کار دانشجویی در مجارستان

کار دانشجویی در مجارستان چگونه است؟ کار دانشجویی در مجارستان چه شرایطی دارد؟ محدودیت کار دانشجویی در مجارستان وجود دارد؟ آیا در کار دانشجویی در مجارستان شرایط مناسبی برای دانشجویان وجود دارد؟ ایا افراد اجازه بردن همراه در کشور مجارستان می توانند داشته باشند؟ ایا می توان در طول تحصیل در کشور مجارستان به کار دانشجویی در مجارستان مشغول بود؟

همانطورکه می دانید افراد زیادی وجود دارند که تمایل به کار کردن و اخذ اقامت کشورهای دیگر را دارند. ممکن است برای شما عزیزان سوالاتی در زمینه ی کار در کشورهای دیگر ایجاد شود.

ما در این مقاله می خواهیم برای شما در رابطه با کشور مجارستان و کار دانشجویی در مجارستان توضیح دهیم و سوالاتی که ممکن است برای شما در رابطه با کار کردن در کشور مجارستان پیش می اید را توضیح دهیم.

افراد بسیار زیادی وجود دارند که تمایل به زندگی در کشورهای دیگر را دارند و همینطور تمایل دارند در کنار زندگی و تحصیل، کار مناسب با در امد بالا را داشته باشند.

امروزه افراد از طرق مختلف می توانند وارد بازار کار در کشورهای دیگر شوند. که در ادامه به طور مفصل به شما توضیح خواهیم داد.

یکی از راه هایی که افراد می توانند وارد بازار کار شوند، راه تحصیلی است. افراد می توانند از طرق تحصیل وارد خاک مجارستان شوند و در کنار تحصیل کار کنند تا بتوانند از طریق تحصیل کار مورد نظر را پیدا نمایند.

چه کسانی به مجوز کار نیاز ندارند؟

از 1 ژانویه 2009 شهروندان اتحادیه ی اروپا به مجوز کار در مجارستان احتیاج ندارند.

شهروند غیر اتحادیه ی اروپایی که همسر یک شهروند مجارستانی هست.

در نظر داشته باشید اگر یکی از شهروندان اتحادیه اروپا و یا ساکن مجارستان هستید نیاز به ویزا و یا اجازه ی کار ندارید و در غیر اینصورت نیازمند اخذ ویزای کار مجارستان یا اجازه ی کار در این کشور می باشید. این پروسه از طریق اداره مهاجرت مجارستان انجام می گیرد.

افرادی که عضو اتحادیه اروپا و یا ساکن مجارستان نیستند برای کار در مجارستان باید دعوتنامه ای از جانب یک کارفرکا دریافت نمایند دعوتنامه ی این افراد به مدت سه ماه در کشور مجارستان آگهی خواهد شد و اگر در این مدت متقاضی یافت نشد سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی خواهد شد .  و اگر متقاضی کار نبود از فرد مورد نظر دعوت به کار می شود .

همانطور که می دانید این موضوع کار ساده ای نیست و ممکن است افرادی در اتحادیه اروپا باشند ، و کار مورد نظر را انجام دهند .

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با وجود وکلای برتر شما را در زمینه تحصیل در مجارستان و کار دانشجویی در مجارستان راهنمایی خواهد کرد.

کشور مجارستان زمینه ی مناسبی در رابطه با جذب دانشجو دارد و سالانه تعداد کثیری از دانشجویان حتی از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا به این کشور زیبا مهاجرت تحصیلی می کنند.

نکته ی بسیا ر مهمی که وجود دارد این است که متقاضی برای کار در کشورهای دیگر باید به زبان آن کشور تسلط کافی را داشته باشد ،  همینطور در کشور مجارستان افراد باید تسلط کافی به زبان مجاری را داشته باشند .

متقاضیان اخذ ویزای کار مجارستان می توانند در زمان کوتاهی اقامت کار کشور را دریافت نمایند و نکته ی مهم این است که برای افراد این امکان وجود دارد تا خانوانده خود را به عنوان همراه با خود ببرد .

افرادی هم هستند که از طریق تحصیل وارد خاک مجارستان می شوند و این افراد در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت، نیمه وقت و یا کار دانشجویی 20 ساعت در هفته به واسطه تحصیل را دارند. این افراد می توانند با جست و جو در اگهی ها و یا اداره ی کار ثبت شده به کار مورد نظر خود دست یابند.

هزینه های زندگی هر فرد در کشور مجارستان کاملا به سبگ زندگی فرد بستگی دارد. هزینه ی زندگی و غذا جدا از هزینه مسکن در حدود 300 تا 350 یورو در طول یک ماه می باشد در صورتی که بخواهیم هزینه زندگی را در کنار هزینه مسکن در نظر بگیریم حدودا 600 تا 800 یورو در ماه باشد.

بهتر است بدانید ویزای کار مجارستان و به دنبال ان اقامت گرفتن به واسطه ی ویزای کار با سختی و دشواری همراه می باشد و با به شما راه های دیگری را هم چه کشور مجارستان چه کشورهای دیگر پیشنهاد می کنیم.

به طور مثال تحصیل و کار در کشورهای اروپایی دیگر که از این طریق می توانید برای اقامت خود راحت تر اقدام نمایید.

به طور کلی کشور مجارستان زمینه ی مساعدی برای تحصیل و کاردانشچویی می باشد و زمینه ی مساعدی را دارد اما این موضوع را باید در نظر گرفت که دانشگاه های این کشور نسبت به کشورهای دیگر اروپا مانند المان، اتریش رنکینگ پایین تری را دارند. به شما پیشنهاد می کنیم مطالعاتی را روی این کشورها داشته باشید.

شما عزیزان می توانید با تماس با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE و تماس رایگان اطلاعات لازم و کافی را کسب نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *