اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان و بررسی راههای دریافت اقامت

 • اقامت ارمنستان و مقدمه ای بر آن
 • اقامت ارمنستان و شرایط عمومی آن
 • اقامت ارمنستان از طریق کار
 • اقامت ارمنستان از طریق تحصیل
 • اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت ارمنستان از طریق ازدواج
 • اقامت ارمنستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت ارمنستان از طریق پناهندگی
 • اقامت ارمنستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت ارمنستان و هزینه های زندگی در ارمنستان
 • اقامت ارمنستان و اخذ تابعیت ارمنستان
 • اقامت ارمنستان و سخن پایانی
اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان و مقدمه ای بر آن

اقامت ارمنستان، شرایط اخذ پاسپورت و شهروندی این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا شما نیز متقاضی اخذ اقامت ارمنستان هستید؟ راه های سرمایه گذاری در این کشور چیست؟ شرایط گرفتن تابعیت بعد از اخذ اقامت در این کشور چگونه است؟ در این مقاله تمامی روش هایی که منجر به اخذ اقامت ارمنستان می شود، به طور کامل و تخصصی بررسی شده است. اگر شما نیز جزو افراد موفق هستید که متقاضی رفتن به این کشور هستند و می خواهد بدانند که آیا شرایطی است که برای آنها این مسیر را هموار کند، با ما در این مقاله همراه باشید که اطلاعات جالب و به روزی را در اختیار شما همراهان همیشگی بگذاریم. ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش شرایطی را به وجود آورده ایم که بتوانید با برقرار کردن تماس با متخصصین و مشاورین مجرب  ما در امور مهاجرت  مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت ارمنستان

اقامت ارمنستان و شرایط عمومی آن

اقامت ارمنستان و اخذ آن از راه های متفاوتی امکان پذیر است، که به ترتیب انواع آن بررسی خواهد شد. ارمنستان یک کشور بسیار زیبا با تاریخ و سنت بسیار قدیمی و طبیعتی بکر می باشد. نرخ جرم جنایت در این کشور بسیار پایین است. ایروان پایتخت این کشور و از امن ترین شهرهای جهان محسوب می شود. هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است. اجازه اقامت در ارمنستان به شما و اعضای خانواده تان این فرصت را می دهد، که بدون محدودیت و بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنید و حق شرکت در فعالیتهای قانونی نظیر کسب و کار، تحصیل و یا صرفاً بازنشستگی را داشته باشید. البته شخصی که در ارمنستان اقامت دارد می‌تواند برای افراد خارجی نیز دعوت نامه ارسال کند و از حقوق و آزادی های قانون اساسی از جمله حق بهداشت، امنیت اجتماعی، آموزش و پرورش، حق مالکیت و حقوق

ارمنستان

خصوصی، آزادی بیان،  مذهب و اعتقاد استفاده نماید. ساکنان ارمنی مجبور به خدمت در ارتش نمی باشند. زبان رسمی مردمان این کشور ارمنی می باشد. از سال ۲۰۱۸ پاسپورت ارمنستان در رتبه هفتم در جهان قرار گرفته است و اجازه سفر بدون روادید به ۵۹ کشور از جمله روسیه و اکثر کشورهای مستقل مشترک المنافع و ایران را  فراهم نموده است. همچنین این کشور به طور خاص به شما اجازه می دهد که تابعیت دوگانه داشته باشید و ملزم به لغو هرگونه تابعیت دیگری نخواهید بود. دین رسمی مردمان این کشور مسیحیت می باشد. همچنین این کشور واقع شده در قفقاز جنوبی و جزو همسایگان شمالی ایران و در میانه های دریای سیاه و خزر قرار گرفته است. همسایگان این کشور را می توان گرجستان که در شمال این کشور قرار دارد  و آذربایجان که در شرق این کشور واقع شده است و همچنین از غرب با ترکیه و از جنوب با نخجوان  نام برد. به لحاظ آب و هوایی نیز دارای زمستان‌های بسیار سرد و تابستان های نسبتا خنک می باشد. جمیعت این کشور نیز۲،۹۳۶،۰۷۵ نفر می باشد.

اقامت ارمنستان و انواع راههای اقامت

 • اقامت ارمنستان از طریق کار

  اقامت ارمنستان  از لحظه ای که مجوز کار صادر می شود، اعطا می گردد و این اقامت موقت را می بایست در اداره گذرنامه و ویزای پلیس در ایروان  درخواست داد. به عنوان یک قاعده کلی، صاحب یک ویزای ارمنستان مجاز به کار در ارمنستان نیست، مگر این که او اجازه کار داشته باشد. متخصصین خارجی، صاحبان کسب و کار، مدیران و برخی از کارگران از شرایط لازم برای کار معاف هستند. انتقال کارکنان (ماهر یا غیر واجد شرایط) مستلزم اخذ مجوز کار و در صورت لزوم مجوز اقامت موقت است. مجوز کار باید از طرف کارفرما قانونی درخواست شود که برای مدت زمان قرارداد استخدامی صادر می شود. بعد از ۳ سال اقامت در ارمنستان می توان برای اقامت دائم ( ۵ ساله)  درخواست داد. میانگین حقوق در ایروان  نرخ 150000 تریلی (تقریبا 310 دلار) می باشد. ۱۰  کشور برتر از نظر اقتصادی در شاخص جهانی عبارتند از: هنگ کنگ، سنگاپور، نیوزیلند، سوئیس، استرالیا، ایرلند، استونی، انگلستان، کانادا، امارات متحده عربی. در ادامه چند سایت کاریابی در ارمنستان معرفی خواهد شد:

 • Jobfinder.am

  یکی از بزرگترین سایت های جستجوی شغلی ویژه ارمنستان است.

 • Job.am

  یک موتور جستجوی حرفه ای با فرصت های شغلی ارمنی.

 • برنامه توسعه سازمان ملل متحد

  اگر شما بخواهید برای سازمان ملل متحد کار کنید، این سایت را چک کنید.

 • Career Center

  دارای پست های شغلی، کارآموزی و فرصت های تحصیلی است.

 • Learn4Good

  دارای یک پورتال مناسب برای کار در تعدادی از سطوح است.

نرخ بیکاری ارمنستان در طی سال های اخیر در نمودار زیر آورده شده است:

نزخ بیکاری در ارمنستان
اقامت از طریق کار در ارمنستان
 • اقامت ارمنستان از طریق تحصیل

  اقامت ارمنستان قابل دریافت برای فارغ التحصیلانی که در ارمنستان مشغول به کار شدند و حداقل ۳ سال در این کشور بودند و به دولت مالیات دادند، می باشد. با این حال با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور امکان پیدا کردن کار دانشجویی برای آنها وجود ندارد. در حال حاضر 7000 دانشجو در 50 دانشگاه خصوصی و بین المللی ارمنستان مشغول به تحصیل هستند. متقاضیان تحصیل در ارمنستان ابتدا برای شروع می بایست پذیرش خود را از یکی از دانشگاه های ارمنستان دریافت نمایند که بتوانند برای درخواست ویزا در سفارت ارمنستان در ایران اقدام کنند. بعد از اتمام تحصیل به آنها فرصت داده می شود که به دنبال کار بگردند و اگر کار پیدا کنند به آنها اقامت موقت 1 ساله داده می شود که با تمدید قرارداد این اقامت موقت می تواند تمدید شود. برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید، باید حداقل ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشید،  تا بتوانید برای آن درخواست دهید.

 • اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

  اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری برای متقاضیان خارجی امکان پذیر می باشد. سرمایه گذاران خارجی می توانند با سرمایه حدودی 124،000 دلار اقامت دائم ارمنستان را به دست آورند.اگر سرمایه کمتر از این باشد، می تواند برای  اقامت ۱ ساله اقدام کند. داشتن املاک و مستغلات در ارمنستان به تنهایی برای دریافت اجازه اقامت کافی نیست. اما اگر این ملک را اجاره بدهد، از سودی که از پول اجاره به دست می آورد می تواند  اقامت 1 ساله یا 5 ساله را به عنوان صاحب کسب و کار دریافت کند. ارمنستان اجازه می دهد که یک خارجی پس از گذراندن سه سال اقامت، درخواست شهروندی کند. برای خانواده متقاضی نیز نظیر همسر و فرزندان و والدین نیز در صورتی که نفر اصلی بتواند از پس هزینه های خود و همراهانش بربیاید، اقامت داده می شود.

 • خرید اوراق قرضه یا سهام
 • سرمایه گذاری مشترک با شریک ارمنستانی که شهروند این کشور است
 • سرمایه گذاری مشترک با شریک ارمنستانی که شهروند این کشور است

روش، مراحل و زمان بندی دریافت مجوز اقامت:

 • دریافت ویزا
 • حداقل باید ۲ هفته در ارمنستان اقامت داشته باشد.
 • به ثبت رساندن یک شرکت یا کسب و کار
 • افتتاح یک حساب بانکی
 • اجاره دفتر یا یک محل تجاری، اگر ماهیت کسب و کار شما به گونه ای باشد که به فضای اداری نیازی نباشد،(به عنوان مثال در اینترنت کار کنید) به طور کلی نیازی به اجاره دفتر نیست و مأمور امنیتی مصاحبه را انجام می دهد.
 • بعد از به ثبت رسانیدن شرکت می بایست به مرحله اجرا و عملیاتی برسد.
 • بررسی پزشکی: بررسی پزشکی باید در یک بیمارستان در ارمنستان انجام شود. معمولا 30 دقیقه طول می کشد و شامل گرفتن یک اشعه ایکس می شود. آزمایش خون لازم نیست.
 • درخواست مجوز اقامت: درخواست مجوز اقامت را می توان با وکالت داد. به عبارت دیگر شما مجبور نیستید شخصا به اداره مهاجرت بروید. با این وجود، شما باید در زمان ارجاع پرونده به ارمنستان در ارمنستان حضور داشته باشید و اصل گذرنامه شما به اداره مهاجرت ارائه می شود.
 • مصاحبه: به طور معمول، در طول 8-15 روز پس از اعطای درخواست اقامت، افسر امنیتی یک مصاحبه شخصی در محل کار شما انجام خواهد داد. مصاحبه به طور معمول ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد و هدف آن این است که نشان دهد که کسب و کار شما مشروع می باشد.
 • صادر شدن کارت اقامت
 • می توانید برای اعضای خانواده نیز درخواست اقامت بدهید.
 • ثبت آدرس
 • پس از صدور مجوز اقامت و ثبت نام ثبت شده، ساکن می تواند برای شماره امنیت اجتماعی (SSN) و گواهینامه رانندگی درخواست دهند.
ویزای تحصیلی ارمنستان
سرمایه گذاری در ارمنستان
 • اقامت ارمنستان از طریق ازدواج

  اقامت ارمنستان از طریق ازدواج از راحت ترین راه های اخذ اقامت می باشد که به خاطر راحت بودن آن بسیار پر تقاضا می باشد. ازدواج با یکی از افرادی که اقامت ارمنستان را دارند، منجر به اخذ اقامت آن کشور می شود که نیاز به تاییدات خاصی هم ندارد و صرفا با رفتن به اداره مهاجرت ارمنستان می توانید درخواست الحاق همسر را بدهید، البته اگر همسر او نیز با ویزای توریستی به ارمنستان برود، می توانند در همان کشور با

هم ازدواج کنند. هر دو طرف  می بایست شناسنامه و سند ازدواجی  که ازدواج را تایید کند، به همراه داشته باشند و هردو شخص باید در هر دو کشوراین را به تایید برسانند. البته افراد باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که باید بتوانند ثابت کنند که ازدواج آنها صوری یا دروغین نیست و از قبل با هم آشنایی داشته اند و یا در یک کشور همدیگر را ملاقات کرده اند، در غیر این صورت اگر نتوانند این موضوع را ثابت کنند و افسر سفارت متوجه این موضوع شود، مجازات سنگینی برای آنها مانند زندان یا اخراج شدن از خاک کشور ارمنستان در نظر می گیرند.

 • اقامت ارمنستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

  اقامت ارمنستان از طریق تولد فرزند از حداقل یک شهروند ارمنستانی  ممکن می باشد. هم چنین زمانی که یکی از والدین، در زمان تولد کودک، دارای تابعیت ارمنی است، در حالیکه پدر و مادر دیگر ناشناخته یا بی خانمان می باشند نیز اقامت و تابعیت به کودک اعطا می شود و مورد دیگر برای زمانی است که در زمان تولد کودک یکی از والدین دارای تابعیت ارمنی باشد و والدین دیگر یک شهروند خارجی است، تعیین شهروندی کودک بر اساس رضایت کتبی هر دو والدین خواهد بود و در آخر کودک بی سرپرستی که در قلمرو ارمنستان متولد شده است، شهروندی ارمنستان را به دست می آورد.

 • اقامت ارمنستان از طریق پناهندگی

  اقامت ارمنستان از طرق دیگری مانند پناهندگی نیز امکان پذیر است، اما این راه یکی از راه های پر خطر گرفتن اقامت این کشور می‌باشد که اشخاص به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی اقدام به انجام  این کار می کنند. موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در زمینه های پناهندگی و گرفتن اقامت و پاسپورت از این روش برای متقاضیان مهاجرت به این کشور ندارد و تحت هیچ شرایطی نیز آن را توصیه نمی‌کند. زیرا یک راه غیرقانونی و بسیار پرخطر برای اشخاص می باشد. اگر شما نیز شرایط مهاجرت از طریق قانونی را دارید، خیلی بهتر است تا از طرق قانونی اقدام نمایید. کسانی که رویای مهاجرت کردن را در سر دارند، باید بدانند که مهاجرت نکردن آنها بسیار بیشتر به نفع آنان است تا این که از طریق پناهندگی بخواهند مهاجرت کنند و خود و خانواده خود را به دردسری عظیم بیاندازند. توجه داشته باشید که این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و در صورت هرگونه کپی برداری از آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و به لحاظ شرعی نیز حرام می باشد. طبق کنوانسون ژنو مصوب سال ۱۹۴۹ پناهنده به کسی گفته می شود که به خاطر مسایلی چون ملیت، نژاد، مذهب و سیاست، جان آنها در خطر می باشد و فقط این افراد می باشند که می توانند از حقوق پناهندگان برخوردار باشند و  طبق این قانون که توسط کشورهای عضو امضا شده است مسئولیت این کشورها در برابر پناهنده ها مشخص شده است.

 • اقامت ارمنستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

  اقامت ارمنستان برای افراد خاص مانند افراد موفق و هنرمند نیز صادر می شود. قانون وضع حقوقی شهروندان خارجی در جمهوری ارمنستان که در سال 1994 تصویب شد و سپس قانون تجدید نظر در مورد بیگانگان به شهروندان خارجی اجازه می دهد که وضعیت ویژه ای در جمهوری ارمنستان دریافت کنند. وضعیت اقامت ویژه توسط نخست وزیر ارمنستان به شهروندان خارجی ارمنی اعطا می شود و همچنین به سایر افراد برجسته که خدمات قابل توجهی را به دولت و ملت ارمنستان ارائه کرده اند و یا در فعالیت های اقتصادی و فرهنگی در ارمنستان شرکت می کنند، ارائه خواهد شد. وضعیت اقامت ویژه به مدت 10 ساله اعطا می شود.

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج
مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

اقامت ارمنستان و هزینه های زندگی در ارمنستان

هزینه های اقامت ارمنستان به طور متوسط در جداول زیر آمده است:

تحصیل پزشکی در ارمنستان

اقامت ارمنستان و اخذ تابعیت ارمنستان

اقامت ارمنستان و در ادامه گرفتن تابعیت و پاسپورت این کشور از طریق روش هایی که گفته شد امکان پذیر می باشد. در اکثر موارد بعد از اینکه حداقل ۳ سال در این کشور اقامت داشتید، تحت شرایطی می‌توان به شما پاسپورت این کشور را اعطا کرد.

 • قانون اساسی این کشور را بلد باشید. ( آزمونی ۳۳ سواله است، که اگر به ۱۷ سوال پاسخ درست بدهید، قبول می شوید.)
 • به زبان محلی این کشور مسلط باشید.

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت ارمنستان و سخن پایانی

اقامت ارمنستان و راه های مختلف اخذ آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. با این که ارمنستان به لحاظ اقتصادی کشور فقیری است اما امنیت بسیار بالایی دارد و شما از مسافرت و زندگی در آن احساس نا امنی نمی کنید، با این حال بهتر است برای زندگی و اقامت ارمنستان، کشوری را انتخاب نمایید که شرایط و اوضاع اقتصادی خوبی دارد و اقامت آن نیز با ارزش محسوب بشود، مانند کشورهایی اروپایی و پیشرفته مثل کانادا که بسیار مهاجر پذیر می باشند. برای این که بتوانید اطلاعات تکمیلی تر و بیشتری در زمینه اقامت ارمنستان به دست بیاورید میتوانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین در زیر همین مقالات نیز سوالات خود را مطرح کنید تا در اولین فرصت ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید. در صفحات اجتماعی نظیر اینستاگرام، کانال تلگرام، فیس بوک و یوتیوب، ویدیوها و فایلهای آموزشی بسیار زیادی را به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته ایم که با خواندن و مشاهده آنها می توانید اطلاعات بسیار زیادی را به دست بیاورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *