کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا چگونه امکانپذیر است؟برای بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند ، همواره این سوال مطرح می گردد که آیا امکان کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا  برای آنها وجود دارد یا خیر ؟ و یا اینکه راههایی که میتوانند به کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا بدست آورند چیست؟

از آنجا که این مساله برای دانشجویانی که قصد دارند خودشان تمام و یا حداقل بخشی از مخارج تحصیل و یا معیشت خود را تامین کنند و متاسفانه اطلاعات جامع و دقیقی در مورد ساعاتکار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا و یا کارهایی که در  حین تحصیل در اروپا می توانند انجام دهند ،ندارند ما درموسسه مشاوره ای  MIE برآنیم که پاسخ گوی سوالات شما در این زمینه باشیم . در این مقاله بر آنیم به بررسی شرایط تحصیل در کشورهای اتریش، لهستان و آلمان به طور جداگانه بپردازیم، امید آن می رود با مطالعه این مقاله تمام سوالات شما عزیزان همیشه همراه موسسه مشاوره ای  MIE پاسخ داده شود.

 

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

دانشجویانی که برایادامه تحصیل کشورهای اروپایی را انتخاب می کنند ،ممکن است در مقاطع مختلفی امکاناخذ ویزای دانشجویی را داشته باشند که بسته به مقطع تحصیلی  ایشان  ساعات کاریشان نیز متفاوت است .

دانشجویان ممکن است برای مقاطع تحصیلی ،کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکترا قصد ادامه تحصیل در اروپا را داشته باشند. خوشبختانه کشورهای مخنلف در قاره اروپا قوانین نسبتا مشابهی را وضع کرده اند که دانشجویان امکان کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا را داشته باشند .

هزینه های زندگی و تحصیل در اروپا ،بر اساس کشور و دانشگاهی که فرد در آن موفق به اخذ پذیرش می شود متفاوت است و عموما امکان کار دانشجویی به همراه تحصیل در اروپا  امکان پذیر است .البته این نکته قابل توجه است که عموما هزینه ها و مخارج زندگی در اروپای شرقی نسبت به اروپای غربی ارزان تر است.

در ادامه به بررسی شرایط امکان کار دانشجویی به همراه تحصیل در کشور اتریش به عنوان یکی از کشورهایی که این روزها مورد توجه دانشجویان قرار دارد میپردازیم.

این قوانین دانشجویان را به دو گروه تقسیم میکند.دانشجویان گروه اول دانشجویانی هستند که در دوره های زبان و یا نیمه اول دوره کارشناسی در حال تحصیل می باشند که این دسته از دانشجویان به مدت ده ساعت در هفته اجازه کار دارند و دانشجویان گروه دوم افرادی هستند که در دوره دوم کارشناسی و یا کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند که اجازه کار به مدت بیست ساعت در هفته به آنها اعطا می شود طبق قوانین کشور اتریش دانشجویانی که مجوز کار پیدا می کنند می توانند از بیمه بیکاری نیز استفاده نمایند.

کار دانشجویی در کشور اتریش می تواند حدود یک سوم هزینه های زندگی فرد دانشجو را پوشش بدهد ،در این راستا توصیه می شود فردی که قصدمهاجرت تحصیلی به اتریش را دارد ، توانایی تامین هزینه های زندگی در اتریش را برای سال اول زندگی داشته باشد.

 

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

یکی از دیگر کشورهای اروپایی که هرساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان است کشور لهستان است که  در اروپای شرقی واقع شده است .افرادی که همزمان در اروپا کار و تحصیل می  کنند این امتیاز را دارند علاوه بر این که می توانند برای هزینه های  روزانه خود کسب  در آمد داشته باشند می توانند فرصت جدیدی برای شناختن افراد جدید پیدا کنند و هم چنین می توانند با موقعیت ها و فرصت های شغلی جدید آشنا شوند که این امکان را به آنها می دهد در  صورتی که تمایل داشته باشند پس از فراغت از تحصیل تحت عنوانویزای کاری درآن کشور به اقامت خود ادامه بدهند  امکان خوبی را فراهم می آورد.

در کشور لهستان هم چنین این امکان وجود دارد که دانشجویان بتوانند در تعطیلات آخر هفته به طور تمام وقت به کار بپردازند.در اغلب مواقع دانشجویانی که از تمامی ساعات کار خود استفاده می کنند ،می توانند هزینه های زندگی و اجاره محل زندگی خود را تامین کنند .البته در سطح دانشگاههای کشور لهستان ،موسسات کاریابی به نام ( کا آر اس)وجود دارد که می توانند در امر کاریابی به دانشجویان کمک کند و علاوه بر آنها و جود سایت های کاریابی و بنگاه های کاریابی حضوری ،یافتن کار مناسب برای دانشجویان متقاضی کار را سهل تر کرده است.

مشاغلی که افراد می توانند در آن به صورت شغل دانشجویی فعالیت کنند از جمله زیر است ،فعالیت در بخش امور دانشجویان بین الملل دانشگاه البته به شرط آن که با زبان های مختلف آشنایی داشته باشند .هم چنین امکان کار در کتابخانه دانشگاه ، کار در بخش سالن های ورزشی دانشگاه ،فعالیت در بخش لابراتوار نیز برای دانشجویان امکان پذیر است و هم چنین دانشجویان می توانند به صورت شخصی نیز در مراکز خارج از دانشگاه نیز کار پیدا کرده و مشغول فعالیت شوند.

کشور آلمان نیز مانند بسیاری دیگر از کشورهای امکان کار دانشجویی همراه با تحصیل در آلمان را به دانشجویانی که در کشورش مشغول به تحصیل هستند را می دهد،البته این اجازه برای دانشجویان  کشور هایی که عضو اتحادیه ارو پا نیستند و یا به تازگی به  عضویت اتحادیه اروپا  در آمده اند محدود است که این محدودیت شامل دانشجویان ایرانی نیز می شود که این گروه از دانشجویان می توانند نود روز کامل  و یا صد و هشتاد روز به صورت نیمه وقت در سال مشغول به کار شوند البته باید توجه کرد که این اجازه کار در برخی از ایالت های کشور آلمان فقط به تعطیلات بین دو نیمسال تحصیلی محدود می شود البته ممکن است اداره کار در برخی از شهرهای آلمان با کار دانشجویی وی موافقت کند و اجازه کار جداگانه ای به مدت ده ساعت در هفته به دانشجو اعطا کند  پیدا کردن کار دانشجویی در کشور آلمان و بسیاری از کشورهای اروپایی عموما کار دشواری نیست زیرا دانشجویان برای کارفرماها نیروهای کار ارزان تری نسبت به سایر نیروهای کار محسوب می

شوند.

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب کار دانشجویی در اتریش

 

 

 

 

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

به طور کلی می توان بیان کرد که به طور میانگین دانشجویان در مقطع ارشد در کشورهای اروپایی حدود بیست تا بیست و چهارساعت اجازه کار دانشجویی را دارند و هم چنین دانشجویان مقطع دکترا تا سی ساعت در هفته می توانند به صورت نیمه وقت کار کنند.البته باید این نکته را نیز مورد توجه قرار داد که بسیاری از رشته ها در مقطع دکترا در قاره اروپا شغل محسوب شده و فرد دانشجو علاوه بر آن که تحصیل می کند می تواند حقوق نیز از دانشگاه دریافت کند.

سوال مهم دیگری که برای بسیاری از دانشجویان مطرح است این نکته است که میزان حقوقی که در ازایکار دانشجویی به دست میاورند چه قدر است؟ باید پاسخ داد که میانگین حقوقی   که دانشجویان  در قبالکار دانشجویی به دست می آورند در ازای هرساعت کار بین شش تا دوازده یورو متغیر است  که بستگی به کشور و شغلی که فرد در آن فعالیت می کند دارد.

البته باید این نکته را مدنظر قرار داد که برای پیدا کردن کار در رشته تحصیلی که فرد متقاضی در آن مشغول به تحصیل است  فرد باید آشنایی با زبان مردم آن کشور داشته باشد و کار دانشجویی در این راستا می تواند وی  را در جهت آشنایی با بازار کار و مشاغلی که  در آینده میتواند به صورت تخصصی در آنها فعالیت کند اماده نماید.

موسسه مشاوره ای  MIE با استفاده از کارشناسان و وکلای مجرب و خبره خود آماده است که اطلاعات جامع و کاملی را در زمینه اخذ ویزاهای دانشجوییو امکان کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا از جمله اتریش ،آلمان  ، ایتالیا، هلند،لهستان ،اسلوونی و …در اختیار شما همو طنان گرامی قرار دهد.شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار دانشجویی در کشورهای اروپایی با دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان موسسه مشاوره ای MIE بهره مند گردید، همکاران ما در موسسه مشاوره ای MIE هر روزه آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *