کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار مییگرد.با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اتریش در ارتباط با کار ضمن تحصیل و مسائل پیرامون آن سوال میکنند برآن شدیم تا مقاله ی پیش رو را برای شما تنظیم نماییم.آیا کار ضمن تحصیل در اتریش برای دانشجویان وجود دارد یا خیر،آیا میتوان هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را با کار ضمن تحصیل در اتریش بدست آورد یا خیر و … سوالاتی است که در این باب پرسیده شده است.شما عزیزان اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید و می خواهید با چگونگی کار ضمن تحصیل در اتریش آگاه شوید پیشنهاد میکنیم با دقت  این مقاله را مطالعه نمایید . همچنین توصیه می شود در صورت هرگونه سوال و ابهام دیگری در خصوص کار ضمن تحصیل در اتریش با تمامی دفاتر تماس حاصل نموده و از طریق کادر مجرب و متخصص امور مهاجرتی و حقوقی و حقوقدانان متخصص و وکلای رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را دریافت نمایید .

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب کار ضمن تحصیل اتریش

امکان کار ضمن تحصیل در اتریش وجود دارد یا خیر

کار ضمن تحصیل در اتریش برای افراد قانونی است.اشخاص اتباع خارجی که به صورت قانونی و برای تحصیل در اتریش اقامت اتریش را دریافت نموده اند میتوانند طبق قوانین به کار در حین تحصیل بپردازند.شخصی که در اتریش در حال تحصیل میباشد و به آنجا مهاجرت نموده است همواره باید پایبند به قوانین اتریش باشد.هدف اصلی شخصی که با مهاجرت تحصیلی به اتریش در آنجا اقمت گزیده است تحصیل است و در اولویت های بعدی کار.لذا لازم است کار ضمن تحصیل در اتریش بگونه ای باشد که جلوی پیشرفت درسی شخص را نگیرد.اگر می خواهید کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید ، لطفا در مورد مقررات قانونی قبل از شروع اشتغال اطلاعات کسب کنید. کار غیر قانونی در اتریش ممکن است به جریمه یا مجازات زندان و همچنین اخراج از کشور منجر شود.زیر پا گذاشتن قوانین اتریش منجر به ایجاد مشکل برای کسانی که میخواهند اقامت و تابعیت اتریش را دریافت کنند میگردد.

تعداد ساعات مجاز کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در تعداد ساعات مشخص و محدودی اجازه داده میشود.دانشجویان مقطع کارشناسی به طور کلی می توانند به مدت 10 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به مدت 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا نیز در هفته 30 ساعت اجازه ی کار ضمن تحصیل در اتریش را خواهند داشت .اطلاعات مربوط به کار در اتریش را میتوانید از اداره کار اتریش به طور کامل کسب نمایید.

نکته:توجه نمایید که مجوز کار تنها به تعداد محدود و با در نظر گرفتن بازار کار اتریش اعطا می شود بدین معنی که اتباع اتریشی متقاضی کار در اتریش در اولویت هستند و اگر نتوانند اتباع اتریشی را برای شغل مورد نظر استخدام کرد، آنگاه اتباع خارجی را برای آن جایگاه ارزیابی و استخدام مینمایند.(این مقررات  کارآموزی مقطع کارشناسی را شامل نمیشود.)

خدمات اشتغال اتریش (AMS)جهت یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش همانند موسساتی که در ایران وجود دارند در اتریش هم یافت میشود.AMS یک سازمان دولتی مختص کمک به افراد بیکار در پیدا کردن شغل است. شرکت ها پیشنهادهای کاری خود را به AMS ارسال و فهرست کارجویان را برای مصاحبه دریافت می کنند. به منظور استفاده از خدمات AMS و ثبت رزومه و مشخصات خود در سیستم آنها، باید به طور رسمی به عنوان بیکار در اتریش ثبت نام شده باشید. البته اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید و در حال حاضر در کشور خود به عنوان بیکار ثبت نام شده اید، مجاز به استفاده از خدمات AMS در یافتن کار در اتریش هستید.

یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش با جست و جو در امکانات موجود یافت خواهد شد.راه های منعددی برای یافتن شغل در اتریش وجود دارد.عمومی ترین راه هایی که میتوان برا کار ضمن تحصیل در اتریش نام برد روزنامه ها و وبسایت های کاریابی در اتریش میباشند.امروزه رسانه های در درسترس برای کاریابی بهترین و به روز ترین شانس های موجود و گزینه های را برای کاریابی در اتریش ارائه میدهند.همچنین بررسی این رسانه ها به شما این دید را میدهد که چه مهارت هایی باید داشته باشید،کارفرما ها و سازمان ها چه انتظاراتی از شما دارند و تحت چه شرایطی میتوانید از موقعیت های بهتر با درآمد های بالاتر بهره مند گردید.در بخش های زیر به تفصیل راه های یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش را برای شما بیان مینماییم.

جستجوی در اینترنت برای کار ضمن تحصیل در اتریش

کار در ضمن تحصیل در اتریش با کمک وبسایت ها و اینترنت میتواند یکی از راه های آسان و ارزان برای دانشجویان باشد.سایت های کاریابی زیادی وجود دارد و  فهرست تمام شغل های ارائه شده در دسته های کاری قابل مشاهده است.همچنین میتوانید مشخصات و شرایط خود را به عنوان رزومه تان ثبت کنید و سپس سیستم پیشنهادی کاری مناسب را به شما ارائه می دهد. تقریبا تمام سایت های کاریابی در بازار اتریش به زبان آلمانی هستند و همچنین برای کار ضمن تحصیل در اتریش و مصاحبه های کاری الزاما باید تسلط کامل به زبان آلمانی داشته باشید و بتوانید صحبت کنید.بنابراین این نکته را از یاد نبرید که با کمک یک دوست یا سایر طرق زبان آلمانی خود را در صحبت و برقراری ارتباط تقویت نمایید.وبسایت هایی که در این بخش به شما معرفی میشود در زمره وبسایت های معتبر و در دسترس برای کاریابی ضمن تحصیل در اتریش مشوند.

وبسایت ها کاریابی در اتریش برای کار ضمن تحصیل در اتریش

1.www.jobpilot.at

این سایت یکی از پر بازدید ترین سایت های کاریابی در اتریش است. شما می توانید مشخصات خود را وارد کنید و فهرست هفتگی پیشنهادهای کاری جدید را مطابق با معیارهای خود دریافت خواهید کرد. سایت Jobpilot  اکیداً توصیه می شود و تا کنون به بسیاری از مردم در پیدا کردن شغل مناسب خود کمک کرده است.

https://derstandard.at/Karriere.2

این سایت کاریابی روزنامه شناخته شده استاندارد است. این سایت یک موتور جستجوی خوب با قابلیت محدود کردن جستجو به مناطق خاصی در اتریش و همچنین نوع کار ارائه می دهد (کارآموزی، تمام وقت، پاره وقت). این سایت تعداد 1000 تا 2000 فرصت شغلی ارائه می دهد.

www.dermarkt.at.3

پیشنهاد دیگر برای کار ضمن تحصیل در اتریش : یک پورتال برای کاریابی و خرید و فروش خودرو و مسکن است. این سایت هزاران فرصت شغلی ارائه می دهد و همچنین پورتال کاریابی روزنامه اتریشی KleineZeitung است. بسیاری از پیشنهادهای کاری از طرف سازمان ها می باشد.

4.www.ams.or.atThis

پورتال رسمی خدمات اشتغال اتریش است. برای جستجوی فرصت های شغلی و کار ضمن تحصیل در اتریش ، به دسته مشاغل اینترنتی بروید. تقریبا تمام خدمات AMS به صورت آنلاین در دسترس است و از کاریابی گرفته تا پیشنهادات آموزشی در کمک به خارجی ها موثر است. برخی از خدمات عمومی هستند، و برای خدمات دیگر نیاز به ثبت نام در سایت است و به این منظور نیاز به یک شماره امنیت اجتماعی معتبر دارید.

جست و جو در آگهی روزنامه ها

یکی از روش های دیگر برای جستجوی کار ضمن تحصیل در اتریش جست و جو در آگهی روزنامه ها است.روزنامه های Der Standard, Die Presse, KleineZeitung, Kurier در بین بهترین روزنامه هایی است که میتوانید تهیه و مطالعه نمایید.برخی آگهی های استخدام در روزنامه چاپ میگردند که مانند ایران شما میتوانید از طرق مختلف مانند تماس و یا ارسال رزومه به ایمیل ارتباط برقرار نمایید.از یاد نبرید که در اینترنت میتوانید گزینه های کاریابی بیشتر را پیدا نمایید.

رابط های شخصی

قطعا در هر کشوری داشتن دوست،آشنا و فردی که سالها در آن کشور زندگی کرده است تاثیر بسزایی در یافتن موقعیت های مختلف و دسترسی به منابع بهتر دارد.اگر شما کسی را دارید که اتریش زندگی و کار کرده است میتوانید برای یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش از وی کمک بگیرید.این موضوع منجر به ایجاد اعتماد و اطمینان بین افراد میگردد و یافتن کار به واسطه کسانی که در شرکت مورد نظر می شناسید خوب است. بنابراین اولین کاری که باید در خصوص پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اتریش انجام دهید این است که در مورد تمام آشنایان خود در اتریش و ارتباط با آنها فکر کنید. زمانی که به ملاقات دوستان قدیمی، و سپس دوستان آنها، در طول کاریابی خود اختصاص می دهید قطعا سرمایه گذاری خوبی است. به همه آنها اطلاع دهید که شما به دنبال کار هستید و در مورد نوع کاری که می خواهید انجام دهید به آنها بگویید. اتریشی ها خود را موظف به کمک به دوستان خود می دانند و اگر یک فرصت شغلی در دسترس باشد به شما اطلاع خواهند داد.

نکته مهم: دانشجویان علاوه بر کار ضمن تحصیل در اتریش احتمال و مزیت دیگری برای آن ها وجود دارد ، به این صورت که کسانی که مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کرده اند، کارت “Rot-Weiß- Rot” است، که توسط مقامات دولت اتریش برای یک سال صادر و مربوط به یک کارفرمای خاص می شود. و در صورت پیدا کردن کار فول تایم از طریق سازمان AMS  بعد از چند سال می توانند به اخذ اقامت دائم کشور اتریش دست پیدا نمایند .

شرکت های کاریابی در اتریش

یک راه دیگر برای پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اتریش شرکت های کاریابی است ، برخی شرکت ها وجود دارد که پیشنهادات شغلی برای کارگران موقت ارائه می دهند. با اشتغال در این شرکت ها آنها شما را برای کار به جاهایی در خارج شرکت که نیاز به کارکنان موقت داشته باشند، می فرستند. این مدل کارایی نسبتاً خوبی برای مشاغل سطح پایین تر، از جمله منشی، ساخت و ساز و خدمات تمیز کاری دارد. برای بسیاری از مردم این نقطه شروع خوبی برای یافتن سریع شغل است. اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، شرکت ممکن است حتی در آینده و بعد از اتمام تحصیلات به شما شغل تمام وقت بدهد.

در اینجا فهرستی از آژانس های بزرگتر برای کارگران موقت و دانشجویان متقاضی کار ضمن تحصیل در اتریش ارائه می شود:

  • https://www.manpower.at
  • http: //www.rantasa.at
  • https://www.rex-dienstleistungen.com
  • https://www.avm-personal.at
  • https://www.adecco.at

نتیجه گیری در باب کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش در این مقاله به صورت کامل بررسی شد و تمامی راه های یافتن کار ضمن تحصیل به عرض شما رسانده شد.برای کسب بهترین و جامع ترین اطلاعات در خصوص مهاجرت تحصیلی به اتریش و کار در اتریش و کار ضمن تحصیل در اتریش میتوانید در مقالات همین سایت به جست و جو بپردازید و یا با کلیدواژه ی ملک پور عبارات مورد نظر را در گوگل جست و جو نمایید.همچنین شما عزیزان می توانید برای تکمیل اطلاعات خود در خصوص کار ضمن تحصیل در اتریش با تمامی دفاتر تماس حاصل نموده و از طریق حقوقدانان و کارشناسان رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *