانند به کار در حین تحصیل در کشور آلمان بپردازند اما کار دانشجویی به صورت محدود و با حقوق اندک می باشد که البته برای گذراندن زندگی دانشجویی در کشور آلمان مناسب می باشد و کسانی که قصد اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان از این طریق را دارند بهتر است بدانند که با کار درحین تحصیل در کشور آلمان  نمی توانند اقامت کشور آلمان را بدست آورند.در کل می توانیم بگوییم که کشور آلمان به دانشجویان امکان کار در حین تحصیل در کشور آلمان را فراهم کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه کار در حین تحصیل در کشور آلمان بدست آورید و یا می توانید با سایر دفاتر تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

منابع:

www.educations.com

www.internationale-studierende.de/germany

www.bachelorsportal.eu

www.justlanded,com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *