شرایط کار ضمن تحصیل در امریکا :

کار ضمن تحصیل در امریکا نیازمند چه شرایط خاصی می باشد ؟ آیا شرایط کار ضمن تحصیل در امریکا را میدانید ؟ایا میدانید که ساعات کاری برای دانشجویانی که علاقه مند به  کار ضمن تحصیل در امریکا هستند ، چگونه می باشد؟دستمزد کار ضمن تحصیل در امریکا چه مقدار است؟ کارهای دانشجویی موجود در کشور آمریکا برای دانشجویان چه کارهایی می باشد؟

همانطور که میدانید کشور آمریکا مورد استقبال دانشجویان خارجی در سراسر جهان می باشد.افرادی که قصد کار ضمن تحصیل در امریکا را دارند معمولا به دنبال کار در حال تحصیل هستند.قبل از اقدام می بایست اجازه کار ضمن تحصیل در امریکا را از اداره مهاجرت این کشور دریافت کنند.با توجه به اینکه کار ضمن تحصیل در امریکا اسان تر پیدا می شود اکثر دانشجویان به دنبال کار دانشجویی در ضمن تحصیل خود هستند.در این مقاله موسسه مشاوره ای MIE سعی بر این دارد تا شما عزیزان را درمورد شرایط کار ضمن تحصیل در امریکا آگاه سازد. تا با اطلاعات کافی برای مهاجرت تحصیلی واطالاع ازشرایط کار ضمن تحصیل در امریکا  مهاجرت کنند. ( این مقاله با عنوان کار ضمن تحصیل در امریکا متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد )

 

قولنین ایالات متحده امریکا به  دانشجویان خارجی اجازه می دهد  تا ضمن تحصیل خود مشغول یه کار شوند.  دانشجویان خارجی که در دانشگاه های معتبر آمریکایی تحصیل میکنندو با ویزای تحصیلی وارد ایالات متحده شده اند شرایط کار قانونی ضمن  تحصیل را دارند نکته ای که مورد توجه در این زمینه می باشد این است که کار در آمریکا هنگام تحصیل هم میتواند در دانشگاه باشد وهم بیرون از دانشگاه باشد. که دانش جویان خارجی جویا کار دانشجویی برای کار کردن در دانشگاه محل تحصیل خود مستلزم دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت  کشورآمریکا نمی باشند. دانشجویان خارجی جویای کارکه میخواهند خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند نیاز به دریافت اجازه کار هستند که این کار میتواندضمن تحصیل باشد یا بعداز فارغ التحصیلی. البته شایان ذکر است که دانشجویان  در حال تحصیل تنها هفته ای ۲۰ ساعت اجازه کار دارند. اما دانشجویان زمان  تعطیلات رسمی ومیان ترمی من جمله کریسمس، تابستان و عید ایستر اجازه دارند تا هفته ای چهل ساعت  به کار بپردازند البته انجام این کارها  قبل از گرفتن مدرک  تحصیلی  بیشتر جنبه کارآموزی دارند. البته باید توجه داشت که دانشجویان رشته های مربوط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات اجازه دارند تا  یک سال پس از فارغ التحصیلی مجوز کارشان  را تمدید کنند. که مراحل تمدید مجوز شرایط خاص خود را دارد این مجوز  فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری موجود می باشد.  مجوز کاری که صادر میشود ۱۲ ماه اعتبار دارد و به دانشجویان کارتی به نام (Employment Authorization Card) داده میشود.

 

5راه برای دریافت مجوز کاری (Employment Authorization Card) :

  • فرد متقاضی نامه پذیرش خود را از دانشگاه گرفته باشد.
  • دانشجوی متقاضی فرم مربوط به کار را پر کرده باشد.
  • مبلغ مربوط به صدور مجوز کار را پردات رده باشد.
  • کلیه مدارک لازم را برای اخذ مجوز را به اداره مهاجرت کشور آمریکا ارسال کنند.
  • در مرحله آخر کارت مجوز کار برای فرد متقاضی ارسال میشود.

باید توجه داشت که فردمتقاضی کار دانشجویی حتما بایدکاری که انجام میدهد متناسب با رشته تخصصیشان باشد.وهمینطور از طریق ویزای تحصیلی F1 اقدام کرده باشد نه ویزای M یا J. دانشجویانی که قصد کار بعد از تحصیل را دارند باید سه ماه  قبل از فارغ التحصیلی برای مجوز اقدام کنند. مجوز  کار دانشجویی در ایالات متحده امریکا به دو بخش OPT و  CPT تقسیم می شود.  که باید قبل از اقدام  برای مجوز کار بامسئولان دانشگاه صحبت کند.

دانشجویانی که مجوز CPT  دارند این امکان را دارندکه واحد دانشگاهی هم از دانشگاه اخذ کنند که این مجوز بیشتر برای  دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا کاربرد دارد.باید توجه داشت که  همه مراحل گرفتن کارت مجوزکار دانشجویی از طریق پست صورت میگیرد واحتیاجی به حضور شخصی فرد متقاضی مجوز کار دانشجویی در اداره مهاجرت نیست. دانشگاه محل تحصیل فرد متقاضی  باید برای دانشجو توصیه نامه تنظیم نماید. دانشجویان  میتوانندپس از فارغ التحصیلی در محل کارآموزیشان به طور تمام وقت کارکنند.

مزیت های کارآموزی درضمن تحصیل در ایالات متحده آمریکا :

۱.دانشجو میتواند برای مخارج تحصیلی خود در آمد کسب کند.

۲. دانشجو میتواند با کار دانشجویی تجربه ومهارت کسب کند.

۳. کار دانشجویی باعث قوی شدن رزومه کاری دانشجو میشود.

۴. فرد دانشجو میتواند از طریق را های دیگر اقامت در ایالات متحده امریکا برای اخذ شهروندی اقدام نماید.

۵. کار دانشجویی علاوه بر مزایای فوق باعث هدفمند شدن  واستقلال دانشجو نیز میشود.

 

قوانین کار دانشجویی در ایالات متحده امریکا با  ویزای F1  :

اکثر دانشجویان خارجی که در ایالات متحده امریکا مشغول به تحصیل هستند از طریق ویزای F1  تحصیل میکنند که شرایط کار دانشجویی طبق این ویزا شرایطی خاص وبسیار پیچیده دارد. دانشجویان خارجی که با ویزای تحصیلی F1  وارد کشور آمریکا شوند نمیتوانند در سال اول تحصیلشان به کار دانشجویی مشغول شوند اما ممکن است بتوانند در دانشگاه محل تحصیل خود به کار مشغول شوند. پس از یک سال این دانشجویان میتوانند درزمینه های ذیل به اشتغال بپردازند:

-آموزش عملی برنامه (cpt)

 

-Optional Practical Training (OPT) (pre-completion or post-completion) آموزش عملی اختیاری (OPT) (قبل از تکمیل و یا پس از تکمیل)

 

کار در دانشگاه برای دانشجویان خارجی مجاز است و نیاز به تایید اداره مهاجرت کشورامریکا ندارد. با این حال درست است که ویزایF1 امکان کار در دانشگاه را فراهم میکند ،ولی این فرصت دربیشتر  دانشگاههای کشور آمریکا  محدود است. حتی اگر بتوان یک کار در محیط دانشگاه به دست آورد که بیشتر این کارها مربوط به حوزه ی مطالعاتی فرد متقاضی نمی شوند.

حقوق کار دانشجویان ضمن تحصیل :

دانشجویان خارجی شاغل در خرده فروشی ،فروشگاه ها و….که صورت تمام وقت کار میکنند دستمزد دریافتی آن ها باید حداقل85 درصد از حداقل دستمزد قابل دریافت در کشور آمریکا باشد. دانشجویان شاغل میتوانند درصورت عدم پرداخت این حقوق توسط کارفرما از وزارت کار کشور آمریکا  گواهینامه ای مبنی بر الزام  کارفرما به پرداخت حداقل 85 درصد از حداقل حقوق قابل دریافت در کشور آمریکا دریافت نمایند.

 

موسسه مشاوره ای MIE با بهره گیری از از مشاوران زبده ووکلای مجرب شما را در زمینه کار در ضمن تحصیل در کشور آمریکا   راهنمایی های لازم را مینماید . شما میتوانید برای دریافت این اطلاعات با دفاتر تماس بفرمایید یا به وب سایت miemohajerat.com مراجعه بفرمایید. باتوجه به مطالبی که گفته شد کار  ضمن تحصیل در کشور آمریکا وجود دارد ودانشجویان در حال تحصیل میتوانند ضمن تحصیل به کار دانشجویی بپردازند.که این کار دانشجویی شامل کار در دانشگاه محل تحصیل خود وکار در رستوران ها، وفروشگاه ها و… در کشور امریکا میباشد. این کار دانشجویی ممکن است به صورت پاره وقت 20 ساعت در هفته باشد ویا به صورت فول تایم در تعطیلات رسمی باشد.

منابع :

https://www.uscis.gov/working-united-states/students-and-exchange-visitors/students-and-employment

https://travel.state.gov/content/visas/en/study-exchange/student.html

https://www.paywizard.org/main/salary/minimum-wage/students

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *