ویزای PR یا اقامت دائم کشور برزیل

کشور برزیل چگونه کشوری است برای اقامت؟مهاجرت به کشور برزیل : اطلاعات درباره نحوه فرآیند و ملزومات کسب اقامت دائم کشور برزیل.ویزا PR کشور برزیل (ویزای مهاجرتی کشور برزیل) به متقاضیانی تعلق می گیرد که ملزومات خاصی را که توسط کنسولگری ملی مهاجرت، وزارت دادگستری یا وزارت کار تصویب شده را جمع آوری می کند.

در اصل، شش موقعیت وجود دارد که در آن، هر خارجی می تواند ویزای دائم کشور برزیل را دریافت نماید.

 • رئیس، مدیر یا سرپرست تجارت شهری یا حرفه ای.
 • شخص خارجی که قصد دارد در کشور برزیل بطور دائم بماند و سرمایه های خارجی را در فعالیت های ستزنده سرمایه گذاری کند.
 • محقق یا فوق تخصص
 • شخص خارجی کهه رسما بازنشسته شده است، کسی که ماهانه مبلغی معادل حداقل ۶۰۰۰ BRL را وارد برزیل کند.

متقاضیان تجاری عموما در دو رده بندی اول قرار می گیرند.

دریافت ویزای اقامت دائم نیازمند ارائه لیست بلندی از مدارک برای هر یک از موقعیت های فوق می باشد، علاوه بر این، حائز اهمیت است که متقاضی در سازمان های دولتی متناسب مورد بررسی قرار گیرد. این روند توسط پلیس فدرال برزیل و وزارت دادگستری بررسی می شود اما این امکان نیز وجود دارد که بسته به نوع شرایط و وضعیت آن وزارت کار نیز در این ماجرا درگیر شود.

متقاضیان باید آگاه باشند که این روند وابسته به امور ادراری کاملا پیچیده و طولانی مدت می باشد- بسیاری از اظهارات و مدارک باید به شیوه ی خاص قانونی ارائه، توسط آژانس های خاص و سازمانهای دولتی تایید شده باشند. اغلب متقاضیان آن را ارزشمند تلقی می کنند و بدنبال مشاوره و کمک از متخصصان برزیلی هستند تا در خواستشان را آماده و ضمیمه کنند.

بی درنگ خانواده بطور معمول می تواند در همان درخواست ویزا گنجانده شود. در زیر به ” معمولا اقوام درجه یک نیز می توانند شامل بشوند ” نگاه کنید.

 

علاوه بر اسناد و مدارک عادی، ملزومات فردی پایه در زیر جمع آوری شده اند

هیئت رئیسه

مدیرانی که بدنبال ویزای اقامت دائم هستند بطور عادی در یکی از رده بندی های زیر  قرار خواهند گرفت.

رئیس، مدیر یا متصدی یک شرکت تاسیس شده.

این رده بندی به گونه ای طراحی شده است تا انتقال بین شرکتی یا استخدام مدیران واجد شرایط حرفه ای برای مدیریت شرکت های برزیلی را پوشش دهد.

در قدم اول مدارک مورد نیز شامل موارد زیر می باشد :

 • اثبات کند که این شرکت درخارج از کشور برزیل یا شرکت مادر آن به ازای هر ویزایی که درخواست داده می شود، مجموع سرمایه-خارجی در برزیل از حداقل ۶۰۰۰۰۰BRL مبلغ سرمایه با استخدام کردن در این شرکت موثر است. اثبات چنین سرمایه گذاری باید از این طریق که این سرمایه گذاری با ثبت نام الکترونیکی در بانک مرکزی کشور برزیل ثبت شده است، نشان داده شود.
 • هنگامی که شرکت استخدامی نتواند چنین افزایشی را در سرمایه گذاری نشان دهد، متناوبا باید قادر به نمایش حداقل ۱۵۰۰۰۰BRL سرمایه باشد و همچنین باید تصدیق کند که در عرض دو سال ده کارمند برزیلی جدید را استخدام می کند.

سرمایه گذار

این مقوله برای آن دسته از خارجیانی برنامه ریزی شده است که قصد سرمایه گذاری مالی (حداقل ۱۵۰۰۰۰BRL) در هر نوعی از فعالیت های سازنده در برزیل را دارند. این نوع ویزای مشروط بمدت سه سال صادر می گردد.

نکاتی درباره روند ویزا

در موارد بالا درخواست ویزا باید در ابتدا از طریق وزارت کار در برزیل انجام شودکه در اکثر موارد با همانند درخواست ویزای موقت تجارت می باشد. هنگامی که توسط وزارت کار تایید شود متقاضی باید فرآیند اداری نهایی را در کنسولگری برزیل به اتمام رساند.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک غیر برزیلی باید توسط مقامات ذیصلاح در کشور مبدا خودو توسط کنسولگری مربوطه در برزیل و سپس توسط یک مترجم برزیلی که سوگند یاد کرده در برزیل ترجمه شده و محضری گردد.

توجه داشته باشید که اشخاص خارحی که در خاک برزیل ویزای دائم دریافت کرده ان، آنهایی که یک عملکرد اجرایی یا مدیریتی در شرکتهای برزیلی دارند، ملزم به حداقل ۵ سال کار برای شرکت درخواست کننده می باشند، مگر اینکه بطور همزمان نقش مدیریتی در شرکتهای مختلف با همان گروه اقتصادی را داشته باشد.در چنین شرایطی، یک درخواست جواز قبلی از نامزدهای دیگر وزارت کار الزامی می باشد. عدم تطابق با حداقل محدویت منجر به لغو ویزا خواهد شد.

شرایط دیگر

متقاضیان غیر تجاری برای ویزای اقامت دائم در یکی از رده بندی های زیر قرار می گیرند:

محقق یا فوق تخصص

متقاضی باید مدارک زیر را تهیه کند:

 • یک مدرک از موسسه تحقیقاتی برزیلی ارائه دهد که نشان دهنده ی تمایل وی در خدمات تحقیقاتی می باشد
 • رزومه تحصیلی ودیپلم و منابع دانشگاهی مناسب و در خور

بازنشستگی

متقاضی باید رسما بازنشسته باشد و باید بهخ نزدیک ترین کنسولگری کشور برزیل در محل اقامت فعلی خود درخواست دهد. در تعداد افراد وابسته به متقاضی، کسانی که ممکن است ویزای اقامت دائم دریافت کنند، هیچ محدودیتی وجو ندارد. اما متقاضی باید اثبات کند که این افراد بستگان حقیقی وابسته به او هستند-همانطور که در قانون کشور برزیل تعریف شده است-ماده ۳۶ از CNI(National Immigration Council)

متقاضی اصلی باید ثابت کند که درآمد او حداقل ۲۰۰۰ هزار دلار آمریکا در ماه می باشد. این میزان درآمد به ویزای خودش و دو نفر از همراهانش تعلق می گیرد. متقاضی اصلی به ازای هر شخص اضافه، باید مبلغ ۱۰۰۰ هزار دلار بیشتر، در ماه نشان دهد. علاوه بر دو مورد ذکر شده در میان دیگر موارد، متقاضی باید این مدارک را نیز تهیه کند:

 • اضهارنامه ای از سازمان های خارجی که مسئول پرداخت حقوق بازنشستگی او میباشند و در آن مجموع کل سود ماهانه اش را اعلام کرده باشند.
 • اظهار نامه بانکی که اجازه می دهد ماهانه حداقل ۲۰۰۰ دلار آمریکا نقل و انتقال دهد.

ازدواج با یک شهروند برزیلی

در این مورد توسط ماده ۳۶ مهاجرت ملی پوشش داده شده است. به اشخاص خارجی که با یک شهروند برزیلی ازدواج کنند ویزای اقامت دائم تعلق می گیرد. درخواست توسط وزارت دادگستری( که معمولا از طریق دفاتر پلیس منطقه ای که نماینده وزارت در سطح دولت می باشند انجام می شود) یا توسط کنسولگری برزیل در خارج از کشور انجام می شود. مدارک تعهد ازدواج (برای مثال، سند ازدواج، استشهادیه) باید ارائه گردد. مقامات مهاجرت ملاقاتی غیر منتشره از منزل زوجین خواهند داشت تا اطمینان حاصل نمایند که رابطه ی آنها یک ازدواج مصلحتی نمی باشد، که مبادا هدف اصلی از ازدواج تنها اخذ اقامت دائم برزیل از روش های فریب دهنده دولت باشد.

اشخاص خارجی با فرزندان برزیلی

ماده ۳۶CNI، این مورد را پوشش می دهد. بطور سنتی، ویزای اقامت دائم به پدر یا مادر کودک برزیلی یا هر دوی آنها اعطا می گردد. درخواست توسط وزارت دادگستری( که معمولا از طریق دفاتر پلیس منطقه ای که نماینده وزارت در سطح دولت می باشند انجام می شود) یا توسط کنسولگری برزیل در خارج از کشور انجام می شود. فرزند باید وابستگی اقتصادی به پدر یا مادر داشته باشد و تحت سرپرستی متقاضی باشد.

عموما تغییر وضعیت ویزا امکان پذیر نیست. اصلی که بر این مبناست می گوید، امکان تغییر گروه ویزا وجود ندارد. بنابراین، دارنده ویزای توریستی باید انتخاب کند که برای ویزای اقامت دائم درخواست کند یا ویزای اقامت موقت. با استثنای درخواست که پروسه ای جداگانه است و جزئیات مراحل در جایی دیگر در این مقوله می بایست پیگیری شود.

گروه های زیر استثنایی از قوانین کلی می باشند:

 • دانشمندان، معلمان، تکنسین ها یا حرفه های شایسته/مشروط دیگر که تحت قرارداد یا ارائه خدمات به دولت برزیل هستند
 • اعضای نهادهای مذهبی یا فرقه های مذهبی، و
 • اقوامی که به یکی از اعضای خانواده ملحق شده.(“خانواده” را ببینید)

این گروه ها ممکن است در مدت زمان اقامتشان در برزیل درخواست تبدیل ویزای اقامت موقت به ویزا دائم دهند. این تغییر تنها در صورتی که متقاضی شرایط لازم برای  ویزای امتیازی دائم را فراهم کند، اعمال می شود.در خواست باید حداقل ۳۰ روز قبل از اتمام ویزای موقت، در نزدیک ترین دفتر پلیس فدرال در محل اقامت خارجی در کشور برزیل ارائه شود. اگر این اشخاص خارجی کشور برزیل را ترک کنند و دوباره بازگردند، درست بعد از اینکه ویزای موقتشان به اتمام برسد و قبل از اینکه درخواست اقامت دائمشان تایید شود، این اشخاص به عنوان توریست وارد کشور برزیل می شوند، بدون هیچ تبعیض یا پیش داروی/محدودیتی نسبت به درخواست اقامت دائمشان که در حال بررسی می باشد.

معمولا اقوام نزدیک نیز می توانند، شامل شوند:

بطور معمول ویزای اقامت دائم یا موقت با شامل شدن اقوام نزدیک –بطور خاص همسر، والدین سن سالدار و افراد مجرد زیر ۲۴ سال- نیز صادر میگردد که نام این افراد در زمان درخواست اصلی باید ذکر شوند

این روند عادی برای تک تک اعضای خانواده برای اخذ همان اعتبار ویزا با همان مدت زمان مطابق با ویزای راس خانواده می باشد. در عین حال، متقاضی باید در نظر داشته باشد که افراد وابسته به وی اجازه کار در کشور برزیل دریافت نخواهند کرد و این زمانی قابل اجراست که در ویزای موقت شاخص V اقدام کرده باشند.

این محدودیت ها می توانند برای زوجین مشکلاتی را ایجاد کنند چنانچه یکی از آنها پیشنهاد شغلی در کشور برزیل دریافت کند و آن را بپذیرد، دیگری نمی تواند کار کند.افراد وابسته دارنده ویزای شاخص V، کسانی که تمایل به کار در کشور برزیل دارند، باید بدنیال برداشتن قدم هایی مشابه راس خوانواده باشند تا بتوانند اجازه کار کسب نمایند.

بنابراین، متقاضیان علاقمند به کسب اجاره کار برای همسر، قبل از درخواست ویزا باید بدنبال مشاوران حرفه ای  باشند.

اتحاد خانوادگی

این امکان وجود دارد که دولت برزیل ویزای اقامت دائم یا موقت را با این اصل که یک خانواده در کنار هم زندگی کنند، برای تک تک افراد صادر کند. عمدتا این اصل یک خانواده خارجی را شامل می شود که اعضای وابسته اش بدنبال نقل مکان به برزیل می باشند، درست مدتی بعد از اینکه راس خانواده یا متقاضی اصلی ویزای اقامت دائم یا موقت خود را دریافت کرد.

رده بندی زیر معمولا نسبت به اشخاص خارجی که اضهار می کنند به یک شهروند برزیلی یا شخص خارجی که درحال حاضر دارنده ویزای موقت یا دائم است، وابسته هستند مورد بررسی قرار می گیرد.

 • فرزند پسر یا دختر مجرد که زیر ۲۴ سال، اگر از لحاظ اقتصادی وابسته به والدین باشند
 • فرزندان یا پدر بزرگ یا مادر بزرگ که شهروند برزیلی هستند
 • برادران یا خواهران یا نوه هایی از شخص یتیم، مجرد یا زیر ۱۸ سال
 • همراه شهروند برزیلی، یا دارنده ویزا دائم یا موقت
 • همسر یک شهروند برزیلی یا اقامت دائم یا موقت خارجی.
 • شریک زندگی( با جنس مخالف یا موافق) با خارجی که ویزای اقامت دائم یا موقت دارد یا شهروند برزیلی .

در این شرایط عضو خانواده بدنبال ملحق شدن به اقامت خارجی دائم یا موقت می باشد، درخواست تنها زمانی ثبت خواهد شد که حامی اعضای خانواده ویزای دائم یا موقت خود را دریافت کرده باشد. عمدتا همان شرایط همسر یا فرزند مدیر اجرایی است که از طریق ویزای کار با خانواده اش به برزیل مهاجرت کرده اند.

رایج ترین و روش پیشنهادی در اتحاد خانوادگی گنچاندن تمامی اعضای خانواده در درخواست ویزای متقاضی اصلی می باشد. اگر این امکان وجود ندارد، متقاضی می تواند برای ویزاهایشان اقدام کند.با استناد به ماده ۳۶/۹۹ CNI مربوط به اتحاد خانواده(“انحاد دوباره خانواده” را ببینید)

مدارک لازم در درخواست ویزای اصلی شامل :

 • اثبات خویشاوندی( معمولا سند ازدواج یا تولد، که توسط کنسولگری کشور برزیل در کشورمبدا محضری می شود.)
 • اثبات حامیان بدین معنا که معیشت و ظرفیت مالی گروه بزرگی از خانواده را تامین می کند
 • اضهار نامه از طرف حامی مقیم با این فرض که مسئولیت اعضای خانواده اش را در طول اقامت خود در زمان اقامتش و در زمان خروجش از کشور برزیل را بعهده می گیرد.
 • گواهی عدم سوءپیشینه که در کشور درخواست کننده ضبط شده است.

توجه داشته باشید اعضای خانواده وارد شونده، اگر تایید شوند عموما ویزایی با همان شرایط و مدت زمان، مشابه به ویزای حامی اقامتی خود دریافت خواهند کرد. بدین معنا که اگر حامی یک برزیلی است یا ویزای اقامت دائم دارد، اعضای خانواده وارد شونده نیز ویزای اقامت دائم دریافت خواهند کرد. چراکه ویزای موقت یک کارمند خارجی از یک شرکت برزیلی به منظور تسهیل در اعمال یک تابع خاص صادر می شود و به دارنده آن حق تعویض شغل یا جستجوی کار در بازارهای برزیلی اعطا نمی شود. قانون این است که اعضای خانواده وارد شونده با اقامت موقت حق کار ندارند. تنها افرادی که دارنده ویزای اقامت دائم هستند حق کار دارند.

درخواست اعطای ویزا دائم یا موقت برای همراه خارجی باید در کنسولگری مهاجرت ملی تکمیل شده و درخواست باید شواهد و مدارک زیر را بهمراه داشته باشد:

 • گواهی یا سند مشابه که توسط دفتر ثبت اسناد ملی مدنی یا معادل آن ثبت شده باشد.
 • بر طبق قانون جزا، استشهاد نامه از دو نفر که اعلام کنند این زوجین شریک زندگی هستند
 • حداقل دو مورد از وارد زیر:

 

 1. سند وابستگی اقتصادی که توسط یک نهاد مالی یا یک دفتر درآمد داخلی کشور صادر شده
 2. سند ازدواج مذهبی
 3. وضعیت های گواهی دهنده ای که نشان دهنده زندگی مشترکشان می باشد.
 4. سیاست بیمه عمر که نشان دهد هر دو شریک زندگی صاحبان حقیقی هستند و یا قرار داد اجاره ای دارند که آنها اجاره کننده آن می باشند.
 5. حساب بانکی مشترک

اگر اسناد و مدارکی که به عنوان سند یا گواهی استفاده می شوند شامل موارد “۲” و “۵” باشند مدت زندگی مشترک آنها باید حداقل یکسال باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *