فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور در باب جذابیت های کشور استرالیا و شهر ملبورن 

فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور در باب جذابیت های توریستی استرالیا 

مقدمه

کشور استرالیا چه شرایطی برای تحصیل و زندگی دارد ؟ آیا قصد تحصیل در کشور استرالیا را دارید ؟ آیا میدانید هزینه های زندگی در کشور استرالیا چگونه است ؟

ایا در مورد نحوه اخذ اقامت کشور استرالیا این مقاله جهت تمامی شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نوشته و تقدیم شما عزیزان می گردد و در این مقاله در مورد معرفی کشور استرالیا و موقعیت جغرافیایی و جمعیت آن و نظام حقوقی آن و برخی ویزاهای کار و ویزاهای کوتاه مدت و معرفی و چگونگی دریافت این ویزاها و همجنین هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا اشاره شده است. در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد سیستم حقوقی و ویزاهای کاری و کوتاه مدت کشور استرالیا می توانید با  مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل فرمایید.

جغرافیا
کشور استرالیا در نیمکره جنوبی زمین قرار دلرد، زندگی در نخستین سالهای آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پیش بر می گردد اما زندگی در حالت مدرن آن سابقه ای ۲۰۰ ساله دارد .
کشور استرالیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی در میان آبهای اقیانوس آرام قرار دارد و از شمال به گینه نو – از شمال شرق به جزایر سلیمان – وانواتو و کالدونیای جدید و از جنوب شرق به نیوزیلند است کاپیتان جیمز کوک دریانورد انگلیسی در سال ۱۷۷۰ نواحی شرق سیدنی را در شرق استرالیا کشف کرد و به این ترتیب پای انگلیسی ها را به کشور استرالیا باز کرد .
کشور استرالیا تا سال ۱۹۰۰ مستعمره انگلیس بود و بیشتر به عنوان تبعید گاهی برای مجرمان استفاده می شد تا اینکه در سال ۱۹۰۱ استرالیا به عنوان یکی از کشورهای مشترک المنافع با انگلستان اعلام شد .
استرالیا یک کشور منحصر به فرد در فرهنگ، جمعیت، آب و هوا، جغرافیا و تاریخ است . فرهنگ استرالیا چشم انداز این کشور به حساب می آید استرالیا چند فرهنگی و چند نژادی است و این موضوع در شیوه زندگی، رسوم و فرهنگ این کشور منعکس شده است .
جمعیت
در دسامبر 2014 جمعیت استرالیا تقریبا 23,600,000 نفر تخمین زده شد . پر جمعیت ترین ایالت های استرالیا نیو ساوت ولز که پایتخت آن سیدنی و ایالت ویکتوریا که پایتخت آن ملبورن است .

آب و هوا
ایالت های شمالی استرالیا معمولا گرم و ایالت های جنوبی آن تجربه زمستان های سرد با دمای هوای به ندرت زیر صفر را دارد به طوریکه برف در طول ماه های زمستان در ارتفاعات وجود دارد و امکان اسکی در پیست های ویکتوریا در جنوب ساوت ولز و تاسمانی را به گردشگران می دهد.
نظام حقوقی کشور استرالیا
دولت استرالیا از سیستم حقوقی وست مینستر و در اصل قانون به ارث رسیده از انگلیس تبعیت می کند که دارای دو حزب اصلی سیاسی و تعدادی از احزاب کوچک که پارلمان کشور را تشکیل می دهد، اما هر ایالت دولت مستقل خود را دارد .
قوانین کشور استرالیا به دو بخش ژانویه 1949 تا آگوست 1986 و تز آگوست 1986 به بعد تقسیم می گردد. از تاریخ ژانویه 1949 تا آگوست 1986 به این شکل بود که اگر فردی فقط در خاک استرالیا به دنیا می آمدبه طور اتوماتیک تابعیت کشور استرالیا را به دست می آورد، اما بعد از تاریخ آگوست 1986 چنانچه فرد در خاک استرالیا به دنیا می آمدتنها در صورتی قادر به کسب تابعیت این کشور بود که پدر یا مادر وی تبعه یا مقیم دائم این کشور بوده باشند .
کشور استرالیا سیستم خاک را به عنوان سیستم اصلی خود برگزیده است اما در برخی کشورهای مهاجرپذیر از جمله استرالیا شروطی را برای اعطای تابعیت از طریق اصل خاک برای شهروندان خود قائل شده اند مثلا دولت استرالیا برای کودکی که در خاک این کشور به دنیا آمده باشد در صورتی اعطای تابعیت قائل می شود که یا یکی از والدین استرالیایی باشند یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند یااینکه کودک به ده سالگی رسیده باشد .کشور استرالیا اصل خون را به طور فرعی پذیرفته است اما اگر فردی بخواهد از طریق خون اقامت استرالیا را کسب کند باید از تاریخ ژانویه 1949 تا ژانویه 1974 در خارج از خاک استرالیا از والدین استرالیایی به دنیا آمده باشد.
ویزاهای کوتاه مدت

ویزای بازدید کننده
برای کسانی است که به عنوان گردشگر یا برای فعالیت های کسب و کار یا بازدبد و دیدار خانواده می خواهند وارد خاک استرالیا شوند.
ویزای EVISITOR (زیر گروه 561)
ویزای رایگانی است برای دارندگان گذرنامه که واجد شرایط ورود به استرالیا برای گردشگری و یا کسب و کار هستند .

ویزای بازدید کننده (زیر گروه 600)
این ویزا برای افرادی است که می خواهند به عنوان یک گردشگر برای دیدن خانواده و یا کسب و کار به استرالیا سفر کنند که مدت آن هم 3 ، 6 و یا 12 ماهه است .

ویزای کار و تعطیلات (زیر گروه 462)
برای جوانان بین 18 تا 30 سال است که می خواهند برای تعطیلات و کار به استرالیا سفر کنند که برای درخواست این ویزا باید پاسپورت کشور معتبری را داشته باشند .

ویزاهای کاری
SKILL SELECT
مربوط به کسب و کار و کارگران ماهر علاقه مند در مهاجرت به استرالیا که با ارسال فرم EO1 از طریقSKILL SELECT علاقه خود را برای تقاضای ویزای کار نشان می دهند .
DOCTOR CONNECT
این ویزا برای پزشکان آموزش دیده در خارج از استرالیا و یا پزشکان علاقه مند برای کار در مناطق روستایی و دور افتاده در استرالیا که کار فرمایانی به دنبال استخدام آنها هستند .
ویزای مستقل کارگر ماهر (زیر گروه 189)
این ویزا مربوط به کارگران ماهری است که تمایل دارند برای کار و زندگی به استرالیا سفر کنند که سیستم آن بر حسب امتیاز بندی است که ابتدا باید در مرحله اول 60 امتیاز را کسب کنند. دارندگان این ویزا اگر مایل باشند می توانند به هر نقطه از استرالیا برای زندگی، کار و تحصیل اقدام نمایند. در ضمن متقاضیان این نوع ویزا بدون استفاده از اسپانسر فامیلی و ایالتی می توانند به این کشور سفر کنند .

ویزای مستقل کارگر ماهر (زیر گروه 190)
این نوع ویزا برعکس ویزای 189 است که فرد باید با اصستفاده از اسپانسر ایالتی اقئام به درخواست این ویزا نمایند که این نوع ویزا هم بر اساس وسیستم امتیازی است که فرد متقاضی باد بتواند حداقل 60 امتیاز را کسب کند؛ در این نوع ویزا یک ایالت از استرالیا به عنوان ایالت اسپانسر 5 امتیاز به متقاضی اعطا می کند و خود فرد حداقل باید 55 امتیاز دیگر را به دست آورد تا به مجموع 60 امتیاز برسد . همچنین دارندگان ویزای 190 باید حداقل 2 سال را در ایالت اسپانسر کار و زندگی نماید.
هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا
دانشگاه های استرالیا دارای شهریه هستندو هزینه های تحصیل در استرالیا به طور مستقیم به رشته و دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد اما در ذیل به طور تخمینی می توان به شهریه دانشگاه در برخی مقاطع اشاره نمود .
تحصيلات پايه
9000 – 14000 دلار استراليا در سال
ليسانس
10000 – 16500 دلار استراليا در سال
مراحل تحصيلي بعد از ليسانس
Graduate Certificate
9000 – 16000 دلار استراليا در سال
Graduate diploma
11000 – 18000 دلار استراليا در سال
فوق ليسانس- دکتري
11000 – 18000 دلار استراليا در سال
آموزشهاي فني و حرفه اي
5500 – 18000 دلار استراليا در سال
همچنین هزینه های زندگی در شهرهای مختلف استرالیا کاملا متفاوت است به طور مثال بیشترین هزینه ها را سیدنی و کمترین هزینه ها را شهر آدلاید به خود اختصاص می دهد .
هزینه اجاره منزل در استرالیا به متراژ منزل و همچنین موقعیت جغرافیایی شهر بستگی دارد که اجاره ها به طور هفتگی در استرالیا پرداخت می شود که به طور کلی شما می توانید منزل مورد نظرتان را هفته ای 190 تا 340 دلار اجاره نمایید .
بطور متوسط هزینه غذایی در یک هفته برای یک زوج بین 80 تا 120 دلار می باشد. در استرالیا فروشگاههای زنجیره ای بسیار است و شما می توانید از اجناس مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنیدو همینطور ماهی به طور میانگین 100 دلار هزینه های قبوض در استرالیا می باشد .

نتیجه گیری :
هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE است معرفی کشور استرالیا و همچنین معرفی برخی ویزاهای کاری و کوتاه مدت این کشور و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است که با توجه به مهاجر پذیر بودن و توریستی بودن این کشور بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد اقامت به کشور استرالیا را دارد با مشورت با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .
منابع :
www.australia.gov.au
www.visamondial.com
https://fa.wikipedia.org
www.mymag.ir

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *