کار حین تحصیل در دانمارک

کار ضمن تحصیل در دانمارک تحت چه شرایطی امکان پذیر است ؟ آیا شرایط کار ضمن تحصیل در دانمارک را نمی دانید؟ آیا در فکر کار ضمن تحصیل در دانمارک هستید؟ آیا به این امر فکر میکنید که امکان کار ضمن تحصیل در دانمارک وجود دارد؟ آیا سوالات بسیاری در خصوص کار ضمن تحصیل در دانمارک دارید؟

در این مقاله می خواهیم به این سوالات شما پاسخ جامع و کامل بدهیم و شما را با شرایط کار ضمن تحصیل در دانمارک آشنا سازیم. همچنین شما می توانید سوالات خود را با موسسه مشاوره ای MIE از راه های مختلف مطرح سازید و با وکلای زبده و با تجربه موسسه مشاوره ای و MIE مشاوره داشته باشید.

تحصیل در دانمارک

نگاه کلی

دانمارک شامل شبه جزیره جاتلند و حدود 400 جزیره است. پایتخت آن شهر کپنهاگ بوده و با کشورهای سوئد، آلمان و نروژ همسایه بوده و مرزهای مشترکی با دریای بالتیک و شمال دارد. جزایر بسیاری در جوار دانمارک وجود داشته و این کشور به همراه گرینلند و جزایر فارو پادشاهی دانمارک را تشکیل می دهند.

دانمارک دارای اقتصاد مدرن به همراه بخش کشاورزی برخوردار از فناوری بالا، صنعت به روز و شرکت های پیشگام در جهان در عرصه های دارو، کشتیرانی، انرژی تجدید پذیر و اتکای فراوان به تجارت خارجی می باشد. دانمارک عضو اتحادیه اروپا بوده و در اروپای شمالی واقع شده و یکی از کشورهای اسکاندیناوی به شمار می رود. دانمارکی ها از استاندارد بالای زندگی برخوردار بوده و اقتصاد این کشور با مشخصه هایی مانند اقدامات گسترده رفاهی دولت و توزیع عادلانه درآمد شناخته می شود.

چرا باید در دانمارک تحصیل نمود؟

دانمارک، به واسطه کسب رتبه شادترین محل برای زندگی، مقصد ایده آلی برای دانشجویان خارجی به شمار می رود. این کشور از مشخصه های منحصر به فردی برخوردار است که تجربه زندگی را برای دانشجویان خارجی خوشایند می سازد.

قائل شدن اولویت برای دانشجویان

شما، به عنوان یک دانشجو، تقریباً در همه جا مشمول تخفیف خواهید شد: از نانوایی گرفته تا تورهای موزه از تقریباً 10% تخفیف بهره مند می گردید. این کار هزینه سفر و کشف زیبایی های کشور را کاهش می دهد.

شادترین کشور جهان

بر اساس گزارش شادمانی جهان، برای چندمین سال، دانمارک رتبه شادترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است (بعد از آن دیگر کشورهای اسکاندیناوی قرار می گیرند). دانمارکی ها شاید در ظاهر چندان شادمانی خود را بروز ندهند اما از زندگی خود راضی هستند که این امر کشور را به محل جالبی برای زندگی و کسب تجربه بدل می سازد.

قابلیت زندگی و فرصت های شگفت انگیز سفر

نکته بسیار مهم این است که در این کشور همه به زبان انگلیسی صحبت می کنند. این حقیقت که همواره می توان طلب کمک کرد شرایط را برای افراد خارجی فراهم کرده و به همگان اجازه ماجراجویی و راحتی را می دهد. برخلاف بیشتر دیگر شهرهای اروپایی، دزدی و جنایت نگرانی عمده مردم کپنهاگ به شمار نمی رود.

تحصیل در خارج از کشور بسیار مهیج بوده اما برای بسیاری از دانشجویان با سردرگمی فرهنگی نیز همراه است. کپنهاگ از نظر اندازه قابل کنترل بوده و امکانات بسیار مناسبی برای زندگی دارد. ناوگان اتوبوس و متروی آن بسیار تمیز، ایمن و سهل الاستفاده می باشد.

شرایط بورسیه در دولت دانمارک

دولت دانمارک از دانشجویان واجد شرایط و با انگیزه سرتاسر دنیا برای تحصیل در این کشور استقبال می کند. بنابراین هرساله تعدادی بورسیه توسط وزارت آموزش و پرورش این کشور برای تأمین بودجه دانشجویانی که از خارج از کشورهای اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا می آیند، عرضه می شود. بورسیه ها می توانند برای برنامه کامل آموزش عالی اعطا شوند.

جذابیت زندگی شهری و حومه شهر زیبا

در دانمارک، درخواهید یافت که فاصله ها کوتاه هستند. این کار امکان ترکیب جوّ جذاب زندگی شهری با آرامش حومه شهر زیبا و کنار دریا را فراهم می کند.

ساحل تمیز و جنگل های سبز در زمانی کوتاه تر از نیم ساعت قابل دسترسی می باشند. به این ترتیب، زمانی که شما به تماشای جاذبه های فرهنگی و هنری می پردازید، کودکان شما می توانند آزادانه و در نهایت امنیت به بازی و تفریح بپردازند.

شغل نیمه وقت در حین تحصیل

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می توانند مجوز کار را به عنوان بخشی از مجوز اقامت خود درخواست کنند که آنها را مشمول کار تا 20 ساعت در هفته در مدت تحصیل و تمام وقت در مدت تعطیلات، یعنی ماه های ژوئن، جولای و آگوست می نماید. به عنوان دانشجوی بین المللی در دانمارک، می توانید درس های دانمارکی را به رایگان دریافت کنید. این امر شانس یافتن کار در دانمارک را افزایش خواهد داد

فرصت پیدا کردن شغل

حوزه هایی مانند مهندسی، بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات، و ارتباطات و امور مالی تنها مواردی از مشاغل پرتقاضاهستند. فرصت های شغلی برای کارکنان خارجی در این حوزه ها کاملاً زیاد بوده و در صورت واجدیت شرایط، متقاضی می تواند به شغل دلخواه خود دست یابد.

شناخته شده ترین دوره های آموزشی در دانمارک

مؤسسات آموزش عالی دانمارک فرصت های شغلی فراوانی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. تمام برنامه ها در ابعاد بین المللی به رسمیت شناخته شده و دارای بالاترین کیفیت هستند. بیش از 500 برنامه به زبان انگلیسی آموخته می شوند.

 • مدرک طراحی مولتی مدیا
 • مدرک کارآفرینی و مدیریت طراحی
 • مدرک مدیریت مالی
 • مدرک مدیریت بازاریابی
 • کارشناسی تجارت بین الملل
 • کارشناسی مدیریت تجاری- بازاریابی (EBM)
 • کارشناسی طراحی و رسانه دیجیتال
 • کارشناسی انفورماتیک تجارت جهانی
 • کارشناسی اجرایی مدیریت تجاری
 • کارشناسی ارشد مدیریت تجاری
 • کارشناسی ارشد نوآوری و مدیریت دیجیتال
 • کارشناسی ارشد بازی
 • کارشناسی ارشد تجارت بین الملل
 • کارشناسی ارشد فناوری و توسعه نرم افزار
 • کارشناسی حرفه ای در فروش بین الملل و مدیریت بازاریابی

هزینه های زندگی برای دانشجویان

ماهانه بر حسب کرون دانمارک / یک یورو تقریباً برابر با 7.5 کرون دانمارک است:

 • اجاره 2600-1900 (347-253 یورو)
 • غذا: 2100-1300 (280-173 یورو)
 • ایاب و ذهاب (کارت اتوبوس ماهانه): 260 (35 یورو)
 • کتاب: 600-500 (80-67 یورو)

مخارج زندگی بر اساس شرایط و استانداردهای هر فرد متغیر می باشد.

قیمت ها به جز زمانی که تفریح می روید: هزینه یک وعده غذا تقریباً 120 کرون دانمارک (16 یورو)، نوشابه غیرالکلی 20 کرون دانمارک (2.7 یورو)

نمونه قیمت در سوپرمارکت: یک لیتر شیر 6 کرون دانمارک (0.8 یورو)، نان ساندویچی 12 کرون دانمارک (1.6 یورو). در کل، هزینه تحصیل یک دانشجو در دانمارک ماهانه حدود 500 کرون دانمارک (675 یورو) خواهد بود.

بررسی شرایط صدور ویزا: ویزای دانشجویی

شرح

ویزاهای دانشجویی برای مدت تحصیل یا دوره زمانی 5 ساله، هر کدام کمتر است، بر اساس نامه پذیرش دانشگاه ها و دانشکده های رسمی یا مؤسسات آموزشی دانمارک، صادر می شوند. شرایط صدور ویزای دانشجویی عبارتند از:

 • پاسپورت اصلی (با اعتبار حداقل 4 ماه بیشتر از اعتبار ویزا)
 • عکس اخیر و رنگی اندازه پاسپورت
 • فرم درخواست ویزا که قبلاً توسط متقاضی تکمیل و امضاء شده است
 • هزینه درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از یک مؤسسه آموزشی رسمی در دانمارک
 • نامه پشتیبانی مالی از سوی والدین/ قیم با ضمانت نامه بانکی

شرایط مالی

1000 دلار ضرب در مدت دوره (برحسب ماه): کل هزینه باید در دفتر حساب بانکی شما ذخیره شده باشد.

 • مدارکی برای اثبات این که فرد می تواند در مدت اقامت خود در دانمارک خود را از نظر مالی تأمین نماید.
 • حداقل 1.000 دلار در ماه ایجاب می گردد (اظهارنامه بانکی، کمک هزینه تحصیلی، وام بانکی تأئید شده)
 • وجوه باید فقط به نام دانشجوی ذکر شده باشد. حساب مشترک قابل قبول نخواهد بود.

.

شما متقاضیان گرامی می توانید همواره در خصوص سوالات خود در باب کار حین تحصیل در دانمارک با موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل نمایید. مشاوران زبده و کارآمد موسسه مشاوره ای  MIE با سال ها سابقه در خصوص امر مهاجرت می توانند اطلاعات مفیدی در باب کار حین تحصیل در دانمارک و دیگر کشورها در اختیار شما قرار دهند. شما همچنین می توانید برای رفع سوالات خود در امر مهاجرت از طریق تلفن با موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید و یا اینکه به صورت حضوری با مشاوران با تجربه موسسه مشاوره ای  MIE مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *