کار ضمن تحصیل در لهستان

مطالبی مشاهده می شود توسط موسسه مشاوره ای MIE برای آشنایی شما عزیزان با موضوع کار ضمن تحصیل در لهستان تهیه شده است، لذا چنانچه قصد کسب اطلاعات در خصوص کار ضمن تحصیل در لهستان را دارید و یا می خواهید در دانشگاه های این کشور تحصیل نموده و با مقررات کار ضمن تحصیل در لهستان آشنا شوید، مطالب ذیل را به دقت مطالعه فرمایید. هر ساله بسیاری از افراد جهت تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان وارد این کشور شده و از امکانات علمی و سطح بالای دانشگاه های این کشور برخوردار می گردند، این امر برای دانشجویان مهم می باشد که با کار ضمن تحصیل در لهستان، قادر باشند مخارج زندگی و تحصیل خود را به عهده گرفته و به درآمدِ خانواده وابسته نباشند، به همین علت قوانین این کشور، مواردی را جهت کار ضمن تحصیل در لهستان پیش بینی نموده و هر دانشجو قادر خواهد بود به کار ضمن تحصیل در لهستان مشغول شود. لذا شما خواننده ی محترم نیز چنانچه به دنبال کسب اطلاعات در خصوص کار ضمن تحصیل در لهستان می باشید، مطالب ذیل را مطالعه کرده و جهت تکمیل اطلاعات با وکلا و کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE در ارتباط باشید. همچین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در لهستان به مقالات مفید سایت به آدرس https://miemohajerat.com مراجعه نمایید.

 

پیدا کردن کار ضمن تحصیل در لهستان برای دانشجویان بسیار آسان است و البته مجوز انجام کار بستگی به کشوری دارد که دانشجو از آن کشور به لهستان آمده است، به طوری که دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند نیازی به کسب مجوز انجام کار ندارند و به محض ورود به دانشگاه حق دارند به کار نیز مشغول شوند، همچنین دانشجویانی که از کشورهای بلاروس، روسیه، گرجستان، مولداوی و اوکراین به لهستان آمده اند، برای کار در حدود شش ماه در سال، نیازی به کسب مجوز ندارند، اما برای بیش از شش ماه می بایست نسبت به کسب مجوز انجام کار اقدام کنند.

سایر دانشجویان پس از مهاجرت که به طور تمام وقت در دانشگاه های لهستان تحصیل می نمایند، اجازه دارند در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر بدون کسب اجازه به کار مشغول شوند، اما برای سایر ماه ها می بایست طبق قوانین کلی اتحادیه اروپا که کارفرما می بایست سه ماه جهت استخدام نیروی کار در کشور لهستان و سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی نماید، عمل شود و چنانچه هیچ یک از شهروندان اتحادیه اروپا تمایل به انجام آن کار نداشته باشد و دانشجو شرایط انجام آن کار را داشته باشد، می تواند به کارفرما مراجعه نموده و سپس به کار مشغول گردد.

دانشجویانِ بین المللی به محض ثبت نام در موسسات آموزش عالی کشور لهستان حق انجام کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارا  می باشند و این کشور به افرادی که جهت تحصیل در کالج های زبان نیز ثبت نام نموده اند حق کار به صورت پاره وقت را اعطا کرده است.

 

انواع مجوز انجام کار در لهستان

در کشور لهستان پنج نوع مجوز انجام کار وجود دارد:

نوع A- این نوع مجوز به افرادی اعطا می شود که بر اساس قرارداد کاری یا قرارداد قانون مدنی توسط کارفرمای لهستانی و با ثبت نام رسمی در ادارات دولتی لهستان به کار مشغول شده اند. این نوع مجوز انجام کار پرطرفدارترین و محبوب ترین مجوز محسوب می شود.

نوعB – این مجوز به افرادی اعطا می شود که به عنوان عضو هیات مدیره یا …، تنها برای مدت شش ماه در یک دوره ی دوازده ماهه مایل به انجام کار در لهستان باشند.

نوعC – این مجوز به افرادی اعطا می شود که جهت انجام کار در شعبات یک شرکت خارجی در کشور لهستان و برای مدت بیش از 30 روز خواستارِ انجام کار در این کشور باشند.

نوعD-  این مجوز به افرادی اعطا می شود که در بخش های صادارتی یک شرکت خارجی مشغول به کار هستند و جهت بازاریابی یا موادری دیگر به لهستان وارد می شوند.

نوعE – چنانچه شغل فردی شامل هیچ یک از موارد فوق نگردد، این مجوز به او اعطا می گردد که البته این مجوز نادرترین نوع مجوز است.

مطالب فوق توسط وکلا و کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE گردآوری گردیده است، لذا جهت تکمیل اطلاعات یا طرح پرسش با موسسه در ارتباط باشید.

مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی

ادامه تحصیل در کشور لهستان پس از فارغ التحصیلی در یک مقطع، بسیار شایع بوده و حدود 80 درصد از دانشجویان، پس از پایان  دوره ی کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز به تحصیل خود ادامه می دهند، همچنین بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی اقدام به انجام کار در این کشور می نمایند. معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. در این مدت اقامت دانشجویان به صورت قانونی تمدید می شود و به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد. چنانچه فردی فارغ التحصیل رشته های مهندسی و فن آوری اطلاعات باشد، می تواند در شرکت های چند ملیتی مانند مایکروسافت، اینتل و گوگل که در کشور لهستان نیز شعبه دارند، مشغول به کار شوند.

لهستان به عنوان جزیره سبز در اتحادیه اروپا شناخته می گردد و این کشور به سرعت در حال پیشرفت اقتصادی بوده و با این حال هنوز هم به طور قابل توجهی هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است. به طور کلی، کلِ هزینه های اولیه شامل هزینه های اسکان، غذا و حمل و نقل حدود 200-400 یورو در ماه می باشد. همچنین هزینه های تحصیل در این کشور نیز بسیار رقابتی است و حداقل 2000 یورو در سال می باشد که از میانگین هزینه های تحصیل در سایر کشورهای اروپایی پایین تر است. با توجه به هزینه های پایین تحصیل و زندگی در این کشور، چنانچه دانشجو موفق به یافتن شغل نیز بشود می تواند علاوه بر پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل، مقدار قابل توجهی، پس انداز نیز داشته باشد. چنانچه با مطالعه ی مطالب فوق سعی در تکمیل اطلاعات یا طرح پرسش داشتید می توانید با وکلا و کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE در ارتباط باشید.

 

https://www.studyinpoland.pl

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *