کار در نروژ

کار در نروژ و بررسی شرایط کار در این کشور

 • کار در نروژ و مقدمه ای بر آن
 • کار در نروژ و شرایط عمومی آن
 • کار در نروژ و ویزای کاری نروژ
 • کار در نروژ و مدارک مورد نیاز ویزای کار نروژ

 • کار در نروژ و نرخ بیکاری در نروژ
 • کار در نروژ و مشاغل مورد نیاز 2019 نروژ
 • کار در نروژ و میزان حقوق در نروژ
 • کار در نروژ و نحوه کاریابی در نروژ
 • کار در نروژ و موسسات کاریابی در نروژ
 • کار در نروژ و بررسی ویزای همراه
 • کار در نروژ و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در نروژ
 • کار در نروژ و سخن پایانی
کار در نروژ

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در نروژ و مقدمه ای بر آن

کار در نروژ و شرایط عمومی و کلی کار در این کشور، به همراه مدارک مورد نیاز ویزای کار نروژ، نرخ بیکاری این کشور و موضوعات اساسی مهم دیگر در این مقاله به صورت کامل و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آیا شما نیز متقاضی کار در نروژ هستید؟ آیا به دنبال موسسات کاریابی معتبر در این کشور می باشید؟ وضعیت اقامت بعد از کار در نروژ به چه صورت خواهد بود؟ تمامی این موضوعات در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت و شرایط این کشور و موقعیت های کار در نروژ، تحصیلی و سرمایه گذاری می توانید مقالات ما را در این سایت مطالعه نمایید و در صورت بروز هرگونه سوال، سوالات خود را در زیر همین مقالات بنویسید، تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش، مفتخر است که خدماتی را برای شما عزیزان که خواهان دریافت مشاوره حقوقی در زمینه حقوق بین الملل هستید ارائه نماید. همین حالا می توانید با شماره های ما که در زیر همین صفحه ثبت شده است، تماس بگیرید.

کار در نروژ و شرایط عمومی آن

نروژ از جمله کشورهایی هستند که عضو اسکاندیناوی می باشد و جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر دارد. این کشور با سوئد و از شرق با روسیه و فنلاند هم مرز می باشد. طبق آخرین آماری که در سال ۲۰۱۸ از این کشور دریافت شده است حدود ۲۱ هزار ایرانی به این کشور مهاجرت نموده اند. این کشور دارای ذخایر بسیار بزرگی می باشد و برای کسانی که در حوزه نفت خام و گاز طبیعی، آب شیرین و معدن فعالیت دارند، مقصد بسیار مناسبی از جهت کارکردن می‌باشد. زبان محلی این کشور نروژی و غالب مردم مسیحی  و واحد پول آن نیز کرون می باشد. این کشور دارای ۱۹ استان و پایتخت آن شهر اسلو است. به لحاظ آب و هوایی نیز این کشور دارای آب و هوایی نسبتا سرد و کوهستانی است. نرخ بیکاری این کشور ۳.۴٪ درصد می باشد که درصد بسیار پایینی می باشد که نشان دهنده ی اوضاع اقتصادی نسبتا خوب در این کشور است و باعث شده است که تبدیل به مقصد مناسبی برای متقاضیان کار شود.

کار در نروژ
کار در نروژ

کار در نروژ و ویزای کاری نروژ

سیستم کاری کشورها یا بر اساس پیشنهاد کاری می باشد و یا مهارت کاری. در ابتدا می بایست بررسی شود که شخصی که متقاضی کار در نروژ می باشد آیا عضو اتحادیه اروپا می باشد یا خیر. اگر عضو اتحادیه اروپا باشد، برای کار کردن در این کشور نیاز به گرفتن ویزا ندارد و تنها با اطلاع رسانی و ثبت نام کردن از طریق اداره مهاجرت می‌تواند در این کشور کار کرده و زندگی کند. اما این شرایط برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کند کمی متفاوت می باشد. کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای دریافت اجازه کاری در این کشور می بایست یک نامه کاری از سمت یک کارفرما دریافت کنند و به وسیله این نامه کاری بتوانند به سفارت مراجعه کنند و اقدام به اخذ ویزا نمایند.

کار در نروژ

پیدا کردن این نامه کاری از سوی کارفرما ممکن است از طریق موسسات کاریابی نیز انجام شود همچنین اگر شخصی یکی از اقوام درجه یک از اعضای خانواده اش در این کشور زندگی کند، می تواند این نامه کار یا دعوتنامه را برای متقاضی ارسال نماید. از مزایای کار کردن در این کشور بالا بودن سطح رفاه اجتماعی و شاد بودن این کشور و قوانین کاری این کشور که بسیار بشردوستانه می باشد. همچنین پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور باعث شده است که این کشور تبدیل به یکی از قطب های بسیار مناسب برای متقاضیان کار در سطح جهان شود.

کار در نروژ و مدارک مورد نیاز ویزای کار نروژ

مدارک مورد نیاز برای پیدا کردن کار در این کشور که بر اساس سیستم پیشنهاد کاری می باشد، به ترتیب در بند زیر نام برده شده است. برای اقدام به دریافت ویزای کاری می بایست مدارک زیر را به کنسولگری فنلاند ارائه نمود. تمامی مطالب مربوط به این مقاله متعلق به موسسه حقوقی MIE  می باشد و هرگونه کپی برداری از این مطالب به لحاظ قانونی جرم و شرعا نیز حرام می باشد.

 • تکمیل کردن فرم درخواست

 • ارائه بیمه نامه

 • داشتن پاسپورتی با حداقل اعتبار ۶ ماهه و حداقل دارای ۳ صفحه خالی

 • ارئه تمکن مالی

 • ۶ قطعه عکس

 • رزرو هتل یا اقامتگاه

 • نشان دادن علقه قوی در ایران

 • قرارداد استخدام

کار در نروژ و نرخ بیکاری در نروژ

یکی از اصلی ترین نکاتی که هر متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق کار باید بدان بپردازد،‌ میزان نرخ بیکاری این کشور است. میزان نرخ بیکاری بیانگر آن است که به ازای هر 100 نفر چند نفر بدون شغل و بیکار در این کشور وجود دارد. موسسه حقوقی ملک پور طی نموداری برای شما این میزان نرخ را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است. همانطور که ملاحظه می کنید، میزان نرخ بیکاری کشور نروژ از بسیاری از کشور های همسایه همچون ایسلند و فنلاند کمتر می باشد. این نرخ بیانگر این موضوع مهم می باشد که یک کشور چقدر می تواند برای مشاغل کشور خود ارزش قائل شود و افراد بیکار را تحت حمایت خود قرار دهد. با توجه به نرخ بیکاری پایین این کشور، افراد سعی بر آن دارند که مستقیما ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. اما این موضوع مهم را باید در نظر گرفت که برای کار در نروژ،‌ یا باید پیشنهاد شغلی داشته باشید، یا بهانه ورودی برای این کشور برای خود داشته باشید و سپس وارد مبحث کار در نروژ شوید.

کار در نروژ

کار در نروژ و مشاغل مورد نیاز 2019 نروژ

مشاغل مورد نیاز در هر کشوری از نکات بسیار مهم و کلیدی مهاجرت است. چرا که افراد باید این نکات را در نظر بگیرند و شغل آینده خود را انتخاب کنند.  موسسه حقوقی ملک پور در این راستا برای شما عزیزان مشاغل مورد نیازی که در کشور نروژ حاکم می باشد، تهیه کرده است:

 • مهندسی طراحی سایت

 • تحلیل گر مسائل اقتصادی

 • مهندس داده ها

 • برنامه ریز عرضه و تقاضای کالا

 • تکنسین مرکز داده ها (IT)

 • مدیر روابط عمومی با مشتری

 • طراحی محصولات (اتومبیل)

 • مدیر بازاریابی

 • تحلیل گر تجارت

 • متخصص فناوری اطلاعات

 • مدیر توسعه تجارت (بخش سلامت) مدیر فروش

 • مهندس معماری

کار در نروژ و میزان حقوق در نروژ

میزان حقوق در این کشور بستگی به فاکتورهای زیادی دارد ازجمله شغل های مختلف، رشته های مختلف، تخصص های مختلف و همین امر باعث ایجاد تفاوت در میزان حقوق سالانه هر فرد شده است. به طور مثال در حوزه های نفت، آی تی و مدیریتی درآمدهای بسیار بالایی برای کارکنان در نظر گرفته شده است. میزان حقوق دریافتی بعد از کسر مالیات در پایتخت این کشور به صورت میانگین ۲۸۰۰۰ کرون می باشد. این میزان  در رده بالاترین حقوق ها در میان سایر کشورهای اروپایی می باشد. طبق قانون دولت می بایست حداقل حقوق قانونی را به متقاضیان کار در این کشور اعطا نماید. از جمله نکات بسیار مهم  که در این کشور وجود دارد، این است که در شش ماه اول کارکنان می بایست مالیات خود را از درآمد شخصی خود به دولت پرداخت نمایند و در ۶ ماهه دوم دیگر نیاز به پرداخت مالیات از سمت کارمندان وجود ندارد و این کار را می بایست کارفرما انجام دهد.

کار در نروژ

کار در نروژ و نحوه کاریابی در نروژ

پیدا کردن کار در نروژ از جمله مسائلی می باشد که ذهن متقاضیان کار در این کشور را به خود معطوف کرده است. به دلیل اینکه ویزای کار این کشور بر اساس سیستم پیشنهاد شغلی می باشد و اجازه ورود به خاک کشور را به متقاضیان جهت کاریابی نمی دهد،  پیدا کردن کار در این کشور به طور کلی مسئله بسیار راحتی نیست.  یعنی افراد یا می بایست از طریق آشنایان یا اقوام درجه یک خود اقدام نمایند و یا از طریق موسسات کاریابی که راحت‌ترین و سریع ترین راه پیدا کردن کار می باشد، اقدام کنند. به وسیله این موسسات می‌ توان دعوت نامه کاری را دریافت نمود و با این دعوت نامه کاری به کنسولگری مراجعه کرد و اقدام به اخذ ویزا نمود. توجه داشته باشید که کارفرمایان خیلی تمایل به استخدام نیروی کار از کشورهای جهان سوم مانند ایران را به دلایلی اعم از سخت گیری در دادن اقامت به این افراد ندارند، همین نکته می تواند د لیل خوبی برای اقدام نکردن افراد برای کاریابی در این کشور باشد.

موسسات معتبر کاریابی در نروژ
ویزای نروژ

کار در نروژ و موسسات کاریابی در نروژ

همانطور که گفته شد پیدا کردن کار در نروژ به وسیله موسسات کاریابی یکی از راحت ترین، سریع ترین و بهترین راه های مهاجرت کاری به این کشور می باشد. البته قبل از هر چیز متقاضیان باید توجه نمایند که موسسات کاریابی معتبر را برای این کار انتخاب نمایند. این کار تنها با ارسال نمودن رزومه به این موسسات کاریابی امکانپذیر می باشد. شما می توانید با ارسال رزومه  به سایت های کاریابی، برای مشاغلی که در این کشور آگهی شده، درخواست کار نمایید. از جمله بزرگترین و معتبر ترین موسسات کاریابی در کشور نروژ در زیر نام برده شده است:

 • موسسه کاریابی Adecco

 • JOBB DIREKTE

 • www.manpower.no

 • موسسه کاریابی Adecco

 • JOBB DIREKTE

 • www.manpower.no

کار در نروژ و بررسی ویزای همراه

کسانی که دارای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشند، تمایل دارند که بعد از پیدا کردن کار در این کشور خانواده خود را نیز با خود به این کشور ببرند. قانون نیز این اجازه را به افراد می‌دهد که بتوانند از طریق ویزای الحاق همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود همراه کنند. اما بهتر است گرفتن ویزای همراه با چند ماه فاصله انجام  شود زیرا اگر همزمان درخواست ویزا برای متقاضی اصلی و همراهان شود، این شک و شبهه را در افسر سفارت به وجود می آورد که افراد قصد  پناهنده شدن در خاک این کشور را دارند. طبق قانون اشخاصی که تمایل دارند خانواده خود را به این کشور ببرند، می‌بایست حقوق ثابتی که برابر با ۱۰۰۰ یورو به ازای هر نفر به صورت ماهانه هست را نشان دهند. این حقوق باید به جز خدمات و حقوق اجتماعی که از سمت دولت دریافت می کنند باشد.

کار در نروژ

کار در نروژ و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در نروژ

معمولا افرادی که جهت کار در نروژ و اخذ ویزای کاری نروژ اقدام می نمایند با توجه به سطح بالای زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور به دنبال اقامت و تابعیت این کشور نیز می باشند .جهت در یافت اقامت دائم کشور نروژ پس از 3 سال کار کردن در این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم نروژ اقدام نمایید و اداره مهاجرت این کشور با بررسی مدارک و مستندات کاری و بر اساس ضوابط این کشور به شما اقامت دائم این کشور را اعطا میکند وهمچنین اگر شما در طی یک بازه زمانی 01 ساله ، 7 سال در کشورنروژ اقامت داشته باشید تابعیت به شما اهدا می شود. یکی از شرایط لازم برای دریافت تابعیت و اقامت نروژ طی کردن 311 ساعت دوره آموزش زبان نروژی و پرداخت هزینه آن و تسلط کافی و کامل به این زبان و همچنین ادغام با فرهنگ این کشور می باشد.

کار در نروژ
اقامت نروژ
پاسپورت نروژ
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
کار در نروژ و سخن پایانی

کار در نروژ و شرایط و مدارک مورد نیاز کار در نروژ برای اخذ ویزای کاری در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کار در نروژ به خاطر پایین بودن نرخ بیکاری و موقعیت‌های مناسب کاری که در این کشور وجود دارد مورد تقاضای بسیاری از مردم می باشد اما به خاطر سخت بودن شرایط پیدا کردن کار، زیاد گزینه مناسبی برای متقاضیان کار دراروپا نیست. به همین منظور پیشنهاد می شود برای کار کشورهایی مثل آلمان و اتریش را که برای کاریابی اجازه ورود به خاک کشور را می دهند، انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شرایط کاری در کشورهای مختلف جهان هم چنین کشورهای نامبرده شده با موسسه حقوقی MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید و یا اینکه ویدئوی آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت ما را که در حال حاضر در تمامی وب سایت های مان موجود است را به صورت قانونی خریداری نموده و تبدیل به وکیل مهاجرت خود شوید و به تمام راه های مهاجرتی اجحاف کامل پیدا نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *