کار در آلمان

 • کار در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • کار در آلمان و شرایط عمومی آن
 • کار در آلمان انواع ویزای کاری
 • کار در آلمان از طریق ویزای جست و جوی کار
 • کار در آلمان از طریق پیشنهاد کاری
 • کار در آلمان توسط کارت آبی
 • کار در آلمان توسط ویزای پوما
 • کار در آلمان و نرخ بیکاری
 • کار در آلمان و موسسات کاریابی
 • کار در آلمان و میزان حقوق کاری
کار در آلمان

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در آلمان ومقدمه ای بر آن

کار در آلمان و شرایط کلی کار در آلمان و همچنین انواع ویزای کاری  المان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد.  عموما افرادی که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را دارند ، به دنبال مهاجرت از طریق کار   هستند . حال باید به این مقوله پرداخت که کار در آلمان چند روش دارد و شرایط عمومی و جزئی آن چیست . ما در این مقاله به صورت علمی و دقیق به این موضوع   به صورت تحلیلی خواهیم پرداخت .

کار در آلمان و شرایط عمومی آن General Conditions of Work in Germany

کار در آلمان شرایط جزئی و کلی دارد که می توان به طور مختصر بدان پرداخت . در ابتدا باید به شرایط عمومی کشور آلمان توجه کرد .  جمهوری فدرال آلمان ، با پایتخت برلین و عضوی از اتحادیه اروپاست . نظام سیاسی این کشور بر پایه قانون اساسی می باشد و در راس کشور ، رئیس جمهور دارای نوعی نقش تشریفاتی دارد که نخست وزیر وی اداره امور را در دست دارد . واحد پول آلمان یورو می باشد و از اعضای اتحادیه شنگن نیز هست . عموما اشخاصی که شرایطی مثل سن مناسب ، مدرک تحصیلی ، سابقه کاری مناسب و … دارا می باشند ، از امتیازات کار در آلمان می توانند استفاده کنند . بیمه از الزامات هر نوع ویزایی می باشد ؛ بدین معنی که برای صدور هر نوع ویزا ، باید فرد متقاضی توسط دولت آن کشور بیمه شود . اما برای ورود به این کشور از طریق ویزای کاری ، اقداماتی نیز باید انجام شود ؛ همانند ترجمه مدارک مورد نیاز ، دریافت سوابق کاری مرتبط و ترجمه آن و … . در ادامه به بررسی های دقیق تر عوامل موثر ، خواهیم پرداخت .

کار در آلمان و انواع ویزای کاری Types of Work Visa’s in Germany

کار در آلمان انواع مختلفی دارد و می تواند به دسته بندی های مختلفی تقسیم شود . مهمترین این تقسیم بندی ها ، از لحاظ نوع دریافت ویزا ها ، به ویزا های جست و جوی کار ، ویزای پیشنهاد کاری ، ویزای کاری پوما ، و کارت آبی تقسیم بندی کرد . در ادامه به تحلیل انواع ویزا های کار در آلمان به صورت علمی و دقیق خواهیم پرداخت .

کار در آلمان از طریق ویزای جست و جوی کار Arbeitssuchender

ویزای جست و جوی کار در آلمان می تواند بهترین گزینه برای افراد ماهر و دارای تخصص های خاص مثل مهندسین ، دکتر ها ، افراد تکنسین های فنی و … باشد . چرا که با توجه به شرایطی که در ادامه خواهیم گفت ، می توانند از امتیازات ویژه ای برای مهاجرت کاری در آلمان بهره مند شوند . در ابتدا باید به این مساله بپردازیم که ویزای جست و جوی کار در آلمان چیست . افرادی که در کشور های خارج از اتحادیه اروپا دارای تحصیلات دانشگاهی خوب ، رشته های مورد تقاضا و نیروی کار ماهر هستند ، می توانند با استفاده از سابقه کاری مرتبط با تحصیلات خود ، برای کار در آلمان توسط ویزای جست و جوی کار در خواست دهند .

عواملی همچون سن ، سطح زبان مناسب آلمانی ، مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی فرد ، می تواند از چهار عامل اصلی لازم برای طی این فرایند باشد . بعد از دریافت ویزای جست و جوی کار در آلمان ، شرایط بدین صورت پیش خواهد رفت که فرد متقاضی 6 ماه فرصت دارد که با توجه به شرایط خود ، شغل مناسب و مورد نظر خود را در این کشور بیابد . بعد از یافتن شغل ، وی می تواند با پرداخت مالیات و دریافت استاندارد حقوق ماهیانه خود ، در خواست تمدید ویزای خود را به مقامات و مسئولان امور مهاجرتی ، تحویل دهد . عموما افراد بعد از سپری کردن 3 الی 5 سال در همین شرایط ، می توانند برای دریافت کارت اقامت دائم خود ، در خواست دهند . باید در اینجا خاطر نشان کنیم که فرد بعد از یافتن شغل و مشغول شدن به کار ، می تواند درخواست الحاق خانواده و همسر خود را به اداره مهاجرت و اداره کار این کشور تحویل دهد . با مراجه به لینک های زیر ، اطلاعات بیشتری از ویزای جست و جوی کار آلمان دریافت خواهید کرد

کار در آلمان از طریق پیشنهاد کاری Jobangebot

کارفرمایان و رؤسای مراکز اشتغالی و شرکت های معتبر ، عموما برای استخدام نیروی کار مورد نیاز خود ، دست به اقدام برای استخدام افراد خارجی ( عموما داخل اتحادیه اروپا ) می زنند . اما گاها مواردی نیز پیش می آید که کارفرمایان بنا به دلایلی تمایل بیشتری به استخدام افراد خارج از اتحادیه اروپا و حتی خارج از قاره اروپا می زنند . فرایند به این گونه پیش خواهد رفت که آن ها درخواستی برای استخدام نیروی کار مخصوص خود صادر میکنند ؛ اگر بعد از سه ماه در کشور آلمان نیرویی با شرایط ذکر شده یافت نشد ، همان آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد و اگر همچنان شخص مورد نظر یافت نشد ، نقش افراد خارجی به میان می آید . این نکته قابل ذکر است که تمامی مراحل و هزینه های دریافت پیشنهاد کاری به فرد مورد نظر ، از طرف کارفرما تامین خواهد شد . افراد گاهی با دریافت ایمیل از طرف شرکتی در اروپا یا در آلمان ، گمان می کنند که این یک پیشنهاد کار در آلمان می باشد و همه شرایط آماده مهاجرت کاری به آلمان می باشد ؛ در صورتی که پیشنهاد کاری باید با اداره مهاجرت و اداره امور استخدام و کار آلمان هماهنگ باشد . شرایط برای الحاق همسر و وابستگان درجه یک فرد ، بدین حالت است که بعد از استخدام وی ، می تواند درخواست الحاق خانواده یا همسر را به مقامات اعلام نماید .

• کار در آلمان توسط کارت آبی blaue Karte

هر گاه یک شخص خارجی با کار در آلمان مشغول به کار به مدت بیش از یک سال باشد ، با توجه به شرایط دریافتی او و پرداخت مالیات ، می تواند در خواست کارت آبی را به مقامات این کشور ثبت کند . میزان درآمد کلی فرد متقاضی باید از 46400 یورو بیشتر باشد . این کارت به مدت سه سال اعتبار دارد و شخص بعد از سه سال می تواند در خواست اقامت دائم آلمان را تحت عنوان کار در آلمان به مقامات و دولت آلمان تحویل دهد . این کارت در کشور های دانمارک ، ایرلند و انگلستان اعتبار ندارد . شخص با داشتن کارت آبی می تواند در همه کشور های اتحادیه اروپا مشغول به کار شود . همچنین بعد از گذراندن 18 ماه پس از دریافت کارت آبی ، فرد می تواند به دیگر نقاط اروپا سفر کند . رشته هایی مانند علوم تکنولوژی ، فناوری اطلاعات ، رشته های پزشکی و …. می تواند از رشته های مورد نیاز دریافت کارت آبی و یافتن کار در آلمان باشد .  شما می توانید در لینک های زیر ، اطلاعات بیشتری از کارت آبی آلمان دریافت کنید

بلو کارت آلمان
بلو کارت

کار در آلمان توسط ویزای پوما Puma Work Permit in Germany

از ماه اکتبر سال 2016 ، وزارت کار و امور اجتماعی فدرال و آژانس استخدامی فدرال در صدد آن بر آمدند که برای کارگران ماهر غیر اروپایی فرصتی شغلی ایجاد کنند تا افراد مذکور بتوانند از آن طریق در کشور آلمان مشغول به کار شوند . در ایالتی به نام وتنبرگ ، این سیستم که بر اساس امتیاز دهی به توانایی ها و مشخصه های افراد مهاجر است ، اعمال خواهد شد . این نوعی از ویزا های کار در آلمان است که متخص یکی از ایالات جنوب غربی آلمان می باشد که راهی آسان را در جهت استخدام افراد غیر اروپایی در پیش گرفته است . داشتن پیشنهاد شغلی از عوامل اصلی این نوع ویزاست . اما شرکتی که در خواست پیشنهاد کاری به شخص می دهد ( کارفرما ) باید در سطح بین الملل فعالیت داشته باشد و نوآوری اقتصادی برای کشور آلمان به همراه داشته باشد . عواملی همچون سن ، سطح زبان آلمانی ، تحصیلات و مدرک تحصیلی مناسب از مهمترین نقاط دریافت و استخدام پوما می باشد .

کار در آلمان و نرخ بیکاری Work in Germany and Unemployment Rate

 

کار در آلمان برای اتباع خارجی به مقوله ای بدل شده است که در کاهش نرخ بیکاری این کشور ، تاثیر به سزایی داشته است . به طور کلی نرخ بیکاری ، نشان دهنده این است که از هر صد نفر ، چند نفر شاغل هستند و چند نفر شاغل نیستند و بیکار هستند . نرخ بیکاری در کشور آلمان 3.4 درصد می باشد که می تواند امتیاز و ویژگی مناسبی برای مهاجرین از اقصی نقاط جهان ، باشد . نرخ بیکاری در آلمان ، در قیاس با کشور های مجاور مثل مجارستان ، اتریش و هلند می تواند زبان زد باشد . هلند با نرخ بیکاری 3.9 درصد ، بلژیک با 6.5 درصد و فرانسه با 9.3 درصد از همسایگان کشور آلمان هستند . در ادامه به بررسی نحوه کاریابی در آلمان خواهیم پرداخت .

کار در آلمان و موسسات کاریابی Finding job in Germany

عموما افرادی که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارند ، می توانند از طریق مراکز و آژانس های کاریابی در آلمان ، اقدام داشته باشند و در جهت استخدام در آلمان قدم بردارند . عموما این گونه موسسات هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری می توانند به شما خدمت رسانی کنند . موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه می تواند به شما کمک های بسیاری انجام دهد . جهت انجام مشاورات بیشتر و کسب اطلاعات دقیق تر ، می توانید با تماس با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور راهنمایی رایگان دریافت کنید . در لینک های زیر می توانید به سایت های کاریابی آلمان که به صورت آنلاین انجام فعالیت می دهند ، مراجعه کنید .

لیست برخی از موسسات کاریابی در آلمان

WERKSTUDENT SEMINARORGANISATION (M/W/D)

WERKSTUDENT CONTROLLING (M/W/D)

Praktikant (m/w/divers) im Bereich Ernährungswissenschaften – Service Center der Nestlé Professional

Projektleiter (Hochbau) m/w/d

Hausmeister m/w/d

Account Manager Netherlands

Product Manager Central Europe

Berater(in) Strommarkt

Rechtsanwaltsfachangestellter (m/w/d) Zentralbereich Recht & Compliance

Praktikant (m/w/divers) im Bereich Produktmarketing Schokolade – Choco Crossies

موسسات کاریابی آلمان
جستجوی کار و موسسات کاریابی در آلمان
کار در معتبرترین شرکتهای کشورآلملن

کار در آلمان و میزان حقوق کاری Salary for Work in Germany

کار در آلمان حقوق و مزایایی نظیر بیمه و خدمات اجتماعی – رفاهی دارد . این میزان دریافتی در ماه بین افراد مختلف می تواند میانگین متفاوتی داشته باشد . حداقل میزان دریافتی هر فرد در هر ساعت  8.84 یورو می باشد . این بدین معنی ست که در طول ماه هر فرد عادی مبلغ 1498 یورو دریافت خواهد کرد . این میزان دریافتی شامل شغل های ساده مثل خدمتکار و گارسون می باشد . این در حالی ست که در سال 2015 نرخ حداقل نرخ دریافتی افراد در آلمان 1473 یورو بوده است . در جدول زیر لیست مشاغل و میزان دریافتی های ماهانه در سال  2018  مشروح شده است .

کارورز پرستاری 1200 یورو
پرستار 2500 یورو
مهندس مکانیک 3500 یورو
دکتر متخصص 5600 یورو
مهندس نرم افزار 3300 یورو
راننده خودرو های سنگین 2700 یورو

در ادامه نیز نمودار میانگین دریافتی سالانه برای افراد مقیم آلمان می باشد .

کار در آلمان

کلام آخر

کار در آلمان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت . اما باید به این نکته توجه کرد که کار در آلمان می تواند برای افرادی که شرایط مناسبی برای مهاجرت دارند ، گزینه مناسبی باشد . به طور مختصر در این مقاله به موضوع کار در آلمان پرداخته شد . لذا اگر در خصوص موضوع کار در آلمان نیز درخواست مشاوره بیشتر داشتید ، می توانید با تماس با یکی از دفاتر موسسه حقوقی ملک پور در ایران یا خارج از ایران ، مشاوره تخصصی رایگان شوید . همچنین با جست و جوی عبارت کار در آلمان با کلید واژه ملک پور ، می توانید از مقالات و اطلاعات سایت ها استفاده نمایید . از اینکه وقت خود را در این مقاله سپری نمودید ، از شما متشکریم .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

6 پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ارادت
   ما برای بررسی شرایط جنابعالی نیاز به اطلاعات دقیقی از شرایط تحصیل، سطح زبان، سن و دیگر شرایط شما داریم. لطفا در صورت تمایل اطلاعات اولیه خود را در لینک زیر ثبت نمایید تا مشاورین ما با شما تماس حاصل نمایند.
   https://mie.company/contact-us/

   پاسخ
 1. مرتضی
  مرتضی گفته:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  بنده29سالمه لیسانس برق باسه سال سابقه کار مرتبط دارم متآهل هستم دارای یک فرزند قصد مهاجرت کاری باویزای جاپ سیکر رو دارم لطفآ راهنماییم فرمائید
  شماره تماس بنده
  09375540655

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   ممنون از شما بخاطر انتخاب موسسه ما
   دوست عزیز شما شرایط خوبی برای اقدام از طریق ویزای جاب سیکر را دارید، اما برای آلمان و اتریش باید ویزای جستجوی کار دریافت نمایید، این ویزا به شما 6 ماه اجازه می دهد در کشور مورد نظر (آلمان یا اتریش) در جستجوی کار باشید و در صورت پیدا نمودن کارفرما می توانید با دعوتنامه کاری برای الحاق خانواده نیز اقدام نمایید. برای اخذ ویزای جاب سیکر داشتن مدرک b1 آلمانی برای آلمان و همین سطح و یا آیلتس 6-6.5 برای اتریش الزامیست. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه ما از طریق شماره زیر تماس حاصل نمایید.
   021-49196000

   پاسخ
 2. alien
  alien گفته:

  سلام.روز بخیر. 38 ساله و مجرد. فوق لیسانس نرم افزار هستم. زبان انگلیسی خوب. برای مهاجرت کاری به آلمان می خواستم اقدام کنم.حدود 14 سال سابقه بیمه کاری مرتبط دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی شرایط شما جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان مناسب است فقط ذکر چند نکته لازم است:
   جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان سن باید زیر 40 سال باشد از آنجایی که وقت سفارت آلمان طولانی است و سن شما تقریبا برای این پروسه کمی با ریسک همراه می باشد.
   زبان آلمانی با مدرک B1 جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان لازم است
   اگر برای کشور اتریش اقدام بفرمایید شرایط به مراتب بهتری می توانید داشته باشید با مطالعه مقاله زیر می توانید اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای کار اتریش به دست آورید
   https://mie.company/%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%b4/

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *