اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج را در این مقاله از نظر حقوقی بررسی خواهیم نمود ، امروزه یکی از اشکال مختلف کسب اقامت در کشورهای مختلف ازدواج است و از همین روی اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج نیز می تواند میسرگردد. اینکه شرایط و شیوه های اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج چیست و چگونه میتوانید به  اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج برسید . در این مقاله سعی شده تا از نحوه ی اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج و شرایط و قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج توضیحات مختصری ارائه گردد.

ویزای ازدواج انگلستان برای متقاضیانی می باشد که قصد این را دارند که از طریق ازدواج با شهروند یا فرد دارای اقامت دائم انگلستان اقامت این کشور را کسب نمایند.

این نوع از ویزای انگلستان به دو دسته کلی تقسیم می گردد:

ویزای ازدواج و ویزای نامزدی انگلستان

در هر دوی این ویزاها فرد در درجه ی اول باید بتواند شرط دارا بودن حداقل حقوق را اثبات نماید که در حال حاضر سالانه حدود ۱۸۶۰۰ پوند برای یک زوج (البته بدون بچه) می باشد، که فرد میتواند با ارائه مدارکی مانند استخدام بودن، داشتن وجه نقد در بانک ویا داشتن کار آزاد، سفارت و مراجع قانونی را قانع کند.
هر دو طرف باید بتوانند ثابت نمایند که رابطه آنها واقعی بوده و هدف آنها از ازدواج کسب اقامت در کشور انگلستان نیست. البته اثبات این ادعا برای متقاضیانی که ساکن انگلستان هستند بسیار ساده تر است.

الف.  ویزای نامزدی انگلستان

ویزای نامزدی انگلستان خود به دو شکل است:
ویزای نامزدی معمولی و ویزای نامزدی ویزیتوری
در ویزای نامزدی معمولی انگلستان پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم به شما یک ویزای شش ماهه داده خواهد شد و شما در این شش ماه فرصت خواهید داشت که با هم ازدواج نمایید. متقاضی باید امکان ثبت ازدواج را داشته باشد و فراموش نکنید که “چند همسری یا polygamy “ در انگلستان نه تنها قانونی نیست بلکه جرم محسوب میشود پس وضعیت تاهل فرد متقاضی باید کاملا روشن باشد و اگر  فرد متقاضی مطلقه و یا بیوه باشد می بایست مدارک لازم را ارائه نماید. پس در این ویزا بعد از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و فرصت می یابد آنجا ازدواج کند و سپس یک ویزای سه ساله دریافت کند و یا اینکه اصلا ازدواج نکرده و به کشورش بازگردد.
اما در ویزای نامزدی ویزیتوری به فرد یک ویزای شش ماهه ارائه می گردد تا او به انگلستان رفته و در آنجا ازدواج کند و سپس به کشور خودش برگردد و بعد از طریق کشور خودش ویزای سه ساله ی ازدواج را دریافت کند که البته در حال حاضر این نوع از ویزا برای ایرانی ها مقدور نمی باشد.
در ویزای نامزدی انگلستان متقاضی باید ثابت نماید که قبل از انقضای مهلت ویزا کشور انگستان را ترک خواهد نمود و این که در طول مدت زمان اقامت خود در کشور انگلستان بدون اشتغال در این کشور و یا دریافت کمکهای دولتی استطاعت پرداخت هزینه های خود را خواهد داشت.

ب. ویزای ازدواج انگلستان

اما در ویزای ازدواج انگلستان ابتدا به شما یک ویزای ۳۳ ماهه داده میشود و بعد ا از اتمام این دوره مجددا شرایط شما بررسی شده و برای ۳۳ ماه دیگر تمدید می گردد، و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید پس از گذشت این  ۵ سال زوجین می توانند درخواست اقامت دائم کنند. البته به یاد داشته باشید که برای درخواست این ویزا سن ازدواج برای زوج و زوجه باید حتما ۱۸ سال تمام باشد. در این نوع ویزا متقاضی اجازه کار و درس خواندن را دارد.
متقاضیان این نوع ویزا باید درخواست خود را از خارج انگلستان و با مراجعه به سفارت این کشور انجام داده و هنگام مراجعه مدارک ازدواج و هر گونه مدارکی که دال بر شهروند بودن شوهر یا همسر آینده خود در انگلستان باشد را تحویل نماید.

پس به طور کلی شرایط زیر در اخذ ویزای ازدواج انگلستان اساسی محسوب می شود:

یکی از زوج یا زوجه مقیم قانونی انگلستان  داشته باشد
زوج و زوجه همدیگر را ملاقات کرده و با هم آشنا باشند.
زوج و زوجه قصد اقامت دائمی در انگلستان را داشته باشند.
محل سکونت برای اقامت زوج و زوجه در انگلستان از قبل معین شده باشد.
زوج و زوجه قصد اخذ کمکهای دولتی وعام المنفعه را نداشته باشند.

 

سخن آخر..

در پایان باید اشاره کرد که اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج و یا دریافت ویزای ازدواج میتواند یکی از راههای شما برای کسب اقامت دائم در انگلستان باشد اما اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج تنها پس از گذراندن یک دوره ی پنج ساله امکان پذیر است. در بند شش ماده ۹۷۶ق. مدنی ایران  قید شده که اگر تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی به شمار می رود. در خصوص کشور انگلستان نیز ازدواج با مرد یا زن تابع آن کشور قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود به شرطی که مبتنی بر قوانین ازدواج کشور انگلستان است و این یعنی اینکه اگر به طور مثال زنی ایرانی بخواهد در کشور انگلستان به عقد یک مرد انگلیسی (به عنوان زن دوم آن فرد) در بیاید این عقد باطل و جرم محسوب خواهد شد. و نکته ی آخر درباره ی اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج این است که در ویزای نامزدی شما نیازی به ارائه مدارک زبان نخواهید داشت اما در ویزای ازدواج باید مدارک IELTS LIFE SKILLS را ارائه نمایید.

شما عزیزان در صورت تمایل به مشاوره در باب مهاجرت به انگلستان از طرق مختلف همچون ازدواج در انگلستان میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین تماس حاصل بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *