کار در ارمنستان

کار در ارمنستان و بررسی شرایط کار

 • کار در ارمنستان و مقدمه ای بر آن
 • کار در ارمنستان و شرایط عمومی
 • کار در ارمنستان و نرخ بیکاری
 • کار در ارمنستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار
 • کار در ارمنستان و نرخ بیکاری در ارمنستان
 • کار در ارمنستان و مشاغل مورد نیاز 2019
 • کار در ارمنستان و میزان حقوق در آن
 • کار در ارمنستان و نحوه کاریابی در آن
 • کار در ارمنستان و بررسی ویزای همراه
 • کار در ارمنستان و وضعیت افامت و اخذ تابعیت در آن
 • کار در ارمنستان و سخن پایانی
کار در ارمنستان

کار در ارمنستان و مقدمه ای بر آن

کار در ارمنستان و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. امکان اخذ ویزای کاری گرجستان به چه صورت است؟ وضعیت ویزای همراه در ارمنستان به چه صورت است؟ علاقه مندان به بحث کار در ارمنستان می توانند با مطالعه این مقاله در باب کار در ارمنستان اطلاعات کسب نمایند وپس از مطالعه مقاله  در صورت نیازمی توانید با مشاورین, موسسه ی حقوقی ملک پور تماس گرفته و در خصوص شرایط و نحوه ی اخذ ویزای کار ارمنستان،  مشاوره رایگان دریافت نمایید. در این مقاله مباحث زیر مورد بررسی قرار می گیرد.

کار در ارمنستان و شرایط عمومی آن

کار در ارمنستان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند از نکات مهم می باشد. ارمنستان یکی از کشورهای کوچک در منطقه قفقاز است  و نوع سیستم حکومتی ارمنستان جمهوری است. ارمنستان کشوری کوهستانی است که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است. ارمنستان در مرز میان آسیا و اروپا است و پایتخت آن ایروان می باشد. مساحت این کشور حدود 29800 کیلومتر مربع و جمعیت این کشور حدود 3 میلیون نفر است. شما برای کار در ارمنستان باید یک کار فرما یا پیشنهاد کاری داشته باشید. بیش از 50 درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر زندگی می کنند و این کشور در عین این که ارمنستان دارای بیشترین رشد اقتصادی در بین کشورهای اتحادیه جماهیر شوروی سابق است اقتصاد قوی  و فرصت شغلی مناسب برای افراد ندارد و این از معایب جستجوی کار در ارمنستان می باشد.

ارمنستان
پاسپورت ارمنستان

کار در ارمنستان و نرخ بیکاری

کار در ارمنستان و ویزای کاری آن باید از جنبه های مختلفی بررسی شود تا اشخاص متقاضی بتوتنند یک انتخاب درست و دقیق داشته باشند. از مهمترین نکات شاخص اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور می باشد که نرخ بیکاری تقریبا 17.69 درصد می باشد که در نمودار زیر برای شما عزیزان نشان داده شده است و این آمار نشان می دهد که وضعیت اشتغال و کار در ارمنستان مساعد نمی باشد و در صورتی که شما متقاضی کار می باشید، در صورت داشتن شرایط لازم برای کشورهای اروپایی مانند آلمان و اتریش و دانمارک اقدام نمایید که بتوانید به راحتی به شغل مورد نظر خود دست بیابید.

نزخ بیکاری در ارمنستان

کار در ارمنستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار

مدارک مورد نیاز از مواردی است که شما در صورت این که به دنبال کار در کشور رامنستان باشید باید مطلع باشید. شما برای کار دراین کشور  باید به زبان رسمی ارمنی آشنایی داشته باشید. شهروندان و اتباع بعضی از کشورها  همانند ایران، در صورتی که قصد اقامت برای 90 روز در ارمنستان را داشته باشند، امکان سفر بدون ویزا به این کشور را دارند.

اما اگر برای گرفتن ویزای کار،  مدت اقامت شما بیش از 90 روز باشد، کارفرما طبق روند و تشریفات قانونی باید برای شما درخواست ویزای کار از سازمان مربوطه را بدهد و شما درخواست ویزای کاری نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در ارمنستان عبارت است از :

 • ارایه گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • پرداخت هزینه های ویزا
 • نامه درخواست کار از طرف کارفرما
 • عکس رنگی
 • محل اقامت و اسکان شما
 • ممکن است که از شما مدارک اضافی دیگری برای تعیین اهداف سفر به ارمنستان و منابع مالی کافی نیز درخواست شود.
اقامت ارمنستان

کار در ارمنستان و میزان حقوق در آن

کار در ارمنستان
پاسپورت ارمنستان

کار  و میزان حقوق در آن از نکات بسیار مهمی است که افرادی که به جستجوی کار در کشور ارمنستان هستند می بایست به آن توجه کنند. نرخ دستمزدها و حقوق ماهیانه مردم از نکات مهم اقامت ارمنستان از طریق کار می باشد. میزان  دستمزد و حقوق در ارمنستان در مقابل هزینه های زندگی مناسب نیست در حدود 12 درصد کمتر از ایران است. در حال حاضر میانگین حقوق کارگران در ارمنستان 390 دلار در ماه است میانگین هزینه های زندگی مردم در این کشور مانند اجاره منزل، خورد و خوراک، پوشاک، رفت و آمد و حتی مسافرت در حدود 290 دلار در ماه می باشد که می بایست در نظر داشته باشیم میزان هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی افراد خواهد داشت که  در نمودار زیر توزیع هزینه ها با استفاده از مدل آماری نشان داده شده است.

کار در ارمنستان و مشاغل مورد نیاز 2019

کشورها با توجه به نوع اقتصاد خود نیازمند بعضی از مشاغلی هستند که شما برای کار و جستجوی کار درکشور ارمنستان نیز باید از این مشاغل مورد نیاز اطلاع داشته باشید. در زیر می توانید از لیست مشاغل مورد نیاز 2019 ارمنستان آگاه شوید و در صورت وجود تخصص و مهارت بتوانید ویزای کار کشور ارمنستان را اخذ کنید.

مشاغل مورد نیاز عبارتند از: مشاور مالی، حسابدار، مدیر پروژه، مدیر بازاریابی، مشاور کسب و کار، مهندس اتوماسیون، دستیار اداری، برنامه نویس، مهندسی نرم افزار، مهندس کشاورزی

کار در ارمنستان و بررسی ویزای همراه

کار ارمنستان این امکان را به افراد می دهد که بتوانند همراه خانواده در ارمنستان اقامت داشته باشند. ارمنستان  به علت اقتصاد نامناسبی که دارد از سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان استقبال می کند. اقامت در این کشور از طریق کار، معمولا بر اساس قراردادکاری و اجازه اقامت موقت یکساله است که این قرارداد کاری توسط کارفرما  بر اساس نیاز به تخصص و مهارت اشخاص صادر می شود. شما با پیدا کردن کار در ارمنستان اجازه اقامت موقت دریافت می کنید. زمانی که شما ویزای کاری دریافت می کنید، اعضای خانواده شما می توانند با نشان دادن اسناد خویشاوندی مثل گواهی ازدواج و گواهی تولد، به عنوان همراه، اجازه اقامت را اخذ کنند. منظور از همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص متقاضی است که آنها نیز اقامت موقت یکساله دریافت می کنند.برای گرفتن ویزای همراه باید مدارکی را آماده کنیم که عبارتند از:

 • ارایه گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • ارایه گواهی ازدواج یا گواهی تولد
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس گذرنامه

کار در ارمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ارمنستان

متقاضیان با کار در کشور ارمنستان می توانند در ابتدا اقامت موقت یکساله داشته باشند که توسط درخواست کارفرما از اداره کار ارمنستان داده می شود و در صورت تمدید قراردادکاری اجازه اقامت موقت شخص تمدید خواهد شد. اما شما با کار نمی توانید در نهایت تابعیت ارمنستان را کسب کنید.

راه های اخذ تابعیت ارمنستان از طریق ازدواج با شهروند ارمنی است .در صورتی که از تاریخ ازدواج رسمی دوسال گذشته باشد می توان با طی مراحل قانونی، تابعیت ارمنستان را اخذ کرد. راه دیگر اخذ تابعیت ارمنستان تولد فزند در این کشور از یک پدر و مادر ارمنستانی می باشد. اگر به مدت 3 سال اقامت قانونی در ارمنستان داشته باشید شما می توانید برای اخذ تابیعت و شهروندی ارمنستان اقدام کنید. علاوه بر شرط اقامت سه ساله باید آزمون اطلاع از قانون اساسی ارمنستان را نیز بدهید که یک آزمون چند گزینه ای ساده با 33 سوال به زبان رسمی ارمنی است و شما باید قبل از هرچیزی سطح زبان ارمنی خود را تقویت کنید.

کار در ارمنستان و نحوه کاریابی

شما برای کار  و گرفتن ویزای کار ارمنستان باید مراحلی را طی کنید

ابتدا کارفرما باید از وزارت کار و امور اجتماعی ارمنستان اجازه کار بگیرد. شخص مورد نظر درخواست مجوز اقامت موقت کاری دهد تا اجازه اقامت و کار در ارمنستان به او داده شود. اداره کار اطمینان حاصل کند که هیچ شخص ارمنی  واجد شرایط برای کار مورد نظر کارفرما نمی باشد که در این صورت کارفرما مجاز به درخواست اجازه کار برای یک شخص خارجی می باشد. از زمانی که مجوز کار در ارمنستان برای شخض خارجی اعطا می شود، آن شخص می تواند در ارمنستان کار کند

خرید ملک در ارمنستان

کار در ارمنستان و موسسات کاریابی در آن

متقاضیان  می توانند با استفاده از موسسات کاریابی در ارمنستان به دنبال شغل مورد نظر برای خود باشند که اطلاعاتی در مورد این موسسه ها در لیست زیر قرار داده می شود.  این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن شرعا حرام است و کپی برداری از این مقاله به هر نحوی پیگرد قانونی دارد.

کار در ارمنستان
موسسات معتبر کاریابی در ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در ارمنستان و سخن پایانی

کار در ارمنستان ، در این مقاله بررسی شد و سعی بر آن بود که اطلاعات مفیدی در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار گیرد اساسا اخذ اقامت کشور ارمنستان دارای پیچیدگی ها و حساسیت های خاصی است و با اینکه شرایط کار در ارمنستان به نظر می رسد که مناسب باشد، لکن باید با توجه به انتظارات افراد شرایط کلی را بررسی نمود که آیا این راه برای افراد مناسب است؟ لذا ما به شما توصیه می کنیم در این خصوص با موسسه ی حقوقی ملک پور مشورت نمایید و اطلاعات بیشتر را در خصوص درخواست ویزای کاری ارمنستان از مشاوران زبده ی موسسه حقوقی ملک پور دریافت کنید و پس از مطالعه مقاله مورد نظر در باب کار در ارمنستان ، اگر سوالی دارید می توانید در پایان همین مقاله در قسمت دیدگاه ها و یا در قسمت پرسش های همگانی همین وب سایت مطرح نموده و پاسخ آن را به صورت رایگان از مشاورین موسسه ی حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش دریافت نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

2 پاسخ
 1. علیرضا
  علیرضا گفته:

  سلام من ۲۵ سالمه کارت پایان خدمتم دارم رشته تحصیلمم معماری بوده فوق دیپلمم و جویای کار هستم تو ارمنستان یا گرجستان کار تو رستوران یا هتل برای نظافت یا ظرف شستن و پوست کردن پیاز و هر چیزی که بتونم انجام بدم و زبان خارجی تسلط ندارم و سعی میکنم یاد بگیرم حتما و جای خوابم بهم بدن بتونم زندگی کنم ممنون میشم کمک ام کنید تو رو خدا کمک ام کنید بتونم برم اونجا کار کنم

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی شرایط شما برای مهاجرت مهیا نمی باشد و اطلاعات خیلی محدودی از خود ارائه نموده اید که با توجه به اطلاعات که فرمودید شرایط مهاجرت برای شما مهیا نمی باشد توصیه می شود در کانال تلگرامی موسسه عضو شده و از اطلاعات مهاجرتی در کانال های تلگرامی استفاده نمایید. در مجموع برای کار کردن در کشورهایی که عنوان کردید باید از آنها پیشنهاد شغلی داشته باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *