۶ مسیر اخذ اقامت

و بررسی تمام شرایط راه های اقامت

 • ۶ مسیر اخذ اقامت و مقدمه ای بر آن
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و شرایط عمومی
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و تحصیل
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و کار
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و سرمایه گذاری
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و ازدواج
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و تولد
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و پناهندگی
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و اخذ تابعیت
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و مقایسه روش ها
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و نکات مهم
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • ۶ مسیر اخذ اقامت و سخن پایانی
۶ مسیر اخذ اقامت

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

۶ مسیر اخذ اقامت و مقدمه ای بر آن

۶ مسیر اخذ اقامت ، مقایسه روش های مختلف اخذ اقامت و شرح شرایط راه های اقامت، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است برخی دوستان، سوالاتی از این قبیل برایشان پیش بیاید که، از بین ۶ مسیر اخذ اقامت، کدام یک بهتر است؟ آیا اقامت در اتریش و کانادا و کشورهای عالی به راحتی امکانپذیر است؟ مهاجرت به کشورهای پیشرفته ای همچون اتریش، آلمان، سوئد و اقامت کانادا با کمترین هزینه، امکانپذیر است؟ امیدواریم که در طی این مقاله بتوانیم به صورت کامل، پاسخ این سوالات را شرح دهیم و راحت ترین راه اقامت آلمان و کانادا و سایر کشورهای پیشرفته ای همچون این کشور ها را بیان نماییم. از بین ۶ مسیر اخذ اقامت، می توان به مهاجرت و اقامت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج و تولد، اشاره نمود که در ادامه به توضیح این روش ها خواهیم پرداخت. در صورت هرگونه سوال و ابهام، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید تا مشاورین متخصص ما به صورت تلفنی و رایگان پاسخگوی شما باشند و با بررسی شرایط شما، بهترین راه اخذ اقامت را به شما پیشنهاد دهند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شش مسیر اخذ اقامت
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شش مسیر اخذ اقامت

۶ مسیر اخذ اقامت و شرایط عمومی

امروزه با توجه به شرایط موجود، افراد زیادی خواهان مهاجرت هستند. از مهمترین نکته در مهاجرت، هدف شماست که هدفتان از مهاجرت چه چیزی است و شما در این راستا از چه چیزی پیروی میکنید. اصلی ترین دغدغه ی ذهنی افراد انتخاب راه مهاجرت و اقامت می باشد که بایستی متناسب با شرایطشان بهترین راه را انتخاب نمایند. شاید یکی از بزرگترین معایب ما این باشد که ما حاضر هستیم برای مسیرهای مسخره و بی اهمیت هزینه نماییم ولی برای مسیرهای مهم و با اهمیت و دارای کیفیت، حاضر نیستیم هیچ هزینه ای نماییم. مثلا اگر به ما بگویند برای مهاجرت و آموزش مسیرهای مهاجرت هزینه نماییم، فکر میکنیم که هزینه در این مسیر اشتباه است و برای هزینه در این مسیر مقاومت میکنیم در صورتی که آموزش در این مسیر قطعا برایتان مفید هست و برایتان می ماند. تمام راه های اقامت را میتوان در 6 مسیر اصلی قرار داد، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری، کار، تحصیل و پناهندگی، ۶ مسیر اخذ اقامت را تشکیل میدهند که در زیر به توضیح مختصر هر کدام می پردازیم. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند به شما در زمینه مهاجرت و انتخاب بین ۶ مسیر اخذ اقامت، راهنمایی و کمک فراوانی نماید.

تمام راه های اقامت

تمام راه های اقامت

۶ مسیر اخذ اقامت و تحصیل

مهاجرت تحصیلی

تحصیل یکی دیگر از ۶ مسیر اخذ اقامت می باشد. بسیاری از افراد قصد دارند در کشوری پیشرفته به تحصیل بپردازند و پس از اتمام تحصیل در آن کشور به کار مشغول شوند و از این طریق اقامت دریافت نمایند. بسیاری از کشورها هستند که برای تحصیل مدرک زبان نمیخواهند پس شما میتوانید وارد این کشورها شوید و به تحصیل مشغول شوید و در کنار آن زبان یاد بگیرید و پس از آموختن زبان و اتمام تحصیلتان کار مورد نظرتان را بیابید و از این طریق اقامت آن کشور را به دست بیاورید. باید تاکید کنیم که تحصیل در هیچ کشوری به تنهایی اقامت آن کشور را برایتان به همراه نخواهد داشت.

۶ مسیر اخذ اقامت و کار

مشاوره مهاجرت به سوئد

یکی از بهترین راه های اقامتی در بین ۶ مسیر اخذ اقامت، کار می باشد. با کار کردن در کشوری میتوانید اقامت آن کشور را به دست بیاورید. کشورها برای اهدای ویزای کاری قوانین مختلفی دارند. برخی از کشورها به شما ویزای جست و جوی کار میدهند و شما با استفاده از این ویزا میتوانید وارد آن کشور شوید و به جست و جوی کار مورد نظرتان بپردازید و پس از یافتن کار مورد نظر، با کارفرما قرارداد ببندید و ویزای کاری دریافت نمایید. برخی از کشورها، ویزای جست و جوی کار ندارند و شما برای دریافت اقامت کاری و ویزای کاری میبایست ابتدا یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی با تابعیت آن کشور داشته باشید. پس از دریافت پیشنهاد کاری و اخذ قرارداد کاری با کارفرما، میتوانید ویزای کاری دریافت نمایید و به دنباله ی آن اقامت از این طریق بگیرید.

۶ مسیر اخذ اقامت و سرمایه گذاری

• تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

یکی از ۶ مسیر اخذ اقامت، سرمایه گذاری می باشد. منظور از سرمایه گذاری، روش های اقامتی از طریق تمکن مالی می باشد که خودحمایتی نیز در این دسته قرار میگیرد. اقامت از طریق سرمایه گذاری یعنی روشهایی که نشان میدهید وضع مالیتان خوب است و از این طریق اقامت دریافت میکنید. خرید ملک، خودحمایتی، تاسیس شرکت، خرید اوراق قرضه، سرمایه گذاری و استارتاپ نوعی از سرمایه گذاری هستند. خودحمایتی یعنی اینکه نشان دهید بدون نیاز به کار کردن در کشور مذکور میتوانید خودتان از خودتان حمایت نمایید. در کشورهایی همچون سوئیس، اتریش، فرانسه، اسپانیا و یونان میتوانید اقامت خود حمایتی دریافت نمایید. بسیاری از کشورها خواهان ایده های تازه و نو هستند پس اگر شما نیز ایده ای جدید دارید میتوانید از طریق ویزای استارتاپ اقدام نمایید. کشورهایی همچون هلند، آمریکا، فنلاند، دانمارک و اتریش دارای ویزای استارتاپ هستند.

۶ مسیر اخذ اقامت و ازدواج

تمام راه های اقامت

از بین ۶ مسیر اخذ اقامت، میتوان به ازدواج اشاره نمود. با ازدواج با فردی که اقامت و یا تابعیت کشوری را دارد میتوانید شما نیز اقامت آن کشور را به دست بیاورید. برای دریافت اقامت از این طریق بایستی فرد نشان دهد که توانایی مالی برای اداره زندگی خود و همسرش را دارد. ازدواج بایستی به صورت قانونی ثبت شده باشد، پس از ثبت ازدواج بایستی با ارائه مدارک، درخواست ویزا نمایید. پس از اینکه مدارک بررسی شد و صحت آنها تایید گردید و همسرتان نشان داد که تمکن مالی برای اداره زندگی مشترک دارد، ویزای ازدواج برایتان صادر میگردد. تا سه سال، در صورتی که ازدواجتان همچنان پا بر جا باشد برایتان ویزا را تمدید میکنند و پس از گذشت این مدت میتوانید درخواست تابعیت نمایید.

۶ مسیر اخذ اقامت و تولد

تمامی راه های اقامت

تولد نیز یکی از ۶ مسیر اخذ اقامت میباشد. اخذ اقامت از طریق تولد به دو گونه خاک و خون میباشد. تولد از طریق خون به این صورت است که نوزاد متولد شده تابعیت والدینش را میگیرد و از طریق خاک به این گونه است که اگر نوزادی در خاک کشوری به دنیا بیاید، میتواند اقامت آن کشور را دریافت نماید. در بسیاری از کشورها همچون برزیل به واسطه ی نوزاد به والدینش نیز اقامت آن کشور داده می شود.

۶ مسیر اخذ اقامت و پناهندگی

تمام راه های اقامت

یکی از بدترین و خطرناکترین راه اقامت در بین ۶ مسیر اخذ اقامت، اقامت از طریق پناهندگی میباشد. در اقامت از طریق پناهندگی بایستی نشان دهید که به دلایل مختلف جانتان در کشورتان در خطر قرار دارد. از جمله دلایل پناهندگی میتوان به گرایش های سیاسی، دینی و جنسی اشاره نمود. در پناهندگی دیگر به شما اجازه ورود به کشورتان را نمیدهند. در صورتی که درخواست پناهندگی شما رد بشود شما را به کشور سومی که قاعدتا از کشورمذکور بدتر است میفرستند. در پناهندگی باید با دلایل و مدارک ثابت نمایید که ادعایتان برای پناهنده شدن کاملا درست میباشد. موسسه ی ملک پور هیچگونه خدماتی را برای اقامت از طریق پناهندگی ارائه نمیدهد.

این روش بدترین روش ممکن برای افرادی که شرایطش را ندارند و به دروغ میخواهند شرایطش را ایجاد نمایند ولی برای کسی که شرایطش را دارد مثلا برای فردی که کار سیاسی انجام میدهد و اگر وارد کشورش شود مجازات میگردد یک راه معقول به حساب می آید. این راه بسیار راه غلطی برای افرادی است که اصلا شرایط آن را ندارند و بایستی برای پناهنده شدن دروغ بگویند و با دروغ شروع کنند و با دروغ شرایط را برای خودشان ایجاد نمایند که موسسه ی ملک پور با این نوع روش و اینگونه شروع بسیار مخالف می باشد

۶ مسیر اخذ اقامت و اخذ تابعیت

در بین ۶ مسیر اخذ اقامت که در بالا به آن اشاره شد برخی از آنها به اخذ تابعیت میرسد و برخی نیز باید با تعویض ویزا تابعیت آن کشور ها را بدست آورد. از طریق تولد کودک میتوانید در کشورهایی که از طریق خاک تابعیت میدهند برای نوزاد تابعیت آن کشور را دریافت نمایید. برخی از کشورها نیز وجود دارند که به دلیل اهمیتی که به بنیان خانواده میدهند به والدین نوزاد نیز تابعیت میدهند. از طریق ازدواج نیز پس از ثبت رسمی ازدواج و طی کردن مراحل قانونی، پس از تمدید چند بار ویزای ازدواج، در صورت پا بر چا بودن ازدواج به شما تابعیت آن کشور را میدهند. در روش کاری و سرمایه گذاری نیز اگر به تمامی وظایف شهروندی خود عمل کرده باشید و مالیات پرداخت نموده باشید، پس از گذشت 5 تا 7 سال به شما تابعیت میدهند. در روش تحصیل به هیچ عنوان به شما تابعیت نمیدهند و برای دریافت تابعیت از این طریق میبایست ابتدا ویزای تحصیلی خود را با یکی از ویزاهایی که به تابعیت منجر میشود مثلا ویزای کاری تعویض نمایید یعنی یک کار پیدا کنید تا به شما ویزای کاری بدهند، پس از تعویض ویزا میتوانید تابعیت آن کشور را بدست آورید.

۶ مسیر اخذ اقامت و مقایسه روش ها

یکی از مهمترین مسائلی که باید در انتخاب راه مهاجرتی از بین ۶ مسیر اخذ اقامت به آن دقت نمایید، انتخاب راه مناسب با شرایطتتان می باشد. برای اینکه راه درست را انتخاب نمایید می بایست ابتدا هدف درستی انتخاب کنید. پس ابتدا میبایست هدفتان را از مهاجرت مشخص کنید. اگر وضعیت مالیتان بسیار خوب و مطلوب می باشد میتوانید از طریق سرمایه گذاری و راحت ترین راه سرمایه گذاری یعنی خودحمایتی اقدام نمایید. این راه بسیار آسان است و فقط باید ثابت نمایید که وضعیت مالیتان بسیار خوب است. اگر قصد دارید که کار نمایید و دارای حرفه و هنری هستید میتوانید از طریق کاری اقدام به مهاجرت نمایید. حال اگر نه توان مالی چندانی دارید و نه حرفه ای خاص، میتوانید از طریق تحصیلی اقدام کنید و در آن کشور به تحصیل بپردازید و با بازار کار آنجا آشنا شوید و پس از اتمام تحصیلتان کاری متناسب با رشته ی تحصیلی خود بیابید و تابعیت آن کشور را دریافت نمایید. اگر کیس ازدواجی دارید میتوانید به راحتی با ازدواج با آن کیس اقامت و تابعیت آن کشور را بدست آورید. حال اگر فرزندی در شرف تولد دارید میتوانید با دریافت ویزای گردشگری و رفتن به کشورهایی که با خاک تابعیت میدهند، اقامت و تابعیت را برای فرزند خود و گاهی هم برای خود دریافت نمایید. پس راحت ترین راه در صورتی که تمکن مالی دارید سرمایه گذاری و خودحمایتی است. در صورتی که تمکن مالی ندارید میتوانید از طریق کاری و تحصیلی اقدام کنید. از پر خطر ترین راه بین ۶ مسیر اخذ اقامت نیز پناهندگی است که به هیچ وجه برای شما توصیه نمیشود.

مهاجرت به آلمان
اقامت اتریش از طریق تحصیل

۶ مسیر اخذ اقامت و نکات مهم

مهمترین نکته در مهاجرت و دریافت اقامت، انتخاب مسیر مهاجرتی از بین ۶ مسیر اخذ اقامت میباشد. توجه نمایید که شما میبایست ابتدا هدفتان را مشخص نمایید تا متناسب با آن به درستی اقدام کنید چون مهاجرت فقط تغییر مکان زندگی نیست بلکه با مهاجرت از جامعه و فرهنگ خود دور می افتید. هر ساله افراد زیادی به دلایل مختلف از جمله موقعیت شغلی بهتر، سطح علمی بالاتر و تحصیل، رفاه و کیفیت زندگی و … تصمیم به مهاجرت میگیرند. ابتدا باید وضعیت اقتصادی خود را بررسی نمایید و متناسب با آن و شرایط خود یک روش از بین تمام راه های اقامت انتخاب نمایید. بایستی یک کشور را برای مقصدتان انتخاب کنید که باید در انتخاب کشور مورد نظرتان شرایط اقتصادی، فرهنگی، کیفیت زندگی، پزشکی و رفاهی را در نظر بگیرید. باید ببینید که قصد دارید خانواده را با خود ببرید یا خیر. باید بررسی نمایید که میخواهید خانواده در بدو ورود با شما باشند یا خیر. پس برای مهاجرت باید عمیق فکر کنید و آینده نگر باشید و فقط به فکر خروج از کشور نباشید.

۶ مسیر اخذ اقامت و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

وقتی صحبت از مهاجرت میشود میبایست ابتدا هدفتان مشخص گردد تا به واسطه ی آن بهترین راه از بین ۶ مسیر اخذ اقامت برای شما انتخاب گردد. موسسه ی ملک پور با کادری مجرب و مشاورانی با تجربه همواره به فکر کمک به شما هستند و شما با توجه به هدفتان و وضعیت موجودتان میتوانید، با تماس با مشاوران ما، از مشاوره ای رایگان بهره گیرید و بهترین راه مهاجرتی را انتخاب نمایید. البته مهاجرت و انتخاب بهترین راه از بین تمام راه های اقامت برایتان و اقدام برای آن بسیار پیچیده می باشد و دارای گره های حقوقی است که به طبع بایستی با وکیلی مجرب مشورت نمایید و وکیلی کار درست گام به گام با شما همراه باشد. موسسه ی ملک پور همکار mie اتریش میباشد. وکلای با تجربه ی خارجی نیز در کنار ما هستند تا با کمک هم بهترین یاری را به شما برسانیم. موسسه ی ملک پور در بین ۶ مسیر اخذ اقامت، پناهندگی را به هیچ وجه توصیه نمیکند و در این ضمینه هیچ گونه همکاری ندارد.

تمام راه های اقامت
اقامت کانادا از طریق کار
مهاجرت به کانادا یا استرالیا
اقامت انگلستان
۶ مسیر اخذ اقامت و سخن پایانی

۶ مسیر اخذ اقامت ، مزیت ها و معایب روش های مختلف و اخذ تابعیت از این روش ها، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. همانگونه که مشاهده نمودید، مهاجرت و ۶ مسیر اخذ اقامت هر کدام با توجه به شرایط افراد میبایست در نظر گرفته شود و افراد میبایست بتوانند با کمک راهنمایی ها و مشورت با یک وکیل معتبر، بهترین راه را از میان کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج و تولد، انتخاب نمایند. در صورت تمایل می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید تا مشاورین برتر ما، بهترین و مناسب ترین راه از بین ۶ مسیر اخذ اقامت را به صورت رایگان و تلفنی برای شما توضیح دهند و مورد بررسی قرار دهند. همچنین این امکان وجود دارد که در قسمت دیدگاه ها، نظرات خود را ذکر نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی آن باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *