کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ

شرایط کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ یکی از مهم ترین مواردی است که دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور لوکزامبورگ خواهان کسب اطلاعات درمورد آن هستند. اگر برای شما هم سوالاتی درباره ی شرایط کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ پیش آمده باشد خواندن مقاله ی زیر با عنوان کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ را به شما پیشنهاد می کنیم. ما در این مقاله به شرایط کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ، حقوق و مزایای کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ، ساعت های مجاز کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ و فرصت های شغلی برای کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ می پردازیم. امیداست با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات خود درباره ی کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ برسید. وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور به عنوان برترین موسسه حقوقی خاورمیانه آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در مورد کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ و سایر اطلاعات مربوط به کشورها و طرق مهاجرت می باشند.

تمام دانشجویانی که در دانشگاه های لوکزامبورگ مشغول تحصیلند می توانند در حین تحصیل کار کنند. قطع نظر از اینکه دانشجو تبعه ی چه کشوری است این اجازه را دارد که در دوره ی تعطیلات سال تحصیلی ۴۰ ساعت در هفته کار کند. شغل های دانشجویی برای افراد جوان این امکان را به وجود می آورد که کار کنند و برای ورود به بازار کار تجربه ی عملی اولیه به دست بیاورد. دوره های کار به دانشجویان اجازه می دهد با کسب تجارب شغلی در زمینه ی تحصیلیشان و فراهم کردن فرصتی برای بالابردن سطح دانش مورد نیاز مشاغل، میزان بهره وری خود را افزایش دهند. شغل های دانشجویی غالباً به صورت پاره وقت و با حقوق می باشند. این شرایط تا زمانی که فرد در حال تحصیل است وجود دارد.

شغل های دانشجویی بهترین روش برای افراد است تا مهارت های کاری خود را محک بزنند و تقویت نمایند. اگر دانشجویی حین کار نشان دهد که برای شرکتی که در آن مشغول به کار است فعالیت مفیدی دارد می تواند بعد از تحصیل به صورت تمام وقت در آنجا فعالیت خود را ادامه دهد. اگرچه لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای اروپا به شمار می رود ولی درعین حال یکی از گران ترین کشورها به شمار می رود. لوکزامبورگ با فراهم کردن فضای مناسب برای خدمات بانک های خصوصی مقصدی مناسب برای شرکت های چند ملیتی به شمار می رود. با وجود تسلط بر امور مالی، لوکزامبورگ پذیرای طرح های مختلف اقتصادی در بخش های دیگر نیز می باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل برای دانشجویان

  1. کار در طول ایام تعطیل سال (۴۰ ساعت در هفته)
    – دانشجویانی که کمتر از ۲۷ سال سن داشته باشند می توانند در روزهای تعطیل کار کنند. افردای که بالای ۲۷ سال سن دارند می توانند قرداد کار ثابت (با محدودیت ۱۰ ساعت کار در هفته) منعقد نمایند.
    – روزهای تعطیل تقویم سال تحصیلی دو ماه است.
    – پاداشی پرداختی به دانشجویان باید حداقل ۸۰ درصد حداقل پاداش در لوکزامبورگ باشد که با توجه به شرایط سنی امکان افزایش آن نیز وجود دارد.
    – منبع این مقررات، قانون کار لوکزامبورگ و قانون آزادی نقل مکان و مهاجرت مردم به تاریخ ۲۹ اگوست ۲۰۰۸ می باشد.
  2. قرارداد کار ثابت (۱۰ ساعت در هفته)

– محدودیت سنی برای این نوع قراردادهای کاری وجود ندارد.
– استفاده از این امتیاز برای دانشجویان تا سقف ۶۰ ماه (۵ سال) امکان پذیر است و بیش از دوبار قابل تمدید نیست. بیشترین ساعتی که شخص می تواند در دوره ی دانشجویی کار کند ۱۰ ساعت در هفته است.
– پاداش می بایست با حداقل حقوق اجتماعی ( ۱۱٫۱۰۴۲ یورو برای افراد بالای ۱۸ سال) مطابقت داشته باشد.
– دانشجویان غیر اروپایی در سال اول دوره ی لیسانس خود نمی توانند کار کنند. مگر اینکه دانشجوی دانشگاه لوکزامبورگ University of Luxembourg باشند و تنها برای دو ترم اجازه ی کار کردن در سال اول را دارند .

 

حقوق پرداختی در لوکزامبورگ

نکته ی مهم این است که وضعیت کار دانشجویی از کارآموزانی که حقوق دریافت می کنند متفاوت است و این تفاوت به این معناست که دانشجوی شاغل در مقایسه با کسی که در دوره کارآموزی حقوق دریافت می کند می تواند مدت بیشتری در شغل مورد نظر اشتغال داشته باشد. حقوق و مزایایی مشاغل با توجه به تفاوت کارفرما یا شرکت متغیر است. برابر اعلام سایت elitereaders.com کشور لوگزامبورگ در رده بندی بیشترین حقوق پرداختی کشور به کارکنان در میان کشورهای جهان بعد از استرالیا در رتبه دوم قرار گرفت. میانگین پرداخت به نیروی کار در لوکزامبورگ ۹٫۲۴ دلار در ساعت می باشد. برای مثال دانشجویی که به طور میانگین ۲۰ ساعت در هفته کار می کند ۷۴۰ دلار در ماه حقوق دریافت خواهد کرد.

شغل های کوتاه مدت در لوکزامبورگ

– کار دفتری: با سازمان های بین المللی، با حقوق و مزایای عالی برای متقاضیان واجد شرایط
– کار در تجارت ساختمان، موقعیت های عالی که می توان از طریق سایت های ساخت و ساز درخواست کار ارائه کرد.
– فروش دوره ای که معمولاً پیش از کریسمس و دوره های تخفیف موقعیت مناسبی هستند.
– غرفه های مواد غذایی و میوه و بستنی در مناطق توریستی یا نمایشگاه ها
– نیروی امنیت که معمولا به راحتی یافت می شود و ساعت کاری بالا و حقوق کمی دارد.
– توزیع روزنامه و بروشور و مجلات
– کار به عنوان پیک که نیازمند داشتن وسیله نقلیه از قبیل خودرو یا موتورسیکلت است.
– شغل رانندگی و یا کار برای شرکت های کرایه ی خودرو

به طور کلی می توان گفت دانشجویان برای یافتن کار پاره وقت در لوکزامبورگ مشکل خاصی ندارند و به راحتی می توانند برای تامین بخشی از هزینه های زندگی کار کنند. امید است با مطالعه این مقاله در مورد کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کرده باشید. همچنین می توانید برای آگاهی از شرایط کار و تحصیل سایر کشورها به  وبسایت هایwww.legalmalekpour.com  ، www.malekpourco.com و www.malekpour.ir مراجعه فرمایید. موسسه حقوقی ملک پور، بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه آماده ی ارائه مشاوره ی تخصصی در حوزه حقوق داخلی و حقوق بین المللی به شما عزیزان می باشد.

منابع

http://www.easyexpat.com/en/guides/luxembourg/luxembourg/job/jobs.htm

http://www.luxembourg.public.lu/en/travailler/job-stage-etudiant/index.html

 

 

نگارنده: فرشاد پورآذر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.