گرین کارت آمریکا

گرین کارت امریکا چیست و چه کاربرد و مزایایی برای دارنده آن دارد ؟ آیا در خصوص گرین کارت امریکا سوالی دارید ؟ از چه را هایی می توان برای اخذ گرین کارت امریکا اقدام کرد ؟ چه افرادی برای اخذ گرین کارت امریکا واجد شرایط هستند ؟ آیا از مهاجرت از طریق خانواده برای کشور امریکا با کمک وکیل مهاجرت اطلاعاتی دارید ؟ برای درخواست گرین کارت امریکا بر اساس شغل باید چه فرمی تکمیل شود ؟ ایا از طریق مشاغل خاص با کمک وکیل مهاجرت می توان برای اخذ گرین کارت امریکا اقدام کرد ؟
ما در این مقاله تمام اطلاعات مر بوط به گرین کارت امریکا ، تعریف گرین کارت امریکا و کاربرد و مزایای آن برا دارنده گرین کارت ، شرایط اخذ گرین کارت امریکا ، راه های اخذ گرین کارت امریکا ، فرم های مربوط به دادخواست اخذ گرین کارت امریکا و تکمیل فرم های مربوطه با کمک وکیل مهاجرت ، مشاغلی که می توان بر اساس آن  گرین کارت امریکا را اخذ کرد می پردازیم و برای مشاوره جهت اخذ گرین کارت امریکا می توانید با موسسه مشاوره ای MIE با کادری متخصص و مجرب که متشکل از وکیل داد گستری ، کارشناسان حقوق و کارشناسان بین الملل در امور مهاجرت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

تعریف گرین کارت

گرین کارت امریکا یک کارت سبز رنگ است که دارای چند کد دیجیتال  و بارکد بوده و برای افراد خارجی واجد شرایط که به ایالات متحده امریکا وارد می شوند صادر خواهد شد ، گرین کارت به افراد دارنده گرین کارت که در ایالات متحده هستند اجازه زندگی ، تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ….. را می دهد. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است .

افراد واجد شرایط گرین کارت

شما ممکن است واجد شرایط برای اخذ یک گرین کارت امریکا (کارت سبز) (اقامت دائم) از طریق خانواده خود، یک پیشنهاد کار یا اشتغال، وضعیت پناهنده ، و یا تعدادی دیگر از مقررات خاص باشید. در برخی موارد، شما حتی ممکن است قادر به درخواست خود باشید یا یک رکورد ایجاد شده برای اقامت دائم از طرف شما. به طور کلی، برای دیدار با الزامات برای اقامت دائم در ایالات متحده، شما باید:
واجد شرایط برای یکی از دسته ها مهاجر در قانون مهاجرت و ملیت تاسیس (INA)
بعد از ثبت و تایید دادخواست مقدماتی مهاجر برای اخذ گرین کارت (با چند مورد استثنا)
آیا ویزای مهاجرت فورا در دسترس است
ایالات متحده شما را قبول کند و به شما گرین کارت بدهد

واجد شرایط بودن برای اخذ گرین کارت

افرادی که می خواهند برای تبدیل شدن به صاحبان گرین کارت امریکا (اقامت دائم) اقدام نمایند باید از طریق عضو واجد شرایط خانواده خود ، یک پیشنهاد کار یا اشتغال، و یا یک دسته بندی خاص به طور کلی در دسته بندی بر اساس سیستم اولویت طبقه بندی شده ، امورات مربوطه را در اداره مهاجرت انجام دهند. به جز بستگان درجه اول یک شهروند آمریکا که از بالاترین اولویت مهاجرت و چند مورد استثنا دیگرمحسوب می شود، کنگره یک تعداد متناهی از ویزا را که می تواند در هر سال برای هر دسته از مهاجران مورد استفاده قرار گیرد مشخص کند.
جهت اخذ اطلاعات بیشتر با وکیل مهاجرت و وکیل دادگستری مشورت نمایید.این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است .

 

دسته بندی های کلی به شرح زیر است:

مبتنی بر خانواده

برخی از اقوام شهروندان ایالات متحده که به عنوان بستگان شناخته شده اند ، لازم نیست که برای دریافت ویزا صبر کنند. هیچ محدودیتی برای تعداد ویزاهای که می تواند در این دسته در یک سال خاص استفاده شود وجود ندارد.

 

بستگان عبارتند از:

فرزندان مجرد زیر 21 سال یک شهروند ایالات متحده

پدر و مادر یک شهروند ایالات متحده
همسر یک شهروند ایالات متحده
توجه: شهروندان آمریکایی باید حداقل 21 سال سن داشته باشند که بتوانند  برای پدر و مادر خود اقدام کنند.

بستگان واجد شرایط از یک شهروند ایالات متحده یا صاحب گرین کارت مقیم دائم در مقوله های باقی مانده مبتنی بر خانواده ممکن است مجبور باشد برای دریافت ویزا ها یی که در دسترس است قبل از آنها می تواند برای اقامت دائم اعمال شود. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است .
این دسته بندی ها عبارتند از:

اولویت اول: پسران و دختران شهروندان ایالات متحده مجرد، بزرگسالان (21 سال یا مسن تر)
اولویت دوم: همسر صاحب گرین کارت (اقامت دائم) و فرزندان مجرد (زیر سن 21))
اولویت B دوم: فرزندان مجرد و دختران (21 سال و یا سن) ساکنان دائمی یا دارندگان گرین کارت
اولویت سوم: پسران و دختران و همسر و فرزندان کوچک ازدواج خود شهروندان ایالات متحده،
چهارم رجحان : برادران و خواهران بزرگسال شهروندان ایالات متحده ، همسر و فرزندان کوچک خود

کار و یا بر اساس استخدام

افرادی که می خواهند برای اخذ گرین کارت امریکا بر اساس اشتغال و یا یک پیشنهاد کار اقدام کنند باید زمانی این درخواست را برای ویزا ثبت کنند که شرایط لازمه را داشته باشند و برای اخذ گرین کارت امریکا از طریق اشتغال بر اساس شرایط و اولویت های ذیل صدور ویزا صورت می پذیرد ، شرایط و الویت ها به شرح زیر میباشد که عبارتند از :

اولویت اول: اولویت کارگران ، از جمله بیگانگان با توانایی های فوق العاده ای، استادان برجسته و محققان، و برخی مدیران چند ملیتی و مدیران . این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.
اولویت دوم: کاربران حرفه ای در برگزاری که دارای یک مدرک پیشرفته یا افرادی که دارای  توانایی های استثنایی هستند (از جمله افرادی که به دنبال چشم پوشی منافع ملی هستند )
اولویت سوم: کارگران ماهر، حرفه ای و دیگر کارگران واجد شرایط
اولویت چهارم: برخی مهاجران خاص از جمله کسانی که در مشاغل مذهبی فعالیت دارند.
اولویت پنجم: مهاجرانی که ایجاد اشتغال می کنند (سرمایه گذاران و یا کارآفرینان)
در این خصوص  و جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مشاوره ای می توانید با وکیل مهاجرت و وکیل دادگستری مشورت نمایید .
راه های دیگر

اگر چه بیشتر مهاجران برای اخذ گرین کارت امریکا ( اقامت دائم ) در ایالات متحده از طریق حمایت مالی، اشتغال، و یا یک پیشنهاد کار به اعضای خانواده اقدام می کنند اما  راه های بسیار دیگری برای اخذ گرین کارت (کارت سبز) وجود دارد.

تعدادی از برنامه مهاجرت ویژه به افرادی که دارای مدارک خاص و یا مورد استفاده در طول دوره های زمانی خاص محدود شده است وجود دارد مانند ویزای ای بی وان ((EB1 که متقاضی در صورتی که شرایط مربوطه را داشته باشد می تواند برای اخذ گرین کارت امریکا ( کارت سبز ) اقدام نماید .
برای کسب اطلاعات بیشتر اگر شما ممکن است واجد شرایط برای یکی از این دسته ها ویژه، ما را ببینید راه های دیگر برای گرفتن گرین کارت امریکا (کارت سبز) به سایت اداره مهاجرت ایالات متحده امریکا مراجعه نمایید. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.

دادخواست مهاجر

مهاجران در دسته یک  برای ثبت دادخواست مهاجرت خود نیاز به تکمیل (فرم I-130، دادخواست برای بیگانه نسبی، فرم I-140، دادخواست مهاجر کارگر بیگانه، فرم I-360، دادخواست برای Amerasian، زن بیوه یا مهاجر ویژه، و یا درخواست دیگر) که از طرف اداره مهاجرت ایالات متحده امریکا منتشر شده است برای اخذ گرین کارت امریکا (اقامت دائم ) اقدام نمایند.

شخص مهاجر بر مبنای اساسی توانایی های خود یک دادخواست در اداره مهاجرت و طبق طبقه بندی یا دسته های تعیین شده مورد نظر خود را ثبت می کند. برخی از دسته های تعیین شده این شرایط را فراهم نموده است که خود مهاجران قادر به انجام ثبت درخواست خواهند بود. البته اکثر مردم برای اقدام به مهاجرت در برنامه های بشردوستانه که بر اساس آن اداره مهاجرت ایالات متحده تعیین می کند از ثبت درخواست معاف خواهند بود . این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ایMIE می باشد.

برخی دادخواست های  مهاجران اخذ گرین کارت امریکا را می توان در همان زمان برای اقدام در نرم افزار تنظیم فرم های مربوطه (فرم I-485، برنامه به ثبت نام اقامت دائم یا تنظیم وضعیت) قابل رسیدگی است .
البته برای اکثر متقاضیان پر کردن همزمان متقاضیان گرین کارت مورد نیاز خواهد بود که برای رسیدگی به درخواست صبر کنند و بعد اجازه برای تنظیم وضعیت و یا ویزای مهاجرت تصمیمات مربوطه را اعمال نماید.

ویزا

یک ویزا همیشه برای بستگان درجه اول از شهروندان ایالات متحده در دسترس می باشد . اگر شما در یک دسته افراد خانواده و یا بر اساس اشتغال ، و در دسترس بودن نوع ویزا توسط  اداره مهاجرت تعیین می شود:

تاریخ اولویت خود را
دسته های (طبقه های تعیین شده ) مهاجرت شما تحت اولویت ها
مهاجران کشورهای که ویزا خواهند شد (معمولا کشور خود را از شهروندی)
وزارت امور خارجه سازمان دولتی است که کنترل تعداد ویزا را انجام می دهد. محدودیت سالانه برای تعداد ویزاها که توسط کنگره تاسیس شده و در قانون مهاجرت و ملیت (INA) به آن اشاره شده است.

اول، یک بر اساس تاریخ درخواست مهاجر و اولویت به پرونده های تشکیل شده شما خود (از تاریخ که درخواست به درستی به در USCIS ثبت شده است) یا در موارد مبتنی بر اشتغال خاص، تاریخ درخواست برای صدور گواهینامه اختصاص داده شده و توسط وزارت کار پذیرفته شده است ،
لازم به ذکر است که تاریخ ثبت دادخواست و اولویت های خود را در جایی مطمئن نگه دارید که برای صدور گرین کارت بعدا با مشکل مواجه نشوید . این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.

این تاریخ براساس ملیت و دسته اولویت کشور تعیین خواهد شد ، اگر چه فرد باید مدتی را برای ویزای که در دسترس است صبر کند اما این پروسه ویزا بستگی به نوع ویزا دارد ، زمانی که مقامات USCIS آماده تصویب ویزا برای یک متقاضی که در خواست گرین کارت امریکا ( اقامت دائم ) در رده و طبقه های تعیین شده که تعداد محدودی هستند، اول باید درخواست شماره ویزای شما از وزارت امور خارجه داده شود.

هنگامی که یک ویزا در دسترس می باشد ، شما ممکن است فرم I-485، برنامه به ثبت نام اقامت دائم یا تنظیم وضعیت (اگر شما در ایالات متحده هستند) و یا درخواست برای ویزای مهاجرت به خارج از کشور (پردازش کنسولی). اگر شما پردازش کنسولی هستند، USCIS خواهد درخواست تأیید شده شما به وزارت مرکز ملی ویزا دولت که با شما تماس خواهد که تاریخ اولویت خود را برای تبدیل شدن به جاری به آنچه به عنوان گام های بعدی خود است و رو به جلو که شما ممکن است برای ویزای مهاجرت به خارج از کشور اعمال می شود . این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است .

برای کسب اطلاعات بیشتر در تعیین ویزا و در دسترس بودن ویزا ، اولویت بندی تاریخ  یا پر کردن فرم در خارج از کشور، به کنسولی های مربوطه در سایر کشورهایی که اقامت دارید مراجعه نمایید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب گرین کارت آمریکا

پذیرش به ایالات متحده

همه افراد برای تغییر وضعیت خود و یا  استفاده از ویزای مهاجرت دائمی ( گرین کارت امریکا ) باید رضایت مقامات کنسولی که مورد اعتماد ایالات متحده امریکا هستند و از مهاجرت آنها یا که آنها قبول هستند را اخذ نمایند و واجد شرایط بودن خود را  (واجد شرایط برای پذیرش) به ایالات متحده را اثبات نمایند.
بسیاری از ضمیرهای ناروایی که به طور بالقوه می تواند باعث شود کسی را به عنوان فاقد شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک اخذ گرین کارت امریکا ( مقیم دائم ) وجود بداند عبارتند از.  داشتن سابقه جنایی، امنیت مربوط به بهداشت و سلامت جسم و روان ، وجود دارد، و دلایل دیگری که اداره مهاجرت  USCIS باید در نظر بگیرید.
پس از اینکه  همه موارد اداری و مصاحبه های مربوطه انجام شد (در صورت لزوم)، و چک های امنیتی به پایان رسید ، و دیگر  توسط مقامات USCIS ( اداره مهاجرت ) در مورد شرایط لازم بررسی پرونده شما تصمیم گیری خواهند کرد.
گرین کارت می تواند از طریق یکی از موارد ذیل دریافت شود:
1-تولد
2- ازدواج
3-کار
4-سرمایه گذاری
5- ثبت شرکت و کارآفرینی
6-تحصیل در مقطع دکتری و اخذ بورسیه در صورتی که شغل محسوب شده و فرد مالیات پرداخت نماید بعد از اتمام درس می تواند بعد از 3-4 سال در خواست گرین کارت یا همان کارت اقامت دائم دهد.
هر چند یکی دیگر از راه های مهاجرت از طریق قاچاقچی و پناهندگی صورت می پذیرد اما این روش اصلا مورد تایید نمی باشد و توصیه نمی شود. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای  MIE می باشد.

مراحل دریافت گرین کارت امریکا یا همان کارت سبز (اقامت دائم) بر اساس طبقه بندی متفاوت است و در مورد اینکه آیا شما در حال حاضر در داخل و یا خارج از ایالات متحده امریکا زندگی می کنند بستگی دارد، بطور کلی دسته بندی های دسته بندی های اصلی به شرح ذیل میباشد:
1.    گرین کارت (کارت سبز) از طریق خانواده
2.    گرین کارت (کارت سبز) از طریق یک شغل
3.    گرین کارت (کارت سبز) از طریق پناهندگی یا Asylee وضعیت
4.    راه های دیگر برای دریافت گرین کارت (کارت سبز)

گرین کارت (کارت سبز) از طریق خانواده

بسیاری از مردم که واجد شرایط برای دریافت گرین کارت امریکا (کارت سبز)  (تبدیل اقامت موقت به دائم) هستند می توانند فامیل درجه یک از طریق اعضای خانواده که دارای گرین کارت یا خود اقدام کنند.

در صورتی یک خویشاوند نزدیک و وابسته درجه یک شهروندان ایالات متحده امریکا باشید و این شامل همسران، فرزندان مجرد زیر سن 21 سال ، و پدر و مادر از دادخواهان شهروند ایالات متحده امریکا می باشد.
در صورتی که یک عضو خانواده یک شهروند ایالات متحده به یک دسته بندی همه ، این شامل فرزندان مجرد و دختران بیش از 21 سال سن، کودکان ازدواج در هر سنی، و برادران و خواهران آمریکا دادخواهان شهروند 21 ساله یا مسن تر
یکی از اعضای خانواده از دارندهگرین کارت امریکا ( کارت سبز ) که شامل همسران و فرزندان مجرد است از طرف دارنده گرین کارت ( کارت سبز ) حمایت می شود. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.
کارت سبز از طریق یک شغل

اصلی ترین روش برای مهاجرت و اخذ گرین کارت بر اساس پیشنهاد کار یا اشتغال به شرح زیر است

گرین کارت امریکا ( کارت سبز ) از طریق یک پیشنهاد کار : ممکن است شما واجد شرایط برای تبدیل شدن به یک مقیم دائم ( دارنده گرین کارت ) بر اساس پیشنهاد کار در ایالات متحده باشید. پرطرفدارترین دسته بندی های نیاز به  کارفرما برای دریافت صدور گواهینامه کار و پس از آن دادخواست کارگر مهاجر بیگانه  و تکمیل یک فایل فرم I-140،  می باشد.

گرین کارت امریکا از طریق سرمایه گذاری : کارت سبز ممکن است در دسترس به سرمایه گذاران / کارآفرینان که در حال ساخت یک سرمایه گذاری در یک شرکت است که باعث ایجاد شغل های جدید ایالات متحده باشد.

گرین کارت امریکا ( کارت سبز ) از طریق ثبت دادخواست توسط خود فرد  :  برخی از دسته بندی های مهاجرت به شما اجازه می دهد که فایل های مربوطه را برای خودتان ثبت کنید  این گزینه ها و دسته های مهاجرت ( گرین کارت ) برای هر “فرد خارجی که از توانایی فوق العاده ای” برخوردار باشد اعطا می شود. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.

دریافت گرین کارت امریکا از طریق دسته بندی های شغل خاص : تعدادی از مشاغل تخصصی که ممکن است به شما اجازه دریافت یک گرین کارت ( کارت سبز ) بر اساس کار گذشته و یا فعلی، که وجود دارد را بدهد شامل شغل ها و حرفه های ذیل است :

افغانستان / مترجم عراق
گوینده
کارمند سازمان بین المللی
کسی که در  عراق به دولت ایالات متحده کمک کرده است
ناتو-6 غیرمهاجرتی
کارمند کانال پاناما
چشم پوشی پزشک منافع ملی
مسئولان مذهبی
همه  افراد واجد شرایط برای موارد ذکر شده در بالا نیاز به تکمیل فرم I-360، و ثبت دادخواست را در اداره مهاجرت امریکا uscis  دارند.

در برخی موارد، ممکن است فرد قادر به دادخواست مهاجرت و اخذ گرین کارت (یا فرم I-140 یا I-360، بسته به دسته  و نوع ویزای خود)  و تکمیل فرم همان زمان I-485 باشد. برای اطلاعات بیشتر به  سایت اداره مهاجرت امریکا ((    uscis مراجعه نمایید.

اگر شما واجد شرایط برای تنظیم وضعیت خود در داخل ایالات متحده به به عنوان یک مقیم دائم  ( دارنده گرین کارت امریکا )نیستید می توانید به کنسولگری ها امریکا که در نزدیکی شما وجود دارد برای تغییر وضعیت خود و روند ویزا مراجعه نمایید. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *