کار در دانمارک

کار در دانمارک و بررسی آن

 • کار در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی کار در دانمارک
 • ویزای کار در دانمارک
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در دانمارک
 • نرخ بیکاری در دانمارک
 • مشاغل مورد نیاز 2019 برای کار در دانمارک
 • میزان حقوق در دانمارک
 • نحوه کاریابی در دانمارک
 • مؤسسات کاریابی در دانمارک
 • بررسی ویزای همراه برای کار در دانمارک
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار در دانمارک
 • سخن پایانی
کار در دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در دانمارک و مقدمه ای بر آن

کار در دانمارک٬ اخذ اقامت از طریق کار و شرایط مورد نیاز جهت کار در این کشور٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این قبیل برایتان پیش بیاید که جهت اقدام برای جست و جوی کار در دانمارک٬ چه باید کرد؟ مدارک و شرایط مورد نیاز جهت کار در دانمارک چیست؟  امیدواریم که در این مقاله که توسط متخصصین ما در موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است٬ بتوانیم به تمامی سوالات شما در باب کار در دانمارک٬ پاسخ دهیم. مردم این کشور٬ نسبت به سایر کشورها٬ جزو راضی ترین ملت می باشند. کیفیت زندگی در این کشور٬ در سطح بالا می باشد.  به همین دلیل همواره عده زیادی از افراد٬ تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند. در صورت هر گونه سوال با موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به دانمارک وانگلیس
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت کاری دانمارک

شرایط عمومی کار در دانمارک

کشور دانمارک یکی از خوش آب و هوا ترین و مرفه حوزه ی اسکاندیناوی اروپا است و عضو شینگن می باشد و به دلیل امکانات رفاهی بسیار بالا و آرامش و امنیت، این کشور به یکی از پر طرفدارترین کشورها برا ی مهاجرت میباشد، همچنین میتوان یکی دیگر از دلایل محبوبیت دانمارک را ثبات اقتصادی این کشور و بازار کار عالی آن دانست و با توجه به نبودن نیروی کاری جوان در این کشور اقدام به جذب نیروی کاری متخصص می نماید. کشورهایی که عضو پیمان شینگن میباشند به این صورت اقدام می نمایند که فردی که تقاضای کار در دانمارک را دارد٬ باید یک پیشنهاد کاری از جانب یک کارفرما در این کشور داشته باشد، البته ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که این سمت شغلی ابتدا می بایست به مدت سه ماه در دانمارک آگهی شود و اگر فردی برای این سمت پیدا نشد، سپس سه ماه دیگر نیز این آگهی در اتحادیه اروپا چاپ شده تا فردی در این نواحی برای این کار استخدام شود و اگر باز هم فردی پیدا نشد، آن کارفرما میتواند آگهی استخدام نیروی مورد نظرش را خارج از اتحادیه اروپا به چاپ برساند.

اطلاعات عمومی دانمارک

ویزای کار در دانمارک

اگر شما به فکر دریافت ویزای کار در دانمارک هستید پس ابتدا میبایست یک درخواست کاری از یک کارفرمای دانمارکی دریافت کنید که این درخواست به همین آسانی ها به دستتان نمی رسد زیرا با توجه به اینکه کشور دانمارک عضو شینگن است می بایست ابتدا کارفرما به مدت سه ماه این درخواست را فقط در کشورش و در صورت نیافتن فرد مورد نظر همان درخواست را دوباره با همان مدت یعنی سه ماه در اتحادیه اروپا مطرح نموده و در صورت نیافتن فرد مورد نظر اکنون میتواند درخواستش را برای باقی بفرستد و یک مهاجر را استخدام نماید. پس عموما کارفرمایان خودشان را درگیر جذب نیروی مهاجر با مشکلات خاص آن نمیکنند، اما در شرایطی که با کمبود نیروی خاص در رشته ای خاص مواجه است ویزای کاری joboffer بسیار گزینه ی مطلوبی می باشد٬ ولی در حال حاضر فقط در صورتی که فرد پیشنهاد کاری مشخصی داشته باشد می تواند ویزای کاری دانمارک را تهیه نماید. ویزای کاری دانمارک به دو دسته تقسیم میشود: دسته ی اول ویزای جست و جوی کار به این صورت میباشد که به فرد مورد نظر یک اقامت موقت که زمان آن شش ماهه می باشد میدهند و در صورتی که فرد بتواند کاری را پیدا نماید این اقامت تمدید خواهد شد و این نوع ویزا مخصوص افرادی می باشد که تحصیل٬ همراه با اجازه ی کار در این کشور را دارند. دسته ی دوم ویزای کاری با گرین کارت است که بر پایه ی امتیاز دهی استوار می باشد و فرد در صورتی میتوند گرین کارت دریافت نماید که به حد نصاب و قابل قبولی از امتیازها برسد البته این نکته حائز اهمیت است که فعلا این نوع ویزا برای ایرانیان غیر فعال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در دانمارک

اگر تصمیم دارید که کار در دانمارک را امتحان کنید پس باید حتما ابتدا یک درخواست کاری از این کشور داشته باشید. داشتن تحصیلات عالی، سن، سطح زبان، سابقه ی کاری و … کمک میکنند که راحت تر کاری را جست و جو نمایید و کار مورد نظرتان را بیابید. از جمله مدارکی که برای دریافت ویزای کاری لازم و ضروری میباشد، داشتن پاسپورت غیر دانمارکی و غیر اروپایی است و پس از آنکه از پاسپورت خیالتان راحت شد باید درخواست ویزای کاری را که به صورت الکترونیکی می باشد پر نمایید و به دنبال آن دو قطعه عکس پاپورتی برای تکمیل مدارکتان مورد نیاز میباشد. باید مطمئن بشید که حتما پاسپورتتان حداقل سه ماه اعتبایر دارد و پس از اطمینان از این کار باید یک اظهارنامه تهیه کنید که محتوای این اظهارنامه دلایل سفرتان به دانمارک میباشد و باید به این نکته نیز توجه نمایید که حتما باید بلیط سفر رفت و برگشت به دانمارک تهیه کنید و رسید این بلیط ها جزئی از مدارک مورد نیاز ویزا هستند علاوه بر این رسید نیاز به دو رسید دیگر هم دارید که اولی رسید محل اقامتتات یا هتلتان به مدت اعتبار ویزایتان و دومین رسید نیز، رسید بیمه سفر که دارای حداقل پوشش 30 هزار یورو باید باشد و آخرین مدرک مورد نیاز یه پرینت از حسابتان است که این حساب باید مورد تایید سفارت برسد.

کار در دانمارک

نرخ بیکاری در دانمارک

اگر شما قصد کار در دانمارک را دارید٬ پس باید در مورد نرخ بیکاری موجود در این کشور اطلاعاتی کسب نمایید، باید بدانید که کشور دانمارک یکی از خوش آب و هوا ترین و مرفه حوزه ی اسکاندیناوی اروپا است و به دلیل امکانات رفاهی بسیار بالا و آرامش و امنیت، این کشور به یکی از پر طرفدارترین کشورها برا ی مهاجرت میباشد، همچنین میتوان یکی دیگر از دلایل محبوبیت دانمارک را ثبات اقتصادی این کشور و بازار کار عالی آن دانست و این کشور با توجه به نبودن نیروی جوان کاری نرخ بیکاری آن همیشه پایین بوده و به طور میانگین میتوان گفته که نرخ بیکاری در کشور دانمارک حدود 4 درصد میباشد .اگر بخواهیم به طور دقیق بیان نماییم  باید بگوییم که محاسبه نرخ بیکاری در کشور دانمارک به این صورت است: نسبت تعداد افرادی که توانایی انجام کار دارند و دنبال کار هم گشته اند ولی موفق به یافتن کار نشده اند به کل نیروی کار که شامل افراد شاغل و افراد بیکار می باشد. نمودار نرخ بیکاری در دانمارک را در زیر می توانید مشاهده نمایید که بسیار کم می باشد.

نرخ بیکاری در دانمارک

مشاغل مورد نیاز 2019 برای کار در دانمارک

اگر قصد یافتن کار در دانمارک را دارید بهتر است بدانید که در حال حاضر دانمارک با کمبود نیرویی با مهارت در مناطق خاصی از جمله پزشکی، مهندسی، آموزش و پرورش، مشاوران، روانشناسان و متخصصان دارو و داروسازی رو به رو است. باید بدانید که بیشتر جمعیت دانمارک را کارگرانی متبحر و مهندسین عالی تشکیل داده اند و همین یکی از دلایل عمده رشد اقتصادی دانمارک شده است. کار در این کشور از امتیازات بسیار خوبی برخوردار است و همچنین حقوق بسیار بالایی نیز دارد و همچنین اینکه این کشور  یکی از کشورهای صنعتی میباشد و به کسانی که در این کشور به مدت چهار سال کار کنند و مالیات پرداخت نمایند اقامت دائم میدهد پس فرد میتواتد پس از دریافت اقامت جهت تابعیت کشور دانمارک اقدام نماید.

زندگی در دانمارک
ویزای دانمارک

میزان حقوق در دانمارک

یکی از نکات مهم و اساسی برای کسانی که قصد کار در دانمارک را دارند اطلاع از میزان حقوق و درآمد ها در کشور دانمارک است. میزان دریافت حقوق در کشور دانمارک به عامل های  مختلف از جمله اینکه فرد و کار وی در بخش خصوصی است یا دولتی و میزان صلاحیت فرد بستگی دارد. این امکان نیز وجود دارد که اتحادیه های صنفی و اتحادیه های کارفرمایان در مورد حقوق شخص به توافق برسند. اتحادیه های صنفی تاثیرات زیادی بر حقوق کارمندان شاغل در بخش دولتی دارن و این تاثیرات برای افراد شاغل در بخش خصوصی تاثیر کمتری دارند. کمترین دستمزد ها اکثرا حدود 110 کرون دانمارک در هر ساعت است و کمترین میزان حقوق در یک ماه برای یک شغل ثابت و تمام وقت 17000 کرون دانمارک می باشد. توجه شما را به میانگین حقوق برخی شغل ها به صورت سالیانه معطوف میکنم: معمار 71.198 دلار، مهندس 68.998 دلار، کارگردان 157.903 دلار

نحوه کاریابی در دانمارک

اگر قصد کار در دانمارک و دریافت ویزای این کشور را دارید٬ باید ابتدا یک کارفرما و پیشنهاد کاری در این کشور پیدا کنید. برای یافتن کار میتوانید از طریق های زیر اقدام نمایید. میتوانید خودتان به مرکزهای کاریابی خصوصی که در کشور دانمارک موجود هست مراجعه نمایید یا اینکه به مراکزی که وابسته به شهرداری کشور دانمارک هست و مخصوص کاریابی هستند مراجعه نمایید. از دیگر راههای یافتن کار٬ این است که خودتان یک آگهی درخواست کار تنظیم نمایید تا در روزنامه های محلی کشور دانمارک به چاپ برسد و شغل مورد نظرتان یافت بشود و یا اینکه به آگهی های موجود در روزنامه ها و مجلات دانمارک درخواست ارسال نمایید. راحت ترین راه هم شاید استفاده از سایت های کاریابی موجود در کشور دانمارک باشد. از دیگر راه ها میتوان کمک گرفتن از سازمانهای اشتغال خصوص در این کشور نام برد و همچنین میتوانید به شرکت های متقاضی کارگر در کشور دانمارک مراجعه نمایید. در صورتی که تمایل دارید٬ خودتان در امور مهاجرت خود٬ دخیل باشید٬ می توانید ویدئو تهیه شده در موسسه حقوقی ملک پور را خریداری نمایید و با یادگیری این ویدئو٬ وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

مؤسسات کاریابی در دانمارک

برخی از موسسات کاریابی در دانمارک که اقدام به یافتن کار در دانمارک برای فرد می نمایند و افراد می توانند بدون داشتن دلهره جستجوی کار را به آنها بسپارند٬ عبارتند از:

 • موسسه کاریابی Frends
 • موسسه کاریابی accounter
 • موسسه کاریابی Active search
 • موسسه کاریابی forstejob
 • موسسه کاریابی temp_team
 • موسسه کاریابی Denmark.net
 • موسسه کاریابی jobnet
 • موسسه کاریابی Denmark.net

بررسی ویزای همراه برای کار در دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای اروپایی می باشد که از نیروهای متخصص در زمینه های مختلف٬ حمایت می کند و فرد پس از داشتن شرایط کار در این کشور و اقدام برای آن٬ با گرفتن job offer٬ می تواند شروع به کار نماید و اقامت یک ساله دریافت نماید و برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود نیز اقدام کند و آن ها نیز بتوانند به او ملحق شوند و همسر او حق کار تمام وقت خواهد داشت.

کار در دانمارک

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار در دانمارک

دانمارک یکی از کشورهایی است که به دلیل اقتصاد خوب و نرخ بیکاری کم٬ بازار کاری درآن بسیار خوب است. نیروی متخصص و خوب نیز٬ در آن بسیار دیده می شود. فرد در دانمارک می تواند پس از یافتن کارفرما و تایید کار از او از طریق ویزای کاری به دانمارک بیاید و اقامت یک ساله دریافت کند و پس از آن هر سال این اقامت را تمدید نماید و پس از ۳ سال در صورتی که مالیات را مرتب پرداخت نموده باشد٬ می تواند جهت اقامت دائم٬ اقدام نماید. مقاله پیش رو، متعلق به موسسه حقوقی ملک پور و سایت  www.miemohajerat.com می باشد و کپی کردن از آن به هر طریقی شرعا حرام است و پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

کارآفرینی در دانمارک
ثبت شرکت در دانمارک
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

کار در دانمارک٬ شرایط و مدارک موردنیاز جهت کار در این کشور و اخذ اقامت از طریق کار٬ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم که این مقاله به کلیه سوالات شما پاسخ داده باشد. دانمارک از نظر اقتصادی از وضعیت مناسبی برخوردار است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد. سرانه اقتصاد در این کشور رتبه هفتم در جهان را داراست. به همین علت بسیاری از افراد٬ مهاجرت به این کشور را انتخاب می‌کنند. یکی از روش های مهاجرت به این کشور٬ کار در دانمارک است که سبب اخذ اقامت می گردد. در صورتیکه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل و مشاوره رایگان دریافت کنید. در صورتیکه مقاله فوق مورد پسند و توجهتان قرار گرفته است می توانید نظرات ارزشمندتان را در قسمت دیدگاهها، در انتهای همین مقاله درج و 5 ستاره را ثبت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *