کار ضمن تحصیل در اوکراین

آیا اطلاع دارید برای کار ضمن تحصیل در اوکراین باید دارای مجوز کار باشید؟ دانشجویان بین المللی جهت کار ضمن تحصیل در اوکراین باید دارای چه شرایطی باشند؟ برای مجوز کار ضمن تحصیل در اوکراین باید به کجا مراجعه نمود؟ آیا از قانون کار ضمن تحصیل در اوکراین اطلاعی در دست دارید؟ آیا از  محدودیت های ساعات کار ضمن تحصیل در اوکراین مطلع هستید؟ اگر شما دانشجویان محترم تمایل به تحصیل در اوکراین و کار ضمن تحصیل در اوکراین را دارید با مشاوران و وکلای مجرب ما در برترین و بهترین موسسه مهاجرتی در ایران و خاور میانه موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس بگیرید تا بتوانیم در تمام زمینه های تحصیل در اوکراین شما را یاری نماییم.

 

وضوع این مقاله در ارتباط با شرایط کار ضمن تحصیل در اوکراین است. اطلاعات این مقاله جهت دریافت مجوز کار ضمن تحصیل در اوکراین و محدودیت های کاری ضمن تحصیل در اوکراین عنوان شده است . امید است با خواندن این مقاله اطلاعاتی در زمینه کار ضمن  تحصیل در اوکراین  را کسب نمایید .شما می توانید برای اطلاعات بیشتر نیز به سایت https://www.miemohajerat.com/ و https://miemohajerat.com/ مراجعه نمایید.

بسیاری از دانشجویان بین المللی کار پاره وقت را جهت کمک به پرداخت شهریه یا مخارج زندگی خود در اوکراین را انتخاب می نمایند. امروزه 75 درصد از دانش آموزان خارجی در برخی از انواع کار های پاره وقت در اوکراین فعالیت دارند.

قانون کار در اوکراین

 • دانشجویان بین المللی برای کار ضمن تحصیل در اوکراین نیاز به مجوز کار و یا اجازه اقامت به کار رسمی در اوکراین را دارند .
 • دانشجویان برای اعمال مجوز کار باید به هیئت پلیس (the Police )و گارد مرزی (Border Guard Board ) اوکراین مراجعه نمایند.
 • دانشجویان برای کار ضمن تحصیل در اوکراین باید تاییدیه کتبی از موسسه آموزشی که در حال تحصیل در ان دانشگاه یا کالج هستند ،ارائه نمایند.
  – حداکثر مدت اعتبار مجوز کار دانشجویی مدت اعتبار اجازه اقامت در اوکراین می باشد.
  – برنامه های کاربردی پردازش  برای مجور کار ضمن تحصیل در اوکراین حدود 1-2 ماه به طول می انجامد.
 • ساعات کاری ضمن تحصیل در اوکراین برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 10 تا 20 ساعت در هفته است و برای مقاطع دکترا دانشجویان مجاز به 30 ساعت کار ضمن تحصیل در اوکراین می باشند.
 • ساعات کاری به صورت تمام وقت در اوکراین 40 ساعت است. با توجه به قانون کار در اوکراین  ساعات کارتمام وقت 5 روز در هفته با 2 روز تعطیلی (40 ساعت در هفته) است. بعضی شرکت ها و سازمان ها در اوکراین به مدت 6 روز در هفته کار با 1 روز تعطیلی هستند ، اما تعداد کل ساعات کار همان (40 ساعت در هفته) است.

در جولای سال 2016، متوسط حقوق در کیف برای مشاغل تمام وقت  300-400 دلار در هر ماه بوده است. در سال 2015، حقوق متوسط در اوکراین در حدود 200 دلارتا  250 دلار در هر ماه بوده است .به تبع مشاغل تمام وقت در اوکراین میزان حقوق در اوکراین برای کار ضمن تحصیل در اوکراین 100 -150 دلار در هفته است.

 

دانشجویان بین المللی چگونه می توانند در اوکراین کار پیدا کنند؟

جهت یافتن کار ضمن تحصیل در اوکراین معمولا دانشجویان می توانند با کارفرمای خود تماس حاصل نمایند یا اینکه به آنها ایمیل بفرستند اما انجام این پروسه ترجیح داده نمی شود. دانشجویان  باید  CV ارسال نموده، و معمولا انگیزه نامه درخواست می شود . دانشجویان باید  برای مصاحبه آماده باشند . اکثر دانش آموزان کار ضمن تحصیل در اوکراین را انتخاب کرده اند  . داشتن شغلی پاره وقت در اوکراین برای دانشجویان بین المللی رایج می باشد.

مکان هایی که دانشجویان  قادرند فرصتهای شغلی پیدا کنند : – مراکز کاریابی  در اوکراین و  بورد  اطلاعات در دانشگاه ،وب سایت دانشگاه در اوکراین ، یا از طریق  دوستان، همکلاسی ها و دانش آموزان اوکراینی  ، تماس مستقیم با کسی که مسئول مشاغل در شرکت های کاریابی اوکراین است و یا اینکه  می توانید از وب سایت این شرکت ها  میزان حقوق پرداختی را برای مشاغل مورد نظر سوال نمایید.
پردازش انجام این پروسه حدودا یک ماه طول می کشد  جهت دریافت اطلاعات بیشتر  در مورد اجازه کار می توان به اداره مهاجرت و شهروندی اوکراین  the Citizenship and Migration Bureau مراجعه فرمایید .

اجازه کار در اوکراین

قانون  خاصی برای اتباع خارجی که قصد  کار در اوکراین را دارند وجود ندارد ، اگر چه ملزومات  عمومی برای مجوز کار وجود دارد .

این نکته را در نظر داشته باشید که این قبیل از مجوزهای کار قانونی برای فعالیت های کاری اتباع خارجی  و همچنین حق اقامت یک ساله در اوکراین ،باید ویزای کار یا IM-1 ویزا را دریافت نمود. با توجه به مقررات ویزا اوکراین ، تنها دارندگان ویزای مهاجرت و ویزای دانشجویی حق دریافت مجوز کار در طول سال را دارند.

روش صدور اجازه کار برای دانشجویان بین المللی در اوکراین

اجازه کارضمن تحصیل در اوکراین توسط مراکز استخدام دولت the State Employment Center  در محل اقامت کارفرما بر اساس ارائه مدارک صادر می گردد. برای بررسی برنامه های کاربردی اجازه کار و صدور یا رد اجازه کار دراوکراین مراکز اشتغال کمیسیون ویژه ای را ایجاد می نمایند.

لیست مدارک مورد نیاز برای مجوز کار دانشجویان بین المللی در اوکراین

تاییدیه کتبی از موسسه آموزشی اوکراین

دو قطعه عکس رنگی  3.5 × 4.5

یک کپی از اسناد دال بر تحصیلات دانشجوی بین المللی و شرایط فرد خارجی؛

یک کپی از صفحه شناسایی و پاسپورت دانشجوی  خارجی

قانون کار در اوکراین

باید در نظر داشت که قانون کار در اوکراین کار در هفته 5 روز در هفته با 2 روز خاموش (40 ساعت در هفته) است. شرکت ها و سازمان های سمت راست به مدت 6 روز در هفته کار با 1 روز خاموش اگر منطقی است داشته باشد، اما تعداد کل ساعات کار همان (40 ساعت در هفته) باقی مانده است.

 

مشاغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی در اوکراین

هنگامی که دانشجویان بین المللی به کار ضمن تحصیل در اوکراین مشغول می گردند، ممکن می باشد کار پاره وقت در پرداخت هزینه های اضافی و یا فعالیت هایی برای اوقات فراغت و سفر که به غیر از مخارج  بودجه خود بوده است، کمک شایانی داشته باشد.  بسیاری از دانشجویان بین المللی در طول مطالعات خود به دنبال اشتغال در اوکراین و یا هر کشور خارجی دیگری می باشند. در حین جستجوی شغلی مناسب، مهم است چند نکته  را به خاطر داشته باشید ، مانند قوانین موجود در کشور خود دانشجو و کشورهای مختلف برای کار در ضمن تحصیل. بنابراین این نکته مهم می باشد این قوانین را قبل از درخواست کاررعایت فرمایید. نکته مهم دیگری که باید رعایت کنید  تحصیلات و شیوه زندگی خود شما است برای کار ضمن تحصیل در اوکراین  هرگز نباید تحصیلات خود را قطع نمایید.

یک کار خوب برای دانشجویان بین المللی  در تمام کشور های خارجی از جمله اوکراین بایدویژگی های زیر را دارا باشد:

 • مناسب سبک زندگی دانشجویان بین المللی می باشد (مشاغل پاره وقتی که زمان کافی برای دوره های تحصیل دانشجو با ارائه ساعت کار انعطاف پذیری داشته باشد).
 • مهارت های زبان دانشجوی بین المللی را  قوی تر کند(برای دانشجویان بین المللی که به زبان مادری صحبت می کنند ).
 • شغل مورد نظر برای ادغام دانشجو یان بین المللی به فرهنگ جدید تاثیر گذار باشد.( کمک به سرعت ادغام قرهنگ دانش آموز به فرهنگ جدید و دیدار با دوستان جدید.)
 • در حالت ایده آل، ارائه بعضی از تجارب کاری و باز کردن فرصت های شغلی برای آینده است.

لیستی  از برخی از بهترین مشاغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی.

کار در دانشگاه

کار در محوطه دانشگاه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی می باشد. در برخی از کشورها، مانند ایالات متحده آمریکا، این تنها  راه برای کار ضمن تحصیل دانش آموزان بین المللی است. بسیاری از مشاغل مختلف در محوطه دانشگاه از کار در کافه تریا، تا کار در مراکز کامپیوتری  وجود دارد. یکی دیگر از فرصت شغلی در دانشگاه کار برای اتحادیه دانش آموزان می باشد. فرصت خوبی برای درگیر شدن در مسائل جاری و کمک به دانش آموزان دیگر در دانشگاه است. البته بسته به اتحادیه و ماموریت خود دانشجو می باشد ، شما ممکن است توانایی  کمک به دیگر دانشجویان بین المللی برای ارائه تجربیات خود در دانشگاه داشته باشید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، کار در محوطه دانشگاه به شما کمک خواهد کرد تا با افراد جدید  ملاقات داشته باشید، یا در بهبود مهارت های زبان خود و برخی از تجربه ها ارزشمند است. شما احتمالا زمان بیشتری را با دوستان خود در دانشگاه صرف می کنید . بسیاری از دانشجویان در محوطه دانشگاه کار می نمایند.

یکی از نقاط ضعف کار در محوطه دانشگاه این می باشد که کار در دانشگاه معمولا بسیار رقابتی است. تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی و داخلی که مایل به کار پاره وقت ضمن تحصیل  هستند ، این مهم است که برای دریافت مصاحبه آمادگی داشته باشند و شور و شوق زیادی را از خود نشان دهند حتی اگر نوع کار هیجان انگیز نباشد.

رستوران ها و کافه

فرصت های شغلی بسیاری در کافه ها، رستوران ها در شهرها و شهرستانها اطراف آن وجود دارد، و این ممکن است ساده ترین راه برای پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اوکراین برای دانشجویان بین المللی باشد. رستوران ها همیشه برای کمک بیشتر به دنبال دانشجویان هستند ، بنابراین شانس پیدا کردن یک کار نسبتا راحتی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. شما می توانید بسته به تجربه و مهارت خود به عنوان یک خدمتکار، کارکنان و یا حتی در آشپزخانه کار نمایید.

این فرصت شغلی به دانشجویان بین المللی کمک خواهد نمود تا به بهبود مهارت های زبان و دیدار با دوستان جدید بپردازند.

بزرگترین نقطه ضعف کار در رستوران ساعات فعالیت دانشجویان می باشد به دلیل اینکه اکثرا کار در رستوران ها در ساعات شب می باشد. و بسیار طاقت فرسا می باشد، به خصوص اگر شما از صبح زود در  سخنرانی یا سمینارها به عنوان بخشی از دوره دانشجویی شرکت کنید. گاهی اوقات، برای  شیفت شب امکان ترک تحصیل نیز وجود دارد .

مراکز تماس(بازاریابی )

بعضی از دانش آموزان بین المللی در مراکز تماس کار پیدا می کنند. این گزینه  انتخاب خوبی برای کسانی که ارتباط دوستانه دارند و مایل به توسعه مهارت های زبانی خود هستند . بر خلاف تعداد زیادی از دیگر فرصت های شغلی پاره وقت برای دانشجویان بین المللی، تماس با  مراکز می تواند پرداختی خوبی برای دانشجویان داشته باشد. این نکته مهم است که  دانشجو  به دنبال کاری باشد  که به طور قابل توجهی می تواند به بودجه شما کمک نماید. همچنین، شغل مرکز تماس  طاقت فرسا نیست، اگر دانشجویان کار در مجیط اداری را ترجیح می دهند.

از سوی دیگر، کار در یک مرکز تماس می تواند خواهان زیادی داشته باشد . به طور متوسط دانشجو نیاز به داشتن مهارت های ارتباطی عالی و مهارت های بالا زبان دارد . مشکلات از موقعیت مراکز  تماس به طور چشمگیری متفاوت می باشد، برای مثال فروش تلفنی در میان فرصت های  شغلی تحت فشار هستند، اما آنها اغلب کمیسیون از  هر فروشی را اخذ می کنند ، بیشتر برای تقویت درآمد خود می باشد . کار در یک مرکز پشتیبانی مشتریان نیاز به دانش بسیار بالایی از محصولات، خدمات و شرکت شما برای کار مورد نظر دارد.

کارآموزی

امکان پیدا کردن کارآموزی در  یک شرکت مربوط به رشته تحصیلی خود برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. کارآموزی به دانشجویان فرصت کسب تجارب مورد نیازبرای رشته های مرتبط تحصیلی  را باز می کند البته بسته به کشور و رشته تحصیلی شما دارد . کاراموزی این امکان را برای دانشجو فراهم می کند تا در همان شرکت استخدام گردد.  در هر صورت، کارآموزی به شما فرصت زیادی  از تجارب  مرتبط  به رشته تحصیلی خود را می دهد ، بنابراین شما می توانید آن را به عنوان یک فرصت شغلی و به دست آوردن تجربه ارزشمند در این زمینه ببینید . بسته به شرایط، امکان پرداختی حقوق و مزایا برای دانشجو  وجود دارد.

داوطلبانه

فرصت های داوطلبانه متعدد دانشجویان بین المللی می تواند فرصت خوبی برای بدست آوردن تجارب  و ملاقات با اشخاص جدید باشد. انجام کار داوطلبانه یکی از فرصت های شغلی با ارزش  و جالب است . یکی از بزرگترین مزایای استفاده از موقعیت های موجود کار داوطلبانه طیف گسترده ای ازآن است. کارهای  متنوعی برای داوطلبان وجود دارد،بسیاری از شرکت ها و سازمان به دنبال دانشجویان داوطلب می گردند، بنابراین گزینه مناسبی  برای به دست آوردن برخی از تجارب بسیارمفید برای دانشجویان بین المللی است . داوطلب می تواند تجربه کاری  و CV  متنوعی بدست بیاورد.مشکل اصلی کار داوطلبانه نداشتن حقوق پرداختی است .

در پایان امیدورام این مقاله جوابگوی سوالات شما در زمینه کار ضمن تحصیل در اوکراین  بوده باشد . در صورت هرگونه راهنمایی می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل فرمایید .موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با مشاوران و وکلای مجرب خود در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی هستند.

منابع:

https://mfa.gov.ua/en/consular-affairs/immigration-to-ukraine

https://www.studyinukraine.com/life/work-permit/

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *