کار ضمن تحصیل در ایتالیا

 

کار ضمن تحصیل در ایتالیا چگونه می باشد ؟ شرایط کار ضمن تحصیل در ایتالیا چیست ؟ آیا میدانید که کار ضمن تحصیل در ایتالیا برای دانشجوها در کشور ایتالیا برای دانشجوهای داخل این کشور دارای چه شرایطی هستند ؟ ساعت کاری دانشجویان برای دانشجویان علاقه مند به کار ضمن تحصیل در ایتالیا چگونه است ؟ کار ضمن تحصیل در ایتالیا چگونه می باشد ؟ افراد دانشجو در کشور ایتالیا از چه طریق می توانند کار ضمن تحصیل در ایتالیا پیدا کنند ؟ کارهای موجود برای افراد دانشجو در کشور ایتالیا چیست؟ ساعات کاری دانشجویان در کشور ایتالیا چگونه می باشد؟

می توان گفت کار ضمن تحصیل در ایتالیا بر خلاف کار تمام وقت در کشور ایتالیا بهتر یافت می شود زیرا همانطور که مطلع می باشید کشور ایتالیا به دلیل کمبود کار و وجود رکود اقتصادی بیشتر افراد دانشجو به عنوان کار ضمن تحصیل در ایتالیا کارهای دانشجویی و پاره وقت را انتخاب می نمایند.همانطور که مطلع هستید موسسات کاریابی در کشور ایتالیا همواره همه وقت کار ضمن تحصیل در ایتالیا به شما پیشنهاد می دهند.در این مقاله موسسه ی مشاوره ایMIE سعی می نماید تا به شما عزیزان اطلاعات کافی در مورد کار ضمن تحصیل در ایتالیا را توضیح دهد تا برای مهاجرت در زمینه ی تحصیل دید بازتر و بهتری از کار ضمن تحصیل در ایتالیا را دارا باشید.( این مقاله با عنوان کار ضمن تحصیل در ایتالیا متعلق به موسسه ی مشاوره ای MIE می باشد)

 

همانطور که می دانید متاسفانه  کشور ایتالیا با بحران مالی بین المللی مواجه شده است اما در هر صورت برای فارغ التحصیلان و همچنین افراد دانشجو در کشور ایتالیا بهتر کار پیدا می شود . البته برای فارغ التحصیلان دانشگاه انگلیس در کشور ایتالیا به راحتی کار پیدا می شود  و همچنین برای افراد دانشجو در کشور ایتالیا شغل به راحتی پیدا می شود زیرا در این کشور مشاغل پاره وقت بیشتر از مشاغل تمام وقت مورد احتیاج می باشد.

فرصت های زیادی در کشور ایتالیا برای افراد مختلف در زمینه ی تحصیل و کارآموزی و کار دانشجویی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانیم که برای جوانان وافراد فاقد کار در کشور ایتالیا یا سراسر جهان که علاقه مند به کار در اتحادیه ی اروپا و کار در زمینه های دیپلماتیمک می باشند شانس بسیاری وجود دارد.همچنین شانس فراگیری زبان ایتالیایی نیز برای علاقه مندان از سراسر جهان وجود دارد که می توانند به کشور ایتالیا مهاجرت نموده و به تحصیل زبان آلمانی بپردازند.و دولت ایتالیا کمک ها ی مالی فراوانی برای این افراد در نظر گرفته است همچنین این شرایط کار ذکر شده برای کشورهایی که توافقاتی با کشور ایتالیا در زمینه ی مبادلات دانشجو امکان پذیر می باشد.( این مقاله با عنوان کار ضمن تحصیل در ایتالیا متعلق به موسسه ی مشاوره ای MIE می باشد)

بهتر است بدانیم برای دانشجویانی برای دانشجویانی که از اتحادیه ی اروپا به قصد تحصیل به کشور ایتالیا آمده اند فرصت های زیادی برای کار آموزی و تحصیل در کشور ایتالیا را دارا می باشند.بسیاری از دانشجویان ایتالیایی دارای شغل های نیمه وقت و پاره وقت در کشور ایتالیا می باشند که از این طریق این کار آنها می تواند کمک هزینه ی تحصیلی برای انها محسوب شود.بهتر است بدانیم افراد دانشجو یا افراد دیگری که از اتحادیه ی اروپا به کشور ایتالیا می آیند نیازی به کسب اجازه ی کار از کشور ایتالیا ندارند  و می توانند بدون کسب اجازه ی کار به کار در کشور ایتالیا بپردازند.

کارفرما  باید برای صدور نامه ی اجازه ی کار در کشور ایتالیا به اداره ی پلیس  موسوم به  questurcمهاجرت نمایند .بهتر است افراد در نظر داشته باشند که بوروکراسی این کار بسیار طول می کشد و امکان دارد مدت زمان ویزا و اقامت شما بگذرد. و نتوانید هیچ کاری در کشور ایتالیا انجام دهید.

 

کشور ایتالیا همانگونه که دارای شرایط کاری پاره وقت می باشد همچنین دارای هزینه ی بسیار مناسب تحصیل نیز می باشدو همچنین می توان از دانشگاههای با کیفیت بالای این کشور نام بردبهتر است بدانیم که مردم کشور ایتالیا دارای اشتراکات زیادی در زمینه ی فرهنگی و تاریخی با مردم کشور ایران می باشند.

کار ضمن تحصیل در کشور ایتالیا می تواند از طریق کار در رستورانها یا کار در مدلینگ یا موارد دیگر که نیازی به ارائه ی مدرک نمی باشد می تواند باشد.(این مقاله با عنوان کار ضمن تحصیل در ایتالیا متعلق به موسسه ی مشاوره ای MIE می باشد)

در مورد ساعات کار دانشجویی می توان به این امر اشاره کرد که در مقطع لیسانس افراد می توانند تا 10 ساعت کاری به کار بپردازند. و اگر افراد به غیر از این ساعات و بیشتر از این ساعات به کار بپردازند این کار کار سیاه محسوب شده و مجازات خود را دارا می باشد.

و در مقطع فوق لیسانس باید افراد به 20 ساعت کار دانشجوئیی و پارت تایم پرداخته و بیشتر از این تایم نمی توانند کار کنند.

در مقطع دکتری  نیز این افراد می توانند تا 30 ساعت به کار نیمه وقت پرداخته و کسب تجربه نمایند . این افراد پس از اتمام مقطع دکتری می توانند به صورت کامل به کار دانشجویی پرداخته یعنی حدود 40 ساهعت در هفته اجازه ی کار  را دارا می باشند.

افراد برای کار ضمن تحصیل معمولا به دلیل اینکه به کار دانشجویی می پردازند پس نیاز به مدارک و شرایط خاصی را دارا نمی باشند.

اما پس از تحصیل اگر بخواهند به کار بپردازند باید شرایط خاصی را دارا باشند و مدارک خود را تحویل دهند.(این مقاله متعلق به موسسه ی مشاوره ای MIE می باشد)

 

افراد می توانند از طریق ثبت  نام در آژانس های کاریابی کشور ایتالیا به دنبال کار نبمه وقت و دانشجویی باشند.که برای ثبت نام در این آژانس ها نیاز به داشتن مدارکی را دارند:

* افراد باید دارای یک کد مالی یا مالیاتی باشند.

*داشتن مجوز انجام کار که در اینجا معمولا همان ویزای تحصیلی می باشید .

*cv  یا رزومه ی کاری کامل فرد

*داشتن عکسی مشابه عکس پاسبورت

 

افراد می توانند این مدارک را به موسسات کاریابی در کشور ایتالیا برده و این موسسات با توجه به اینکه افراد دانشجو می باشند و نیاز به کار پاره وقت دارند این موسسات برای آنها کاری متناسب با وضعیت آنها پیدا می نمایند.(این مقاله متعلق به موسسه ی مشاوره ای MIE می باشد)

در نهایت می توان نتیجه گرفت که در کشور ایتالیا درست است که با توجه به رکود اقتصادی افراد با پیدا کردن کار با مشکل مواجه می شوند اما افراد دانشجو می توانند با پیدا کردن کار دانشجویی و یا با گرفتن بورس تحصیلی به راحتی در این کشور به کار و تحصیل بپردازند.موسسه ی مشاوره ای MIE به شما عزیزان در این زمینه با مشاورین مجرب و توانمند خود اطلاعات کافی ارائه می دهد شما عزیزان می توانید هم از طریق مشاوره ی تلفنی رایگان و هم از طریق مشاوره ی حضوری از این شرایط بهره مند شوند.)  این مقاله متعلق به موسسه ی مشاوره ای MIE می باشد)

منابع

www.study-in-italy-it/study

www.esteri.it

 

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *