آزمون LSAT و USMLE

آزمون LSAT و USMLE چه ازمونی است؟در این مقاله برآنیم  تا  به تمامی سوالات شما عزیزان در مورد نحوه ی ثبت نام و برگزاری آزمونهای  LSAT و   USML  پاسخ دهیم.موسسه ی مشاوره ای MIE با داشتن مشاوران و وکلای خبره ، شما را در این زمینه راهنمایی می کنند و در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد آزمونهای LSAT و USML    شما قادرخواهید بود از مشاوره ی رایگان تلفنی بهرمند شوید . هزینه آزمون LSAT و USMLE چقدر است .برای شرکت در آزمون LSAT و USMLE چه مراحلی را باید طی کرد؟آزمون LSAT و USMLE برای چه سنینی است؟آیا آزمون LSAT و USMLE سخت است؟آیا اطلاعاتی درباره آزمون LSAT و USMLE دارید؟آیا می خواهید اطلاعاتتان درباره آزمون LSAT و USMLE بیشتر شود با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید مشاورین اماده پاسخگویی به شما در زمینه آزمون LSAT و USMLE میباشد.

آزمون (LSAT )

مقدمه

LSAT (Law School Admission Test) آزمونی بین المللی است که متقاضیان برای گرفتن پذیرش از برخی از دانشکده های حقوق در سراسر دنیا همچون ایالات متحده ی آمریکا ، کانادا وبسیاری از کشورهای پیشرفته لزوما باید در آن شرکت کنند. این آزمون توسط مرکز پذیرش دانشجویان حقوق یا  LSAC (Law School Admission Council) برگزار میگردد، دفتر مرکزی آن در ایالت پنسیلوانیا ، شهر فیلادلفیای امریکا واقع شده است. آزمون مذکور در بیش از 200 دانشکده ی حقوق در سراسر جهان مثل :کانادا، انگلستان و امریکا بطور تقریبا همزمان در یک روز برگزار می گردد. دانشکده های مذکور تنها در صورتی مجوز برگزاری  آزمون LSAT  را دارا ند که عضو مرکز پذیرش دانشجویان حقوق  یعنی Law School Admission) Council)   LSAK و مورد تایید  کانون وکلای امریکا ( American Bar Association) باشند.

کلمات کلیدی:  دانشکده ی حقوق، آزمون LSAT، کانون وکلای امریکا، پذیرش دانشجویان حقوق، LSAK ، ایالت پنسیلوانیا، فیلادلفیای امریکا، موسسه ی مشاوره ای MIE.

زمان برگزاری آزمون LSAT: این آزمون چهار بار در سال برگزار میشود. برنامه ی دقیق  زمانبندی قاره ها  را میتوانید از سایت   www.lsac.org  مشاهده فرمایید.

مدت زمان این آزمون:  حدود 3 ساعت به طول می انجامد.

مراحل آزمون: آزمون LSAT،

این آزمون شامل چهار بخش میباشد:

 • درک مطلب
 • استدلال تحلیلی
 • استدلال منطقی
 • مقاله نویسی

فرمت آزمون LSAT و USMLE

سولات آزمون LSAT، به صورت تستی و در 5 قسمت 35 دقیقه ای به متقاضیان ارائه میشود. این قسمت ها شامل درک مطلب،استدلال تحلیلی، استدلال منطقی که خود شامل  از دو قسمت است و در آخر مقاله نویسی است که تاثیری در نمره ی تست ندارد . کپی آن به تمام  دانشکده های حقوق که متقاضی از آن پذیرش گرفته است ، ارسال میشود.

نحوه ی ارزیابی متقاضیان آزمون LSAT و USMLE

در این آزمون دقت و  فهم در خواندن و درک مطلب متنهای پیچیده، توانایی استدلال تحلیلی و منطقی، توانایی تفکر انتقادی متقاضی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

هزینه ی آزمون LSAT و USMLE

متقاضیان برای ثبت نام آزمون LSAT هزینه ای معادل 180 دلار امریکا را باید پرداخت کنند که این  هزینه را می بایستی از طریق کارتهای اعتباری بین المللی مثل مسترکارت ،ویزا کارت پرداخت کنند.

مراحل ثبت نام بدین شرح است:

داوطلبان می توانند فقط به صورت آنلاین  و از طریق سایت به آدرسwww.lsac.org برای این آزمون ثبت نام نمایند.

 • در ابتدا می بایستی وارد سایت مرکز LSAC میشوید.
 • در  قسمت سمت چپ سایت، در بخش   PROSPECTIVE STUDENTS    بر روی گزینه یاول  باعنوان THE LSAT  کلیک کنید.

نکته: قبل از شروع  ثبت نام، در این صفحه به مکان های مربوط به برگزاری آزمون و زمان بندی آزمون در هر قاره توجه فرمایید.

 • در صفحه ای که باز شد ، بر روی گزینه ی بنفش رنگ Register now کلیک کنید، در صفحه ی باز شده قسمت sign up را انتخاب کنید. و با ایجاد یک حساب کاری ، اطلاعات خواسته شده در فرم خواسته شده  به طور دقیق وارد نمایید.

نکات قابل توجه در حین پر کردن فرم ثبت نام :

 • شما ملزم به داشتن پاسپورت معتبر هستید، میبایستی در فرم ثبت نام  شماره پاسپورت را در قسمت مربوطه وارد نمایید. بدون شماره پاسپورت ثبتنام مقدور نمی باشد.
 • متقاضیان برای شرکت در این آزمون میبایستی مدرک لیسانس داشته باشند.
 • متقاضیان برای شرکت در این آزمون نیازی به مدرک آیلتس یا تافل ندارند. اما چون تمامی سوالات این آزمون به زبان انگلیسی هستند باید مسلط به زبان انگلیسی باشید.
 • پس از تکمیل فرم، یک نام کاربری و رمز عبور به متقاضیان داده می شود ، این نام کاربری و رمز عبور متقاضیان را قادر میسازد تا از خدمات سایت همچون انتخاب محل برگزاری آزمون یا خرید منابع آزمون بهره مند شوند.

مدت اعتبار مدرک LSAT

مدت اعتبار مدرک LSAT ، معادل 5 سال است.

سیستم نمره دهی

میانگین نمرات داوطلب از 120 تا 180 محاسبه میشود و پایین ترین نمره 120 و بالاترین نمره  180 میباشد،حداقل نمره ی  قبولی مورد نیاز داوطلب بستگی به دانشکده ای دارد که فرد مذکور از آن درخواست پذیرش تحصیلی کرده است. به عنوان مثال: برخی از دانشکده های حقوقی امریکا مثل دانشگاه کالیفرنیا حداقل نمره ی قبولی را 164 تعیین کرده است.

نمونه ی فرم ثبت نام آزمون LSAT:

آزمون LSAT و USMLE

آزمون USMLE

مقدمه

USMLEیا (United States Medical Licensing Examination) آزمونی برای صدور مجوز پزشکی در ایالات متحده ی آمریکا است.  پزشکان و فارغ التحصیلان و دانشجویان پزشکی در داخل و خارج از ایالات متحده آمریکا می بایستی برای ادامه تحصیل و یا کار در این آزمون شرکت کنند. حامیان مالی این آزمون، فدراسیون بورد پزشکی دولت آمریکا (FSMB)  Federation of State Medical Boards  و  انجمن ملی ممتحنین پزشکی آمریکا

The National Board of Medical Examiners (NBME) میباشد. به علاوه، مسئولیت برگزاری این آزمون بر عهده ی دو انجمن های مذکور میباشد.

کلمات کلیدی: USMLE، آزمون  صدور مجوز پزشکی ، ایالات متحده ی آمریکا، فدراسیون انجمن پزشکی دولت FSMB ، آمریکا، پزشکان،دانشجویان پزشکی، انجمن ملی ممتحنین پزشکی آمریکا NBME

نحوه ی ارزیابی متقاضیان

آزمون USMLE  توانمندی پزشکان در نحوه بکارگیری اصول دانش پزشکی و مهارت های اساسی درمان بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد.

نحوه شرکت در امتحان :USMLE

متقاضیان آزمون باید قبل اقدام به ثبت نام ، مدارک تحصیلی خود را به کمسیون آموزشی برای دانش آموختگان پزشکی خارجی ECFMG( یا Educational Commission for Foreign Medical Graduates) ارسال کنند هزینه ی آن 65 دلار آمریکا میباشد. و پس از تأیید صلاحیت مدارک قادر خواهند بود در این آزمون شرکت کنند. برای این کار باید در وب سایت  https://www.ecfmg.org ثبت نام کنید. در بخش IWA  نام کاربری خود را وارد کنید و فرمی تکمیل کنید که در واقع فرم ثبت نام امتحانات USMLE است. در این فرم مشخصات فارغ التحصیلی و مدرک و دانشگاه شما پرسیده میشود. این فرم باید دقیق و کامل پر شود. در نهایت فرمی به شما داده میشود که باید این فرم را پرینت گرفته و توسط دانشگاهتان آن را تایید کنید و برای ECFMG بفرستید. این مراحل که انجام شد می توانید برای امتحان USMLE ثبت نام کنید. تمام اطلاعات و دستورالعمل های مورد نیاز درهنگام تکمیل پروفایلتان به شما داده خواهد شد. در ضمن، وقتی مدارک تحصیلی شما توسط ECFMG تایید شد، شما در هر زمانی که در امریکا نیاز به تایید مدارک یا نشان دادن نمره USMLE داشته باشید ECFMG این کار را برای شما انجام میدهد. این تایید مدارک تحصیلی محدودیت زمانی ندارد .

نمونه ی فرم ثبت نام :

آزمون LSAT و USMLE

 

نکته: لازم به ذکر است که داوطلب هنگام ثبت نام در امتحانات باید یک دوره ی سه ماهه را به ECFMG  اعلام کند  تا در آن زمان قادر به امتحان دادن باشد ، ECFMG  به داوطلب اعلام میکند که در این دوره ی 3 ماهه چه روزهایی و در کجا امتحان برگزار خواهد شد. داوطلب بعد از مشخص کردن  وقت خود، قادر نخواهد بود آن را تغییر دهد.

داوطلبان، مراحل مختلف آزمونهای  USMLE را به هر ترتیبی که مایل باشند می توانند بدهند اما فاصله ی  اولین تا آخرین امتحان نباید بیشتر از 7 سال به طول بیانجامد.

مرحله ی اول

در این مرحله سوالات چند‌گزینه‌ ای موسوم به MCQ) ) مرتبط با علوم پایه پزشکی (پزشکی عمومی) به داوطلبان ارائه می دهند.

آزمون برمبنای رایانه Computer Based Test))CBT)) برگزار میگردد.

Computer Based Test))CBT   چگونه آزمونی است : درواقع نوع رایانه ای شده‌ی همان آزمون کتبی است. داوطلب یک روز قبل از روز آزمون درمرحله‌ی آموزشی، پانزده دقیقه ای شرکت می کند و  با محیط و نحوه‌ی ‌آزمون آشنا‌ میشود.

مدت زمان این آزمون 8 ساعت میباشد. 280  سوال  به هفت قسمت 60 دقیقه ای تقسیم میشود. هر قسمت شامل 40 سوال میباشد که به متقاضیان ارائه میشود. در این آزمون 45 دقیقه  زمان استراحت به داوطلبین اختصاص می یابد.

چه زمانی باید برای ثبت نام آزمون اقدام کنیم: در هر زمان می توان در این آزمون شرکت کرد و زمان محدودی ندارد.

هزینه ی ثبت نام مرحله ی اول : برای قسمت اول آزمون USMLE شهروندان آمریکایی 600 دلار و متقاضیان خارجی 880 دلار آمریکا میبایستی هزینه پرداخت کنند.

امتیاز آزمون چگونه محاسبه می‌شود: هر متقاضی در آزمون مرحله ی اول  یک گزارش الکترونیکی از امتیاز خود دراین آزمون دریافت می‌کند که شامل وضعیت قبولی یا مردودی است.

 مرحله ی دوم

در این مرحله نحوه ی به کارگیری علم پزشکی، به صورت عملی مورد ارزیابی قرار میگیرد. مرحله ی مذکور یک امتحان بالینی است که تقریباً شبیه به  امتحان رزیدنتی که داخل ایران برگزار میشود، است که از دو مرحله تشکیل میشود :

1ـ مرحله معلومات پزشکی (CK ) :

این آزمون رایانه ای یک آزمون یک روزه‌ی  شامل 9 ساعت امتحان می باشد که از 8 بخش 44 سوالی تشکیل شده است. موضوعات مربوط به این امتحان شامل علوم بالینی مانند پزشکی، جراحی، اطفال، روانپزشکی، زنان و زایمان و… می باشد.

2ـ مرحله مهارت های پزشکیCS)):

یک آزمون یک‌روزه‌ی شفاهی است و هرداوطلب میبایستی 12 بیمار را مورد ارزیابی و بررسی قراردهد. پزشکان 15 دقیقه برای گرفتن شرح حال و معاینه بالینی هر بیمار فرصت دارند و 10 دقیقه نیز برای نوشتن توضیحات و لیست اولیه تشخیصی و لیست تست های اولیه بیمار مهلت دارند.

هزینه ی ثبت نام مرحله ی دوم : برای قسمت اولCK) (880 دلارآمریکا برای متقاضیان خارجی ،605 دلار برای شهروندان آمریکایی وبرای قسمت دوم CS) ( 1535دلار آمریکا برای متقاضیان خارجی و 1280دلار برای شهروندان امریکایی هزینه پرداخت شود.

مرحله ی سوم

گذراندن مرحله ی سوم برای کارکردن در آمریکا به عنوان پزشک لازم است. بنابراین برای اخذ ویزای کار (H1) ) حتما باید این مرحله گذرانده شود. خیلی از مهاجرین به آمریکا این مرحله از امتحان را در پایان سال اول رزیدنتی در آمریکا میگذرانند چون برای موفقیت در این امتحان باید از سیستم پزشکی و بیمارستانی آمریکا به خوبی آگاه بود. در این مرحله که باز هم به صورت رایانه ای برگزار می شود قدرت مدیریت پزشکی در اداره کردن بیمار بدون بدون نظارت پزشکی دیگر ( منطبق با استانداردهای ایالات متحده) ارزیابی میشود. به عنوان مثال یک مریض اورژانسی به داوطلب تحویل داده میشود و داوطلب باید مدیریتش کند. مثلا باید بداند چه زمانی مریض را به بخش منتقل کند، چه آزمایشاتی برایش درخواست بدهد، چه سوالاتی از بیمار بپرسد، با چه متخصصینی مشاوره بدهد و اگر داوطلب اشتباه کند بلافاصله تاثیر اشتباه بوسیله رایانه برروی بیمار اعمال میشود به طوری که ممکن است ناگهان پیغامی برای داوطلب ظاهر شود که: “متاسفم، بیمار شما فوت کرد!” .

مدت زمان این آزمون 2 روز میباشد. روز اول 233 سوال به صورت تستی در 6 قسمت مجزا و هر قسمت 60 دقیقه به متقاضیان ارائه داده میشود.

در روز دوم 180 تست در 6 قسمت 30 دقیقه ای به داوطلب داده میشود.

نکات بسیار مهم

گذراندن موفق تمام مراحل امتحان USMLE  به معنای ضمانت مهاجرت به آمریکا تلقی نمی گردد و این امتحان صرفا برای اثبات توانایی شما و برای اخذ مجوز پزشکی برای کار در داخل خاک ایالات متحده آمریکا است. گذراندن موفق STEP 1 و STEP 2 CK حتی با بالاترین نمره به معنی مجوزی برای ورود به خاک آمریکا برای گذراندن مراحل بعدی محسوب نمیشود.

موسسه ی مشاوره ای MIE با بهره گیری از مشاورین برگزیده، راه متقاضیان را برای شرکت درآزمون های بین المللی همچون USMLE  و LSAT مذکور  هموار میسازد. موسسه ی مشاوره ای MIE یکی از برترین موسسات مشاوره ای در خاورمیانه شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می نماید تا در مدت زمان کوتاه به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *