کشور انگلستان

کشور انگلستان

 کشور انگلستان چگونه کشوری است؟مهاجرت به کشور انگلستان چگونه است؟، هزینه های زندگی در کشور انگلستان چگونه است؟ درباره ی کشور انگلستان چه می دانید؟، کیفیت زندگی در کشور انگلستان به چه صورتی است؟، رضایت مندی در انگلستان، اقامت در کشور انگلستان چگونه است؟ زندگی در یک کشور اروپایی سالانه چه میزان هزینه خواهد داشت؟برای شروع زندگی در کشور های اروپایی به چه میزان سرمایه اولیه نیاز است ؟یک شخص مجرد در هر ماه  در کشورهای اروپایی به خصوص کشور انگلستان چه میزانی مخارج دارد؟

شرایط زندگی در کشور انگلستان چگونه است؟هزینه ها ی زندگی در کشور انگلستان برای یک خانواده و یا یک فرد مجرد چقدراست؟هزینه های مسکن.خوراک.پوشاک و… در کشور انگلستان ماهانه چه میزان است؟

 

در این نوشتار سعی شده است به سوالات شما در مورد شرایط زندگی و همچنین هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی و به خصوص کشور انگلستان پاسخ داده شود.

  • همانطور که میدانید کشور انگلستان به علت مکان های دیدنی بسیار زیاد و امکانات رفاهی بالا یکی از پرطرف دارترین کشورها می باشد و از انجایی که سوالات متعددی در رابطه با کشور انگلستان از ما شده است، موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله سعی نموده است با بیان اطلاعات به روز شده شما را در انتخاب این مسیر یاری نماید.

انگلستان از شمال با اسکاتلندو از غرب با ولزهم‌ مرز است و مهمترین و عمده‌ ترین جزء تشکیل‌ دهنده‌ی کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتیو در شرق دریای شمالهستند، و در جنوب نیز کانال مانشآن را از اروپای قاره‌ایو کشور فرانسهجدا می‌کند.

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایتو اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ ترین رود انگستان، رود تیمزاست که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ ریزد.

مساحت کشور انگلستان ۱۳۰٬۳۹۵کیلومتر مربع و جمعیت آن ۵۱٬۴۴۶٬۰۰۰نفراست.

نظام حقوقی

پادشاهی متحد بریتانیا دارای ۳نظام حقوقی مشخص است. نظام حقوقی انگلستان محدود به انگلستان و ویلز است. نظام حقوقی ایرلند شمالی که محدود به ایرلند شمالی است، و نظام حقوقی اسکاتلند که در اسکاتلند اجرا میشود. قانون اتحاد ۱۷۰۷بین پادشاهیهای اسکاتلند و انگلستان که منجر به تشکیل پادشاهی متحد بریتانیای کبیر شد، استقلال نظام قضایی اسکاتلند از بقیه بریتانیا را تضمین میکند.

ورزش در کشور انگلستان

انگلستان پس از سده ۱۹میلادی در بخش ورزش پیشرفت‌های بسیاری داشته است، ورزش‌هایی مانند فوتبال،کریکت، راگبی ۱۳نفره، راگبی ۱۵نفره، تنیس، بدمینتون، اسکواش،هاکی، بوکس، دارت، بیلیارد، اسنوکر، تنیس روی میز، تروبردو نت‌ بالاز این کشور منشأ گرفته است. همچنین قایق‌ رانیو مسابقات فرمول یک به وسیله انگلیسی‌ها پیشرفت‌های بسیاری کرده‌ است.

فوتبال محبوب‌ ترین ورزش در کشور انگلستان است تیم ملی فوتبال انگلستان. در جام جهانی فوتبال ۱۹۶۶و در ورزشگاه ومبلیقهرمان این مسابقات شده‌است.

باشگاه فوتبال شفیلد یونایتد که در سال ۱۸۵۷میلادی تأسیس شده، از سوی فیفا به عنوان قدیمی‌ ترین باشگاه فوتبال معرفی شده‌ است. باشگاه‌های لیورپول، منچستر یونایتد، ناتینگهام فارستو استون ویلاو چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپاشده‌اند، همچنین تیم‌های آرسنالو لیدز یونایتد در فینال این مسابقات حضور داشته‌اند.

اطلاعاتی در مورد کشور انگلستان

افراد مقیم در کشور انگلستان از استاندارد بالای زندگی، آموزش و سـرگرمی برخوردار می گردند. نظام آموزشی بریتانیا از جایگاه والایی در جهان برخوردار است.

استانداردهای تدریس و دستاوردهای دانشجویان از سطح مطلوبی برخوردار است و دانشگاهها و دیگر موسسات آموزش عالی شهرت جهانی دارند. سیستم بهداشت کشور انگلستان، که با سرمایه عمومی ایجاد شده، می کوشد همگام با بخش خصوصی درحال توسعه مراقبت رایگان به عموم نیازمندان ارائه دهد.
برخی واقعیت ها در نظر اول ممکن است تعجب بیننده را برانگیزد. مراجعه به کتاب های عمومی در انگلستان بیش از رفتن به سینما متداول است و تعداد بیشتری از افراد به جای رفتن به پارک های سرگرمی و کنسرت های پاپ به دیدار از موزه ها می پردازند.
مجموعه ای از امکانات ورزشی قابل استفاده عموم با قیمت مناسب توسط مسئولین محلی فراهم شده و در عین حال تعداد باشگاهها و ورزشگاههای خصوصی نیز روبه افزایش است.
زمین های مخصوص بازی گلف بسیاری در سراسر کشور انگلستان در اختیار علاقمندان قرار دارد.

مسکن

شاید در نظر دارید در بدو ورود به انگلستان یک منزل یا آپارتمان مسکونی اجاره نموده و سپس درآینده ملکی خریداری کنید. اگر شما دانشجوی خارجی هستید که جزء اتحادیه اروپا نیستید طبق قوانین مهاجرت بایستی بدون تکیه بر حمایتهای دولتی هزینه های مسکن خود را در زمان تحصیل بپردازید . اگر خانواده شما در انگلستان اقامت دارند بایستی امکانات کافی جهت اسکان شما وجود داشته باشد تا بتوانید با آنها زندگی کنید.

به طور کلی ۲ نوع مسکن برای دانشجویان در انگلستان  وجود دارد.

محل های مسکونی که توسط موسسه آموزشی که شما قرار است در آن جا تحصیل کنید اداره می شود و یا ممکن است با مشارکت شرکتهای خصوصی باشد.

محل های مسکونی که متعلق به شرکت های خصوصی است که می توانید خود آنها را بیابید و یا با کمک بخش مسکن دانشگاه – کالج – مدرسه آموزشی به آنها دسترسی پیدا کرد.

بهداشت در انگلستان

عموم افراد مقیم انگلستان از خدمات مراقبت بهداشتی رایگان که توسط یک پزشک خانواده محلی یا پزشک عمومی(GP) ارائه می شود، برخوردار می گردند. در موارد اورژانس، صرف نظر از وضعیت اقامتی فرد، معالجات به صورت رایگان انجام می شود.

رانندگی در کشور انگلستان

حداقل سن مجاز برای رانندگی در بریتانیا ۱۷ سال برای خودروهای با اندازه متوسط و ۲۱ سال برای کامیونهای بزرگ و اتوبوس است.

اعتبار گواهینامه شما در بریتانیا به کشوری که گواهینامه در آن صادر شده و نیز صلاحیت شما به عنوان یک مقیم جدید و یا یک بازدید کننده بستگی دارد.
و در اغلب موارد دارندگان گواهینامه رانندگی می توانند برای مدت زمان مشخص و یا تا زمان اعتبار گواهینامه خود در بریتانیا رانندگی کنند. سپس عموماً می توانند گواهینامه خود را به گواهینامه GB تبدیل کنند.

در صورت خرید اتومبیل سالانه باید مبالغی جهت بیمه شخص ثالث، معاینه فنی اتومبیل و همچنین مالیات استفاده از خیابانها و جاده ها هزینه کنید.

هزینه زندگی در کشور انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان باتوجه به شهر محل زندگی و نوع زندگی هر فرد متفاوت میباشد اما برای آنکه پیش بینی مناسبی در مورد هزینه زندگی در کشور انگلستان داشته باشید موارد زیر خدمت شما اعلام میگردد.

به صورت کلی هزینه زندگی در انگلیس بر حسب شهر محل زندگی به دو قسمت تقسیم میگردد.

الف هزینه زندگی در لندن

هزینه زندگی در شهر لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهیی ۱۰۰۰ پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) .

ب هزینه زندگی در خارج از لندن

هزینه زندگی در خارج لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهیی ۸۰۰ پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) .

فاصله و اختلاف زمانی تهران و لندن

مسافت تهران تا لندن ۴۴۰۲٫۱ کیلومتر است. طول پرواز از تهران تا لندن حدود ۶ ساعت می باشد. لندن ۳ و نیم ساعت از تهران عقب تر است، یعنی ساعت ۱۲ در تهران معادل ساعت ۸:۳۰ در لندن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط زندگی و نحوه ی اخذ اقامت کشور انگلستان قبل از هر اقدامی ابتدا با مشاورین  حقوقی و وکلای بین المللی مجرب در این امر از جمله مشاورین زبده ی موسسه ی مهاجرتی ملک پورمشورت نموده و برای یافتن پاسخ سوالاتی که من باب شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان دارید از آنها یاری بخواهید .مشاورین موسسه ی مهاجرتی  MIEبا کادری مجرب و با اطلاعاتی دقیق و کارامد به بهترین شکل ممکن به شما یاری خواهند رساند .

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *