اعزام دانشجو به مجارستان

اعزام دانشجو به مجارستان و بررسی شرایط اعزام دانشجو به این کشور

 • اعزام دانشجو به مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • موسسه معتبرMIE ( ملک پور) برای اعزام دانشجو به مجارستان
 • شرایط عمومی اعزام دانشجو به مجارستان
 • اعزام دانشجو به مدارس مجارستان

 • اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع دکتری
 • دانشگاه های برتر مجارستان
 • هزینه های تحصیل برای اعزام دانشجو به مجارستان
 • هزینه های زندگی برای اعزام دانشجو به مجارستان
 • بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو به مجارستان
 • پذیرش برای اعزام دانشجو به مجارستان
 • ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به مجارستان
 • زمان اعزام دانشجو به مجارستان
 • بررسی وضعیت ویزای همراه برای اعزام دانشجو
 • وضعیت اقامت پس از تحصیل برای اعزام دانشجو
 • سخن پایانی
اعزام دانشجو به مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به مجارستان و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به مجارستان ، تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به همراه هزینه های آن و شرایط و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی در این کشور، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آیا می دانید دانشگاه های این کشور جزو برترین دانشگاه های جهان می باشد؟ موقعیت کاری بعد از اتمام تحصیل در این کشور به چه صورت است؟ وضعیت ویزای همراه چگونه است؟ در حال حاضر اعزام دانشجو به مجارستان به خاطر هزینه مناسب و تحصیل در آن که به زبان انگلیسی می باشد، بسیار پر طرفدار و مقرون به صرفه می باشد. ما در این مقاله سعی داشتیم که تمام نکات را به صورت ساده و روان برای متقاضیان بیان کنیم وشرایط اقامت پس از تحصیل در آن را برای شما توضیح دهیم. اگر خواستار مهاجرت و اعزام دانشجو به مجارستان هستید همین حالا با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. در زیر همین مقاله نیز می توانید سوالات خود را مطرح کنید که در اولین فرصت مشاوران ما پاسخ شما را بدهند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با دندانپزشکی در مجارستان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در مجارستان

موسسه معتبرMIE ( ملک پور) برای اعزام دانشجو به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و چند سالی است به وسیله جذب دانشجو از رکود اقتصادی خارج شده است. در همین راستا موسسه حقوقی ملک پور نیز با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت اقدام به ارائه مشاوره حقوقی  در این زمینه کرده است و قوانین کشورها را در مقالات برای شما به صورت روان و سلیس توضیح داده است. در سایت های ما و صفحات اجتماعی ( اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، آپارات و.. ) مقالات و ویدیوهای آموزشی رایگان بسیار زیادی قرار داده  شده است که با استفاده از آن ها اطلاعات بسیار زیادی را به دست می آورید. به همین منظور ویدیویی را تحت عنوان ویدیوی آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت تهیه کردیم که تمامی راه های مهاجرتی را به صورت کاملا تخصصی برای شما متقاضیان توضیح داده است و هر قانون جدیدی که وضع شود به صورت رایگان برای کسانی که اشتراک دارند به روز رسانی خواهد شد. شما با خرید این ویدیو می توانید به یک وکیل مهاجرتی تبدیل شوید و تمام روش های مهاجرت را فراگیرید.

شرایط عمومی اعزام دانشجو به مجارستان

 مجارستان جزو کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و در اروپای غربی واقع شده است و پایتخت آن بوداپست می باشد. مجارستان تنها کشوری است که کمپ دانشجو ندارد و به تازگی به کمک دانشجوهای بین المللی از رکود اقتصادی بیرون آمده است. زبان تحصیل در آن انگلیسی است و دانشجویان می توانند بعد از ۲ ترم درس خواندن برای سوئیس یا آمریکا اقدام کنند و ادامه تحصیل خود را در آنجا بگذرانند. بعضی از دانشگاه های مجارستان دو مدرکه هستند و اصطلاحا Dubble degree  می باشند و در خیلی از موارد مدرک دوم آنها برای واتیکان لندن می باشد. کسی که ویزای تحصیلی مجارستان را دارد، ۲۷ کشور دیگر عضو شنگن را نیز بدون ویزا می تواند سفر کند یا حتی زندگی کند. مجارستان به خاطر نزدیکی به اتریش و آلمان می تواند مقصد مناسبی برای متقاضیانی باشد که قصد مهاجرت به آلمان را دارند ولی به خاطر طولانی بودن زمان سفارت آن نمی توانند مستقیما برای این کشور اقدام کنند. دلیل طولانی شدن وقت سفارت آلمان شلوغی آن می باشد ولی در مجارستان این مشکل وجود ند ارد و خیلی سریع می شود از سفارت وقت گرفت. پروسه اقدام مجارستان خیلی سریع است و بین ۲ تا نهایتا ۵ ماه به طول می انجامد.

کاریابی در مجارستان
اطلاعات عمومی مجارستان

اعزام دانشجو به مجارستان در مقاطع مختلف

اعزام دانشجو به مدارس مجارستان

تحصیل برای بچه های زیر ۱۸ سال به ترتیب در مقاطع زیر امکان پذیر است.

 • مقطع پیش دبستانی

  برای کودکان بین ۳ تا ۶ سال است و اجباری می باشد.

 • مقطع ابتدایی

  تحصیل در این مقطع ۸ سال به طول می انجامد و اجباری است.

 • مقطع متوسطه

  این مقطع نیز ۲ ساله است و اجباری می باشد

اعزام دانشجو به مجارستان

تحصیل در تمام مقاطع بالا برای بچه ها به صورت رایگان است، با این حال ممکن است تحصیل در مدارس خصوصی برای بچه ها هزینه داشته باشد. مدارس موظفند همه كودكانی را كه در منطقه خود زندگی می كنند ، ثبت نام کنند اما والدین نیزمی توانند هر مدرسه ای را برای فرزندان خود انتخاب كنند. برای ورود به کلاس های بالاتر دبیرستان ، دانش آموزان باید بتوانند امتحانات خود را پاس شوند. استانداردهای این امتحان توسط وزارت آموزش و پرورش تایین می شود. همچنین در این کشور مدارس دو زبانه وجود دارد که دانش آموزان در هر هفته حداکثر 20 ساعت به یک زبان خارجی صحبت می کنند.

اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی بسیار رو به افزایش است و برای درس خواندن در این مقطع نیاز به مدرک آیلتس با نمره ۶ است. فقط برای ویزا می بایست در حد کاملا ابتدایی بتوانید انگلیسی صحبت کنید زیرا محاصبه به زبان انگلیسی است. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد و برای شروع نیاز به دیپلم ۱۲ ساله و مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات است. کسی که در مجارستان تحصیل می کند بعد از ۱ سال می تواند به دیگر کشورهای عضو شنگن برود ولی نیاز به اجازه اقامت تحصیلی Study permit  می باشد. برای گرفتن پذیرش در این مقطع نیاز به انگیزه نامه است و کل پروسه بین ۲ ماه تا ۶ ماه در بدترین حالت انجام می شود. تحصیل در این مقطع محدودیت سنی دارد و تا ۲۴ سال امکان پذیر می باشد. همچنین اجازه بردن همراه نیز برای شخص وجود دارد.

اعزام دانشجو به مجارستان

اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، آیلتس شش و نیم و انگیزه نامه و مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات می باشد. تغییر رشته در این مقطع امکان پذیر است، به شرط اینکه رشته مورد نظر از زیر شاخه های آن باشد. برای اقدام کردن نیاز به تمکن مالی  ۱۳ هزار یورویی است که می بایست این پول در یک حساب کوتاه مدت ترجیحا پارسیان یا پاسارگاد به مدت ۳ ماه یا ۹۰ روز بماند. کالج هایی که در کشور مجارستان وجود دارد عموما شعبه دوم دارند که در کشور اتریش است و دانشجویان خیلی راحت می توانند انتقالی بگیرند. ویزای تحصیلی مجارستان ۱ ساله است و شخص از بدو ورود به مدت ۱ سال ویزا دارد. باید توجه داشته باشید که در دانشگاه های مجارستان ۲ نوع مدرک تحصیلی صادر می شود، یک نوع از آن فقط مورد تایید کشور مجارستان است و یک نوع دیگر در کل دنیا اعتبار دارد.

اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان نکات بسیار مهمی دارد که متقاضیان باید به آنها توجه دارند. برای تحصیل در این مقطع دانشجویان نیاز به آیلتس ۷ دارند و در صورتی که بتوانند آیلتس بیاورند، شانس بورسیه شدن آنها نیز در این مقطع وجود دارد. برای آنکه اشخاص بتوانند در این مقطع تحصیل کنند نیاز به استاد راهنما یا سوپر وایزر دارند، به این معنا که باید بتوانند استادی در کشور مقصد پیدا کنند که رزومه و سطح علمی این اشخاص را تایید کند و به وسیله این تاییده بتوانند پذیرش خود را از دانشگاه بگیرند. اما دربعضی از موارد در رشته ها و دانشگاه های خاصی برای پذیرش دکتری نیاز به استاد راهنما نیست و می توان برای پذیرش همراه با بورس اقدام کرد. تمامی مطالب این مقاله مربوط به موسسه MiE  می باشد و هرگونه کپی برداری از این مطالب به لحاظ شرعی و قانونی حرام است و جرم محسوب می شود.

دانشگاه های برتر مجارستان

با توجه به بالا بودن رتبه دانشگاه های مجارستان و پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور، آن را تبدیل به مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی کرده است. لیست برترین دانشگاه ها به همراه رتبه و همچنین لیست دانشگاه های خوب پزشکی در زیر این عنوان نام برده شده است.

اعزام دانشجو به مجارستان

هزینه های تحصیل برای اعزام دانشجو به مجارستان

هزینه های تحصیل در مجارستان ۳ حالت دارد:

 • 1. تحصیل برای شهروندان خود مجارستان خیلی کم می باشد و تقریبا برایشان مجانی تمام می شود، اما با این حال ۲۰۰ یا ۳۰۰ یورو بابت شهریه خود در سال پرداخت می کنند.

 • 2. تحصیل برای شهروندان اتحادیه اروپا یعنی کشورهای عضو شنگن بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد.

 • 3.تحصیل برای دیگر دانشجویان بین المللی سایر کشورهای غیر شنگن در بالاترین میزان ممکن نسبت به ۲ گزینه قبل قرار دارد و سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو می باشد.

مجارستان از جمله کشورهایی است که هم دوره زبان آلمانی دارد و هم دوره زبان انگلیسی که به خاطر پایین بودن شهریه آن مورد توجه متقاضیان بسیار زیادی در سرتاسر جهان است.

 • 1. کالج زبان انگلیسی ده ماهه مجارستان که شامل دو ترم ۵ ماهه است و هزینه دو ترم آن ۵۳۶۰ یورو می باشد.

 • 2.کالج زبان آلمانی ده ماهه مجارستان که شامل دو ترم ۵ ماهه است و هزینه دو ترم آن ۶۴۰۰ یورو می باشد.

در مجارستان برای مقطع دکتری هم می توان اقدام کرد اما هزینه های آن خیلی بالا در می آید و از ۶۰۰۰ یورو در سال شروع می شود و ممکن است تا ۱۵۰۰۰ یورو هم برسد. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در مجارستان به زبان مجاری رایگان است.

هزینه تحصیل در مجارستان
بورسیه تحصیلی مجارستان
پاسپورت مجارستان

هزینه های زندگی برای اعزام دانشجو به مجارستان

 هزینه زندگی در مجارستان ۶۰۰۰ هزار یورو در سال می باشد. هزینه های زندگی به طور میانگین در جدول زیر آمده است:

تحصیل در مجارستان

بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو به مجارستان

بورسیه تحصیل به دو صورت ارائه می شود: یا عموما درصدی است و شهریه های دانشگاه دانشجو را تا حدودی و یا حتی تماما پوشش می دهد و یا به این صورت می باشد که بخشی از هزینه های زندگی دانشجو را نیز پرداخت می کنند. در زیر انواعی از بورسیه های تحصیلی در این کشور آورده شده است:

 • بورس تحصیلی (The Stipendium Hungaricum Scholarship) : هدف از این نوع بورسیه تحصیلی جذب دانشجویان خارجی می باشد، ایران نیز جزو همان کشورهایی می باشد که می توانند از این نوع بورسیه استفاده کنند.

 • بورس تحصیلی کالج اویسینا به دانشجویان نخبه و ممتاز : افرادی که دارای سوابق تحصیلی برجسته می باشند و یا رزومه قوی دارند، می توانند از این نوع بورس استفاده کنند.

اعزام دانشجو به مجارستان

پذیرش برای اعزام دانشجو به مجارستان

مراحل و شرایط پذیرش در دانشگاه های مجارستان به ترتیب گفته خواهد شد. در مجارستان در حال حاضر برای اقدام نیاز به مدرک زبان می باشد و افراد می بایست از قبل بسته به مقطع مورد نظر مدرک آیلتس بگیرند. علاوه بر این محدودیت سنی نیز قطعا وجود دارد و می بایست قبل از اینکه گپ تصیلی آنها زیاد شود، اقدام به اخذ پذیرش نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:

 • انگیزه نامه

 • برنامه مطالعاتی

 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی

 • پاسپورت

 • فرم درخواست

 • تمکن مالی

 • رزومه افراد نظیر مقالات ISI

ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به مجارستان

بعد از اخذ پذیرش و در دست داشتن نامه پذیرش نوبت به مرحله اخذ ویزا می رسد. اقدام برای اخذ ویزا بدون داشتن پذیرش امکان پذیر نیست. برای درخواست ویزا ابتدا باید وقت سفارت گرفت و می توان به صورت الکترونیکی نیز درخواست آن را داد. وقت سفارت مجارستان در بدترین حالت ممکن بیشتر از ۶ ماه طول نمی کشد و در بهترین حالت هم حتی ۱ ماهه نیز انجام می شود. بعد از اینکه نوبت سفارت فرا رسید افراد با در دست داشتن مدارک خود به سفارت مراجعه می کنند. مصاحبه در سفارت به زبان انگلیسی می باشد و نیاز به مدرک زبان نیست و در یک سطح کاملا ابتدایی به انگلیسی مصاحبه می کنند. دادن ویزا امری است که هم بستگی به پرونده دارد و هم نظر شخصی افسر ویزا! هیچکس نمی تواند تضمین کند که ویزا ۱۰۰ درصد صادر خواهد شد یا خیر. یکی از مشکلات مهمی که عموما متقاضیان دارند و باعث رد شدن ویزای آنها شده است نشان ندادن علقه قوی می باشد. متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که بعد از اتمام تحصیل به خاک ایران باز می گردند و قصد پناهنده شدن ندارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا:

 • نامه پذیرش

 • ۴ قطعه عکس

 • نشان دادن علقه قوی

 • بیمه نامه

 • تمکن مالی

 • بلیط هواپیما

 • نشان دادن محل اقامت

زمان اعزام دانشجو به مجارستان

به طور کلی شروع ترم ها بستگی به قوانین کشور مقصد و دانشگاه های آن کشور دارد. به عنوان مثال شروع ترم در هلند هر دو ماه یک بار می باشد اما در مجارستان عموما ۲ بار در سال می باشد و در ماه های سپتامبر و یا ژانویه است. بهتر است که ۶ ماه مانده به شروع ترم ها اقدام به تهیه مدارک و به دنبال آن اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر کرد و بعد از آن هم می بایست برای گرفتن ویزا اقدام کنند.

اعزام دانشجو به مجارستان

بررسی وضعیت ویزای همراه برای اعزام دانشجو

همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد و در مجارستان نیز بعد از گذشت مدتی از اخذ ویزای نفر اصلی بسته به نظر وکیل می توان برای الحاق همراه درخواست داد. تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال رایگان می شود و همسر نیز اجازه کار کردن پیدا می کند. در گذشته گرفتن ویزای همراه در مجارستان کار سختی بود اما امروزه خوشبختانه این امکان نیز برای متقاضیان وجود دارد. همراه نیز مانند نفر اصلی اجازه ورود و خروج به خاک کشور مجارستان را در طول مدت ویزا دارد.

اعزام دانشجو به مجارستان

وضعیت اقامت پس از تحصیل برای اعزام دانشجو

اعزام دانشجو به مجارستان و تحصیل در این کشور به تنهایی منجر به اخذ اقامت یا پاسپورت این کشور نمی شود. برای گرفتن اقامت در این کشور می بایست از سمت یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نمایند و بعد از گذشت ۵ سال درخواست اقامت دائم بدهند و یک سال بعد از گرفتن اقامت دائم نیزمتقاضیان می توانند با داشتن شرایط خاصی اعم از دانستن زبان محلی مجاری و قوانین مدنی این کشور درخواست پاسپورت بدهند. تنها تفاوت داشتن اقامت دائم با تابعیت این است که در اقامت دائم افراد اجازه دخالت در امور سیاسی همچون حق رای و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند. بعد از تحصیل در این کشور و یا در حین آن به محض اینکه افراد بتوانند کاری پیدا کنند، می توانند درخواست اقامت بدهند.

اعزام دانشجو به مجارستان
اقامت مجارستان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن پایانی

اعزام دانشجو به مجارستان وشرایط و مدارک مورد نیاز چه در بخش پذیرش و چه در بخش ویزا و همچنین تحصیل در تمامی مقاطع تحصیل به همراه شرایط بورس شدن، به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. به طور کل می توان نتیجه گرفت که اعزام دانشجو به مجارستان می تواند از خیلی جهات به صرفه باشد و چه به لحاظ هزینه ای و چه به لحاظ زمانی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب تر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باب ویدیوهای آموزشی و مقالات ما را در وب سایت ها و کانال های تلگرام ما دنبال کنید و سوالات خود را در زیر همین مقاله در باب اعزام دانشجو به مجارستان مطرح نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *